Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1769 postów 1626 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Eurocymbał Rysiek czyli rokowania niepomyślne.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zły jestem, bo naprawdę chciałbym już dać sobie spokój z tym tematem, ale co z tego, kiedy „nie chcem, ale muszem”, zważywszy, że eurocymbał Rysiek jest akurat jedną z ważniejszych twarzy obecnego obozu władzy.

Sam wprawdzie prochu nie wymyśli ( dobrze, jesli wie, jak proch można zapalić ), ale jako polityk mierny ale wierny, jest jednym z pasów transmisyjnych partii na masy ( nasiąknęła mi za młodu skorupka terminologią realnego socjalizmu i teraz na starość trąci ).

Uważam, że PiS od samego poczatku miał Kresowiaków w ... „głębokim poważaniu” i uważał ich za przeszkodę w swojej obłąkanej krucjacie przeciw Rosji. Podobnie z ofiarami dwudziestowiecznych totalitaryzmów i nacjonalizmów, które są wartościowane jak niżej:

- najważniejsze są oczywiście ofiary żydowskie [ tak jak w Średniowieczu, kiedy główszczyzna za pana była kilka razy wyższa, niż grzywna za chama ]

- na drugim miejscu Polacy pomordowani przez Sowietów i przez Rosjan zgodnie z zasadą „Katyń wiecznie żywy” ( w sensie: w antyrosyjskiej propagandzie ). Mimo, że za zbrodnię katyńską odpowiadaja Stalin i jego żydowskie NKWD ( żydowskie z małymi wyjątkami, takimi jak Polak Dzierżyński ), być może za wiedzą i cichym przyzwoleniem udających potem durnia  Brytyjczyków, mimo oficjalnych przeprosin prezydenta Jelcyna, pamięć tej zbrodni jest wciąż podnoszona jako bat nie na żydokomunę, ale na Rosję, z żądaniem jedynego możliwego zadośćuczynienia, czyli jej samolikwidacji.

- na trzecim miejscu, nieco niżej w hierarchii są ofiary hitlerowskich Niemiec.

- pozostałe ofiary, np. ofiary banderowskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej są tylko przeszkodą i zawadą.

[ wprawdzie poseł Dworczyk oświadczył niedawno, że da w mordę, jak ktoś będzie twierdził, że nic nie robi dla Kresowiaków, ale myślę że robiący za dobrego policjanta w PiS-ie poseł Dworczyk może mnie co najwyżej w pompkę cmoknąć ].

Okazało się na szczęście, że ani sprawy kresowej ani banderowskiego ludobójstwa na naszych Rodakach nie udało się zamieść pod dywan ani też pamięci o Kresach zastąpić liturgią smoleńską.

Przełomem okazał się wreszcie film „Wołyń” ( film jest zawsze najważniejszym medium w cywilizacji obrazkowej ) i tym razem biedny PiS został zmuszony do zajęcia stanowiska. I okazuje się, że film jest bardzo dobry i słuszny i potrzebny ( !!! szkoda, że nie był aż tak potrzebny, kiedy były kłopoty z jego sfinansowaniem ) i tylko ... no właśnie, mamy nową wydaje mi się oficjalną wykładnię:

Ryszard Czarnecki: Pamiętajmy o wczorajszym Wołyniu i ... dzisiejszej Moskwie

( ... )

W naszym elementarnym interesie jest wspieranie niepodległej Ukrainy ze wszystkimi (  trudno, jej błędami i swoistą specyfiką), bo to odrzuca Rosję dalej od Polski.

Nazywajmy więc rzeczy po imieniu: mówmy o ukraińskich zbrodniach na Polakach przed ponad 70 laty i o rosyjskiej polityce imperialnej dziś. Bynajmniej to nie alternatywa. To koniunkcja.

A zatem jeśli dobrze rozumiem kiepską polszczyznę pana europosła, Rzeź Wołyńska to iunctim z dzisiejszą polityką imperialną Rosji, czyli jednak ... Putin sprawcą.

[ Nie łapię bynajmniej eurocymbała za słówka – w polit-gramotnym miesięczniku „Nowe Państwo” pani Gójska-Hejke zamieszcza swój artykuł pod wymownym tytułem „Obowiązek szacunku i podstępny gracz”, gdzie pisze: „Każdy, komu pamięć o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu i w Galicji Wschodniej jest droga, musi mieć w tyle głowy niepodważalną prawdę – nigdy polskie ofiary nie uzyskiwały szacunku za sprawą Moskwy”.

Jeśli rzeczywiście to Moska jest winna brakowi szacunku dla ofiar banderyzmu, to robiła to uważam rękoma swojej agentury: PiS-u, Gazety Polskiej, pani Gójskiej-Hejke i jej podobnych ].

Prezes Kaczyński użył kiedyś w zupełnie innym kontekście słów „Chorału” Kornela Ujejskiego ( „Inni szatani byli tam czynni;  O! karaj rękę, nie ślepy miecz!” ).

Pamiętam, jak niedouczone bydło platformerskie rżało wówczas ze smiechu, że wg Kaczyńskiego wszystkiemu winni są szatani.

Tymczasem okazuje się, że słowa „Chorału” pasują nie tylko to rabacji galicyjskiej, ale i przede wszystkim do Wołynia – może i siekiera była ukraińska, ale przecież trzymała ją ręka Putina!

Jak widać, PiS nie przestaje w sprawie kresowej grać z Polakami w durnia i dopiero przyciśnięty do muru łaskawie raczy podac nam końce palców. Dlatego tym bardziej pamietajmy o zbliżającej się Trzeciej Miesięcznicy Wołyńskiej 11-X.

 

PS

Warto przeczytać:

Rzeź Wołyńska jeszcze się nie zakończyła - trwa jej trzecia faza

A przy okazji, może mógłby mi ktoś przypomnieć, dlaczego miłujemy panią Merkel, pana Hollanda, pana Obamę, a nawet Xi Jin Pinga, a nienawidzimy Putina? Ja wiem, nienawidzimy, bo jest zły, bo jest gorszy niż orwellowski Emmanuel Goldstein, ale dlaczego jest zły i gorszy?

I jeszcze z jakiego powodu musimy, musimy, MUSIMY popełnić harakiri w interesie Ukrainy?

Za odpowiedź z góry bardzo dziękuję.

KOMENTARZE

 • Jeden z wątków, dlaczego.
  Co słychać u Stolzmana zwanego Kwaśniewskim Aleksandrem, byłym prezydencie Polski.
  Aleksander Kwaśniewski z Władimirem Putinem ma ostro na pieńku. I to od dawna. U Petro Poroszenki natomiast cieszy się olbrzymim prestiżem. Nic dziwnego, skoro jest gorącym orędownikiem, tego, co się aktualnie na Ukrainie wyprawia.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/20161007/4010330/Banderowski-kac-Kwasniewskiego-Zofia-Babczynska-Jelonek.html
 • @Autor
  Tylko cymbał może nie wiedzieć, dlaczego Putin jest gorszy od tych, których wymieniasz
 • @Bogdan 18:12:21
  "A przy okazji, może mógłby mi ktoś przypomnieć, dlaczego miłujemy panią Merkel, pana Hollanda, pana Obamę, a nawet Xi Jin Pinga, a nienawidzimy Putina? Ja wiem, nienawidzimy, bo jest zły, bo jest gorszy niż orwellowski Emmanuel Goldstein, ale dlaczego jest zły i gorszy?"

  Ja nie wiem, pan wie to niech pan powie, zjada dzieci na śniadanie ?
  http://www.anorak.co.uk/wp-content/uploads/2007/12/putin_dracula.jpg
 • @Bogdan 18:12:21
  ,,Tylko cymbał"

  Jakże typowe: argument siły zamiast siły argumentu.
 • "Ogniomistrz Kaleń",to też arcydzieło filmowe.
  .
 • @Lotna 18:58:57
  Ty też masz podwójne standardy? Czarneckiego to można obrażać? Przeczytaj jeszcze raz tytuł tego wpisu, a później pisz te swoje o argumentach siły i tym podobne, coś mi jedzie Mazowieckim.
  A wypisywanie głupot przez provincjała ---- "Ja nie wiem, pan wie to niech pan powie, zjada dzieci na śniadanie ?"---- świadczy tylko o tym, jak ten portal, przez ostatnie lata odszedł od tego, co prezentował Nowy Ekran i jego blogerzy
 • @Bogdan 19:16:05
  @Autor
  Tylko cymbał może nie wiedzieć, dlaczego Putin jest gorszy od tych, których wymieniasz.

  Tak się składa, że od początku tego i tamtego portalu jestem TU i wiem co reprezentowali i reprezentują blogerzy i komentujący, miłej nocy, a propos, co z tym pootinem ?
 • @provincjał 20:08:39
  Pewnie agresywnie milczy . Pozdrawiam. :)
 • Ja na przykład nie nienawidzę Putina.
  Ci, co go nienawidzą niech odpowiedzą, tak czy inaczej wśród Polaków nie jest zbyt wielu takich, którzy nienawidzą Putina. Ja przynajmniej nie znam takich osobiście.
  Putin jest prezydentem FR a nie Polski.
  Mnie osobiście nic złego nie uczynił ani mojej rodzinie, przyjaciołom czy znajomym.
  Rosjanie popierają Putina, czują się przy nim bezpiecznie.
  Ja natomiast przy prezydencie Dudzie nie czuję się bezpiecznie.
  Dlatego, jeśli mam wyrazić jakieś uczucia, jest to zazdrość: zazdroszczę Rosjanom takiego prezydenta jak Putin.
 • @lorenco 20:33:28
  No każdy naród pragnie mieć za prezydenta męża stanu ,a nie wyskrobków .Pozdrawiam. :)
 • @Repsol 20:38:35
  https://vk.com/images/stickers/126/128.png
  Pozdrawiam:)
 • Nie mam pretensji do dzisiejszych Ukraińców
  Nie oczekuję przeprosin od dzisiejszych Ukraińców za to, co robili ich ojcowie i dziadowie, ale mam do nich pretensję o to, że oni gloryfikują zbrodniarzy, którzy w bestialski sposób mordowali Polaków.

  Odrzucam uzasadnienie, że UPA walczyła z sowietami, bo z sowietami walczyły też formacje SS, a nikomu w Niemczech nie przyszłoby do głowy ich gloryfikowanie. Abstrahuję od faktu, że OUN i UPA walczyli z sowietami, ramię w ramię z ss-manami.
 • @jazmig 21:00:54
  Co to są ukraińcy,chazaria czy jeszcze gorzej ?. http://nczas.com/publicystyka/rzez-zaczela-sie-o-trzeciej-rano-uciekajcie-morduja/ Ja tej nacji nienawidzę jako okupantów ziem polskich , np. Lwowa . No pasaran .
 • @Repsol 20:38:35
  Chciałbym mieć za współobywateli gości na poziomie a nie wyskrobków.
  Pozdrawiam
 • @rymark 21:40:43
  To bardzo proszę zaciągnąć się na członka .:) https://i0.wp.com/cdn.ruvr.ru/2014/06/18/1507446908/20RIAN_02403325.LR.ru.jpg
 • @rymark 21:40:43
  Antoni na takich liczy .To tylko skalpy . :))) http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/307209952-Macierewicz-wysyla-wojsko-na-Ukraine.html
 • @Bogdan 19:16:05
  To raczej Czarnecki ma podwójne standardy, bo jak dotąd, ,,rosyjska polityka imperialna dziś" ani nie reza Polaków za to tylko, że są Polakami, jak to robili upowcy 70 lat temu, ani nie zgłasza pretensji do terytorium polskiego, jak to robią w dniu dzisiejszym.
  W czyim interesie się ten Czarnecki wypowiada, w interesie pomordowanych czy żyjących Polaków, czy też w interesie imperium, które rozłożyło Ukrainę na czynniki pierwsze? Za co on ma być więc szanowany jako mąż stanu, hę?
 • @Bogdan 19:16:05
  Nienawiść zaciemnia Ci logiczne myślenie.
  Prezydent Putin wprowadził całkowity zkaz upraw GMO i importu takich produktów.
  Co zrobił Maliniak?
  Rosjanie kilkakrotnie przepraszali za Katyń (choć to nie oni byli sprawcami) a Ukraińcy?
  Domagają się naszych ziem wschodnich i wznoszą pomniki Banderze.
  Jak można tego nie widzieć?
  Może to zrozumiesz wtedy gdy w wyniku olbrzymiego kryzysu i chaosu na Ukrainie, banderowcy uderzą na Polskę.
  Chociaż i wtedy prawdopodobnie powiesz, że to ludzie Putina.
 • @Robik 03:40:07
  Jaka nienawiść, nie dodawaj od siebie tej nienawiści i tego, co napisałeś o Ukraińcach. Wystarczyło, że nie podobało mi się nazwanie Czarneckiego eurocymbałem i zbyt liberalne traktowanie Putina, a tu już cała wataha jego obrońców skoczyła mi do gardła. Czy Wy naprawdę nie wiecie, czy tylko udajecie, że nie wiecie kim jest miłujący pokój przywódca rosyjski Vladimir Putin.
 • CZY TO Z PANEM CZARNECKIM ROZMAWIAI UKRAINSCY DZIALACZE-,,,pomysl powstal po rozmowie z polskimi poslami,,......mi
  ze strony sputnik wiadomosci dzis

  „W Polsce pracuje około miliona Ukraińców. Połowa z nich nielegalnie"

  © AP Photo/ Sergei Chuzavkov Polska 08:25 08.10.2016Krótki link Maciej Wiśniowski 28940 Rozmowa z Witalijem Mahinko, przewodniczącym związku zawodowego „Pracownicza Solidarność" - o nowej organizacji, zajmującej się obroną praw ukraińskich pracowników w Polsce. — Ukraińcy pracujący w Polsce mogą liczyć na respektowanie ich praw pracowniczych? — Tak, wreszcie. Otworzyliśmy Fundacje Obrony Praw Pracowniczych i będziemy niebawem otwierać Centrum Obrony Praw Pracowniczych Imigrantów Ekonomicznych. Sejm RP © Zdjęcie: Public domain Oficjalna cenzura w Sejmie RP. Wyrzucono fotoreportera Jerzy Urban, Redaktor Naczelny NIE © AP Photo/ Czarek Sokolowski Sen Jerzego Urbana. Spełniony — Wasza działalność będzie obejmować tylko Polskę? — Obecnie skupiamy się tylko na Polsce, ale w przyszłości mamy w planach, by bronić wszystkich Ukraińców, pracujących w innych krajach. — Gdzie jest zarejestrowana Fundacja? — W Polsce. — Skąd pomysł, by powołać tutaj organizację, która zajmować się będzie akurat obroną praw pracowniczych ukraińskich imigrantów? — Zaczynaliśmy w 2009 r. na Ukrainie, jako związek zawodowy „Pracownicza Solidarność", którego jestem przewodniczącym. Mamy dzisiaj około 8 tysięcy członków. Zaczynaliśmy od obrony ukraińskich migrantów, którzy przyjeżdżali z ukraińskiej prowincji do Kijowa, bo tam łatwiej było o pracę. W większości byli zatrudniani nielegalnie, naruszano ich prawa pracownicze i ludzkie, nikt się nimi nie interesował: ani władza, ani prokuratura, ani policja, żadne ukraińskie organizacje rządowe i pozarządowe. Byli całkowicie poza prawem. Zaczęliśmy ich skuteczne bronić. Od tamtej pory sytuacja gospodarcza na Ukrainie się pogorszyła i wielu tych, których skutecznie broniliśmy w kraju, wyjechali w poszukiwaniu pracy do Rosji, Polski i innych państw europejskich. I okazało się, że to my podążyliśmy za tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. — Czy wiele pracy was kosztowało, żeby stworzyć Fundację? — Sam pomysł, by rozszerzyć swą działalność poza granice Ukrainy, powstał mniej więcej dwa lata temu. Spotykałem się z przedstawicielami polskich związków zawodowych, z posłami waszego Sejmu i wszyscy mówili, że są za, że trzeba takie coś koniecznie zrobić. Ale potem był 2014 rok, Majdan, wszystko to, co po nim się zdarzyło i nie mogliśmy stać z boku, więc zajmowaliśmy się sytuacją w naszym kraju i dopiero pół roku temu wróciliśmy do realizacji pomysłu o Fundacji. Za nami 6 miesięcy intensywnej pracy i oto wreszcie powstała.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polska/20161008/4018194/W-Polsce-pracuje-okolo-miliona-Ukraincow-Polowa-z-nich-nielegalnie.html
 • @Repsol 20:38:35
  ..problem w tym,że mężowie stanu nie rosna na kamieniu,a na wartościach ponadczasowych. ..eurocymbał horyzont dogonił..ma kadencję..wsadził syna na ścieżkę ku wielkości i ......a każdy satrapa miał i ma swojego fajtłapę..... i szantrapę przez co stawał sie strawnym i bezkarnym.....
 • @jan 09:14:00
  ..rozumieć należy,ze takie Centra Obrony mają powstawać we wszystkich krajach świata gdzie pracują imigranci-ukraińcy.... tylko nie rozumiem dlaczego siedzibą Fundacji ma być Polska....może Kanada ???..bo my już z fundacjami watykańskimi i żydowskimi mamy jak zawiązać....ponad milion ukraińców w Polsce to zbwienie i niepokój...sformalizowanie ich pobytu nie jest jednoznacznie pastelowe
 • @jazmig 21:00:54
  ..ale racjonalność Twojego wpisu nie ma szans na dotarcie do polskich gości na Majdanie śpiewających hymny banderowskie....taka jest teraz prawda etapu.....
 • @kulsta 10:02:18
  .problem w tym,że mężowie stanu nie rosną na kamieniu,a na wartościach ponadczasowych.

  Problem, czy wartości ponadczasowe możemy zacząć szanować?

  Skoro jest zapisane ignorowanie "prawdziwej równowagi" władzy przez polską konstytucję.

  W systemie liczb naturalnych, trójka jest liczbą nieparzystą i może Polaków swoją pozycją, prawnie wkręcać w dno:)
 • @Bogdan 19:16:05
  Oczywiście nie można go obrażać, nie powinno się nikogo, ale to zestawienie "pamiętajmy o wczorajszym Wołyniu i ... dzisiejszej Moskwie", jest wyjątkowo cymbalskie i nie dziwię się autorowi że wyszedł z nerw.
  To są dwie jednak różne sprawy, pamięci (i realizacja tej pamięci) o wołyńskich ofiarach, i nasze dzisiejsze relacje z Moskwą.
  Europoseł o prochu co rusz niezmordowanie przypomina. Uroda podobna do innego, jeszcze nie euro, posła chcącego łączyć bohaterskich akowców
  z ofiarami "smoleńskimi".
 • @Bogdan 09:10:15
  No to powiedz nam wreszcie "kim jest miłujący pokój przywódca rosyjski Vladimir Putin?"
  I na koniec dodaj nam coś o miłującym pokój prezydencie Obamie.
  Bo to, że miłujący pokój laureat pokojowej nagrody Nobla zbombardował innych noblistów to już wiemy.
  Ile krajów zdestabilizowali amerykanie w ostatnich latach?
  Ile razy Gwatemala była bombardowana przez Imperium Szatana po II WŚ?
  Porównaj oba państwa uczciwie!
 • @Bogdan 09:10:15
  Przecież rysio jest eurocymbałem zatem skąd to oburzenie? Pańska rodzina czy co?
 • @rymark 12:31:55, Robik, Baron i inni
  Europoseł, który o prochu co rusz niezmordowanie przypomina, dzisiaj, że---- "Francuzi nie byli przyzwyczajeni do tego, że Polska może dbać o swoje interesy. "Czy Caracale były zapłatą za fotel Tuska?"------- Nie dziwię się już, że na tym portalu, który kilka lat temu, z Nowego Ekranu przeistoczył się w Neon24 i wyraźnie skręcił na wschód tak broni się Putina, a z drugiej strony np. naśmiewa się np. z dramatu smoleńskiego. Jedno pasuje do drugiego, obrona Putina i wyśmiewanie polskich pilotów, generałów i tych którzy chcą dojść do prawdy, chociaż czy taki Obama jest od niego lepszy? Wciąż widzę to, co stało się w Syrii, szczególnie w Aleppo, jak można było chować przed swoim sojusznikiem, Polską, dowody na to, że katastrofa w Smoleńsku wyglądała zupełnie inaczej. Rymark, miałeś sześć lat czasu, żeby zapoznać się z wieloma dowodami na to, żeby dzisiaj nie brać w cudzysłów tego, co wiąże się z tym dramatem. Myślę, że już niedługo dowiecie się, że nie warto było tak bronić Putina i tych zakłamanych wersji katastrofy, które przyszły do Polski ze wschodu, dokładnie stamtąd, gdzie Noeo24 skręcił. Pozdrawiam wszystkich
 • @Bogdan 16:30:44
  To nie Putin zniszczył Polskę po 89 roku a Zachód!!!
  Zapisz sobie to w jakimś widocznym miejscu.
  Jesteśmy kolonią Zachodu.
  Największym wrogiem Polski są Niemcy i Ukraina.
  Teraz jeszcze dobiją nas TTIP/CETA.
  Ale co tam, Putin wszystkiemu jest winien...
 • @Robik 17:30:55
  //To nie Putin zniszczył Polskę po 89 roku a Zachód!!!//

  Cio Ty powiesz... A ja byłem głęboko przekonany, że to putler... :)))))))
  Chyba za często zaglądam do Szczujni Sakiewicza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:41:13
  Niewiarygodne, ale są tacy którzy jeszcze się nie zorientowali.
 • @Bogdan 16:30:44
  Nie wiem jak interpretujesz mój cudzysłów, nie warto się śpieszyć.
 • @Robik 17:30:55
  Najpierw wciskasz mi nienawiść do Putina, a teraz co?, że twierdzę, że Putin jest wszystkiemu winien. Gdzieś to wyczytał? I jeszcze jaja sobie robicie razem z takim jednym, który wielokrotnie takie bzdury wypisywał o naszym prezydencie Dudzie, że prędzej jego, Spirito można posądzać o nienawiść.
  I jeszcze jedno, dla mnie ważniejsze od tego, jak mnie tu odbieracie jest to, że nikt, dosłownie nikt nie stanął w mojej obronie, a to świadczy o tym, o czym od dawna piszę, że ten portal potoczył się swoją nową drogą, dokładnie prosto na wschód, a wielu takich, którzy myślą podobnie do mnie, dawno temu już stąd pouciekało. Przewodzą Wam dzisiaj tacy jak Spirito Libero i jemu podobni, którzy zastąpili Tomka Parola - Łażącego Łazarza i jemu podobnych, ale jakże innych blogerów
 • @rymark 18:12:23
  Uważam, że zawsze stawianie cudzysłowu przy temacie katastrofy smoleńskiej jest nie na miejscu. Często na tym portalu, komentatorzy wykorzystują go do podważenia opinii innych, niż te, które wywodzą się z pnia pancernej brzozy. Być może źle cię odebrałem, jeżeli tak, to przepraszam za, jak piszesz pośpiech
 • @Bogdan 18:43:12
  Moim zadaniem nie jest stawanie w Twojej obronie czy kogokolwiek innego.
  Jedyna rzecz którą się kieruję w moich ocenach to Prawda.
  Czasami mogę się mylić ale z pewnością nigdy nie kłamię.
  Chrystus powiedział: "Ja jestem... Prawdą" dlatego ten kto od tej prawdy odchodzi tak naprawdę odchodzi od Chrystusa.
  Żeby zrozumieć dzisiejszy świat należy dokładnie przeanalizować to co się wydarzyło 11 września.
  Radzę Ci to zrobić, trochę inaczej będziesz oceniał co się dzisiaj dzieje na świecie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031