Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Pan Antoni i Krzyżacy na Litwie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chyba miał rację były przewodniczący PE, pan Hans-Gert Poettering, kiedy swego czasu żądał od Polaków usunięcia „Krzyżaków” z listy lektur szkolnych.

 

Po pierwsze, po co Polakom jakiekolwiek lektury, a po drugie tacy „Krzyżacy” podtrzymują tylko nieuzasadnione antyniemieckie sentymenty, których sam padłem ofiarą.

Otóż w ramach tzw. „wzmacniania wschodniej flanki NATO”, w wyniku ustaleń poczynionych na tegorocznym szczycie NATO w Warszawie, od przyszłego roku na Litwie, w miasteczku Rukła w okregu kowieńskim stacjonowac będzie półtysięczny batalion Bundeswehry. Jak to ujął pan minister Macierewicz: „Jest to bez wątpienia najważniejszy moment w polskiej historii od 70 lat. Pokolenia Polaków marzyły o tym, żeby wojska NATO były w Polsce”. Te same znane chyba tylko ministrowi Macierewiczowi pokolenia Polaków marzyły niewatpliwie o tym, żeby na północny wschód od polskiej granicy stacjonowali żołnierze Bundeswehry. Co więcej, przdstawiane jest to nam jako wielki polityczy sukces. Ciekawe, czy z racji sąsiedztwa będą jeździć do Rygi na coroczny marsz weteranów Waffen SS.

Jak to powiedział pan Zagłoba panu Snitce herbu Miesiąc Zatajony:”panie Snitko, miesiąc się w klejnociku zataił, ale dowcip waćpanowy jeszcze się lepiej zataił”.

 

Źródło://www.dzienniknarodowy.pl/2905/bundeswehra-jedzie-strzec-pokoju-na-litwie-pol-tys/

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728