Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Niebywałe zuchwalstwo marszałka Kuchcińskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wczorajszym ubogaceniu ( wg określenia naszej ministry – kobiet w rządzie może być wiele, ale ministra była tylko jedna ) mieszkańców Nicei, marszałek Kuchciński zdobył się na niebywałą zuchwałość.

 

Otóż – za pisowskim portalem propagandowym wPolityce

Kuchciński wyraził wielką solidarność z rodzinami ofiar oraz wszystkimi Francuzkami i Francuzami. We wpisie w języku francuskim podkreślił, że jest bardzo poruszony tym, co wydarzyło się w Nicei w dniu święta narodowego.  

Tym razem pan marszałek nie raczył się nawet skonsultować z synem zbrodniarza, Jurijem Szuchewyczem ( polecam bardzo pouczającą informację ze stycznia 2011 z Nowożeńcem i Szuchewyczem w roli głównej: Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski ). Co gorsza, nie uwzględnił wrażliwości znakomicie zintegrowanych Francuzów pochodzenia arabskiego, popierających ISIS i wzdychających do prawa szariatu.

84 ofiary śmiertelne, które zginęły szybko, bez uprzedniego przecinania piłą czy obdzierania ze skóry, to zaledwie ktoreś miejsce po przecinku w stosunku do ofiar OUN-UPA – sam margines niewiedzy dotyczący Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej to minimum 50 tys! ( 200-250 tys ). W tym kontekscie zupełnienie nie rozumiem, o co marszałkowi chodzi i po co zaprząta sobie głowę takimi drobiazgami?

I nawet jeśliby w każdej dzielnicy arabskiej we Francji nazwano jedną ulicę imieniem zamachowca, to co w tym złego, panie marszałku? Mają swoje ulice i pomniki Bandera, Szychewycz, Konowalec, dzieci czytaja w szkołach Dońcowa, to czemu biedni imigranci choćby i w trzecim pokoleniu, nie mieliby w podobny sposób czcić swoich bohaterów?

PS

Mamy w Polsce ponad milion Ukraińców. Mamy też w Polsce nieliczne, ale bardzo silne i mające przełożenie na niektóre samorządy, policję i media lobby banderowskie. Mamy rządy, które nie interesują się Kresami i od lat konsekwentnie sprzedają je wraz z mieszkającymi tam Polakami. Mamy PiS, który wspiera banderowców ( to, że ostatnio prezes Kaczyński łaskawie podał Kresowianom końce palców to tylko wynik cynicznej kalkulacji, wszak równolegle wspieranie banderyzmu na Ukrainie idzie pełną parą ). Gdyby przez ostatnie 27 lat Polską rządzili POLSCY patrioci, dziś mielibysmy szansę na przyjaźń z całkowicie zdenazyfikowana Ukrainą i milion pracujących w Polsce braci-Ukraińców. Ale niestety, dzięki Kaczyńskiemu, Kuchcińskiemu, Sakiewiczowi, Romaszewskiej i im podobnym,  całkiem realną jest bliska perspektywa milionowej mniejszosci, zzombifikowanej i dyszącej nienawiścią do Polski.

 

KOMENTARZE

 • Tfu... obrzydliwy banderowiec (Ukrainiec wg Z.Wrzodaka) z POPiS-u.Rządząca neo-banderowska klika będzie miała teraz
  pretekst,aby wysyłać żołnierzy (pieniądze itd.) na Bliski Wschód dla obcych interesów.
  Francuzi mieli w d*** w '39 r. Polaków,ale wodzu z Granówki na Ukrainie obecne miejsce pobytu Żoliborz - wie jak się wchodzi w d*** banderowcom,USraelowi itd.
 • najśmieszniejsze jest to
  że na PiS głosują mieszkańcy ziem najbardziej narażonych na wznowienie działalości band UPA.
 • Autor
  Cos dziwnego dzieje sie na Ukrainie. Ogromne rzesze ludzi maszeruja w kierunku Kijowa ! Relacja w jez.niemieckim na portalu Kochane Zdrowie.
 • @interesariusz z PL 21:56:23
  i fajnie, głupcy zostaną wyrznieci a porzadek zrobią oddziały z wielkopolski :) co wiecej bedziemy mieli casus belli na odzyskanie lwowa.
 • @czerwony baron 22:58:03
  Pamiętać należy, że Kuchciński to były skarbnik PC, to on wie jak chodziła kasa z FOZZ - Art,B. Ten były narkoman, wąchacz kleju budapren, włamywacz do aptek po morfine, chipis, skrajny lewak, wydawał nie zgodnie z prawem jako wojewoda przemyski pozwolenia na budowe pomników banderowskich itd. Dlatego tak daleko ten darmozjad, menda społeczna awansował.
  Niżej zeznania Lawiny szefa pionu kontrolnego d/s afer w NIK na początku lat 90-tych.
  Dlaczego Polska Prawa i S. podpiera sie kłamstwem


  Według Anatola Lawiny, powołanie w 1989 r. FOZZ, instytucji zobowiązanej do wykupu polskiego długu zagranicznego, było mistyfikacją polskich służb specjalnych, która miała stworzyć im "lewą kasę" - Było już jasne, że trzeba podzielić się władzą, i że nadzór opozycji nad budżetem będzie na tyle silny, że bez kontroli parlamentu nie da się nic przeprowadzić - mówił Lawina podczas procesu pod koniec kwietnia. Zeznawał, że konsekwencją tego było też opanowanie FOZZ przez ludzi tajnych służb. Ich interesów mieli pilnować przede wszystkim: Grzegorz Żemek (WSI), dyrektor generalny FOZZ, a teraz główny oskarżony w procesie o nadużycia w funduszu, i Janina Chim (UOP), zastępczyni Żemka. Również rada nadzorcza FOZZ, której działalność była czystą fikcją, miała - według Lawiny - w składzie ludzi służb, pracowała więc pod ich dyktando.

  Największą jednak chyba sensacją w zeznaniach Lawiny było wymienienie osób i instytucji - "beneficjentów FOZZ", czyli tych, którzy skorzystali z pieniędzy funduszu. Byli nimi - jego zdaniem - Zygmunt Solorz, właściciel Telewizji Polsat, Dariusz Przywieczerski, prezes Universalu, biznesmen Zbigniew Olawa - dwaj ostatni oskarżeni w tym procesie. Lawina wymienił także brata pułkownika Zenona Klameckiego, oficera WSI, zatrudnionego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdy kierował nim Lech Kaczyński.

  Spośród organizacji, które dostały pieniądze FOZZ, Lawina wymienił przede wszystkim Porozumienie Centrum. Stwierdził też, że w organizowaniu tej partii duży udział miały WSI. Według niego pieniądze na PC miały iść z FOZZ ponoć przez Adama Glapińskiego, ministra ówczesnych rządów i prominentnego działacza tej partii. Pośrednikami w przekazywaniu pieniędzy mogli też być Janusz Pineiro i płk Klamecki. Lawina zeznawał, że funduszy dla PC szukał również Maciej Zalewski, ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zalewski miał wspierać PC za pośrednictwem spółki Telegraf, której różni kontrahenci dostawali propozycje nie do odrzucenia - musieli kupić jej akcje. Taką propozycję według lawiny dostał prezes Budimeksu Grzegorz Tuderek. Pieniądze FOZZ miały także trafić - przez firmę Przywieczerskiego Dukat - na kampanię wyborczą ROAD, poprzednika Unii Demokratycznej. Środowisko obecnego SLD miało natomiast swoją reprezentację w FOZZ dzięki byłym członkom PZPR, zasiadającym głównie w radzie nadzorczej.

  Lawina zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu wykorzystywanie stanowisk pełnionych w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i NIK do działalności partyjnej, a Adamowi Glapińskiemu próbę wypromowania Żemka na wiceprezesa NBP.  Anatol Lawina
 • @Seth 20:51:07
  ,,Dzieło" pisuaru i Kuchcińskiego


  Zapytanie nr 4032

  do ministra edukacji narodowej i sportu

  w sprawie projektu utworzenia w Przemyślu Akademii Wschodnioeuropejskiej

  Szanowny Panie Ministrze! W Przemyślu powstał projekt utworzenia na bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Akademii Wschodnioeuropejskiej, która ma być nastawiona głównie na kształcenie młodzieży nieposiadającej obywatelstwa polskiego ani niemającej polskich korzeni.

  W ślad za tym wiele środowisk i organizacji działających w Przemyślu wniosło protest, są to m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polski i Byłych Więźniów Politycznych, Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, Związek Sybiraków i inne.

  Mając powyższe na uwadze, proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytania i przedstawione kwestie:

  1. Dlaczego uczelnia kształcąca przyszłych historyków i polonistów określa we wstępie historycznym do Założeń Programowych Akademii, iż ludobójstwo nacjonalistów ukraińskich na Polakach w latach 1939-1948 to ˝wojenne nieszczęścia˝, czyżby nowa uczelnia miała kształcić przyszłych studentów w fałszu historycznym?

  2. Cała treść Założenia Programowego Akademii, zwłaszcza rys historyczny, wyraźnie sugeruje, iż przyszła uczelnia będzie się zajmowała głównie wsparciem naukowym odbudowy środowisk mniejszości narodowych w regionie podkarpackim i kształceniem za polskie pieniądze młodzieży ukraińskiej z Ukrainy.

  3. Dlaczego mamy wspierać budowę drugiej (pierwsza istnieje już w Lublinie) uczelni ukierunkowanej na kształcenie za polskie pieniądze ˝młodzieży kończącej szkoły średnie w sąsiadującej z nami Ukrainie˝. Przecież w ramach wzajemności druga uczelnia powinna powstać na Ukrainie, np. we Lwowie lub Stanisławowie?

  4. Dlaczego za polskie pieniądze mamy wspierać jednostronnie kulturę innych narodów w sytuacji, kiedy nasi sąsiedzi nie wspierają kultury polskiej w stopniu odpowiadającym naszemu zaangażowaniu?

  5. Dlaczego głównymi deklarowanymi zagadnieniami badawczymi mają być historia Ukrainy i Europy Wschodniej (choćby kolejność już wiele sugeruje), a nie na przykład historia polskiego dziedzictwa kulturowego w Europie Środkowowschodniej?

  6. Dlaczego specjalny status uzyskuje Collegium Ukrainicum (na prawach wydziału), w którym, jak w pierwszym punkcie zapisano, mają się kształcić za polskie pieniądze obywatele niepolscy? A gdzie Collegium Polonicum?

  7. Ponadto zaniepokojenie budzi brak informacji o tym, dlaczego tylko Polska będzie finansowała ten pomysł w zakresie podstawowym?

  8. Niepokój budzi także brak jednoznacznej deklaracji, jaki będzie język wykładowy oraz jak proporcjonalnie rozłoży się liczba studentów według obywatelstwa?

  9. Należy zadać ponadto pytanie, kto będzie właścicielem notarialnym majątku uczelni oraz kim będą wykładowcy? Czy większość wykładowców będzie z Polski, czy też uczelnia stanie się miejscem, gdzie polską młodzież będą indoktrynować szowinistyczni historycy ze Wschodu?

  Z wyrazami szacunku

  Poseł Zygmunt Wrzodak

  Warszawa, dnia 30 marca 2005 r.
 • @Seth 20:51:07
  Człowiek Kuchcinskiego, teraz w IPN - kogo mają ochraniać w IPN - Polaków czy banderowców??????  Jan Marian Draus (ur. 25 marca 1952 w Kolbuszowej) – polski historyk, od 1991 do 1993 senator II kadencji, od 1999 do 2011 i od 2016 członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.


  Ukończył w 1976 studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1981 posiada stopień doktora, od 1994 doktora habilitowanego, od 2000 jest profesorem nauk humanistycznych. Pracował jako wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie (obecnie Uniwersytet Rzeszowski) i na KUL. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej, należał do „Solidarności”. Pełnił funkcję senatora II kadencji, wybranego z lokalnego komitetu Regionalne Forum Wyborcze. Zasiadał w klubie parlamentarnym Konwencja Polska. Następnie, do 1998, był wicedyrektorem Radia Rzeszów. Od 2001 był rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Przemyślu, w 2006 przekształconej w Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską. Opublikował m.in. kilkanaście pozycji książkowych o tematyce historycznej.

  W 1999 został powołany w skład Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, w 2007 z inicjatywy posłów PiS wybrany na drugą kadencję. Zakończył pełnienie tej funkcji w 2011 w związku z likwidacją Kolegium IPN. Ponownie został członkiem tego ciała po jego ponownym utworzeniu w 2016[1].

  W 2012 rada miejska w Przemyślu przyznała mu tytuł honorowego obywatela miasta[2]. W 2015 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[3].

  Jest bratem Ewy Draus - byłej wojeowodziny podkarpackiej z ramienia pisuaru!!!!
 • @Wrzodak Z. 10:23:24
  ...będzie najlepszym promotorem szefa banderowskiego...tfu: Instytutu na Ukrainie.
  Będą "badać" spiski anty-banderowskie Rosjan i Polaków anty-banderowców.
 • Przykre,
  ale to chujek.(sprawdzić w słowniku proszę)
 • @czerwony baron 22:58:03
  wiekszosc NIE GŁOSUJE, czyli tak "jak nalezy" i co z tego??
  maja jeszcze wybor na faszysPOwcow
  takie dywagacje do niczego nie prowadza!

  PiS uchodzi za partie patriotyczna dlatego głosuja
  trzeba zrobic czystke w PiS, zeby odpowiadala oczekiwaniom wyborcow
  cos na wzor Röhm-Putsch
  ..
  to jest rozwiazanie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728