Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Judzenie i szczucie Polaków przeciw Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Judzić jest najpewniej słowem słowiańskim, niespokrewnionym z Judaszem, Judą czy Judeą, ale jak patrzę na tych, którzy nas podjudzają do nienawisci czy wręcz do wojny, to miewam wątpliwosci.

  [ Zupełnie nie na temat, bo tylko hobbistycznie: Judasz to grecka ( zhellenizowana ) forma imienia Juda ( podobnie bladzi Angielczykowie odróżniają Judas od Jude ), zas Iskariota to najprawdopodobniej aramejskie isz-Kariot oznaczające „mąż kariocki” czyli człowiek z miejscowosci Kariot. Zresztą kto wyniósł z domu, zwłaszcza po kądzieli, znajomosc hebrajskiego, będzie pamiętał: „isz we iszsza bara otam” czyli w tłumaczeniu Wujka „mężem i mężyną stworzył ich” ].

Jak twierdzi Grzegorz Braun, prawdziwą przeszkodą i zawadą uniemożliwiającą trwałe zredukowanie Polski do rosyjsko-niemieckiego kondominium pod żydowskim powiernictwem jest patriotyczna polska młodzież. Nie czuję się na siłach dociekać, co się stało, ale dosc skonstatować, że z punktu widzenia naszych wrogów cos poszło jednak nie tak. Niby mielismy przez kolejne dziesięciolecia gonić Zachód niczym pies swój ogon  i biernie nasladować ich dawno przebrzmiałe mody, a tymczasem okazło się, że młodzież, kibice / kibole nagle zaczęli odnajdywac źródło swojej dumy, honoru, swoisty kudos nie w narkotykach, w goleniu pały, glanach czy innych subkulturach, ale we wspaniałym dziedzictwie przodków – wspomijmy te wszystkie oprawy meczów, honory oddawane Powstańcom, Żołnierzom Niezłomnym, skandowane hasła „Bóg Honor Ojczyzna”, Marsz Niepodleglosci ( ten ostatni nie tylko w Warszawie, ale i w coraz większej ilosci polskich miast ). W tym kontekscie należy rozumiec wsciekłosc poprzednich władz, owych szujow, kurwów, zdrajców i zaprzańców, którzy wysyłali przeciw patriotom manifestującym swoją miłosc do Ojczyzny prowokatorów i bandytów w mundurach.

Równolegle przez ostatnie lata udało się zaprzańcom wypchnąć 4 miliony Polaków ( przewaznie młodych, a więc stanowiących najpowazniejsze zagrożenie dla planów kondominium ) za granicę. Tym niemniej kiedy młodzieżówka Targowicy zwanej KOD-em ma srednio 60 lat i esbecką emeryturę, swoje przywiązanie do Polski manifestuje coraz więcej młodych ludzi.

Ażeby pozbyć się tej patriotycznej młodzieży raz na zawsze, pozostaje zatem tylko jeden sposób: wysłać ich na jakąs bezsensowną wojnę, żeby poginęli, wykrwawili się, wyemigrowali za granicę, robiąc miejsce dla naszych, np. kiedy sytuacja miłującego pokój i bezcennego Izraela zrobi się na Bliskim Wschodzie nie do utrzymania i kiedy „USS Israel” będzie poszukiwał nowej, spokojnej przystani. Po takiej wojnie kamienice będą tanio do wzięcia jak po powstaniu styczniowym. A podobnie jak wykrwawienie się Stolicy w Powstaniu Warszawskim znakomicie ułatwiło sowietyzację Kraju, tak kolejny upust młodej polskiej krwi umożliwi zainstalowanie upragnionej Judeopolonii na etnicznej resztówce nad Wisłą.

Tymczasem okazji do wojny, do której możnaby wypchnąć polską patriotyczną młodzież na zatracenie dostarczają gry wojenne między USA i FR. Oba imperia współpracują ze sobą na poważnych frontach ( np. Syrii ), ale już w Europie Wschodniej są rzekomo nieprzejednanymi wrogami ... niczym w Jałcie i Poczdamie. Wykorzystując polskie niepozaleczane traumy i rozdrapując rany judzi się i szczuje Polskę przede wszystkim przeciw Rosji.

[ Nietrudno wyobrazić sobie artykuł w mediach red. Sakiewicza:

WAŻNA ROCZNICA! W roku 1031, kiedy Mieszko II zajęty był obroną Łużyc przed wojskami Konrada II, rosyjskie wojska Jarosława Mądrego we współpracy z Mscisławem wbiły Polsce nóż w plecy, zupełnie tak jak w 39 ... zaraz, zaraz, ale Jarosław Mądry to Rus Kijowska, proto-Ukraina, wszak Wielkie Księstwo Moskiewskie to dopiero druga połowa XIII wieku ... co za dysonans poznawczy, Michniku, ratuj! ]

Mimo tej traumy, mimo nieustannego pompowania Polaków przez niemieckie media w Polsce, przez żydowską gazetę dla Polaków itp, wciąż jest problem. Jesli bowiem do wojny z Rosją będą popychać młodych polskich patriotów zdrajcy i zaprzańcy ( PO, Nowoczesna i inne mutacje WSI ), to ktos nawet nienadzwyczajnie bystry może się zorientować, że instygatorzy i judzieciele nie mają czystych intencji.

Dlatego też idealną sytuacją byłoby to zrobić rękoma rządu polskiego i patriotycznego.  A jesli nie zna się historii, to trzeba ją potem niestety powtarzać. Jeszcze 29 lipca 1944 roku moskiewskie radio im. T.Kosciuszki ( kierowane przez Żyda Daniszewskiego / Kirszbauma ) w apelu ZPP nawoływało warszawiaków do powstania.  Ale dopiero rozkaz polskiego patrioty, gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego zadecydował o jego rozpoczęciu.

Podobnie jest dzis, młodzież nie posłuchałaby Bula czy Tuska, ale dzis mogloby być inaczej.

Dlatego apelujmy do Rządzących i Rządzonych o niewtykanie palca między cudze drzwi, niewchodzenie między ostrza wielkich szermierzy, o nieprzykładanie żabiej łapki, gdzie nie nasze konie kują, o niewyciąganie za kogos gorących kasztanow z ognia, słowem nie dajmy się wciągnąć w nie naszą wojnę.

Dzis jakakolwiek wojna, a już szczególnie uchowaj Boże z Rosją nie jest nam do niczego potrzebna. Rozbudowujmy własne siły zbrojne  ( a nie niemieckie czy amerykańskie ) na naszym terytorium, zas w stosunku do Rosji chyba moglibysmy zaryzykować zaprzestanie szczucia, judzenia, obrażania i zaproponowanie w to miejsce rozpoczęcia jakichs normalnych rozmów ... nawet kosztem utraty czytelników przez red. Sakiewicza ( bo o czym będzie pisał, jak nie będzie mógł szczuć i straszyć? )

Grzegorz Braun przestrzega też przed pokusą pospiesznego naprawiania krzywd dziejowych i administracyjnego powrotu Lwowa czy Wilna do Macierzy. Co z tego bowiem, że Polska rozciągnie się nagle od morza do morza, jesli polskosc będzie w niej zbyt cienko rozsmarowana, zas w miastach – zgodnie zresztą z planami Judeopolonii – zacznie przeważać żywioł wiadomy. Póki co jestesmy na etapie królowania Łokietka i żeby nabrać sił potrzeba nam kilkudziesięciu lat gospodarowania na miarę Kazimierza Wielkiego ...choć może tym razem bez skłonnosci do Esterki.

[ Zupełnie czym innym jest potraktowanie szaulisow i banderowców tak, jak na to zasługują, tzn. spuszczenie ich w kiblu czy powrót do idei Autonomii Wileńszczyzny ].

Zdjęcie wprowadzające to wykonany po agresji Niemiec na Polskę plakat mieszkającego od 1936 aż do smierci w Londynie Marka Żuławskiego. Dzis jego tresc bywa czasami błędnie rozumiana w sposób zupełnie wyrwany z historycznego kontekstu, jakoby naszym powodem do chwały było rzucanie się do wojny w pierwszej kolejnosci. A tymczasem dzis, jesli już mielibysmy się włączyć do wojny, to nasze być albo nie być, przetrwać jako państwo i naród bądź nie przetrwać, uwarunkowane byłoby przystąpienie do niej jako ostatni ... jak chociażby Czesi 5 maja 1945 roku.

KOMENTARZE

 • @Nibiru 21:14:40
  Hebrajskiego z domu nie wyniosłem, ale proszę mi pozwolić na małą korektę: Słowo kariot, współcześnie "kiriat" to po hebrajsku miasto (porównajmy z fenickim a więc też semickim - "kart-hadaszt", czyli 'nowe miasto' = Kartagina). Miastem nazywano po prostu Jerozolimę. Isz-Kariota to "człowiek z miasta" czyli Jerozolimczyk. W ustach pozostałych apostołów, głównie prostych rybaków z Galilei, brzmiało to zapewne jak "cwaniaczek ze stolicy" i chyba trochę przed nim ostrzegało.
  Pozdrawiam serdecznie
  (oczywiście 5*)
 • @Bogusław Jeznach 22:19:09
  cyt://Dlatego też idealną sytuacją byłoby to zrobić rękoma rządu polskiego i patriotycznego. A jesli nie zna się historii, to trzeba ją potem niestety powtarzać. Jeszcze 29 lipca 1944 roku moskiewskie radio im. T.Kosciuszki ( kierowane przez Żyda Daniszewskiego / Kirszbauma ) w apelu ZPP nawoływało warszawiaków do powstania.//

  //Związek Patriotów Polskich (ZPP) – nazwa związku politycznego działaczy Polskich w ZSRR przez Wandę Wasilewską[1]//

  Czy żyd i komunista Leonid Sigan, którego Pan tak często promuje na swoim blogu był tym, który nawoływał wtedy warszawiaków do powstania?

  //W 1943 roku zamierzał on walczyć jako ochotnik, lecz w jego dokumentach była notatka, że mówi on po polsku. Z tego powodu zamiast na wojnę wysłano go na front informacyjny: jako spikera tworzonej stacji radiowej Związku Polskich Patriotów w Moskwie. „Z dumą myślę, że wówczas byłem potrzebny, chociaż nie trafiłem na front” – mówi Leonid Sigan//
  Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2013_05_10/Leonid-Sigan-dwie-trzecie-stulecia-w-jezyku-polskim/
 • stara mądrość mówi...
  Stara mądrość mówi :
  " Przyjaciół szukaj blisko a wrogów daleko ". Dlatego zgadzam się że nie powinno podejmowac się działań zrażających Rosjan do Polski i Polaków.
  Inną starożytną maksymą jest :
  Qiu diutina pace volunt frui , bello exercitati esse dabent ( łac. kto chce korzystać z trwałego pokoju , powinien być wyćwiczony w wojnie ) oraz rzadko przypominana :" Iucaudiorem facit libertatem servitutis recordatio - ( łac. Wspomnienie niewoli , czyni wolność przyjemniejszą ). Niestety nasze " elity " najbardziej boją się własnych biografii oraz starannie przemilczanej maksymy i mało kto przykłada wagę do niej jako elementarnej dla każdego uczestnika życia publicznego :" Ostende patrem patris - ( ła. Pokaż ojca ojca.) , albo " Avi numerantur avorum " - ( łac. Liczą się przodkowie przodków.) Bo powszechnie nie odsiewa się szumowin i pospolitych łotrzyków od wpływu na nasz los...
 • @Bogusław Jeznach 22:19:09
  wg "starszych i MONdrzejszych": http://www.jhi.pl/psj/Judasz
  /Judasz

  zw. Iszkariotą (etymologia słowa niepewna, prawdopodobnie pochodzi od hebr. isz Kariot = człowiek z Kariotu, leżącego w południowej Judei) – apostoł; uczeń Jezusa z Nazaretu. Według NT pochodził z Kariotu w Judei. Miał zarządzać wspólną kasą swego nauczyciela i jego uczniów, dopuszczając się sprzeniewierzeń, miał też wydać Jezusa. W tradycji żydowskiej nie jest postacią ważną. Występuje w niej jako demaskator fałszywego mesjasza. Początkowo, dla chrześcijan, był przedmiotem dociekań nad tajemnicą zamysłów Bożych, ukrytych w zdradzie J. Najprawdopodobniej w 130–170 n.e. w środowisku gnostyków powstała Ewangelia Judasza Iszkarioty, poświęcona tym zagadnieniom. Wedle przypuszczeń badaczy, zawierała także objawienia, będące udziałem Judasza. Dopiero w wiekach średnich postać J. została wykreowana na uosobienie wrogości Żydów do Jezusa, ich „zdradzieckiej i podstępnej” walki przeciw chrześcijaństwu, oraz niskich motywów i instynktów. Generowała ona postawy niechęci do Żydów i antyjudaizmu. Zwłaszcza w religijności lud. i w tzw. literaturze straganowej liczne były opowieści związane z tą postawą. Nie bez przyczyny w chrześc. Europie (w tym także w Polsce) rozpowszechnione były przysłowia, powiedzenia i określenia, w których pojawia się nienawistna postać Judasza. Jego kukłą posługiwano się w misteriach wielkanocnych, ale także w obchodach innych świąt; tzw. tumulty i pogromy Żydów wybuchały niejednokrotnie, np. po strąceniu kukły J. z wieży kościelnej. W Polsce tego rodzaju wydarzenia miały miejsce sporadycznie nawet w XX wieku. (Por. też: antysemityzm; Pro perfidis Judaeis)/
 • @Arjanek 06:39:54
  http://wolnemedia.net/historia/moskiewskie-muzeum-ujawnia-zydowskie-pochodzenie-lenina/
 • @Bogusław Jeznach
  Takie są skutki bezsensownych wojenek prowadzonych przez USA i NATO z gromadą brodatych Arabów w Iraku i Afganistanie , a teraz w Syrii.Pozostawiono sobie a muzom potencjalnie najbardziej niebezpieczny teatr wojenny w Europie i Azji , wierząc w wieczny pokój z słabą Rosją. Sprytnie Rosjanie znakomicie to rozegrali wykorzystując współpracę z wiecznie hegemonistycznymi Niemcami i naiwnymi Francuzami. Teraz są tego skutki , a Rosji nie przeszkadza nawet słaba koniunktura na ropę naftową.Poszli w tym samym kierunku polityczno-gospodarczym co Amerykanie, tworząc ze zbrojeń dźwignię gospodarki. Teraz pozostaje tylko modlić się do Boga o pokój i rozwijać własną służącą społeczeństwu gospodarkę, bowiem niestety ale Wojsko Polskie razem z NATO , które palcem nie kiwnie w razie potrzeby ,nie jest przeciwko takiej potędze nawet śmiechem na sali. Tak za "komuny" tak i teraz Polska jest bardzo ważnym "partnerem" w "grach wojennych". Za "komuny" byliśmy buforem (do unicestwienia bronią jądrową jako pierwsi) dla Układu Warszawskiego, a teraz możemy być "dumni", że w razie wojny "ruskie" nas teraz rozdepczą jak karaluchy i wlezą do Polski jak do siebie, NATO wyrazi z związku z tym "zaniepokojenie" i postawi Rosji ultimatum, że jak się zatrzyma na granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej wykaże "dobre chęci" i bla bla bla!
 • @Bogusław Jeznach
  Oto ponoć według "polskich" mediów już bankrutująca Rosja!- Międzynarodowe rezerwy Rosji w ciągu tygodnia wzrosły o 900 milionów dolarów!..Bank Centralny Rosji oszacował wielkość rezerw walutowych Rosji na dzień 8 kwietnia na 387,9 miliardów dolarów. W poprzednim okresie sprawozdawczym wskaźnik ten wynosił 387 miliardów dolarów. W związku z tym w ciągu tygodnia wielkość rezerw wzrosła o 900 milionów dolarów, czyli o 0,2%. Od 25 marca do 1 kwietnia rezerwy wzrosły o 3,5 miliarda dolarów, czyli o 0,9%, w marcu — prawie o 6,5 miliarda dolarów. Międzynarodowe (w złocie i walucie) rezerwy Rosji to bardzo płynne zagraniczne aktywa będące w dyspozycji Banku Rosji i rządu Federacji Rosyjskiej. Rezerwy składają się z monetarnego złota, specjalnych praw ciągnienia, pozycji rezerwowej w MFW i środków w walucie obcej (pozostałe aktywa rezerwowe). W 2015 roku międzynarodowe rezerwy Rosji zmalały o 4,4% — do 368,4 miliarda dolarów. Rezerwy osiągnęły historyczne maksimum na początku sierpnia 2008 roku — 598 miliardów dolarów. Prezydent Rosji Władimir Putin podczas „gorącej linii” oświadczył, że międzynarodowe rezerwy Rosji powróciły do poziomu z początku 2014 roku. Ps...Rosja to kraj zasobny w surowce, samowystarczalny. Sankcje ekonomiczne mogą być dotkliwe tylko dla oligarchów, którzy swoje zawłaszczone majątki ukrywają w świecie zachodnim. Państwo rosyjskie jest odporne na sankcje ekonomiczne, bo cóż takiego są zmuszeni kupować w innych krajach, chyba tylko cytryny i pomarańcze - a może nie, bo może rosną na Krymie.
 • @Bogusław Jeznach
  Rosja to państwo poważne, w przeciwieństwie do naszego, którego władze nie marzą o niczym innym jak tylko o poklepaniu po plecach jak nie przez jakiegoś Breżniewa, to przez jakiegoś Obamę. A już szczytem marzeń jest poklepanie po plecach przez Netanjahu. Niestety. W stosunku do Rosji nie ma i nie będzie żadnych "rezolucji", "zaniepokojeń stanem demokracji i praworządności"... Każdy rozsądny widzi, w której kategorii plasuje się rząd PiS-u...Bojowe bębny grają ;) Dobre USA vs zła Rosja ;) USA w stosunku do Polski przejęły rolę ZSRR i traktują nas jak wasala szczując na Rosję, a jednocześnie chroniąc w Polsce odwróconą sowiecka agenturę. Ich oczkiem w głowie są żydzi, a że ogon kręci tym psem...widać doskonale po stosunku polityków i mediów z USA do Polski którzy ostatnio mówią już otwarcie "językiem Michnika i Smolara", a także na Ukrainie, która po Majdanie została oddana im we władanie. Więc nie ma co tak ochoczo podskakiwać w rytm muzyki wygrywanej na bojowym bębenku - szkoda by nasi żołnierze płacili krwią za Ukrainę, a doświadczenie uczy, że Polska na tym też nie skorzysta. Co więcej prędzej czy później USA nawiążą współpracę z Rosją przeciwko Chinom - co wtedy? A no wtedy rzucą nas na pożarcie jak w Jałcie + zainstalują tu następną żydokomunę. Żydostwo już nóżkami przebiera, żeby nam znowu mentorować szczególnie w charakterze szlachty...Przypomnę nieśmiało, że Rosja nie rości do Polski żadnych pretensji terytorialnych, nie organizuje nam żadnych KOD-ów, nie wysyła naszych żołnierzy na przedziwne wojenki, nie każe futrować rezunów, niczego nam nie "prywatyzuje" a także "spadkobierców" z banana nie struga - więc może tylko z nimi nie wojujmy tylko handlujmy?! Putinowi wojna z NATO, najazd na Polskę potrzebne są jak drzwi w lesie. Czekam na podanie przez nasze? władze jakichś logicznych powodów dlaczego Rosja miała by nas najechać? Pytam, czy Rosji brakuje ziemi? Czy my mamy coś czego Rosja niema, surowce mineralne, super technologie itp? Rosja gdyby chciała to by nas najechała i zajęła w kilka dni, a reakcją naszych "przyjaciół" tak z NATO jak zza Oceanu byłyby wyłącznie stanowcze potępienia i sankcje i nic więcej! Pytam więc, po co to Rosji? Po co im prawie 35 mln niezadowolonych obywateli, konflikty wewnętrzne? po co miała by nas utrzymywać? Dla dzisiejszej Rosji lepiej sprzedawać nam ropę, gaz, itd. Rosji wojna z nami jest nie potrzebna, za to na rękę jest komu innemu... wszyscy samodzielnie myślący wiedzą komu. Problem w tym, że część prawicowych Polaków widziałaby Polskę jako inicjatora kolejnej Dymitriady i możliwości ustawienia granic wschodnich jak za II RP. Niestety tego entuzjazmu nie popiera ani UE, ani grupa wyszehradzka. Jeżeli ktokolwiek może zyskać na tym konflikcie przygranicznym to USA i dlatego jeżeli kiedykolwiek wybuchnie konflikt zbrojny na wschodniej granicy to będzie to wyłącznie inicjatywa żydostwa w USA.
 • ROSJA CHCE WOJNY ZOBACZ JAK BLISKO BAZ NATO UMIEŚCILI SWÓJ KRAJ!
  http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/rosja-chce-wojny-zobacz-jak-blisko-baz-nato-umiescili-swoj-kraj.jpg
 • @Bogusław Jeznach 22:19:09
  Witam serdecznie,

  Jestem tylko niesmiałym amatorem ( chciałaby dusza do nieba, ale dzis nawet mój rosyjski zardzewiał, a co dopiero inne języki ), ale Pana wyjasnienie brzmi bardzo przekonywująco - musze przyznać, że w żadnym słowniku biblijnym takiej interpretacji imienia Iskariot nie spotkałem - warto by podesłać stosownym redaktorom!

  pozdr
 • @MacGregor 16:11:42
  Kiedyś rozmawiałem na ten temat z biblistą ks.prof. Waldemarem Chrostowskim, który tez tak to widzi.
  Przepraszam, że komentarz źle zaadresowałem - miał być do Pana, a kliknąłem go pod Nibiru.
  Pozdrawiam serdecznie. BJ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031