Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Tylko w „Gazecie Polskiej”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo, że wciąż wierzę w dobre chęci większosci redaktorów i czytelników „Gazety Polskiej”, bilans ich działalności ( dez)nformującej jest uważam dla sprawy polskiej coraz bardziej szkodliwy.

 

Nie chcę pisac wkoło Macieju o tym samym, bo koń jaki jest każdy widzi – polityka GaPola, a raczej Głupola od dawna sprowadza się do prymitywnego odruchu ( tego, co bladzi Angielczykowie nazywają „knee-jerk reaction” ) czyli histeryczno-alergicznej reakcji na słowo „Rosja”, w czym przypominają Stefana Niesiołowskiego, który po odstawieniu leków podobnie reaguje na słowa „PiS” czy „Kaczyński”.

Nienawiść do Rosji przesłania im nie tylko resztki zdrowego rozsądku, ale nawet – niestety – poczucie zwykłej przyzwoitości, więzi narodowej, wiary i w końcu miłości do Polski. Dla dokopania Rosji ( a wscieklizna GłuPola jest tym wieksza, im trudniejsze okazuje sie to dokopywanie i obszczywanie nogawek ) gotowi są sprzymierzyć się z diabłem, mimo, iż takie sprzymierzenie oznacza zaprzedanie własnej duszy.

I dlatego każdy jej numer przynosi nam pieśń Konrada z III częsci „Dziadów”:

Pieśń ma była już w grobie, już chłodna, -

Krew poczuła - spod ziemi wygląda -

I jak upiór powstaje krwi głodna:

I krwi żąda, krwi żąda, krwi żąda.

Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,

Z Bogiem i choćby mimo Boga!

 

Coraz częsciej jest to niestety mimo Boga, za to w uścisku z nie tyle ukraińską, co stricte banderowską agenturą, finansowaną przez CIA, dozbrajaną pzrzez NATO, coraz liczniejszą, coraz aktywniejszą i coraz bezczelniejszą.

I tak wczoraj na Niezależnej można było przeczytać rekomendowany przez redakcję ( „Tylko u nas!” ) wywiad Wojciecha Muchy z banderowskim bandytą z nazi-batalionu „Azow”

//niezalezna.pl/82182-kibic-dynama-kijow-przed-meczem-polska-ukraina-jestesmy-dla-rosjan-wrogami-moga-zdarzyc-sie-at

Rozmowe okraszoną takimi „mądrościami”, jak:

Dla mnie, UPA, Bandera, Szuchewycz to bohaterowie Ukrainy, którzy walczyli o niepodległość i później, przeciwko sowieckiej okupacji. Każdy naród ma swoich wrogów i bohaterów. Jak powiedziałem - konieczne jest dokonanie przeglądu tych kwestii i pójście do przodu z myślą o przyszłości.

[ Gwoli przypomnienia – Szuchewycz to był zwyrodniały bandyta i rzeźnik również swojego narodu, który na zarzut mordowania Ukraińców przez UPA odpowiedział: „Jeśli trzeba będzie zlikwidować nawet połowę Ukraińców, to ta druga połowa będzie czysta jak szklanka źródlanej wody”. Ukraińscy nacjonaliści oprócz 200 tys. Polaków wymordowali około 80 tys. Ukraińców, nie licząc innych narodowości ].

Czekamy na wywiad z „niemieckim kibicem”, dla którego Hitler i Goebbels to bohaterowie Niemiec, którzy walczyli z sowieckim zagrożeniem.

Ciekawe, że ani ojciec ani syn Wildsteinowie nie pójdą w Marszu Niepodległosci ze względu na obrzydzenie ONR-em, ale już kordialne wywiady z Azowem ( ostatnio oficjalne źródła ukraińskie przyznały, iż ponad 30% jego składu to kryminaliści po wyrokach sądowych ) nie przeszkadzają. A może nie ma się czemu dziwić.

Jak czytamy w rozmowie z płk. Niewinskim:

//thepolishreview.co.uk/index.php/home/kategoria-3/1052-banderyzm-to-hybrydowy-potwor-rozmowa-z-plk-janem-niewinskim.html

Banderyzm to hybrydowy potwór, powstały z krzyżówki ukraińskiego szowinizmu, niemieckiego nazizmu i syjonizmu nowojorskich handlarzy holocaustem. ( ... )

ZUwP jest przykrywką działającej już od 1929 r. Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów ( ... )

– Znam takie powiedzenie: „Jak cię wróg chwali, zastanów się, coś złego zrobił”. Prowadzona od 25 lat obłędna polityka wobec Rosji i Ukrainy stanowi śmiertelne zagrożenie dla Narodu i Państwa Polskiego. Nasze władze pełnią rolę wyciągających kasztany z ognia dla obcych mocodawców. Co więcej czynią to z pogardzaną nadgorliwością. Pogardzaną, bo USA i państwa zachodnie nie zaprosiły przedstawicieli Polski na rokowania w sprawie rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego. Agresorem w tym przypadku jest nacjonalizm ukraiński, nie Rosja. ( ... )

Bez wątpienia Sakiewicz ma ogromne zasługi w sławieniu bandero-majdanu i szerzeniu ślepej nienawiści do Rosjan, Rosji i jej prezydenta Władimira Putina. Okazuje się jednak, że jego zasługi idą znacznie dalej i sięgają do ciemnych poczynań bezpieki, a żadna bezpieka na świecie nie nadaje odznaczeń tylko za pisanie. Wydaje się, że takie odznaczenie stanowi przypadek bez precedensu w historii dziennikarstwa polskiego.

Tymczasem warto zwrócić uwagę na wyjątkową aktywność banderowskiej agentury przed sejmową dyskusją nad projektem uchwały ( już niestety nie ustawy ) PiS-u o ludobójstwie na Kresach:

//prawy.pl/32957-poslowie-pis-pod-naciskiem-z-ukrainy-zrezygnowali-z-ustawy-o-11-lipca-bedzie-uchwala/

//www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-dziennikarz-ukraincy-moga-uciec-z-polski-po-przyjeciu-uchwaly-o-11-lipca

//prawy.pl/32901-szef-ukraincow-w-polsce-grozi-poparciem-opozycji/

//prawy.pl/32937-bezczelnosc-naciskow-z-ukrainy-na-rzad-i-polakow/

Ja bym zaryzykował – a nuż w ramach retorsji Ukraińcy zrezygnują z polskich dotacji, ukraińscy studenci porzucą darmowe studia w Polsce na rzecz pełnopłatnych na Zachodzie, zaś ukraińscy pracownicy zrobią miejsce w Polsce powracającym z emigracji Polakom?

PS

Z cyklu: moralnośc banderowska wciąż zywa

//alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/88296-ukrainski-lekarz-opowiedzial-o-tym-jak-zabijal-wrogow-w-donbasie

 

 

 

KOMENTARZE

 • Tylko dla jasności, to nie jest komentarz do autora i wpisu a jedynie
  do wiodącego tematu:
  "Rynsztok – zagłębienie między ulicą (jezdnią dla pojazdów) a chodnikiem. Służyło do odprowadzania ścieków.
  W czasach, gdy budynki w miastach nie były jeszcze skanalizowane, do rynsztoka ulicznego wlewano ręcznie wszystkie zanieczyszczenia i ścieki. Płynące ulicami ścieki wydawały odór i były siedliskiem szczurów oraz czynnikiem chorobotwórczym." / z wiki /
 • Stepan Bandera
  którego tak czczą Ukraińcy, został skazany na karę śmierci przez sąd II RP za udział w zabójstwie ministra rządu II RP Bronisława Pierackiego.
  W ramach amnestii wyrok zamieniono na dożywocie.
  Gdyby wyrok wykonano, prawdopodobnie wielu Polaków na Wołyniu cieszyłoby się życiem.
  Jeśli Gazeta Polska i inni tego typu nawiedzeni uważają, że czczenie mordercy polskiego ministra, stawianie mu pomników itp. jest OK., znaczy, że są oni wrogami Polski.
 • I efekty już zapowiadane, zapłacimy więcej za skroplony gaz z Kataru!!
  http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/lng-wszyscy-odbiorcy-zaplaca-w-nowych-taryfach,2349062,2156

  Co tam Polacy ...małe piwko...ważne ze wraży rurociąg nie idzie przez Polskę i nie zarabiamy 2 mld rocznie.No i Ukraina ponad wsio czyli uber alles.
 • TO są FAKTY nie napadanie na Ukrainę, marsz w Kijowie 12 .06. 2016
  Sieg Heil , Rudolf Hess, Hiltlerjugend SS" tak sobie krzyczą prawie w każdym miesiącu i mieście są takie marszyki!!
  To co ? organizujemy taki sam np. w Warszawie albo Wrocławiu?????No jak nie wolno, skoro na Ukrainie wolno, musi byc wolno w Polsce.

  https://youtu.be/VtZkTLer5ow

  A w ogóle zasadnicze pytanie „Czy UPA jest w Polsce dozwolone czy nie” bo ze niedługo będzie to pewne!
  Np. w Rosji jest zakazane , ale to przecież waciaki, nienowoczesne.
  Gdyby np. grupa jajcarzy polskich poszła do sądu i zażądała rejestracji partii np. „Polacy Solidarni z UPA”, albo „Sotnia UPA na Polskę”.
  Ciekawe coby było??? I jakby uzasadniano zarówno rejestracje jak i odmowę….byłoby hecnie.
 • 22 lipca 1941 roku, Niemcy po ataku na Polskę kolejno zaatakowali ZSRR.
  http://vk.com/video265394071_456240076?hd=-1&t=1m22s
 • ++++++
  Pewnie niedługo będzie zabronione mówienie o Wołyniu, ale póki można jeszcze m to pamiętamy o NICH!!!
  http://cs636727.vk.me/v636727571/a137/6SSY52sMZMc.jpg
 • Kijów dzisiaj, ukraińscy weterani Wielkiej Wojny Ojczyxnainej "Chcą nam zabrać wszystko, wyrwać nawet pamięc, nie pozwolimy"
  Rocznica wybuchu wojny.
  https://youtu.be/4cpZIpM-8Rk
 • USA, Atlanta obóz Fema 1 mln trumien, każdaq na 4 osoby przygotowane.
  https://youtu.be/MuCa4K1ixZ4
 • Anatolij Timoszczuk, z drużyny ukraińskiej po meczu z Polską.
  http://cs630828.vk.me/v630828070/33580/bNxbd-7GcJo.jpg
 • Ks. Isakowicz-Zaleski: list fałszywy i pokrętny
  fragmenty , całośc na stronie:WP.pl


  Ks. Isakowicz-Zaleski: list fałszywy i pokrętny

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski bardzo krytycznie patrzy na list Ukraińców, który uznaje za "fałszywy" w treści, a jego sygnatariuszy - zwłaszcza "skompromitowanego Wiktora Juszczenkę" i "komunistę Leonida Krawczuka"; nie uznaje za reprezentacją narodu.

  - Krawczuk nic nie zrobił dla pojednania, a Juszczenko wykopał rowy między Ukraińcami a Polakami, bo ogłosił bohaterami narodowymi kata Wołynia Romana Szuchewycza i Stepana Banderę - mówi WP ks. Isakowicz-Zaleski. Duchowny podkreśla też, że inny sygnatariusz - Światosław Szewczuk - stoi na czele Cerkwi Greckokatolickiej, a ta "jawnie wspiera nacjonalizm ukraiński" . - Biskupi i księża greckokatoliccy poświęcają pomniki UPA, a Szewczuk w ogóle nie reaguje na takie rzeczy, więc jego działalność jest wątpliwa - dodaje.

  W ukraińskim liście można się doszukać nawiązania do listu polskich biskupów do niemieckich z roku 1965 zawierającego przesłanie: wybaczamy i prosimy o wybaczenie. - Pokrętność tej analogii polega jednak na tym, że wtedy pisali biskupi w imieniu narodu ofiar do Niemców, którzy byli sprawcami ludobójstwa. A po drugie: Niemcy po 1945 r. odcięli się od gloryfikacji SS i Gestapo - dodaje ks. Isakowicz-Zaleski. Z racji więc - podkreśla - nierozliczenia się Ukraińców ze zbrodni na wschodzie "nie ma podkładu moralnego".

  - Rodziny najbardziej szokuje to, że Ukraińcy chcą, aby zaniechać upamiętniania ofiar ludobójstwa, tylko chcą wprowadzić święto ofiar konfliktu polsko-ukraińskiego. To jest obraza rodzin, bo to tak jakby mówić, że nie było Holocaustu Żydów, tylko konflikt niemiecko-żydowski, w którym ginęli i jedni, i drudzy, więc należy ich wspólnie upamiętnić - ocenia ks. Isakowicz-Zaleski. Ukraińcy w liście wyrazili nadzieję, że "najważniejszym pomnikiem naszych narodów staną się nie osobne panteony, lecz wyciągnięte ku sobie ręce".

  "Czy mam przepraszać za to, że przeżyłam?

  Zofia Szwal, która ocalała z rzezi we wsi Orzeszyna, jest bardzo rozczarowana i zdziwiona treścią ukraińskiego listu. W rozmowie z WP podkreśla, że apel Ukraińców można bardzo różnie interpretować.

  - Zwrócili się do Polaków mówiąc, że przebaczają i proszę o przebaczenie. A ja pytam: Za co mam przepraszać? Czy mam przepraszać za to, że przeżyłam, bo mnie uratowano? Polaków mordowano tak, aby nie pozostawić żadnych świadków. Czy mam więc przepraszać za to, że żyję i tym świadkiem jestem? Najpierw trzeba powiedzieć prawdę: to nie był konflikt, to było ludobójstwo na Polakach - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską.

  Miron Sycz: dla Ukrainy UPA pełni rolę polskiej Armii Krajowej

  Miron Sycz, jeden z czołowych działaczy mniejszości ukraińskiej w Polsce i były poseł PO, a dziś wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego, podkreśla natomiast, że gestów pojednawczych między Ukrainą a Polską było już dużo, i sam o nie zabiegał. - Myślę, że zmierzamy we właściwym kierunku - zaznacza mówiąc o najnowszym liście ukraińskich osobistości.
  Bez wątpienia zbrodnię należy nazywać zbrodnią i myślę, że Ukraina jest przygotowana do potępienia tej wołyńskiej. Rzecz w tym, że Ukraina i Ukraińcy na tym etapie nie mogą sobie pozwolić na to, aby potępiać całą UPA. Zbrodnia wołyńska to czarna karta w historii UPA, ale nie możemy potępiać całej UPA, która tak naprawdę walczyła o niezależność Ukrainy. Czy ze strony polskiej ktoś tego chce czy nie, to dla Ukrainy UPA - poza jej czarnymi kartami - pełni rolę polskiej Armii Krajowej - mówi WP Miron Sycz. W liście Ukraińców zaprezentowano podobne spojrzenie wskazując na niesprzyjający kontekst, jaki stanowi trwająca agresja Rosji na Ukrainę.

  Miron Sycz apeluje też o to, aby zajmując się zbrodnią wołyńską zwracać też uwagę, że przed 1943 r. "ze strony Polaków dochodziło do aktów nienawiści, czasami aktów terroru". Na stwierdzenie, że skala rzezi wołyńskiej jest ogromna, bo sięga 60 tys. ofiar (inne szacunki są jeszcze wyższe), Sycz odpowiada, że "nawet jeśli ginie jedna osoba, to jest to zbrodnia i trudno licytować się na liczby pomordowanych".

  Sycz jest przeciwny przyjmowaniu przez Sejm uchwały mówiącej o ludobójstwie, bo według niego rzeź wołyńska nie spełnia definicji ludobójstwa. - Kresowiacy mają prawo twierdzić inaczej, bo ginęła ludność cywilna. Ale w wyniku konfliktu - twierdzi.

  Z taką opinią nie mogą się zgodzić tak Zofia Szwal, jak i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.


  Polub WP Wiadomości

  Rzeź wołyńska dzieli Polskę i Ukrainę. Ks. Isakowicz: rodziny ofiar ... - Wirtualna Polska
 • @trojanka 22:08:14
  http://news.google.com/news/url?sa=t&fd=R&ct2=pl_pl&usg=AFQjCNG1g_rnckfurNlW6BGt-4Od8rxeqg&clid=c3a7d30bb8a4878e06b80cf16b898331&ei=2-xqV5DLAcKW1QbfzYTQBg&url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,142834,title,Rzez-wolynska-dzieli-Polske-i-Ukraine-Ks-Isakowicz-rodziny-ofiar-sa-zszokowane,wid,18389096,wiadomosc.html
 • Rodzina 500+ także dla Ukraińców? Z rządowego programu może skorzystać milion obcokrajowców Read more: http://www.pch24.pl/rodz
  Rządowy program Rodzina 500+ ma w zamyśle poprawić polską sytuację demograficzną. Wiele jednak wskazuje na to, że wydane przez Rzeczpospolitą pieniądze zasilą również portfele pracujących u nas Ukraińców. Ustawa wprowadzająca sztandarową obietnicę wyborczą PiSu w życie objęła również obcokrajowców mających zezwolenie na pobyt czasowy lub dostęp do polskiego rynku pracy. Wedle portalu 500pl.pl polska polityka prorodzinna może objąć nawet milion Ukraińców.


  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło, Elżbieta Rafalska, jest świadoma faktu, że z programu Rodzina 500+ korzystać będą nie tylko Polacy. Jak przypomina 500pl.pl, szefowa resortu potwierdziła, że świadczenie obejmie 100 tysięcy obcokrajowców.


  Liczba ta może być nieoszacowana. Obecnie w Polsce przebywa (wedle różnych danych) od miliona do dwóch milionów Ukraińców, którym Rzeczpospolita ochoczo daje pozwolenia na pracę. Zasiłek wypłacany z racji posiadanych dzieci może zachęcić kolejnych z naszych sąsiadów do osiedlania się nad Wisłą.  „Warunkiem [otrzymania świadczenia] będzie jedynie karta pobytu czasowego oraz zamieszkiwanie rodziny na terenie Polski. (...)Znacznie trudniej jest dostać zezwolenie na pobyt stały (osiedlenie się), ale zgodnie z rozporządzeniem do ustawy, nie jest ono wymagane” - czytamy na 500pl.pl.  Ukraina mająca dwójkę dzieci, niezależnie od tego czy ojciec jest Polakiem czy nie, otrzyma z pieniędzy polskiego podatnika 1000 złotych, a więc więcej niż wynosi średnia pensja w jej ojczyźnie. Warunkiem jest mieszkanie dzieci na terytorium Rzeczpospolitej, ale urzędnicy odpowiedzialni za realizację programu Rodzina 500+ nie mają narzędzi do weryfikacji takiego stanu rzeczy.

  Źródło: 500pl.pl

  MWł


  Read more: http://www.pch24.pl/rodzina-500--takze-dla-ukraincow--z-rzadowego-programu-moze-skorzystac-milion-obcokrajowcow,41867,i.html#ixzz4CLFVf6Mm
 • @trojanka 20:55:14
  http://prawicowyinternet.pl/wp-content/uploads/banderagloryfikowanie.jpg
 • Marek Jakubiak Kukiz 15
  https://youtu.be/ByR1M3FzC98
 • Ksiądz Tadeusz.
  https://youtu.be/oOKz3w98huU
 • Sejm upamiętni wreszcie Polaków pomordowanych przez UPA
  Po wielu negocjacjach, prowadzonych przez posła-sprawozdawcę Michała Dworczyka, przedłożony został wczoraj na komisji sejmowej poprawiony projekt uchwały PiS o nazwaniu po imieniu i potępieniu ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Uchwała ta także ustanawia dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP. Oprócz Polaków wymieniono tutaj Żydów, Ormian, Czechów i przedstawicieli polskich innych narodowości, w tym sprawiedliwych Ukraińców, którzy nie popierali zbrodniczych działań podwładnych Stepana Bandery i Romana Szuchewycza. Ostateczna wersja zostanie ustalona jeszcze dziś, a najprawdopodobniej już jutro odbędzie się głosowanie.
  Swoje projekty złożyły także partie PSL i Kukiz’15. Jest jednak duża szansa, że partie te, związane ze środowiskami kresowymi, znajdą porozumienie z PiS w sprawie wspólnego projektu. Oczywiście szkoda, że to tylko uchwała, a nie ustawa. Można mieć zastrzeżenie także do dwóch sformułowań, w tym zwłaszcza do daty końcowej ludobójstwa, czyli do roku 1945. Zbrodnie UPA miały bowiem miejsce aż do roku 1947, czyli do akcji "Wisła". Jednak to i tak znaczący krok w dobrym kierunku, bo w 2013 roku Platforma Obywatelska i Ruch Palikota, działając pod presja prezydenta Bronisława Komorowskiego i szefa "Gazety Wyborczej" Adama Michnika, w ówczesnej ustawie sejmowej słowo "ludobójstwo" zastąpiły potworkiem ideologicznym "czystki etniczne o znamionach ludobójstwa".

  Trzeba też powiedzieć, że w PiS i grupach z nim związanych jest niewielka, ale bardzo hałaśliwa frakcja, fraternizująca się z nacjonalistami ukraińskimi i przeciwna tej uchwale (np. poseł Małgorzata Gosiewska, doradca prezydencki Przemysław Żurawski vel Grajewski czy namaszczony na ambasadora RP na Ukrainie, redaktor Jan Piekło, który jeszcze nie dojechał do Kijowa, a już swoimi skandalicznymi wypowiedziami poobrażał rodziny ofiar UPA).

  Na koniec dodam, że warto zwrócić uwagę na ostatni akapit projektu, w którym oddany został szacunek wszystkim tym, którzy od 70 lat (także w czasach III RP) upominają się o prawdę i pamięć o ofiarach ludobójstwo. Zacytowane motto "Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary" pochodzi z pomnika na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie i jest hasłem, którym posługują się Rodziny Kresowe.

  Tadeusz Isakowicz-Zaleski


  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sejm-upamietni-wreszcie-polakow-pomordowanych-przez-upa,nId,2223750#.rmf24.plutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sejm-upamietni-wreszcie-polakow-pomordowanych-przez-upa,nId,2223750#.rmf24.plutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-sejm-upamietni-wreszcie-polakow-pomordowanych-przez-upa,nId,2223750
 • Szef ukraińskiego IPN odpowiada na list PiS: To jednostronne oskarżenia
  Zamiast wzajemnego przebaczenia mamy do czynienia z jednostronnymi oskarżeniami - skomentował szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr Wiatrowycz list parlamentarzystów PiS "do ukraińskich przyjaciół" ws. polskiej oceny zbrodni na Wołyniu.
  Poseł PiS Michał Dworczyk, który w poniedziałek odczytał list parlamentarzystów na konferencji prasowej w Kijowie, powiedział w środę, że nie zna jeszcze treści odpowiedzi Wiatrowycza, jednak podkreślił, że już o niej słyszał. Z sygnałów, które do mnie docierają, wiem, że to jest opaczna interpretacja tego listu, którego intencje były zupełnie inne. Był on przygotowywany ze względu na szacunek do autorów apelu oraz ze względu na przekonanie, że dobre relacje polsko-ukraińskie są bardzo ważne dla naszej formacji politycznej - oświadczył.

  Wiatrowycz opublikował na ukraińskich portalach tekst, w którym napisał, że polscy politycy "uparcie" nie chcą zrozumieć, że szacunek wobec Ukraińskiej Powstańczej Armii na Ukrainie nie ma żadnych antypolskich konotacji. Ukraińscy powstańcy uważani są za bohaterów nie za sprawą ich udziału w konflikcie polsko-ukraińskim, lecz z racji zaciętej (...)walki przeciwko reżimowi komunistycznemu - napisał.

  Odniósł się w ten sposób do odpowiedzi posłów i senatorów PiS na opublikowany na początku czerwca apel dwóch byłych prezydentów Ukrainy, przywódców Kościołów i intelektualistów, którzy w związku z nadchodzącą 73. rocznicą zbrodni wołyńskiej wzywali do ustanowienia wspólnego dnia pamięci konfliktów ukraińsko-polskich na rzecz wzajemnego pojednania.

  Z szacunkiem odnosimy się do ukraińskiej państwowości, jednak nie możemy zaakceptować polityki pamięci historycznej Ukrainy - odpowiedzieli parlamentarzyści PiS.

  Zdaniem Wiatrowycza, list posłów PiS świadczy o braku chęci zrozumienia sytuacji Ukrainy czy też porozumienia z sąsiadami. Jego głównym motywem było oskarżenie Ukraińców o nieprawidłowe spojrzenie na ukraińską historię - napisał.

  Jak pisze szef IPN Ukrainy, według polityków PiS "jedyną przeszkodą na drodze do normalnych stosunków między Ukrainą i Polską jest polityka historyczna państwa ukraińskiego." Dziwna to teza, jeśli weźmie się pod uwagę, że jądrem tej polityki jest dekomunizacja - napisał.

  Wiatrowycz oświadczył, że Ukraińcy są świadomi, iż w szeregach UPA byli ludzie, którzy odpowiedzialni są za zbrodnie wojenne. Zabijanie przez ukraińskich powstańców cywilnych Polaków jest właśnie taką zbrodnią, tak samo jak zbrodnią jest zabijanie cywilnych Ukraińców przez polskie podziemie. Jednak istnienie takich faktów nie daje podstaw, by nazywać UPA czy Armię Krajową formacjami zbrodniczymi - dodał.

  Od tezy o potępieniu UPA jako formacji zbrodniczej zbliżamy się do tego, na czym swe wysiłki skupia Kreml: potępienia walki wyzwoleńczej Ukraińców, a zatem delegitymizacji współczesnego państwa ukraińskiego - oświadczył.

  Jak pisze Wiatrowycz, parlamentarzyści PiS napisali, iż w Polsce nie upamiętnia się "ludzi, którzy mają na rękach krew niewinnej ludności cywilnej". Tak nie jest. W Polsce na poziomie państwowym honorowani są nie tylko żołnierze AK (niektórzy dowódcy i oddziały uczestniczyły w zabijaniu cywilnych Ukraińców), ale także tak zwani żołnierze wyklęci, których część cechowała się otwartym szowinizmem i uczestniczyła w etnicznych czystkach Ukraińców - napisał.

  Prezes ukraińskiego IPN oświadczył, że Ukraińcy nie ingerują w to, jakie postaci szanowane są w Polsce, lecz zaapelował, by zrozumieć, że zawsze będą istnieli "ludzie, którzy dla nas, Ukraińców, będą bohaterami, a w Polsce traktowani będą jak zbrodniarze, i vice versa".

  Zdaniem Wiatrowycza miejscem do dyskusji o relacjach historycznych między Ukrainą i Polską powinny być "katedry naukowe, a nie trybuny polityczne".

  Wiatrowycz odnosi się do zgłoszonych w Sejmie projektów w sprawie upamiętnienia wydarzeń na Wołyniu, w których - jak pisze - antypolskie akcje określane są mianem ludobójstwa.

  Wykorzystywanie tego terminu najwyraźniej podkreśla, jak nieszczere są zapewnienia, że zadaniem polskich polityków jest upamiętnienie ofiar i potępienie zbrodniarzy. Dlatego, że ludobójstwo na Polakach oznacza zrzucenie winy wyłącznie na Ukraińców. Takie podejście uniemożliwia zrozumienie prawdziwej sytuacji, w której Ukraińcy i Polacy byli jednocześnie wśród ofiar, jak i wśród katów - podkreślił prezes IPN Ukrainy.

  (az)  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szef-ukrainskiego-ipn-odpowiada-na-list-pis-to-jednostronne-,nId,2223754#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szef-ukrainskiego-ipn-odpowiada-na-list-pis-to-jednostronne-,nId,2223754#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szef-ukrainskiego-ipn-odpowiada-na-list-pis-to-jednostronne-,nId,2223754
 • @trojanka 20:24:50
  22 lipca 1941 roku, Niemcy po ataku na Polskę kolejno zaatakowali ZSRR.

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Małe sprostowanie :

  22 czerwca 1941 roku, , Niemcy po ataku na Polskę kolejno zaatakowali ZSRR.

  Serdeczne pozdrowienia dla trojanki.
 • Tak zaczynali "panowie Europy" i "nadludzie"zarówno w Polsce jak i w Rosji, gdy im się ktoś nie spodobał..
  http://cs636223.vk.me/v636223260/fa48/SgS0fi5HEps.jpg
 • Początek II wojny w Rosji, niemiecki zołnierz strzela do Matki z dzieckiem.
  http://cs630624.vk.me/v630624015/36fbe/gb6_rjFutcQ.jpg
 • @trojanka 07:22:05
  wcześniej zabił Jej rodzinę.
  http://cs626325.vk.me/v626325232/13d66/Srs4SGEyseQ.jpg
 • A to dzisiaj.Nikołajew Ukraina, taki mają klimat, wrzucaja cos do beczki podpalają i krzycza "Sława nacji i śmierć wrogom"
  i tak każdego dnia!
  https://youtu.be/8RU_ktmbZJY
 • 22 czerwca 1941 roku Niemcy dotarli do granic Rosji ,i rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana
  https://youtu.be/KoTYkqOtpl0
 • Na posiedzeniu ONZ Rosja oświadczyął ze zamierza udostępnić katalog wszystkich swoich obiektów na orbicie okołoziemskiej.
  Także wojskowych. Baza danych Francji Niemiec , Izraela i Japonii i Chin jest niedostępna.
  Rosjanie zaproponowali ujednolicenie tych danych, aby zapobiec różnym możliwym "zdarzeniom " między satelitami na orbicie.
  USA odmówiły.
  https://youtu.be/OwJ1oUWwLU4
 • Czy historia sie powtarza??
  https://youtu.be/P6C2xpAgHHI
 • @trojanka 07:58:58
  @trojanka
  Przestańmy w końcu dzielić włos na czworo.
  Przestańmy, zakończmy te nieustanne analizy, udowadnianie sobie po raz 1000 i pierwszy rzeczy oczywistych.

  Sprawa jest jasna.
  ZDRADA.
  I przestańmy się łudzić.
  Rzeczywistość jest jaką widzimy.
  Tak tak, nie nie.

  Jeśli futruje się wroga otwarcie deklarującego wrogość i zapowiadającego wręcz (tak, tak) okrutne działanie w przyszłości.
  Futruje się 4 miliardami złotych, 500+ żeby się szybko rozmnażał jak muslimy, zaprzepaszcza się inwestycje przynoszącą 2 miliardy rocznie (do dziś ze 20), plus kontrakty przy budowie, niszczy swoją pozycję przetargową i znaczenie, dalej druga nitka przez Bałtyk zamiast Polskę - co daje kolejne 2 miliardy i kontrakty, zaprzepaszcza się własne interesy eksportowe na dziesiątki miliardów, itd. ... .

  To nie ma co analizować.
  ZDRADA.
 • @AlexSailor 09:49:39
  No właściwie to masz rację!To nie jest udawadnianie nam , ja już nie potrzebuje udawadniania bo wiem, ale nie wszyscy wiedzą....
  Ale czy milczenie ,nie będzie bierną zgoda na istniejącą sytuację?/Barany na rzeź ???
  Ponadto wielu ludzi nie wie, albo nie zastanawia się, wiem bo sama taka byłam........potem coś się zmieniło, coś wstrząsnęło mną ...... i razem się zastanawiamy, pytamy, szukamy odpowiedzi.
  Zdrada to jest, i pewnie już powoli gaśnie Najjaśniejsza Rz.....ale może kiedyś z czystym sumieniem powiem sobie , że nie dałam na to zgody.
  Polacy powoli giną, zombienie jest codziennie, teraz rolnicy i hodowcy ryb będa płacić za WODĘ gruntową!!!
  w dalszej kolejności pewnie za słońce i księżyc..Wielki Ucisk już jest!!
  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/oplaty-za-wode-wzrosna-dla-wszystkich,2349863,4199
 • Wzruszenie...tacy Rodacy zostali na Kresach i pielęgnują groby pomordowanych przez banderowców w 1944 roku.
  Filmik o Anastazji Jankowskiej. 95-letnia niewidoma dziś Polka samotnie opiekuje się grobami rodaków, którzy zostali w 1944 roku zamordowani przez banderowców (wśród nich mąż bohaterki reportażu). Mimo podeszłego wieku i utraty wzroku, pani Anastazja wciąż poświęca swoje życie mogiłom.
  wykop.pl

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10922487_446031345548415_622720420136831669_n.jpg

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/8990_446002615551288_5796001221289578949_n.jpg

  https://youtu.be/1-RyivygWPA
 • @trojanka 11:33:58
  http://m.onet.pl/_m/99ae0ae7e9b0e3f6bec6e04a29b02acc,62,19.jpg
 • "Azow" uczestniczył w ćwiczeniach Anakonda!!
  USA odmawiają broni Ukrainie. „Nie będziemy szkolić nienawistnego, neonazistowskiego batalionu Azow!”

  12 czerwca 2015

  Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych odmówiła dostarczenia Ukrainie ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych i szkolenia ukraińskiego batalionu ochotniczego „Azow”, który nazwano „neonazistowskim”.

  Kongres przyjął poprawki do ustawy o wydatkach na obronę, które blokują możliwość dostaw rakiet dla ukraińskiej armii w Donbasie. Zdaniem autorów tych poprawek – demokratycznego kongresmana Johna Conyersa i republikanina Teda Yoho – mogłoby to bowiem doprowadzić do negatywnych następstw i eskalacji konfliktu na Ukrainie.

  Zablokowano także możliwość finansowania szkoleń dla ukraińskiego batalionu ochotniczego „Azow”. „Dziękuję Izbie Reprezentantów, że jednogłośnie przyjęła moje poprawki, które gwarantują, iż nasi wojskowi nie będą szkolić nienawistnego nam neonazistowskiego batalionu Azow” – napisał na swojej stronie internetowej Conyers.

  Amerykański polityk przytoczył fragment artykułu z brytyjskiego pisma „Foreign Policy”, w którym napisano, że członkowie batalionu „Azow” nie kryją swoich rasistowskich i antysemickich poglądów, a także wykorzystują jako swój emblemat tzw. Wilczy Hak (Wolfsangel), który w czasie II wojny był symbolem SS. Nosiły go m.in. dywizje SS – „Das Reich” i „Nederland

  Jak przypomina Reuters, batalion „Azow” powstał z paramilitarnej narodowo-socjalistycznej grupy „Patriota Ukrainy” głoszącej hasła o wyższości białej rasy, czystości rasowej, potrzebie wprowadzenia autorytarnej władzy i scentralizowanej gospodarki państwowej.

  O pieniądze na szkolenie „Azowa”, który walczy przeciwko Rosjanom w Donbasie, zabiegał u Amerykanów m.in. minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Przypomnijmy, że wcześniej amerykańska senacka Komisja Sił Zbrojnych zdecydowaną większością głosów zatwierdziła wojskową pomoc dla Ukrainy w wysokości 300 mln USD.
  kresy24.pl
  http://kresy24.pl/80626/to-juz-przekracza-wszelkie-granice-ukrainski-nazista-znow-grasuje-po-polsce-ktory-konsul-dal-mu-wize-foto/


  To już przekracza wszelkie granice! Ukraiński nazista znów grasuje po Polsce! Który konsul dał mu wizę? (FOTO
  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/04/Szubin4.jpg

  Denis Szubin z nazistowskiej organizacji ukraińskiej „Misanthropic Division”, który w lecie 2015 r. „wsławił się” wykonywaniem gestu „sieg heil” na tle dawnego obozu koncentracyjnego w Majdanku, znowu wjechał do Polski. I znowu robi to samo, tylko na większą skalę!

  Jak ujawnia bloger Tomasz Maciejczuk, po aferze na Majdanku Szubin wyjechał na Ukrainę i spędził kilka miesięcy na froncie w Donbasie. Sprawa „hajlowania” trafiła do prokuratury w Lublinie, ale – jak widać – potraktowała ona ukraińskiego nazistę wyrozumiale. Nie poniósł faktycznie żadnej kary, wyrobił sobie nową wizę i wrócił do Polski.

  Teraz odwiedza kolejne obozy koncentracyjne i robi sobie w nich zdjęcia promując nazistowską organizację „Misanthropic Division”, wchodzącą w skład ukraińskiego pułku „Azow”. Był m.in. w Oświęcimiu

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/04/Szubin_Oswiecim1.jpg

  Odwiedził także poznański Fort VII. Prawdopodobnie zrobił to w czasie kiedy obchodzono 1050 rocznicę chrztu Polski, a w Poznaniu przebywał prezydent Andrzej Duda.

  Na jednym ze zdjęć widać krzyż z Jezusem Chrystusem, obok Schody Śmierci, na których hitlerowcy katowali Polaków. Natomiast na naszywce – czaszka znana jako „totenkopf”, symbol SS, a także napis „Zabijać dla Wotana”.
  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/04/Szubin_Poznan.jpg
  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2016/04/Szubin2.jpg

  Przypomnijmy, że „Misanthropic Division” to skrajnie antychrześcijańska organizacja pogańska. Wsławiła się m.in. paleniem obrazów i figurek z Matką Boską w okolicach Mariupola w Donbasie. Pozostaje zadać pytanie – czy polskie media, służby i prokuratura zauważą działania Szubina? – pisze Tomasz Maciejczuk.

  Ze swojej strony bardzo chcielibyśmy wiedzieć, który polski konsul wydał ponownie wizę naziście-psychopacie. Do ministra Witolda Waszczykowskiego kierujemy pytanie: jaką odpowiedzialność dyscyplinarną poniesie ten konsul, którego działanie pozwoliło naziście bezkarnie szargać pamięć milionów ofiar zbrodni hitlerowskich w naszym kraju?

  Od ministra Zbigniewa Ziobry oczekujemy wyjaśnienia zdumiewającej spolegliwości prokuratury w Lublinie wobec Denisa Szubina. Natomiast od ministra SW Mariusza Błaszczyka chcielibyśmy się dowiedzieć, co zrobiła polska policja i służby specjalne, żeby nie dopuścić do rozrastania się organizacji „Misanthropic Division” w Polsce?


  http://kresy24.pl/80727/za-zdemaskowanie-nazistow-polski-bloger-dostal-zakaz-wjazdu-na-ukraine/

  Polski bloger i wolontariusz Tomasz Maciejczuk, który ujawnił nazistowskie ekscesy w Polsce ukraińskiej organizacji Misanthropic Division, dostał zakaz wjazdu na Ukrainę.

  „Zakaz wjazdu obiecano mi już dwa tygodnie temu w Amsterdamie, po tym jak zadałem pytanie ministrowi spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinowi, co jego kraj zamierza zrobić z Misanthropic Division? I rzeczywiście mam zakaz wjazdu na Ukrainę” – przyznaje Polak.
  ================
  Nic takiego najważniejsze ze Misanthropic naziole ruskich nienawidzą i chcą zabijać!!Sława Misatropic!!Mogą jeździć do Polski!!nawet zamieszkać i szkolić sie i Polaków!!
 • @trojanka 13:28:41
  Wpadka propagandowej telewizji Russia Today! Wyszło na jaw, że to Rosjanie bombardowali syryjskie miasta!

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7532-wpadka-propagandowej-telewizji-russia-today-wyszlo-na-jaw-ze-to-rosjanie-bombardowali-syryjskie-miasta
 • @trojanka 13:28:41
  Najważniejsze dla PIS-u to nie wpuścić do Polski Nocnych Wilków a naziści z Ukrainy to sojusznicy w walce z Putinem.
  Kiedyś przyjdzie nam za to słono zapłacić.
 • @Talbot 13:45:39
  To leć zaciągnij ....się będziesz bronił syryjskich miast z ISIS w środku!!
  No coś podobnego te ruski przeklęte!!!Jak śmią tłuc po ISIS zakazanymi bombami.To wolno tylko USA i Izraelowi. Fosforowymi, ze zubożonym uranem itp
  Ale ruski??? skandal!!
  Wprawdzie uważam że ISIS to należy kwasem solnym wypalić, ale ruski nooo nieeeeeeee!!Jakim prawem łamią porozumienia, zamiast brać przykład z braci talbota z Usraela i ZAWSZE stosować dozwolone rodzaje broni!!!
  dziękuję panu Talbotowi za wpis dotyczący ludobójstwa naszych Rodaków na Wołyniu!!

  Masz jeszcze ze 7 blogów do oblecenia, pośpiesz się ..szalom


  Noo widzę że ściągasz ode mnie strony internetowe , które znajduje i masz gotowce do swoich notek, a to z Yutube,a to inne notorycznie, nie ma to jak dobre węszenie .. nie będę ci dostarczać gotowców, będziesz musiał sam cokolwiek porobić!!
  Takie życie , kapitalizm panie dziejku!
 • @Robik 14:15:29
  Naziol nie naziol Panie Robik, ale nie możemy naruszać ukraińskiej wrażliwości, niech se chłopaki przyjeżdżają, przewiozą pewnie jakieś giwery przez granicę.Do sprzedania albo schowania na "lepszą okazję.
  Przecież w Sopot, 2 lata siedział ukraiński przestępca skazany za morderstwo, który uciekł z łagru na Ukrainie.
  U nas przechodził "resocjalizację", prowadził sobie knajpę i żył sobie świetnie!!na lewych papierach nie niepokojony przez nikogo, dopiero chyba Interpol zintensyfikował poszukiwania czy coś. I wpadł....

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi3poG4k77NAhWEJ8AKHUEWAMYQFggbMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dziennikbaltycki.pl%2Fwiadomosci%2Fsopot%2Fa%2Fzbieg-z-ukrainy-zatrzymany-w-sopocie-siedzial-w-lagrze-za-zabojstwo-zdjecia-wideo%2C10033434%2F&usg=AFQjCNHjf5kpsuSGeJ9KM62ZRgE3sWvBPg&bvm=bv.125221236,d.ZGg

  Prosiemy , prosiemy bracia do na , do nas.....
 • @trojanka 14:19:09
  Właśnie miałem w komentarzu pod linkiem dopisać, że to amerykańska propaganda.
  Rosja w Syrii nie walczy z ISIS, tylko o strefę wpływów, bo Obama jej odpuścił.

  Szalom
 • Departamnet Stanu USA zalecił "rozprawienie sie z Asadem wg "jugosłowiańskiego scenariusza".
  donosi New York Times.
  W liście skierowanym do Baraka Obamy ,zalecają masowe ataki rakietowe po wojskach Asada,

  http://nahnews.org/823874-gosdep-ssha-predlozhil-raspravitsya-s-asadom-po-yugoslavskomu-scenariyu/
 • @Talbot 15:03:46
  hm... dziwne...
  Ja dawno mówię ze powinni wreszcie w Rosji odpuścić!
  Poddać się i już, weszły by amerykańskie firmy i kapitał i wojska.
  Zajęli by się gazem i ropą, jakaś wreszcie swoboda seksualna by zapanowała, przestali by waciaki ruskie prześladować homoseksualistów, otwarli z powrotem strony porno, wszak do bardzo dochodowy przemysł i lobby silne.
  Scientolodzy których wywalili by wrócili a i świątynia szatana byłaby wreszcie zbudowana dla złotego cielca.
  A tak, to waciaki biedę klepią i nie mają co oglądać chłopcy, bo strony instruktażowe z pornolami zamknięte, i trzeba po swojemu kombinować!Ach ta Rosja!!Co ta Ameryka z nimi ma,
  A wystarczy jak Jelcyn otworzyć szeroko drzwi wolności demonkracji!!
 • @trojanka 15:20:50
  Żydzi Rosjanom nie odpuszczą, Kreml nie pozwoli

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-odznaczyl-kolejnego-zydowskiego-oligarche-2016-06
 • @trojanka 15:20:50
  Twoi szykują się do ataku na Polskę i kraje bałtyckie - wojska desantowe, są wojskami ofensywnymi.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160623/3227337/cwiczenia-wojskowe-desant.html

  W Polsce Anakonda16 to były manewry jak pisano w Rosji, natomiast w Rosji są ćwiczenia.
 • @trojanka 07:07:01
  Nie mam nic do treści Pani komentarzy ani do poglądów, jednakże muszę powiedzieć że zdjęcie to jest fotomontażem. Wiem że takich sytuacji jak na tym obrazku było na pewno bardzo dużo, nie zmienia to jednak faktu że akurat to zdjęcie to podróbka. Sporo ludzi o tym wie i może ucierpieć Pani wiarygodność. Oryginał jest z 1943r .
  Pozdrawiam.
 • @Talbot 17:00:10
  Kiedy ten atak nastąpi? Chcę zrobić zapasy konserw, mąki, cukru itd. Mam już teraz kupić zapasy? A jeśli atak nie nastąpi w ciągu dwóch lat ( żywność ma swoją datę przydatności do spożycia), zwrócisz mi w takim wypadku pieniądze wyrzucone w błoto? A i koszty budowy ziemianki?
 • @Talbot 13:45:39
  Tak to zapalająca bomba KASETOWA. Jednak z tego zdjęcia nie wynika, że użyto ich przeciwko cywilom, zapewne nie wynika to też z migawki 5 sekundowej filmu na lotnisku w Syrii.

  Bomby te są stosowane przez wiele państw na Świecie, obecnie produkuje je Rumunia. Znajdują się również na wyposażeniu Wojska Polskiego.

  Mogły równie dobrze być użyte przeciw terrorystom na umocnionych pozycjach, czy konwojom cystern wywożących kradzioną ropę.

  Jeżeli się mylę i autorzy z Niepodległej Polski mają inne zdanie, niech zgłoszą ten fakt zbrodni wojennej do Trybunału Międzynarodowego. Wykażą swoją racje i dokopią Putinowi jako pierwsi.
 • @Talbot 13:45:39
  Po bliższej analizie filmu.
  To nie była wpadka kanału RT, a raczej kradzież materiału lub manipulacja. Na klipie wyświetlana jest wersja wyemitowana i niby oryginalna z podwieszonymi bombami kasetowymi. Tego fragmentu brak na wyemitowanym materiale. Zatem albo wycięto ten fragment w stacji RT przed emisją i oryginał przed obróbką ktoś wykradł stacji, albo ktoś dokonał montażu.
  Dlatego że bomby zapalające widoczne na niby oryginalnej wersji zamocowano na innych węzłach (pośrodku dwie pomiędzy gondolami silników i jedną nizej)
  Tak jak na tej fotce:
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/Sukhoi_Su-35_on_the_MAKS-2009_(01).jpg
  Natomiast startujący samolot pokazany w obu wersjach ma bomby , być może zapalające tylko dwie na gondolach przy kołach przeznaczonych na ogół dla pocisków kierowanych.
  Natomiast z obecności Szojgu w centrum kierowania lotów, wynika z ekranów po prawej stronie cel ataku, że jakiś nalot był prowadzony na jakieś pole z pojedynczymi budynkami lub drogę. Więc obrazy z centrum kierowania nie pozwalają stwierdzić związku celu z miastem Aleppo.
 • @wolidar 18:19:09
  oczywiście że zdjęcie jest falsyfikatem.I to topornym.Nie będzie chyba przesadą jeśli powiem "nadmiernie topornym",a nawet "celowo nadmiernie topornym"
  Któż bowiem dałby wiarę że sam generał Walter Krüger,do tego osobiście.Nonsens.Zastanawiają mnie jednak dwa fakt,pierwszy to jakby dyskretne przemilczenia w polskiej wikipedii:
  " Po zakończeniu walk w Polsce w listopadzie 1939 roku został dowódcą 1 Brygady Strzelców wchodzącej w skład 1 Dywizji Pancernej, którą dowodzi w czasie kampanii francuskiej w 1940 roku.
  Po zakończeniu walk we Francji w czerwcu 1940 roku został dowódcą 1 Dywizji Pancernej i dowodzi tą dywizją do końca grudnia 1943 roku. "
  Zupełnie jakbyśmy nie wiedzieli że od 17 lipca 1941 dowodził swoimi pancernymi chłopcami w walkach w Prybałtykie i pod Moskwą.W wyniku jego działań miasto Rżew (nic wielkiego-zaledwie 50.000 mieszkańców) przestało istnieć.
  "W czasie II wojny światowej miasto znajdowało się na linii frontu od stycznia 1942 do marca 1943 r. i zostało całkowicie zniszczone w wyniku działań wojennych (zob. Operacja Mars). " https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C5%BCew
  A to (tym razem autentyczne) zdjęcia z rejonów i okresu działania generała Waltera Krügera w Lipawie na Łotwie https://www.youtube.com/watch?v=RFO6bXAQSyw materiał pochodzi z Yad Waszem
  podobnie jak,i to jest ten drugi fakt który mnie zastanawia,imienna lista 20.000 Polaków czynnie uczestnicząca w tych i innych podobnych operacjach.
  A teraz zastanówmy się wolidar wspólnie;czy w naszym "polskim" kontekście uczestniczenie w tzw demaskowaniu mitu holokaustu jest tylko i wyłącznie odruchem poszukiwania prawdy,czy czymś innym.Dajmy na to pułapką.Przyznasz że 20.000 osób to już nie "incydent" to zasada.
 • @ikulalibal 07:20:21
  No popatrz ja to jednak noga jestem, bo nie rozpoznałabym, że to falsyfikat. No może ....po godzinnym wpatrywaniu się i analizowaniu lub analizy na moją prośbę ,zawodowego fotografa. Tak jest np. ze zdjęciem dzieci powieszonych na drzewie w tzw. "wianuszek" , zdjęcie z Kresów. jedni mówią że to chora psychicznie Cyganka powiesiła swoje dzieci, a inni że to tzw. "ukraiński wianuszek" który tez był praktykowany podczas "etnicznego" oczyszczania Wołynia.
  I nie wiedziałam , ze to niemiecki generał...hm...
  Jak znajdę tego typu zdjęcia w necie to będę mogła Cie prosić o ocenę??mówię serio!!wkleję na forum a Ty zaglądnij OK.Z góry dziękuję.
  Wprawdzie nie wiem czy będę tutaj obecna, ale w razie gdyby!!
  Pozdrawiam!
 • @Talbot 17:00:10
  Talbot , Talbot. Talbot.... twoja hasbarska intuicja coś nie teges czy cuś????
  No myślę ze "moi" jednak nie zaatakują, chociaż, twoi kombinują nad false flag"jak koń pod górę, próbują z każdej strony. Okrążają Rosję z każdej strony .Już na Ukrainie kombinowali, potem w Syrii przy użyciu Turków, potem w Mołdawii .
  Teraz próbują rozdmuchać Kazachstan, bojówki twoich kolesi napadają na jednostki wojskowe i próbują rozdmuchać Majdan w Kazachstanie, który ma najdłuższą granicę z Rosja, żeby im wejść w środek kraju i rozwalić obronę..na pół.
  No niestety nie jestem aż tak mądra, wysłuchałam wykładu Nikołaja Straikowa. Polecam ci,w końcu jesteś oddelegowany na odcinek "wojny propagandowej z Rosją"i z twoją biegłą znajomością ruskiego nie będziesz miał problemu. bardzo ciekawie gość mówi, jak znajdę to ci podrzucę , na forum oczywiście.

  No poza tym mamy za sobą USA i NATO i nie boimy się. No nie wiem ,co twoi na ten ruski atak.... bo coś z Izraelem Rosja ma ćwiczyć niebawem.
  Poza tym rzeczywiście jak twierdzą politolodzy mamy nieszczęśliwe położenie geopolityczne.
  Ale po co ruski ma atakować, myślisz że Orban się przyłączy i jako kolegen Putina też nas zaatakuję??????Cholercia......I ty Brutusie????
  Wprawdzie twoi "wyczyścili" już Polin kompletnie zadłużyli w waszych bankach na 4 bln złotych,co najgorsze z młodych często wykształconych ;ludzi których wygonili z Polski, w liczbie prawie 4 mln....wyczyścili z fabryk, banków,elektrociepłowni, telekomunikacji, cukrowani , papierni ostatnio wzięli się za wodę w Polsce , za kopalnie i do eutanazji emerytów jako nieproduktywnego elementu. Nie ma w polskich rękach już niestety żadnych strategicznych przedsiębiorstw.Tylko w rekach USA, Francji, Niemiec, Włoch , Izraela...itd Można nas wyłączyć jednym guzikiem, ...prądu lub wody....majstersztyk!!!!!
  Wcześniej twoi posprzątali 2 samoloty jeden wojskowy 2 cywilny, żeby mogli się "zainstalować" ze swoimi zabawkami w Redzikowie, "opracować " przy pomocy Talbotów "odpowiedni" nastrój i negatywne nastawienie graniczące z nienawiścią Polaków w kierunku "Ruskich agresorów".Świetna robota....
  Majstersztyk.Ale wiesz Talbot, Bóg ma swój plan i ludzkie "plany " Go prawdopodobnie śmieszą.
  Dlatego powiedział "jeśli ktoś mniema , ze stoi, niech baczy aby nie upadł".....i przykro mi cię zawieść.......ale......to ON ma ostatnie słowo
  nie twoja diaspora.
 • @trojanka 08:34:51
  Jeśli dokładnie i bez emocji przeczytasz mój wpis to właściwie zrozumiesz moje intencje.Ale na wypadek gdybyś jednak nie zrozumiała (skutkiem niemożliwych do pohamowania emocji) wyjaśniam z "grubej rury":
  celowo dokonuje się pojedynczych prymitywnych falsyfikacji,wrzuca w publiczną przestrzeń aby je co rychło "zdemaskować" bezgłośnie sugerując że i cała reszta jest tyle samo warta (efekt łyżki dziegciu)
  Zamieszczone przez ciebie (w dobrej wierze), zdjęcie zostało przecież szybko "zdemaskowane" przez wolidar który jednak przemilczał fakt że ono (zdjęcie) nigdy nie było eksploatowane jako dowód w sprawie ludobójczych
  działań nazistów.Po prostu w dobie internetowej walki z mitami na temat okrucieństw II WŚ zostało wrzucone na tęże okoliczność.Impuls wybielania nazistów wyszedł z USA i obliczony jest na określone a nawet wymierne efekty.Można zrozumieć społeczności Europy Zachodniej które owych okrucieństw nie doświadczyli lub doświadczyli ich w minimalnej formie-im łatwiej uwierzyć że np Akcja Zamość bo bujda na resorach
  Można zrozumieć Bałtów i Ukraińców że taka "demaskacja" jest im na rękę -ostatecznie to usprawiedliwia ich haniebne działania 1939-1945.
  Ale zupełnie nie rozumiem Polaków którzy bezrefleksyjnie,ignorując historyczną pamięć,fakty i w końcu własny interes,przyłączają się do tego nurtu.
 • @ikulalibal 09:07:58
  No nieee. przyznaje się wpadłam na chwilkę na forum i niedokładnie przeczytałam, zapewniam Cię że nie wywołało to u mnie szczególnych emocji, ciśnienie w normie!!
  No chyba że koniecznie chcesz wywołać u mnie emocje:)))Dobra, szczerze.. ciesze się ze to zauważyłeś i napisałeś mi ....zawsze cenię sobie rady mądrzejszych ode mnie, po to jestem tutaj na forum, żeby się czegoś dowiedzieć....chociaż teraz to nie wiem czy będę ciekawa informacji paru nowych ulubieńców tutaj...... tutaj.....i biorę je /rady/pod uwagę i naprawdę nie puszę i moje ego nie płacze....
  Cenię ludzi mających większą wiedzę ode mnie, poświęcają czas na szukanie i odpowiadanie sobie na różne pytania.
  No i iku......straszny masz ten nick nie umiem go go bez literowania napisać:))))
  Ty też chyba niedokładnie przeczytałeś lub zrozumiałeś moją odpowiedź, jak to rozmowa tej z Wenus z tym z Marsa:)))
  Ja pisałam serio!!że nie mam szpiegowskich zapędów i po rzuceniu okiem NIE stwierdziłam że to podróbka.Gdybym się dłużej wpatrywała, to może bym wpadła na to, że np. kobieta wygląda na za bardzo spokojną jak na człowieka przed śmiercią itp.
  No ....ale metoda wybielania zbrodni faszystowskich no nie powiem.. sprytnie...robią co mogą, na to bym nie wpadła.
  I dlatego nie wiadomo jak to sprawdzić...żeby nie iśc im na rękę.
 • @trojanka 09:31:05
  /No i iku......straszny masz ten nick nie umiem go go bez literowania napisać:)))) /
  Dlaczego zaraz straszny? :) śmieszny .Zwłaszcza jeśli go zapisać "i kulali bal"
  co tłumaczy się "i turlali piłkę" .Pochodzi z "pieśni misjonarzy śląskich" i do dziś mnie wielce bawi.Te z pozoru bezładne sylaby zgrabnie symulują egzotyczny język zawierają bardzo konkretna treść w narzeczu śląskim :))))
  https://www.youtube.com/watch?v=TXmfesDKxL4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31