Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1770 postów 1633 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Brexit czyli na GłuPola można liczyć Codziennie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tym sensie ( ale też i w sensie proponowanych koncepcji politycznych ) jest bliźniaczym odbiciem gazety żydowskiej alias gwiazdy śmierci.

 

Dwa dni temu redaktor GłuPola, nijaki Wojciech Mucha proponował nam sążnisty wywiad z nazistą z „Azowa”, dla którego rzeźnik Polaków i Ukraińców, piekłoszczyk Szuchewycz jest bohaterem.

Czasami zamieszcza się takie wywiady w celu ostatecznego skompromitowania rozmówcy, ale niestety, dla GłuPolaków naziści z „Azowa” to cenni partnerzy w walce z Rosją i budowie przyszłego Żydolandu od Bałtyku po Morze Czarne.

Dzis tenże Mucha tak apeluje do Brytyjczyków o pozostanie w Eurokołchozie:

 

Pewnie o tym nie pamiętacie, ale kiedy 20 lutego 2014 r. na kijowskim majdanie otwarto ogień do demonstrujących Ukraińców, wielu z nich poległo właśniepod rozgwieżdżonymi flagami wspólnoty europejskiej.

Zginęli nie za rezolucje i rozporządzenia, nie za absurdy i patologie. Nie do nich ich ciągnęło, nie ich chcieli. Chcieli wolności, wspólnoty, poszanowania praw i godności. Ideałów europejskich. Tak, jak Wy. My też ich chcemy, podobnie jak Wy. Bo w Europie Wschodniej doskonale wiemy, czym są owe ideały i jak bardzo dzisiejsza UE od nich odeszła. Macie prawo być wściekli. Możecie mieć pretensje do Unii Europejskiej, że ideały zostały zastąpione rozporządzeniami, wolności zastąpione regulacjami. Wychodząc z Unii, niczego nie poprawicie. Pozwolicie jedynie, by Stary Kontynent pogrążył się w jeszcze większym chaosie.Zostając, dajecie szansę sobie i nam na to, by jeszcze raz spróbować podnieść połamane filary wspólnoty. Bez względu na wynik referendum, dziś wieczorem w Wielkiej Brytanii strzelą zapewne korki od szampanów. Na Kremlu strzelą one jednak tylko wtedy, gdy zdecydujecie się nas zostawić. Pamiętajcie o tym.

Źródło: Nie odchodźcie! List do Brytyjczyków

Jest w tym apelu, jak na GłuPola przystało, i Ukraina ( jak zawsze najważniejsza ) i Majdan ( brawo Majdan,dość tych kajdan ... ups, to piosenka Grupy Operacyjnej o Radku Majdanie ) i patos ( „rozgwieżdżone flagi Unii Europejskiej” – co oni tam palą w tym GłuPolu???!!! ), jest wreszcie „socjalizm TAK, wypaczenia NIE” ( dajcie szanse podnieść połamane filary wspólnoty czy może dajcie sobie wcisnąć dzikich tak, jak Niemcy ) no i na koniec, niczym w dawnych czasach debecylina na zakończenie kuracji antybiotykowej:argumentum ad Putinum.

Co innego, gdyby autor argumentował, że wyjście UK to względne wzmocnienie twardego jądra Mumii czyli Niemiec oraz osłabienie pozycji Polski – nie przesądzam, czy takie rozumowanie jest poprawne, czy nie, ale przynajmniej jego przesłanką i celem byłby interes Polski ... no ale w GłuPolu „trudno nawet marzyć o tem”.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031