Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Międzymorze, ambaras i kłamstwa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koncepcje geopolityczne red. Sakiewicza są równie finezyjne, jak jego warsztat dziennikarski i nie jest to niestety komplement.

 

Nie czepiałbym się chłopaka, bo każdy ma prawo mieć swoje hobby – np. młoda działaczka Nowoczesnej regularnie śpiewa o Kaczyńskim i zamieszcza to potem na YT, szkoda, że takiej młodej i niebrzydkiej panience ktoś aż tak nasrał do głowy, tyle, że niegroźnym skutkiem tej żenady jest odreagowanie jakiejś traumy i politowanie postronnych obserwatorów. Tymczasem symbolem – ale i w jakimś stopniu rezultatem - publicystyki red. Sakiewicza mógłby być banderowski rezun i zwykły cham niemyty, nijaki Deszczycia, którego jedyną zdaje się rekomendacją na stanowisko ambasadora Upadliny w Polsce było wyśpiewywanie „Putin chujło” pod ruską ambasadą w Kijowie. Prymityw ukształtowany w duchu nacjonalizmu integralnego, więc zrozumiałą jego reakcją na uchwałę polskiego Sejmu w sprawie ludobójstwa na Wołyniu jest stwierdzenie, że w odwecie „ukraińscy politycy i parlamentarzyści słusznie będą udowadniać, że miało miejsce iludobójstwo na Ukraińcach ze strony Polaków” ( por. Lotna )

Poza rytualnym powtarzaniem „Putin chujło” oraz straszeniem rosyjską inwazją ( jak w bajce o chłopcu, który wołał „wilk!” ), w publicystyce Sakiewicza jak bumerang powraca mityczna koncepcja „międzymorza”.

Musze przyznać, że najnowsza odsłona nosi w orginale tytuł całkiem powsciągliwy:

Trzeba być gotowym na każdy scenariusz ( formalnie całkiem słuszny )

i dopiero judeochrześcijańska „Fronda” robi z niego:

Budujmy Międzymorze - a nie połknie nas rosyjski potwór

( ta sam „Fronda”, która trzyma kciuki za Hilarzycę Clinton, aborcjonistkę i zwolenniczkę doktryny Wolfowitza-Brzezińskiego )

Sam niejednokrotnie pisałem już na ten temat, więc pójde na łatwiznę i podlinkuję, np.

Giedroyć, Międzymorze i cały ten bzdet.

Dudy smalone i ob-żydzenie.

Międzymorze nie pomoże ... a głupiemu zaszkodzi.

Generalnie, cały w tym jest ambaras, żeby dwoje ( albo piętnaścioro ) chciało na raz, a tymczasem to tylko my narzucamy się szaulisom czy innym rezunom z międzymorzem zakładając, że jeśli pozwolimy im na rozwiązanie kwestii polskiej na terenach zagrabionych, to oni w podzięce obronią nas przed demonizowaną skądinąd Rosją.

Tym razem red. Sakiewicz dorzuca jeszcze nowe kłamstewko:

„Sprawę Wołynia trzeba było dawno wyjaśnić i potępić zbrodniarzy”.

No coż, nie dość, że cymbał, to jeszcze bezczelny kłamca, por:

Tomasz Sakiewicz odpowiada księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu

Dzisiaj putinowska propaganda służy agresji i zabijaniu. Kto ją szerzy ma tak samo krew na rękach jak snajperzy, czy skrytobójcy - pisze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" ( żeby tak pisac do x. Isakowicza trzeba być wyjątkowo bezczelnym chamem, a przeprosin do dziś nie było )

Nie moge teraz na szybko odszukać tekstu pani Gójskiej-Hejke, o tym, że nt. „trudnych relacji w przeszłości” będziemy rozmawiac z Ukrainą dopiero wtedy, jak będzie wielka, wolna, silna i bezpieczna ( od ruskiej agresji, z odzyskanym Krymem ) itd.

Niestety, takie to intelektualne tuzy mają wpływ na myślenie sporej części polskich patriotów. Uważam, ze to są słabe żarty i że prymitywną propagadnę tego środowiska należy nautralizować, niezaleznie od tego, czy kieruje nimi tylko głupota, czy coś więcej.

 

KOMENTARZE

  • @McGregor
    Witam już niewiele mnie zdziwi , dla przypomnienia polecam. http://wmeritum.pl/90218-nagrody-gazety-polskiej/90218 Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728