Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Tomasz Sakiewicz - banderowski agent wpływu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myślę, że etap źle ukierunkowanego patriotyzmu red. Tomasz Sakiewicz ma już za sobą, podobnie jak etap błaznowania - od pewnego czasu jest już banderowskim agentem wpływu.

Obserwuję u siebie pewną bezwładność myślową polegająca na tym, że kurczowo trzymam się dotychczasowych zapatrywań, opinii, czy nawet apriorycznych założeń. I dopiero kiedy rozziew między rzeczywistością, a utrzymywanym poglądem jest tak wielki, że nie mogę nad nim stać w rozkroku, dopiero wtedy dokonuję korekty.

Kiedy szwagier-trep ( skądinąd zaprzyjaźniony z generałem Skrzypczakiem )  tłumaczył mi jakieś dwa lata temu, że największym problemem w śledztwie smoleńskim jest Antoni Macierewicz, to nie mogłem zrozumiec, jak można stawiać takie zarzuty temu dzielnemu i uczciwemu czlowiekowi. Trochę to potrwało, zanim zauważyłem różnicę między głośnym medialnie biciem piany ( prowadzącym w końcu do inflacji emocji i znużenia ), a profesjonalnym śledztwem. Rzekomo Rosjanie gotowi byli przekazać Polsce wrak samolotu, ale po żądaniach Macierewicza, sprowadzających się do tego, żeby przyznali się jednoczesnie do dokonania zamachu sprawa utknęła w miejscu, być może na zawsze.

[ Powyższe uwagi nie zmieniaja faktu, iż mieliśmy do czynienia z kryminalnymi zaniedbaniami ze strony organizatorów lotu do Smoleńska, ze złamaniem procedur bezpieczeństwa, oraz z równie kryminalnym matactwem po katastrofie – piszę to nie przesądzając, czy był to zamach czy nie, bo tego po prostu nie wiem, a wykluczyć też nie potrafię ].

Myślałem kiedyś, że dziennikarze, szczególnie „niepokorni” ( jak ich prześmiewczo nazywa pan Ewaryst Fedorowcz „komercyjnie niepokorni” ) to „wyjątkowa kasta” szermierzy wolnego słowa, a teraz mysle, że wielu z nich to leniwe cymbały, przepisujące jeden od dugiego i nie potrzeba bynajmniej podrabinka Jankiela, żeby wydobyć z nich słuszne moralnie tony.

[ jeden z naczelnych pisze np. na portalu wPolityce:

„Jednocześnie nie mam też wątpliwości: Powstanie łączy się ze Smoleńskiem. Nie tylko z racji wielkiej, dziejowej roli Lecha Kaczyńskiego w przywracaniu pamięci i godności tradycji 1944 roku. Także dlatego, że Powstańcy walczyli o niepodległe, dumne, silne i oparte na chrześcijańskim dziedzictwie państwo polskie. Czyli o takie, jakie budowali ci, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku, na pewno większość z nich.

1 Sierpnia i 10 kwietnia to daty ściśle ze sobą splecione. To po prostu podjęty testament. Też okupiony krwią”.

 

Jest to oczywisty bełkot z cynicznym wykorzystaniem patriotycznego zadęcia, a służący wyłącznie budowie kultu s.p. Lecha Kaczyńskiego, co wydaje się jednym z ważniejszych celów polityki historycznej Prezesa. Samo budowanie kultu jakiegos wielkiego polityka nie jest czymś szczególnie nagannym ( por. Ojcowie Załozyciele w USA czy Mustafa Kemal Ataturk w Turcji ). Pomijam wołający o pomstę do nieba kult nazistów i zwyrodniałych oprawców w Banderlandzie, szerzony nie tylko przy aprobacie polskich polityków, ale i niejednokrotnie za polskie pieniądze. Kult s.p. Lecha Kaczyńskiego ma uważam tę nieusuwalną wadę, że ( nie odmawiając przymiotów moralnych panu prezydentowi ) gloryfikuje całkowicie błędną i tragiczną w skutkach politykę: podpisanie TL, kulturową rejudaizację, giedroycizm, jednostronne zespawanie polskiej racji stanu z amerykańską i żydowską ( to co „oksfordczyk za dziesięć funtów” nazwał obrazowo robieniem darmowej łaski ), wspieranie antypolskich nacjonalizmów na wschodzie kosztem kresowych Polaków, słowem polityka odrealniona i życzeniowa. ( Wyjątkiem jest ostatnie przemówienie prezydenta, które miał wygłosić w Katyniu, nawołujące do POJEDNANIA Z ROSJĄ jako drogi, z której nie wolno Polakom zejść; niewykluczone, że przemówienie to było wynikiem uświadomienia sobie wreszcie porażki „polityki wschodniej” budowanej na niepozaleczanych traumach i wyjętej z kontekstu wielkiej tradycji romantycznej. I tyle tylko, że ten akurat wątek jest może nie tyle ukrywany, bo treść przemówienia można znaleźć w internecie, ile celowo przemilczany ).

Tekst zaczyna mi się rozłazić i zamieniać w strumień jaźni, więc wracam do tytułowego ancymona. Redaktor Sakiewicz chorował na Moskala odkąd go kojarzę, więc nie podejrzewam go o jakąś koniunkturalność, raczej o ciężką tępotę umysłową.Myslę, że bezpardonowe zwalczanie inaczej myslących motywowane było też zakusami na monopol na patriotyzm. W Polsce ponadziewanej obcymi agenturami jak wielkanocna baba rodzynkami ( w przypadku Gazety Polskiej celniejsze byłoby porównanie do słoniny nadziewanej bliskowschodnim czosnkiem ), dzięki takim cymbałom jak Tomasz Sakiewicz czy pani Agnieszka Romaszewska, patriotyzm mierzy się dziś na skali antyrosyjskiej histerii – jeśli nienawidzisz Rosji, to jesteś z nami, choćbyś był rezunem z piekła rodem, z jeszcze nie do końca obeschnięta krwią polskich sąsiadów na siekierze. A jako że red. Sakiewicz ma w tzw. wolnej Polsce jeden z dłuższych staży w promowaniu antyrosyjskiej histerii ( robił z siebie durnia, zanim stało się to modne i zanim urosło do rangi bezalternatywnej doktryny państwa, upatrującego swoją racje stanu w robieniu za amerykańskiego ratlerka ), stąd utożsamienie patriotyzmu z rusofobią daje mu i jego środowisku duże fory.

Problem w tym, że po jakimś czasie wydarzenia nabierają własnej dynamiki, wymykając się spod rozumowej kontroli ( szczególnie, jeśli na rozumie nie zbywało od samego początku ). W Kijowie wszak też rozpoczynało się od roześmianej młodzieży manifestującej swoją naiwną chęć „wejścia do Europy” ( „żeby było jak w Polsce” ), a skończyło się na likwidacji państwa i rozbudzeniu banderowskiego upiora ( ludzie mający choć krztę rozumu w głowie chcieli przebić demona osikowym kołkiem, ale nie pozwolili im na to ani Amerykanie, ani ich polskie przydupasy, wręcz przeciwnie, potwór do tej pory dokarmiany jest z polskiej kroplówki, a że odwdzięczy się tak, jak każdy upiór swojemu żywicielowi, to pewna ).

 

Myslę, że w przypadku red. Sakiewicza przełomem świadczącym o intelektualnym i moralnym obsuwie był chamski atak na ks. Isakowicza (   tygodni temu polała się krew. Do Ukraińców, Ormian, Białorusinów, Polaków, a nawet Rosjan strzelano uzasadniając to w taki sam sposób jak Ty w swoich tekstach. ), potem w uznaniu zasług przyszedł medal od kijowskiego departamentu KGB czyli SBU ( prymitywna propaganda ukraińskiej bezpieki traktowana jest przez „partyzantów wolnego słowa” na równi z Pismem Świętym, mimo że kolejni jej szefowie to oficerowie sowieckiego KGB z wieloletnim stażem ).

Po latach samookłamywania się i stosowania etyki sytuacyjnej przychodzi etap ześwinienia, a potem szaleństwo, przejawiające się choćby w takich twierdzeniach, jak:

Odlot Tomasza Sakiewicza – „Gwarantem wyjaśnienia Wołynia jest niepodległość Ukrainy”

Myślę, że etap źle ukierunkowanego patriotyzmu red. Tomasz Sakiewicz ma już za sobą, podobnie jak etap błaznowania. Od pewnego czasu – być może od medalu ukraińskiej bezpieki, a na pewno od niedawnego powrotu ze Lwowa i Żytomierza, gdzie promował  swoje żenujące wypociny, jest już banderowskim agentem wpływu w Polsce – podkreślam: nie ukraińskim, a banderowskim, choć jednoczesnie mało kto położył tyle co on zasług w zespawaniu Ukrainy z banderyzmem.

 

KOMENTARZE

 • Na kolanach przed rosyjską potęgą.
  http://www.eastbook.eu/2016/09/19/na-kolanach-przed-rosyjska-potega-o-dzialalnosci-portalu-kresy-pl/
 • @Talbot 17:38:42
  Pozycję na kolanach przed rosyjską potegą można jeszcze zrozumiec, ale przed potegą ukraińską? żyrować im wszystko w ciemno i nie uzyskac w zamian nawet zwrotu kościola łacińskiego we Lwowie?

  pozdr
  McG
 • @MacGregor 17:55:12
  Banderowców też nie cierpię. Podobno na Ukrainie są sami banderowcy.
  Bardzo dobrze, że Kresy.pl ostrzegają Polaków przed nimi. Może autor zalinkowanego artykułu, też jest banderowcem?
  Sakiewicza nie czytam, bo to pewnie Ukrainiec.
 • @MacGregor 17:55:12
  Czy za czasów ZSRR gdy Ukraina należała do Kraju Rad i była bratnim narodem byli tam banderowcy, czy teraz dopiero się pojawili?
 • @Talbot 18:13:31
  Byli.
 • @lorenco 19:29:02
  Byli, a co na to władza radziecka?
  Juncker pochwalił Beatę Szydło, że przyjęła milion banderowców do Polski.
  Czy nie lepiej, aby zamiast banderowców, Polska przyjęła uchodźców z Palestyny i Izraela?

  Autor, może jakiś artykuł na ten temat?
 • banderowski mongoł...
  skurwensen dalej lobbuje

  Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" sugeruje, że Polska powinna przekazać ukraińskiej armii kilkaset milionów złotych na niezbędny sprzęt do walki.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/tomasz-sakiewicz-trzeba-wyslac-kilkaset-milionow-zlotych-ukrainskiej-armii


  czy nie powinna się tym zająć ABW??
 • @Talbot
  Zalecam beczkę po śledziach ,niestety jako piszący z Tel-Awiwu mylisz się. http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/488119,skrzypczak-z-rigamonti-w-dgp-wycofuje-sie-ze-wszystkiego-co-powiedzialem-na-temat-ukrainy.html
 • @Repsol 21:51:07
  Sam Putin powiedział, że Ukraińcy są bratnim, słowiańskim narodem - uważasz, że jego wypowiedź zmanipulowali żydzi z Tel Avivu?
  Polska jest zmuszana do przyjęcia muzułmańskich uchodźców więc co jest lepsze, przyjąć do siebie Słowian, czy Arabów?
  ński,
  Gdy rozwiąże się problem ukraiński, to oba narody padną sobie w objęcia.
 • @Talbot 08:22:09
  Takie szczucie jednych Słowian na drugich, to w czyim interesie jest?

  ". Drugi sposób na manipulowanie antysystemowo nastawionymi Polakami, to przedstawianie nowego rządu Ukrainy jako rzekomo popierającego „banderowców”. Co jest totalną bzdurą i prymitywną, bezczelną zagrywką bolszewików Putina na uczuciach narodowych Polaków. Dla moskiewskich propagandzistów każdy Ukrainiec to z marszu „banderowiec”.

  https://jarek-kefir.org/2015/01/13/rosja-odpowiada-za-zamachy-w-paryzu-celem-wywolanie-islamskiego-powstania-i-uderzenie-na-ukraine/
 • @Talbot 09:13:43
  Banderowcy będą objęci amnestią?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/separatysci-podpisali-porozumienie-ws-donbasu-obie-strony-maja-wycofac-ludzi-i-sprzet
 • -------- W JAKIM CELU ???
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraincy-prowadza-inspekcje-polskiego-wojska-na-podkarpaciu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728