Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1868 postów 2449 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Sprzedać diabłu duszę ... ze strachu i nienawisci do Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mamy dzis bardziej wyprane mózgi i zryte berety niż kiedykolwiek w historii, o czym swiadczy choćby postrzeganie Rosji jako sumy wszystkich strachów, przy jednoczesnym rozpędzaniu się na kolizyjnym z nią kursie.

Póki co głoszenie odmiennych  w tej sprawie poglądów nie podlega jeszcze automatycznej karze ekskomuniki, ale jak tylko młody Wildstein przejdzie z redakcji katolickiej „Frondy” na stanowisko rzecznika Episkopatu Polski, to kto wie.

Sam już nie wiem, od  czego zacząć i jak pisać, bo przecież dla większosci Czytelników naszego portalu są to sprawy oczywiste, ale już dla wielu osób kierujących się emocjami nieskrępowanymi chłodnym namysłem - obrazoburcze i tożsame z targowicą.

Nie gardzę emocjami, wręcz przeciwnie, leżą one w naszej słowiańskiej naturze ( nawet jesli wielu najlepszych Polaków w historii to spolonizowani Niemcy ), ale cechą POLSKIEJ kultury zawsze było ogarnięcie tych emocji wędzidłem rozumu ( wg cokolwiek naciąganej opinii prof. Piotra Jaroszyńskiego, emocje Słowian wschodnich są jak rosyjski akordeonista, który mało harmoszki nie rozerwie, podczas gdy nasze emocje są jak muzyka Chopina, dotykająca najgłębszych strun duszy, ale jednak opanowana do najmniejszej nutki ).

A zatem incipiam:

Przyjmijmy ( w ramach logicznego zabiegu zwanego reductio ad absurdum ), przyjmijmy powiadam, że Rosja rzeczywiscie jest „egzystencjalnym zagrożeniem”, zas znerwicowany Putin przebiera palcami po klawiaturze z przyciskami bomb atomowych skierowanych na Polskę, a redakcję „Gazety Polskiej” w szczególnosci, że rosyjscy drwale rąbią przecinki dla czołgów na wysokosci Gołdapi ( słynny „przesmyk suwalski” ), zas minister Szojgu gromadzi czołgi na Krymie, by z niego wyprowadzić atak na Białystok ( poczciwcy częsciej sięgający po gazetę red. Sakiewicza niż po atlas Europy nie mają do takiej wizji rozwoju wypadkow najmniejszych zastrzeżeń ).

W dodatku jak wiadomo Rosja jest nienasycona i graniczy z tym, z kim chce, w trzy dni dojdzie do Warszawy, mimo, że od dwóch lat nie może odepchnąć dzielnych mołojców od Mariampola. Rosja ma wszędzie swoich agentów ... i to oni zapewne zasiadają w kijowskim rządzie, w dodatku udając przywiezioną w teczce amerykańską agenturę ( to zapewne Rosjanie wywieźli ukraińskie rezerwy złota oraz tzw. skarb Scytów do Ameryki, to oni będą prywatyzować pod czujnym okiem Balcerowicza – podobnie jak Rosjanie są obecnie w Polsce włascicielami mediów, banków i resztek zlikwidowanego przemysłu ).

Co w takiej sytuacji należałoby czynic, jak się bronić? Otóż wg przeważającej dzis w Polsce communis opinio doctorum, najlepszym rozwiązaniem jest burzenie sowieckich pomników i zastępowanie ich rzeźbą sowieckiego sołdata-gwałciciela, demonstracyjne nazywanie Putina „chujłem”, niedopuszczenie, żeby jakies Noczny Wołki złożyły kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w stolicy, nawoływanie do sankcji przeciw Rosji ( które wprawdzie uderzają wyłącznie w polskich rolników, ale liczą się chęci ) oraz ... o mały włos zapomniałbym, szpica w Szczecinie, PolUkrLitBrig w Lublinie oraz rotacyjna obecnosc US Army w Polsce. Do tego F-16 i zakupione w Izraelu drony ... patrolujące pustynię Negew. Koniecznie też trzeba szkolić i dozbrajać banderowców, którzy w starciu z regularną armią rosyjską sa równie skuteczni i bohaterscy jak w walkach z AK, ale już do „filtracji” separatystów, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym, nadadzą się jak mało kto.

Obowiązkowe jest też podbijanie bębenka o tym, co Rosjanie mogą nam zrobić ( zajmą w trzy dni, obsypią Iskanderami, obrzucą atomówkami ... przy takim crescendo trzeba co chwila wracać na początek i znowuż da capo al fine ).

W Ewangelii sw. Łukasza ( Łk 14. 31-32 ) czytamy:

Który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. 

Nie nasza wojna z Rosją, do której bezustannie popychają nas jacys szatani, poukrywani za maskami rzekomych przyjaciół, demokratów, liberałów różni się od tej w przypowiesci jeszcze większą dysproporcją sił. A nawet jesli Amerykanie mieliby zwyciężyć Putina który uprzedził ich w zajęciu Krymu, to żadnemu z Polaków nie byłoby dane już tego dożyć. Może więc w kwestii wojny z Rosją zamiast ekspertów o chazarskich rysach posłuchać się raz sw. Łukasza ewangelisty? Może zamiast eskalować napięcie zacząć je de-ekslować? Może przywitanie kilkudziesięciu rosyjskich motocyklistów po polskiej stronie granicy ciepłym posiłkiem i dobrym słowem nie naraziłoby 40-milionowego państwa i 60-milionowego narodu ( licząc z Polonią ), do tego członka UE i NATO na niebezpieczeństwo anihilacji? Być może skutkiem ocieplania się relacji polsko-rosyjskich spadłaby sprzedaż „Gazety Polskiej”, ale skoro jej redaktorzy uważają, że nie tylko polskiego rolnika, ale i rodaka na Kresach można poswięcić dla wyższych celów, to czyż nie warto poswięcić jednej redakcji na ołtarzu zgody między narodami?

I jeszcze przyklad z ostatnej chwili:

„Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz potwierdził, że delegacja z Polski nie weźmie udziału w obchodach Dnia Zwycięstwa, zaplanowanych na 9 maja w Rosji. Jak ustaliła „Codzienna”, na podobny krok zdecydowały się również władze Czech i Słowacji. Bojkot uroczystości w Moskwie zapowiedziała także Litwa”.

Pokazalismy Ruskim, gdzie raki zimują, prawda? To nic, że w Moskie będą delegacje USA,  Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii. Oni, jak to dziady, pewnie muszą, ale my poniżać się nie będziemy. I tak jak kiedys komuna zakazywała spiewać o czerwonych makach na Monte Cassino, tak teraz przypominanie o  wywieszeniu polskiej flagi na Bramie Branderburskiej 2-maja 1945 roku nie jest już pewnie mile widziane. Będziemy za to swiętować w gronie litewskich szaulisów, łotewskich weteranow SS oraz na marszu SS Galizien we Lwowie ... co niewątpliwie spotka się z uznaniem i późniejszym wykorzystaniem Światowego Kongresu Żydów i agendy izraelskiego rządu do zuchwałych wyłudzeń pod wdzięczną nazwą HEART. 

KOMENTARZE

 • @@@!
  To Chazarzy (fałszywi żydzi) mordowali Polaków w Katyniu! / Chazarowie – Katyń 1940. (wideo)...Kto mordował Polaków w Katyniu? Bardzo ważną informację podał pan Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził: „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”. Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana.
  KATYŃ – izraelska gazeta donosi, jak żydzi mordowali Polaków:www.polskapartianarodowa.org/stara_www/index2.php
  KATYŃ – żydowska zbrodnia etniczna:raportnowaka.pl/news.php
  Zobacz wideo>
  https://gloria.tv/video/tpS7jv8FLBX W 1992 r.,Jelcyn przekazał dokumenty w sprawie Katynia Wałęsie. Wcześniej uzgodniono, że zostaną one opublikowane w języku polskim i rosyjskim (po polsku wydrukowano podobno 3 tomy dokumentów, po rosyjsku dwa) W aktach znajdował się też rozkaz Stalina.
  W tym kontekście nasuwają się ważne informacje n/t stosunku innych państw do Polski (Anglia, Rosja, USA) i kłamliwych instytucji międzynarodowych m.in. Trybunału Norymberskiego. Nade wszystko na temat sprawujących władzę w Polsce przebierańców. Ciekawe, gdzie te dokumenty się teraz znajdują. Może je Bolek opchnął zainteresowanym? Nic dziwnego, że inni nie mają dla nas szacunku, skoro pozwalamy na rządy przebierańców niszczących nasze dobre imię. http://4historie.pl/katyn/artykul5.htm Czy nie należy zweryfikować postawioną tezę przez doc. Kosseckiego, który w swoich publicznych wystąpieniach twierdził, że za Zbrodnią Katyńską stał brytyjski agent Beria, i który przeforsował Ją na zlecenie Rządu Angielskiego?!!! Wersji tej nie można wykluczyć, skoro wiadomym jest, iż od płowy XVI wieku, jak podają wiarygodne źródła, anglikański rząd W. Brytanii robił wszystko co mógł, aby doprowadzić Katolicką Polskę do upadku?!!! Wystarczy, chociażby prześledzić zachowanie Rządu Brytyjskiego po I wojnie, czy w czasie II wojny światowej?!!!
 • Krypto-komunistyczny tekst "...o wywieszeniu polskiej flagi na Bramie Branderburskiej 2-maja 1945 roku...".Trzeba było dopisać,
  że to niestety byli sowieci w polskich mundurach,a ich dowódcami żydo-komuniści i kapusie NKWD.
  A reszta tekstu,o tych fanatykach antyrosyjskich (chyba kapusie CIA?!) z szefem MON na czele jest O.K.
 • Ach ten Putin!
  :)
 • @staszek kieliszek 19:13:21
  No tak i jeszcze jak agresywnie milczy . Pozdrawiam . :)))
 • @ Autor
  On /zdjęcie wprowadzające/ i każdy jeden z drugim mogą sobie sprzedawać swoje dusze komu tam chcą. Ale oni sprzedają nas! Naszą krew i naszą własność.
 • @Seth 18:54:17
  ciekawe czy ty czasami czytasz co piszesz i skąd tyle w tobie nienawiści ..
 • @KOSSOBOR 20:27:20
  Witam zdjęcie dobre mówi samo za siebie . Hulaj-dusza , piekła nie ma . Pozdrawiam. http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/21/1013/569/00f221eec17c47fb91b696e338cd6d17.jpeg
 • @Seth 18:54:17
  Znaczy, że Pan Józef Jabłoński był sowietem w polskim mundurze?
  Albo jesteś niedouczony albo jesteś zwykłym propagandowym łgarzem
  -------------------------------------------------------------!
  Odszedł najstarszy kościuszkowiec

  W czwartek, 9 lipca 2015 roku, w Surażu nad Narwią, na uroczo położonej posesji, przed niewielkim drewnianym domkiem, zebrało się kilkaset osób aby pożegnać, zmarłego 6 lipca br., 97-letniego kpt. Antoniego Jabłońskiego. Ostatniego, najdłużej żyjącego kościuszkowca, który przeszedł cały szlak bojowy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, od Lenino do Berlina i miał zaszczyt zatknięcia białoczerwonej flagi na Kolumnie Zwycięstwa w pokonanej stolicy III Rzeszy. Tuż po wojnie pan Antoni, po latach tułaczki i walki, powrócił do rodzinnego Suraża, gdzie zamieszkał na stałe i założył rodzinę. Doczekał się pięciorga dzieci – Teresy, Henryka, Józefa, Jerzego i Stanisława oraz piętnastu wnucząt i dwudziestu trzech prawnucząt. Za swe liczne dokonania w okresie wojny i pokoju zasłużony kościuszkowiec otrzymał wiele odznaczeń, w tym krzyż „Virtuti Militari” oraz krzyże Kawalerski, Oficerski i Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.
  Przy budynku stanęła kompania honorowa wystawiona przez 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy, Orkiestra Reprezentacyjna Dowództwa Garnizonu Warszawa, grupa rekonstrukcyjna „Kalina Krasnaja” w historycznych mundurach 1 DP oraz liczne poczty sztandarowe organizacji społecznych i szkół z terenu gminy Suraż.
  Oprócz członków rodziny zmarłego, wśród zgromadzonych osób znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców z gen. bryg. Zenonem Poznańskim i płk. Kazimierzem Niewęgłowskim na czele, żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z Wesołej, Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego z kmdr. Ryszardem Czarnotą, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z płk. Ryszardem Sobierajskim, Związku Kombatantów i Rezerwistów WP im. generała Franciszka Gągora z płk. Wiesławem Korgą i prezesem miejscowego koła płk. Mieczysławem Chodynieckim oraz ppłk Jerzy Abramowicz z Wojewódzkiego sztabu Wojskowego. Obecni byli przedstawiciele władz gminy z burmistrzem Henrykiem Łapińskim, reprezentanci organizacji społecznych, Ochotniczych Straży Pożarnych, młodzieży szkolnej, miejscowych zakładów pracy, a także mieszkańcy Suraża, w tym najbliżsi sąsiedzi.
  Przy odkrytej trumnie zgromadzeni pożegnali zasłużonego kombatanta, składając liczne wieńce i wiązanki kwiatów. Po tym, w asyście żołnierzy oraz członków grupy rekonstrukcyjnej, nastąpiło wyprowadzenie zwłok do miejscowego kościoła, gdzie uroczystą mszę świętą celebrował ks. proboszcz Jerzy Bezubiuk. Podczas ceremonii przypomniano długą, pełną wyrzeczeń i niezwykłego oddania Ojczyźnie, drogę życiową kapitana Jabłońskiego. O jego żołnierskim szlaku bojowym opowiedział zebranym płk Wiesław Korga, a kmdr Ryszard Czarnota odznaczył pośmiertnie kombatanta Krzyżem Kombatanckim.
  Po mszy kondukt pogrzebowy, poprzedzany przez orkiestrę wojskową, kompanię honorową i poczty sztandarowe, udał się na miejscowy cmentarz, gdzie nastąpił dalszy ciąg ceremonii pogrzebowej. Obok trumny, przy mogile rodzinnej państwa Jabłońskich, słowa ostatniego pożegnania wygłosili: gen. bryg. Zenon Poznański, płk Ryszard Sobierajski, płk Wiesław Korga, burmistrz Henryk Łapiński oraz w imieniu rodziny, zięć p. Józefa Jabłońskiego, por. lekarz Fabian Kamiński.
  Na zakończenie uroczystości orkiestra wojskowa odegrała Sygnał Wojska Polskiego, po czym przy, dźwiękach Marszu Żałobnego, trumnę złożono do grobu. Kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową. Mogiłę pokryły wieńce i wiązanki kwiatów.

  ppłk Andrzej Karski (R)
  http://www.sork.pl/13.html
 • @fabi 20:34:50
  to taki :
  http://perso.wanadoo.es/mundoquijote/WEB/ARGUMENTO_archivos/Sancho.jpg

  przyboczny byłego posła 8-))
 • @Husky 20:50:32
  może coś jaśniej, by nie było niedomówień ..
 • @fabi 20:52:34
  kto czyta KOMENTARZE tego "gościa" to wie 8-))
  pozdr.
 • @Husky 21:06:13
  Waćpan nie bądż taki Sancho Pansa . :)))
 • @Repsol 21:11:02
  Ale to dobry człowiek był 8-))
 • @Husky 21:16:09
  Coś więcej w temacie notki ?.
 • @Husky 21:06:13
  Widzę że jesteś przepełniony miłością bliźniego , bynajmniej tak się tym afiszujesz . To tak dla jaj ...czy liczysz na odpuszczenie grzechu ..

  A stać cię by było coś na temat napisać ...
 • Wszystko pięknie, tylko jedno ale...
  "Pokazaliśmy Ruskim, gdzie raki zimują, prawda? To nic, że w Moskwie będą delegacje USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii."

  Nie ma tam miejsca dla Polski, tak jak nie było na zwycięskiej defiladzie w Londynie.
  Tam się spotykają wrogowie Polaków, bo to oni mają co świętować.
  Przypomnieć kto kogo sprzedał w Teheranie, Jałcie i Poczdamie?
  To nie jest nasze święto!!!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @fabi 21:30:14
  nie podgrzewam już i tak gorącej atmosfery, co sądzę o tych lovebirds
  wielokrotnie pisałem
 • @wiedzajestwksiążkach 23:49:34
  Jakoś nie tak dawno było to też nasze polskie święto.
  https://youtu.be/J0ujiFLRRE0

  Mieliśmy też swoje defilady, jak mieliśmy jeszcze wojsko

  22.07.1966 - Wielka parada 1000-lecia Polski! Siła LWP!
  https://youtu.be/Af-l5c3CDAs
 • @Seth 18:54:17
  Trzeba było dopisać, że to niestety byli sowieci w polskich mundurach - Seth 06.05.2016 18:54:17

  - NO CÓŻ, .... MÓJ DZIADEK MIAŁ SZCZĘŚCIE. / WYCIĄGNIĘTY Z SOWIECKICH ŁAGRÓW TRAFIŁ DO ARMII ANDERSA

  ... gdyby nie to, byłby "sowietem w polskim mundurze" / Ci wcieleni do LWP I Armi im. Tadeusza Kościszki tego szczęścia nie mieli.
 • Polecam bardzo niepokojące doniesienie Dr Kękusia
  https://www.youtube.com/watch?v=si9JQaeHcpo
 • Autor
  W Polsce nic sie nie zmienia.Ekipa rzadzaca w przypadku przegranej wojny udaje sie na emigracje aby prowadzic walke z przeciwnikiem rekoma Polakow.2 wojna sw. spowodowala utrate ok. 6 mln Polakow ,obecny konflikt moze spowodowac wieksze straty.
 • @Repsol 20:01:50 i swoje robi! pzdr!
  Rosyjskie „niszczyciele lotniskowców" zostaną wyposażone w pociski naddźwiękowe...Jak podaje "Naked Science", powołując się na źródło w przemyśle obronnym, rosyjskie atomowe okręty podwodne, zwane także „niszczycielami lotniskowców", zostaną wyposażone w naddźwiękowe rakiety Cyrkon. Okręty podwodne projektu 949A Antej są przeznaczone do niszczenia lotniskowcowych grup uderzeniowych. To nie są najnowsze okręty w arsenale Rosji, lecz obecnie przechodzą modernizację, dzięki czemu jeszcze przez długi czas będą groźną siłą. Jednym z kierunków doskonalenia atomowych okrętów podwodnych jest nowa broń. Źródło w przemyśle obronnym poinformowało, że okręty tego projektu zostaną wyposażone w najnowsze rakiety naddźwiękowe Cyrkon. Ponadto według źródła w dalszej perspektywie okręty będą mogły korzystać z rakiet Kalibr, a także nowych min i torped. Kalibr i Cyrkon zastąpią radzieckie przeciwokrętowe pociski manewrujące przyjęte na wyposażenie jeszcze w 1983 roku. Główną przewagą Cyrkonu jest ogromna prędkość, która zgodnie z oczekiwaniami 5-6-krotnie przekroczy prędkość dźwięku. Jednocześnie ich zasięg wyniesie około 400 km. Obecnie Rosja modernizuje dwie atomowe okręty podwodne projektu 949A: K-442 Czelabińsk i K-132 Irkuck. Jest planowana modernizacja sześciu atomowych okrętów podwodnych projektu 949A, a rosyjska flota zgodnie z planem zostanie wyposażona w pierwsze udoskonalone okręty Antej do 2020 roku. Należy podkreślić, że obecnie w składzie rosyjskiej floty znajduje się osiem okrętów podwodnych projektu 949A. W przyszłości wszystkie (w tym zmodernizowane) zostaną zastąpione przez nowe atomowe okręty podwodne projektu 885 Jasień.
 • @Repsol 20:01:50
  Amerykanie są zdumieni zaawansowaniem rosyjskiej obrony przeciwlotniczej... Jeśli Rosja połączy w jedną całość system rakietowy S-500, który lada moment trafi na wyposażenie rosyjskich sił powietrznych, systemy S-400, S-350 i kompleks S-300WМ4, przestrzeń powietrzna Rosji stanie się praktycznie nieosiągalna dla samolotów przeciwnika - pisze amerykańska gazeta "The National Interest". „Widząc doskonałość co poniektórych modeli, wielu amerykańskich dowódców obawia się, że nawet takie niewidzialne samoloty jak F-22, F-35 i B-2 w zetknięciu z nimi napotkają trudności" — czytamy w artykule. Jak odnotowuje czasopismo, amerykańskich wojskowych zdumiał fakt, że po rozpadzie Związku Radzieckiego Rosja dała radę nie tylko podtrzymać, ale też udoskonalić możliwości bojowe elementów systemu obrony przeciwlotniczej. "The National Interest" zauważa, że nowy kompleks „zajmie najwyższe piętro w ujednoliconym systemie obrony przeciwlotniczej Rosji, będzie mógł zwalczać cele na wysokości ok. 200 metrów". Dzięki temu kompleks S-500 będzie w stanie porażać rakiety balistyczne przeciwnika oddalone o 640 km — dodaje autor materiału. W połowie kwietnia 2016 roku dowódca wojsk Obrony Powietrzno-Kosmicznej i Przeciwrakietowej Wiktor Gumennyj oznajmił, że rosyjskie siły powietrzne „już w najbliższym czasie" otrzymają pierwsze modele systemu przeciwlotniczego S-500. Kompleks będzie zdolny identyfikować i porażać jednocześnie nawet 10 balistycznych naddźwiękowych celów. Pod względem swoich charakterystyk S-500 znacząco przewyższa pozostający na wyposażeniu rosyjskiej armii system rakietowy S-400 i jego amerykańskiego konkurenta Patriot Advanced Capability-3.

  Perspektywiczny system tarczy antyrakietowej S-500 z unikalnym systemem łączności...Perspektywiczny rosyjski zenitowy komplet rakietowy S-500 otrzyma radiostacje, dzięki którym przeciwnicy nie będą mogli usłyszeć rozmów na temat obliczeń S-500 lub przeszkodzić im. O tym portalowi „Gazieta.ru” powiedzieli konstruktorzy: Zjednoczona Korporacja Budowy Przyrządów (OPK) opracowująca systemy łączności, naprowadzania i walki radioelektronicznej dla Sił Zbrojnych. Najnowszy zenitowy system rakietowy S-500, według prognoz, miał zacząć napływać do rosyjskiej armii w 2016 roku, jednak później plan przesunięto na 2017 rok, teraz nad jego udoskonaleniem pracę prowadzi wiele specjalistycznych firm. Właściwością zenitowego systemu rakietowego dalekiego zasięgu S-500 jest to, że to system mający promień rażenia 600 km, który może przechwytywać nie tylko aerodynamiczne cele (samoloty, helikoptery i inne), ale i pociski balistyczne oraz manewrujące. Przedstawiciel OPK wyjaśnił: radiostacje poprzedniej generacji zostały opracowane dla wybranych wcześniej częstotliwości, co podnosiło ryzyko wyśledzenia i przechwycenia informacji, za to w perspektywicznych systemach tego typu sytuacje będą niemożliwe. Według jego słów, aparatura łączności, którą korporacja dziś przekazuje do wojska (na przykład, radiostacje dla zenitowych systemów rakietowych średniego zasięgu Buk-M2) już dysponują wysoką ochroną łączności, w niej przewidziano tryby „pseudoprzypadkowego przesunięcia roboczej częstotliwości i zamaskowanej łączności”. Ekspert w dziedzinie środków przeciwpowietrznej i przeciwrakietowej obrony Michaił Chodarenok wyjaśnił dla „Gazieta.ru”: podstawowe wymogi wobec środków i systemów łączności kompleksów ochrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej to tajność i odporność na zakłócenia. Ponieważ środki rozmieszczone są w mobilnym wariancie i żadne przewody nie mogą zostać zastosowane, tylko więź radiowa, to kluczowe są dwa wymogi: tajność, żeby ukryć, co mówią do siebie ludzie, co sobie przekazują, jaką informacją się wymieniają, oraz odporność na zakłócenia, aby łączność działała w każdych warunkach i przy każdych działaniach przeciwnika. Żadne zakłócenia, tworzone przez przeciwnika w diapazonie przekazu informacji kodowej w żaden sposób nie mogą odbijać się na gotowości do pracy systemu, dlatego, że punkt dowodzenia jest w jednym miejscu, dywizja w drugim, wyrzutnia w trzecim, a przekazywać informację jakoś trzeba. Są anteny, które wysuwają się i pozwalają na realizowanie łączności” – wyjaśnił ekspert.

  Ps...Znowu USA będą się bały Rosji, wiadomo, że USA boją się Rosji bo jest od nich pod wieloma względami silniejsza i wytrwalsza, jak te Rosyjskie bombowce przeleciały nad tym Amerykańskim niszczycielem to Amerykanie mieli pełne gacie ze strachu przed Rosją, narzekają że Rosja ma niewykrywalne łodzie podwodne, że Rosja ma potężne czołgi i lepsze zabawki niż USA...teraz znowu USA dostało kolejny cios, tylko te Amerykańskie trolle nie mogą znieść tego, że dzisiejsza Rosja jest taka silna a USA się Rosji najzwyczajniej boi (co pokazała Syria gdzie Amerykanie uciekali razem z terrorystami przed Rosjanami) S-500 to naprawdę zabójcze cudeńka! Do tego S300,400, 500 jest zintegrowane z systemem walki elektronicznej WRE 1RŁ 257 Krasuha4(pokazali to w Syrii), niech rusofoby sobie poczytają co to za system, i co może, którego boi się NATO, USA, Turasy, etc... http://www.defence24.pl/191177,rosyjska-odpowiedz-na-awacs-i-drony-system-walki-elektronicznej-krasucha https://www.youtube.com/watch?v=LZ4gIQ1AQgo, System przeciwlotniczy Tor-M2. Rosyjska odpowiedź na broń precyzyjnego rażenia http://www.defence24.com/analiza_system-przeciwlotniczy-tor-m2-rosyjska-odpowiedz-na-bron-precyzyjnego-razenia czy Chibiny - po Su-24 rosyjskie samoloty Su-34 otrzymały wielofunkcyjne systemy walki elektronicznej Chibiny-10B.
 • @staszek kieliszek 19:13:21
  Co stoi za kolejnym skandalem szpiegowskim w Polsce? Cała jego zdrada polega na tym, że podał cenę gazu sprowadzanego z Kataru...Terminal zaczęto budować za subsydia Unii Europejskiej w 2011 roku w ramach uniezależnienia Polski od rosyjskiego gazu. Zakładano, że jedynym i ekskluzywnym dostawcą gazu do nowego terminalu będzie Katar. Katarski Qatargaz i polska PGNiG podpisały w 2009 roku 20-letni kontrakt na dostawy gazu do jeszcze nie zbudowanego terminalu. Była premier Polski Ewa Kopacz oświadczyła wówczas, że „z energetycznym uzależnieniem Polski od Rosji już koniec”. Projekt kosztował 720 milionów euro. Uruchomienie terminalu po wyznaczonym terminie nie było związane z technicznymi problemami. Po prostu kontrakt między katarskim dostawcą gazu i polską stroną został nieoczekiwanie zmieniony. „Zmieniony” to dyplomatyczne wyjaśnienie, a naprawdę został de facto pogrzebany, przy czym strony omal nie znalazły się w stanie wojny handlowej. W rezultacie osiągnięto dziwny kompromis: Qatargaz jednak dostarczy jakąś ilość obiecanego gazu do terminalu w Świnoujściu (pieniądze już przecież zainwestowano) bez możliwości sprzedaży trzeciej stronie, a PGNiG skompensuje szejkom różnicę w cenie. Polskie władze chciały kupować od Kataru gaz nie po cenie rynkowej, którą proponuje na przykład Rosja, ale z „polityczną” zniżką, dzięki czemu można było zbudować terminal. Katarowi taka sytuacja się nie spodobała, Arabowie liczyli na stosunki rynkowe, a polskie dążenie do „uniezależnienia się od rosyjskiego gazu” nie interesowało ich. W rezultacie Katarczycy uparli się przy systemie „bierz i płać” i teraz katarski gaz kupuje tylko państwowa PGNiG po cenie rynkowej i bez zniżki. I ponosi planowe straty. Ale zrezygnować nie można, jest to bowiem projekt polityki zagranicznej. Porażka ambitnego projektu w Świnoujściu związana jest nie z działalnością tajnych „agentów rosyjskiego wywiadu”, ale ze stanowiskiem państwa polskiego, które myli gospodarkę z historią. Kontrwywiad twierdzi, że figuranci „szpiegowskiej” historii „byli zwerbowani przez jedną osobę”, której nie wymienia się w aktach sprawy. Jeśli mowa o kadrowym pracowniku rosyjskiego systemu wywiadowczego, to jego imię na pewno znalazłoby się w dokumentach. Ale jeśli chodzi o chęć zrzucenia winy za porażkę projektu terminalu gazowego w Świnoujściu i „uniezależnienia się od rosyjskiego gazu” na tajne służby wywiadowcze, to nie trzeba nikogo wskazywać. Ludzie skłonni są wierzyć we wszechmocny wywiad. W danym wypadku mamy prawdopodobnie do czynienia z dążeniem polskich władz do zrzucenia odpowiedzialności za własne błędy na siły z zewnątrz. Oczywiście, Stanisław Sz. lobbował w Sejmie, i w Świnoujściu, ale projekt został przegrany z innych powodów. I samobójczy kontrakt na Świnoujście to nie jest sukces rosyjskiego wywiadu. W danym wypadku można powiedzieć, że trzeba było najpierw pomyśleć, a później zrobić.
  Ps..Dodam o czym media i politycy doskonale są poinformowani: cały system komunikacji telefonicznej, wraz z telefonami dla polskich posłów, senatorów jest pod kontrolą koncernów komunikacyjnych w EU zachodniej, które doskonale szpiegują polskich polityków i nawet lobbystów.Ten prawnik,podejrzany o to, że tak jak ja popiera dialog z Rosją, tak jak Merkel, był podsłuchiwany przez specjalistów kontrolujących systemy telefoniczne, komunikacyjne w Polsce. Polscy politycy nie mają kontroli nad przykładowo Orange co jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa. Nawet system głosowania w Sejmie ma pluskwy tak jak telefony komórkowe wszystkich polityków w Polsce. Wystarczy tylko sprawdzić.To nie Rosja założyła systemy kontrolujące komunikację telefoniczną w Polsce. Dlatego tego rodzaju podejrzenia są tylko perfidną grą polityków, którzy szukają kozła ofiarnego, w tym przypadku, prawnika, lobbysty.
 • @fabi 20:34:50
  ...jakiej nienawiści?!
  To chrześcijańskie otwieranie ciemnym,albo niedowidzącym oczu m.in. takim żydo-banderowskim,anty-rosyjskim typom z POPiS,KOD itd.,którzy chcą zrobić z Polski kolejny satelicki kraj,tym razem pod wodzą kapusiów z CIA,Mossadu itd.
 • @kula Lis 66 10:43:08
  Polecam.Pozdrawiam. :http://zbiam.pl/artyku%C5%82y/nowe-rosyjskie-systemy-rozpoznania-i-walki-radioelektronicznej/
 • @Seth 10:56:18
  Sowieci mają dużo na sumieniu w stosunku do nas jak i własnego narodu .
  Jednak pisanie , że chodzili w Polskich mundurach to nieporozumienie .
  Satelity nikt nie musi z nas robić , bo już jesteśmy .
 • @fabi 12:00:07
  ... no to Polacy zsowietyzowani(skomunizowani) albo chcący zsowietyzować(skomunizować) resztę "w polskich mundurach".
  R.Reagan, tak o sowiecie w polskim mundurze W.Jaruzelskim (i reszcie tej bandy z LWP) powiedział.

  Dowódcami tych nieszczęśników,to byli przeważnie zrusyfikowani Polacy,Rosjanie,Żydzi z A.Czerwonej.

  Dla ciebie LWP Jaruzelskiego, stan wojenny,cenzura,kolejki,komunizm PRL-u jest O.K.?

  Na razie 70 000 tys. wojsk z U.S. Army w Polsce nie stacjonuje,POPiS-owcy itd.sami z własnej woli robią z Polski to,co Bierut,Jaruzelski robił wobec Stalina,Breżniewa itd.
 • @Seth 12:57:40
  Jesteś dzieciakiem z wypranym mózgiem ,bijesz pięściami na oślep .
 • 5*
  Zgadzam się poza jednym.
  8 maja to nie nasze święto. Dla nas to dzień przegranej i dzień zwycięstwa międzynarodowego żydostwa. Polska została uratowana od niemieckiego faszyzmu by być rzucona w żydowski faszyzm.

  Gdyby "nasza" władza była antyżydowska jak jest antyrosyjska.......
 • Nie jestem rusofobem
  jednak Rosja i Niemcy przyjaciółmi Polski ze względów geopolitycznych nigdy nie byli nie są i nie będą. Prowadzili wespół ramię w ramię politykę osłabiania Polski , prowadzą ją i będą prowadzili dopóki jako kraj istniejemy.
  Nie znaczy to , że popieram działania zmierzające do starcia z Rosją.
  Im jednak różnica potencjałów między naszymi krajami jest mniejsza , tym dla interesów Polski lepiej. Tylko suwerenna z pozycji siły gospodarczej polityka wobec tych krajów może zachować niepodległy byt Polakom.
  Skąd wziąć na to siłę? Nie wiem, tym bardziej, że jest jeszcze trzeci wróg nie mniej przebiegły i bezwzględny pasożytujący na nas Polakach, którego wielu ludzi nie potrafi zidentyfikować. Ale on jest i prowadzi swą grę z żelazną konsekwencją.
 • @zadziwiony 16:14:35
  Rosja jak by chciała już by była w Polsce. Nie po to ja opuścili by ja teraz okupować. W grudniu 1980 by nas czołgami mogli wetrzeć w asfalt. Dopiero uwolnienie się od balastu jakim była Polska, Ukraina, Białoruś, Węgry, Rumunia ..... poprawiło im bilans ekonomiczny. Dziś po co im Polska ?
 • @Fischer 22:26:36
  A nam Polakom, Rosja jest tak potrzebna jak prostytutce dziecko
  A i bilans strat się zmniejszył do zera.
 • @Husky 23:13:05
  ...zawyłeś,jak prawdziwy żydo-banderowiec...uuuu...uuuu...
 • @Husky 10:17:21
  ...wpadnij z Kumplami & Koleżanką,Dudą,Szydło,Prezesem,Macierewiczem itd.,to tobie i twoim guru żydo-banderowskim z POPiS-u pożyczę siekierę do machania Putinowi przed nosem...he,he,he...
 • @Seth 10:37:49
  W jakich godzinach macie "odwiedziny" i czy trzeba mieć przepustkę na oddział zamknięty 8-))
 • @Husky 10:45:46
  ...dla stukniętych politykierów z manią prześladowczą anty-rosyjską,jest otwarty całodobowo i bez kolejki...he,he,he...
 • @Fischer 22:26:36
  A kto mówi o wejściu do Polski. Im chodzi o kontrolę nad polską gospodarką , podobnie jak Niemcom by podążała w kierunku dla tych państw korzystnym, a nie dla nas Polaków. W tym celu działa ich agentura w naszym kraju. Celem jest niedopuszczenie do powstania konkurencyjnej dla tych państw gospodarki polskiej.
  Najlepszym przykładem jest wspólne działanie Niemiec i Rosji, by zawalić polskie górnictwo. Są na to dowody.
 • @zadziwiony 12:35:16
  Kolego a jaką my mamy gospodarkę ? Gospodarkę to mieliśmy 40-lat temu. Dziś mamy jabłka i wieprzowinę, których to Rosja wcale nie chce. Zamiast gospodarki mamy na razie tylko gospodarstwa rolne. Gospodarstwa te i tak padną jak Ukraina przystąpi do UE i napłynie do Europy żywność genetycznie modyfikowana z USA. Ziemie po tych gospodarstwach przejmą żydowskie związki wyznaniowe, kościół nawet się na ochłapy nie załapie. Więc nie mów, że Rosja ma zakusy na naszą gospodarkę.
 • @Fischer 19:44:55
  To o czym mówisz powyżej jest bez wątpienia prawdą. Niemniej z czegoś Ci Polacy jeszcze żyją, coś tam produkują , mają określone bogactwa narodowe nad którymi trzeba mieć kontrolę, by czasami Polacy nie wybili się na niepodległość.
  Jesli chodzi o ziemię , to istotnie ustawa pisu jest praktycznym wywłaszczeniem Polaków. Samego mnie to dotyka , bo mam skromne 3 ha i pewnie nawet nie będę mógł tego córkom przekazać bo mafia mnie po prostu złupi. Plan jest domknięty i zapięty na ostatni guzik.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031