Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wprowadźmy polskie wojsko na Litwę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzmacnianie wschodniej flanki – święta rzecz, zwłaszcza, że Putin nie śpi i wciąż knuje, o czym nas regularnie dezinformuje banderowska szmata, zwana dla niepoznaki Gazetą Polską.

 

Na szczęście jest na to sposób, który opisuje w swoim felietonie pan Marcin Skalski:

Litwa jako jeden z komponentów Międzymorza, a szerzej: wschodniej flanki, ma istotne powody, by strasznego Putina się obawiać. W razie agresji niewielka armia nie będzie w stanie stawić żadnego oporu. Czy my, sojusznik Republiki Litewskiej, powinniśmy przechodzić nad tym do porządku dziennego?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja może zająć Państwa bałtyckie w niespełna trzy dni

( ... )

Silna, gotowa na wszystko, doświadczona polska armia powinna stacjonować na Litwie nie „rotacyjnie”, jak zaoferowało NATO, ale na stałe. Należy dla zapewnienia bezpieczeństwa naszemu sąsiadowi wprowadzić liczące po kilka dywizji kontyngenty przede wszystkim dla ochrony litewskiej stolicy – Wilna. Dla uniknięcia prowokacji ze strony zielonych ludzików z Rosji polscy żołnierze, gotowi bronić sojusznika, powinni oczywiście także patrolować ulice Wilna, tak aby żaden Litwini nie czuł się zagrożony przez Rosjan. W celu zapewnienia wysokiego morale wśród polskiego kontyngentu konieczne byłoby zwiększenie liczby Mszy świętych w języku polskim w wileńskich kościołach, a dla lepszej orientacji w mieście – wprowadzenie na Wileńszczyźnie polskich nazw ulic i miejscowości. Tylko w takich warunkach polska armia może stawić czoła rosyjskiemu agresorowi.

( ... )

Wprowadzenie oddziałów posiadającego ponad tysiącletnią tradycję oręża Wojska Polskiego na Litwę zapewni bezpieczeństwo wschodniej flanki dużo lepiej, niż rotacyjnie stacjonujący tam batalion żołnierzy niemieckich – jak wynika ze szczytu NATO w Warszawie. I tak, jak Polska nie powinna się bać, że teraz mogłaby być wzięta w kleszcze od dwóch stron przez Bundeswehrę, tak Litwini tym bardziej nie powinni się bać stacjonowania sojuszniczej armii pod biało-czerwonym sztandarem. Siły Zbrojne RP są również gwarancją, że każdy mieszkaniec Litwy będzie traktowany tak samo, niezależnie od narodowości czy wyznawanej religii. Można więc powiedzieć, że byłaby to nawet zmiana in plus wobec Litwy bez polskich wojsk. 

ZOBACZ TAKŻE: Łotwa: z "zielonymi ludzikami" będziemy musieli walczyć sami

Powiedzmy więc sobie szczerze – w dobie odradzającego się imperializmu rosyjskiego każdy, kto jest przeciwko wprowadzeniu Wojska Polskiego na Litwę, jest albo agentem, albo płatnym trollem, albo po prostu „pożytecznym idiotą” Putina.

Marcin Skalski

Całość:www.kresy.pl

KOMENTARZE

 • Skoro margines społeczny jak ta gazetka ma taki wpływ na MO_hairów
  to się nie dziwię jak przedłużenie tego 30 % suwerena w postaci policmajstra MOŻE TO zrobić, to jest gorsze niż hucpa erdo_guna, opcja żydo-banderoska w natarciu !
 • Wprowadźmy polskie wojsko na Litwę?
  .
  - A ile my tego wojska w tej chwili mamy?

  * Podobno tyle, ... że się zmieści na Stadionie Narodowym.
 • @Ziut 18:39:18
  spoko. maciarewicz juz trenuje milionowe armie karaluchów, które świetnie się sprawdzą na tym co zostanie z Polski po postawieniu przez ruskich zapory atomowej.
 • @czerwony baron 19:01:16
  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/putin-cwiczy-atak-atomowy-na-warszawe
 • @Talbot 19:37:06
  a co tu ćwiczyć? toż nawet specjalnie celować nie trzeba. na dobrą sprawę na Polskę wystarczą 4 atomówki.
 • @czerwony baron 19:01:16
  // spoko. maciarewicz juz trenuje milionowe armie karaluchów //

  - Polegli w Smoleńsku to żerowisko // na padlinie. // czerwony baron 10:57:31 >> http://ziut.neon24.pl/post/132745,czas-uswietnic-krakowskie-przedmiescie

  ... Wojsko POlskie to "karaluchy", ... a kim ty jesteś "czerwony baronie", ... wszą (?), która przyjechała w hełmie czerwonogwardzisty?
 • @Ziut 20:55:53
  Słuchy chodzą, że mogą wywalić Turcję z NATO. Jeżeli tak by się stało, to mamy wojny w Europie.
  Jakie NATO jest takie jest, ale dzięki niemu był spokój. Trump też nie jest chętny jemu.
 • Autor
  Litwini tak nas kochaja jak banderowcy-dla nich stacjonowanie wojsk polskich jest podobne do okupacji rosyjskiej.
 • Brudna polityka
  USA są gotowe do wojny z Chinami, dlatego ściągnęli swoją flotę wraz z lotniskowcami na Morze Połódniowochińskie, a prezydent Chin zaapelował do Armii Ludowo Wyzwoleńczej, aby byli gotowi do wojny, to co wydarzyło się w Turcji, to robota CIA i GRU. Kerry był po drodze na spotkanie NATO-Rosja w Brukseli w Moskwie gdzie spotkał się z Ławrowem i Putinem. Rozmowy przebiegły konstruktywnie, jak pisali na Sputniku i uzgodnili, że trzeba wprowadzić spokój w Syrii, ale na przeszkodzie jest Turcja, która dozbraja państwo islamskie i walczy z Kurdami.

  Krótko mówiąc - Kerry uzyskał zgodę Putina na wojnę USA z Chinami w zamian na ustanowienie swojej strefy wpływu w Syrii i części Bliskiego Wschodu i Afryce Północnej kto wie, czy w zamian za to, Rosja i USA byliby we wspólnej koalicji przeciw Chinom tym bardiej, że Rosja też czuła chińskie zagrożenie, jeżeli chodzi o Syberię i chińskie apetyty na nią. Dlatego Macierewicz wysłał polskie F16 do Kuwejtu.

  Te zagrożenie atakiem Rosji na Europę i NATO na Rosję, to była wspólna akcja propagandowa FSB i CIA. Chyba wiecie, że Putin jest najlepszym przyjacielem Izraela, a masoneria amerykańska umieściła go na stanowisku prezydenta?

  Dlatego Erdogan tak nagle poleciał do Putina z przeprosinami za strącony samolot, bo wiedział co się święci.
 • @Talbot
  Opanuj się . http://www.kworum.com.pl/art6453,litwa_wrogiem_polski.html
 • @Talbot 21:04:20
  "Jakie NATO jest takie jest, ale dzięki niemu był spokój."

  Jesteś pewny że mieliśmy spokój dzięki NATO ?

  Ja to widzę polskich żołnierzy mordujących w krajach objętych misjami pokojowymi i misjami stabilizacyjnymi. Widzę terrorystów Islamskich w Europie dzięki NATO.

  Widzę że mimo względnego spokoju jaki był w Polsce, jak sam zauważyłeś. Już wojska NATO weszły do Polski by podrażnić misia. Chyba tylko dlatego że był tu względny spokój.
 • @Talbot 08:06:11
  Podajesz:

  "Krótko mówiąc - Kerry uzyskał zgodę Putina na wojnę USA z Chinami w zamian na ustanowienie swojej strefy wpływu w Syrii"

  Jakieś fakty, dowody ? Skąd czerpiesz takie bzdury, może sam wymyśliłeś ?
 • @Fischer 00:26:29
  Jestem za głupi aby sam to wymyśleś. Naczytałem się tych bzdur na Sputniku i Prison Planet i postanowiłem się tym podzielić, a że nie jestem tak inteligentny jak ty, to może coś poprzekręcałem...
 • @Talbot 08:17:58
  Jakiś link ?
 • @Fischer 08:49:58
  Jeżeli chodzi o Sputnika, to artykuły tamm szybko znikają, nie zapisałem ich.
  Jeżeli chodzi o Prison Planet dotyczący wojny z Chinami:

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/prezydent_chin_zalecil,p1368822292

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/okrety_wojenne_usa,p114182329
 • @Talbot 09:07:09
  Jeszcze tu
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20160714/3462762/kerry-spotkanie-putin.html

  Wystarczy poskładać pojawiające się informacje z różnych źródeł i jest się prorokiem.
  Wszystko wskazuje na to, że Kerry przekabacił Putina do przyszłej wojny z Chinami. U Putina jak u rasowego człowieka służb, wszystko jest na sprzedaż,
 • @Talbot 09:19:25
  Ale z tych linków nie wynika i nie ma w nich słowa, że Putin zdradził sojusznika jakim są Chiny. Nawet nie ma słowa, że robił jakieś insynuacje na ten temat. On nic nie ma do tego co robią Chińczycy na morzu pd. chińskim. Przyznaj się sam to wymyśliłeś ?

  Po co miał by to robić ?

  On, ani Chiny nie boja się USA. Nie musi zdradzać sojusznika by kontrolować np Bliski Wschód, bo on go już kontroluje.
 • no i tarczę tam by można przesunąć xD
  Amerykańce by mieli więcej pietra hehe..... no ale dobrze wykarmionym by to nie zaszkodziło.... przesunąć tarczę a tereny wynająć letnikom xD pewnie że tak...
  Problem polega na tym co wtedy Putin przesunie i gdzie...
 • @mac 06:35:18
  no to przy tym sobie trzeba zadać pytanie: dzięki czemu nas tak kochają - przez to że naród mamy podły czy przez to, że tak jaśniepanowie sobie z nimi żyli.... gdzie leży wina i kto zabił.. podejrzewam że wielu historyków wie to dokładnie co i jak....
 • @Fischer 15:18:21
  Putin boi się ameryki, chociaż zapewne coraz mniej, bo nieźle się dozbraja... Putin bardziej się boi rachunku od Rosji za swoje złodziejstwa, jak ameryki xD..
 • @Leon. 21:45:21
  "Putin boi się ameryki,"

  A co Ameryka może zrobić ?
  Jak na razie jest bezsilna wobec jego polityki, szczególnie jak chciała rosje położyć gospodarczo obniżając ceny ropy do 40$ za baryłkę.

  "Putin bardziej się boi rachunku od Rosji za swoje złodziejstwa,"
  Rosjanie go kochają, ma poparcie w granicach 75-85 %.
  A co on takiego ukradł ? Krym Ukrainie ?

  Właśnie za to go kochają w Rosji.
 • @Talbot 09:07:09
  Od pewnego czasu wiadomo,ze Prison Planet nie jest obiektywnym zrodlem innformacji.To taka nieco wyzsza forma dezinformacji;jedna z nich jest prezentowanie w negatywne sposob relacji rosyjsko chinskich;i nie tykanie bardzo drazliwego panstwa na Bliskim Wschodzie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728