Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1755 postów 1595 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Jaja jak birety.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słusznie powiada pan Michalkiewicz, że zamiast słuchać tzw. ekspertów ( czyli lobbystów-propagandzistów-hochsztaplerów, opłaconych przez grandziarzy czy innych ciężkich cwaniaków ), lepiej i dla umysłu higieniczniej sięgnąć po dobrą poezję.

[ A propos  „ekspertów” - wszak i Ryszard Rubikoń od Sześciu Króli i Siedmiu Boleści przez lata robił za eksperta i do dziś mało kto zauważyłby, że to półgłowek z trudem rozumiejący swoje własne słowa, gdyby nie to, że służby wypchnęły go na afisz mówiąc ‘Rysiek, potrafisz’ ].

Pisze tedy wieszcz:”Na patrona z trybunału, Co milczkiem wypróżniał rondel, Zadzwonił kieską pomału, Z patrona robi się kondel”. Za czasów Mickiewicza nie było jeszcze wprawdzie trybunału konstytucyjnego, bo ten został utworzony dopiero przez Jaruzelskiego w 1982 ( czyli w roku, kiedy praworządność była jedną z mocniejszych stron państwa, a zgodność prawa z konstytucją, zapewniającą wieczystą przyjaźń ze Związkiem Radzieckim – jak dziś z USA – była jej filarem ) , ale pasuje jak ulał.

Zastawka z TK polega na tym, że plebs czyli horacjanski „vulgus profanum” ( na który bladzi Angielczykowie mają świetne zapożyczenie z greki, tj. „hoi polloi” ) może sobie głosować jak chce, ale i tak to kilku śmiesznych gości w średniowiecznych łachach będzie decydować, czy ich wola jest zgodna z prawem, czy nie.

Taka sama zastawka działa na szczeblu eurokołchozowym – niedawno wszak Komisja Europejska ( kto to k*rwa jest KE i kim są zasiadający w niej pajace??? ) orzekła, że planowany przez polski rząd podatek od supermarketów jest niezgodny z prawem europejskim. No cóż, Bruxellae locutae, causa finita, rząd podwinął ogon i po sprawie.

[ Warto może wspomnieć, że konieczność ( ? ) podwinięcia ogona przez rząd to polityczny spadek po ś.p. prezydencie Kaczyńskim, który podpisał  był TL ].

Rura po dnie Bałtyku była zgodna z europrawem, podobnie jak dotacje dla niemieckich stoczni, ale obawiam się, że planowane przekopanie Mierzei Wiślanej już nie, o czym w stosownym czasie poinformuje nas wspólny panel ... „ekspertów” niemieckich i rosyjskich.

Tymczasem w Niemczech, które nieprzerwanie od 1933 roku są wzorem państwa prawa ( „Befehl ist Befehl” ):  Niemiecki TK odrzucił obywatelskie wnioski o zablokowanie CETA. Sędziowie twierdzą, że byłoby to szkodliwe dla gospodarki.

To, że niemiecki TK odrzucił, to oczywiste, wszak dzisiejsze Niemcy to kraj będący własnością wielkich korporacji, a jak dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu:

Wielkie przejęcie w chemii stało się faktem. Bayer kupił Monsanto

Cudną innowacją jest natomiast uzasadnienie wyroku: „zablokowanie CETA byłoby szkodliwe dla gospodarki”. No cóż, Niemcy to już taki kraj, że jak idzie o poważne pieniądze to się w tańcu nie pierd*lą ( przepraszam za wyrażenie ).

No to teraz,  jak już nasz Dyzma Morawiecki podpisze CETA, to zapewne polski rolnik nie będzie mógł zasiać pola innym ziarnem jak od Bayer-Monsanto, pod rygorem utraty dopłat unijnych.

Myślę, że to nie sztuka zabić kruka czy podbić kraj brutalną siłą, ale sztuka całkiem nowa gołym tyłkiem siąść na jeża czyli doprowadzić do likwidacji Polski pod hasłami obrony interesu narodowego, w patriotycznym kostiumie i zadęciu. Póki co PiS jest na jak najlepszej drodze do realizacji tego celu. 

KOMENTARZE

 • Polski rolnik przestanie istnieć
  ,,No to teraz, jak już nasz Dyzma Morawiecki podpisze CETA, to zapewne polski rolnik nie będzie mógł zasiać pola innym ziarnem jak od Bayer-Monsanto, pod rygorem utraty dopłat unijnych."

  Z pewnością. A kiedy rośliny-potworki zanieczyszczą rolnikowi jego pole, wbrew jego woli i bez jego zgody, to korporacja zaskarży tego rolnika o kradzież własności korporacji, co już niejednokrotnie miało miejsce, czym doprowadzi rolnika do bankructwa, a może i samobójstwa.
 • @Lotna 19:08:19
  I przejmie jego ziemię na własność jak robią wszędzie tam gdzie się panoszą.
 • Autor
  "No to teraz, jak już nasz Dyzma Morawiecki podpisze CETA, to zapewne polski rolnik nie będzie mógł zasiać pola innym ziarnem jak od Bayer-Monsanto, pod rygorem utraty dopłat unijnych."

  O święta naiwności.
  Te ścierwa na pewno nie będą chciały zostawić cienia wolności wyboru ani tym, co biorą dopłaty unijne (zresztą ich też ma nie być), ani niezależnym polskim rolnikom. Planowany jest koniec jakiegokolwiek wolnego rynku, a objęcie wszystkiego, co dotyczy kwestii gospodarczych, ekonomicznych i handlowych (to na początek) odgórnymi regulacjami pod dyktando "związku korporacji prywatnych".

  Druga sprawa, że tu żartować nie wolno. Morawiecki to nie byle hochsztapler Dyzma, tylko wykwalifikowany agent zbrodniczych korporacji prywatnych o ambicjach ponadnarodowych, działających z zamiarem likwidacją demokracji, państw i narodów włącznie z 90% "depopulacją" ludzkości, a pełnym zniewoleniem reszty, co przeżyje zaplanowane ludobójstwa.
  Na niego w żadnym razie liczyć nie można - przeciwnie - trzeba tak jego jak i szereg jego mocodawców jak najprędzej pozbawić wpływu na politykę Państwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31