Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Sakiewicz czyli chłopiec, który wołał: wilk!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myslę, że wszyscy znamy bajkę Ezopa o chłopcu, który pasał owce i strasznie się nudził. Wpadł więc na pomysł, by dla draki udawać, że na owce napadł wilk.

 Zaalarmowani chłopi przybiegli na pomoc mało butów nie pogubiwszy, a tymczasem dowcipnis zasmiewał się z nich po pachy. Chłopiec wywołał fałszywy alarm jeszcze kilka razy, aż przestano zwracać na niego uwagę. Niestety, nikt nie przybiegł mu z pomocą, kiedy wilk rzeczywiscie zaatakował i zaczął porywać owce – myslano bowiem , ze to kolejny dowcip.

[ Dopiero z wiekiem naszła mnie refleksja, że wystarczyło sprać gówniarzowi tyłek za pierwszym razem, a do tragedii by nie doszło ... ale nie byłoby też bajki z morałem ].

W języku angielskim historia ta trafiła do języka codziennego w postaci utartego zwrotu „the boy who cried wolf” ( por. tytuł będący parafrazą: The Boy Who Cried Warewolf ).

W naszej publicystyce prawicowej takim swawolnym Dyziem w krótkich porciętach jest redaktor Sakiewicz, który nie rzadziej niż raz w tygodniu woła: Rosja! Rosja!

Putin jak nie jest zajęty wycinaniem lasów na wysokosci Goldapi, żeby czołgi miały którędy zaatakowac przesmyk suwalski ( NATO OSTRZEGA! ), to ćwiczy wyprowadzanie ataku czołgowego na Polskę z bazy na Krymie ( jak wiadomo, odwiecznie ukraiński Krym to najlepsze miejsce na wypadową bazę czołgową – dzis Krym, jutro południowy Sachalin, a pojutrze wyspa Wolin ).

Ostatnio mozna było przeczytać oNiepokojących doniesieniach o desancie rosyjskich komandosów u wybrzeży Litwy.

Jak informuje portal delfi.lt Artūras Paulauskas, przewodniczący sejmowej Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zasugerował w jednym z wywiadów, rosyjscy żołnierze mogli prowadzić desant na litewskich wybrzeżu Mierzei Kurońskiej podczas ćwiczeń wojskowych.

Leczący się u tego samego lekarza ( a może chcący powtórzyć sukces „Wojny swiatow” Orsona Wellesa ) redaktorzy portalu Kresy24 poszli w dziennikarskiej rzetelnosci o krok dalej:

PILNE: Rosyjskie wojska wylądowały na Litwie! „Nasze służby zareagowały szybko” (FOTO)

„Nie mogę tego potwierdzić. To są tajne informacje. Nasze służby zareagowały szybko i prawidłowo” – zapewnia premier Litwy Algirdas Butkevicius „The Lithuania Tribune”.

Stawiam regularnie wypłacane mi przez Putina ruble przeciw hrywnom, że desantu dokonali miejscowi rybacy - ubrania podobne, w rękach podłużne przedmioty. A propos zielonych ludzików: za moich czasów pochodzili oni nie z Rosji, lecz z Kosmosu i kiedy wylądowali swoim spodkiem w okolicy, to weekendowy magazyn „Nie z tej ziemi” poinformował o tym w szczegółach ( zdecydowanie rzetelniej niż red. Sakiewicz o ruskim desancie ), że są mali, zieloni i mają wytrzeszczone oczy ( niektorzy mają jeszcze mięsiste nosy i sprężynki przy uszach, ale to tylko Żydzi ). No i zdarzyło się, że miejscowy grzybiarz natknął się na takiego zielonego ludzika – małego, zielonego, z wytrzeszczonymi oczami i powitał go w imieniu ludzkosci mówiąc pomału i wyraźnie: „dzień dobry, nazywam się Tomek i zbieram grzyby”, na co przykucnięty kosmita odpowiedział:”dzień dobry, a ja jestem lesniczym i robię kupę”.

A wracając do nszego chłopca, który stale woła wilk ( scil. w owczej skórze czyli hasło Rosja – odzew Putin ): ja nawet jestem w stanie zrozumieć, że walka o pozyskanie i utrzymanie czytelnika nie jest łatwa i dlatego każda sugestia o agresji Putina jest na wagę złota ( np: „Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak nie wykluczył, że w zamachach w Brukseli odnaleźć można rosyjski ślad. Jak zaznaczył, nie zdziwiłby się jeśli ataki terrorystyczne okażą się elementem rosyjskiej wojny hybrydowej”[ kluczył, kluczył, a jednak  nie wykluczył i jeszcze w dodatku nie zdziwiłby się – jak wiadomo nie ma wiarygodniejszego źródła informacji, niż ukraińska bezpieka, podobnie jak nie ma zaszczytniejszego odznaczenia, jak medal SBU, zapytajcie red. Sakiewicza ] ). Wystarczy zresztą płynąć na fali oficjalnej amerykańskiej propagandy ( wg gen. Breedlove’a  Rosjanie mogą zająć Wilno w trzy dni [ trzy dni chyba łącznie z wydaniem nowych paszportów dla wszystkich mieszkańcow ], a wg gen Skrzypczaka Warszawę w trzy dni itd itd.

Wszystko to prawda. A ile dni potrzebowałaby Turcja do zajęcia Berlina? I dlaczego tak się składa, że wcale nie Rosja, ale własnie Niemcy na spółkę z Żydami robią wszystko, by obalić obecny, prawowity rząd polski? Czy to Rosja czy UE wypłukuje naszą suwerennosc i np. postuluje odgórne rozdzielnictwo islamistow?  I czyż nie ma racji bynajmniej nie będący agentem PutinaMatka Kurka, że jesli obecna wieszająca się niemieckiej i żydowskiej klamki Targowica powróci do władzy, tonastąpi zwrot i taka rzeź, jakiej jeszcze w RPIII nie mieliśmy, bo ONI nie będą się „czaić”, tylko mścić jak nigdy dotąd”.

PS

Myslę, że pan Michalkiewicz mi wybaczy, jesli metodą na studenta ( kopiuj-wklej ) połaszczę się na puentę z Jego najnowszego felietonu pt.CIA prowadzi dywersję  ( no co ja poradzę, że i do mojej wprawki pasuje jak ulał – jak to powiadają bladzi Angielczykowie: there was a man with five willies and his pants fitted him like a glove ):

Na przykład niemiecką Fundację Adenauera, która finansuje nie tylko „liczne fundacje”, ale również – a w każdym razie finansowała w przeszłości m.in. Instytut Studiów Strategicznych pana Bogdana Klicha, w 95 procentach wspiera niemiecki rząd. W przypadku Fredom House ten rządowy udział jest podobno trochę mniejszy, by tylko 35 procent – ale w razie nagłej potrzeby, to pewnie i więcej? Oczywiście pan Ackerman nic o tym nie wie, bo w przeciwnym razie i on by zwątpił i my byśmy zwątpili. Niezależnie jednak od stanu świadomości pana Ackermana, widać jak na dłoni, że pana Kijowskiego amerykańska razwiedka nie tylko wspiera, ale i prowadzi za rąsię. Wspominam o tym między innymi dlatego, że banda patriotów z judeochrześcjańskiego portalu „Fronda”, w przerwach między poradami, jak uchronić się przed szatanem, próbuje wmawiać swoim mikrocefalom, że KOD finansowany jest przez Moskalików. Ciekawe tedy, co Nasz Najważniejszy Sojusznik każe rządowi zrobić w zamian za udostępnienie mu polskiego terytorium dla potrzeb rozgrywki z Moskalikami. Poza zrealizowaniem żydowskich roszczeń i opublikowaniem orzeczenia TK, państwowa telewizja pewnie będzie musiała reaktywować gospodarstwo pomocnicze Hodowlę Lisów Farbowanych – no a potem się zobaczy.

KOMENTARZE

 • Autor
  Super! Jak zawsze. *5 z pozdrowieniami BJ
 • @
  Foto z portalu kresy24 pochodzi stąd:
  Ćwiczenia w Noworosyjsku 2011 roku
  http://www.yuga.ru/photo/slider/1069.html#photo77907
 • @fretka 09:41:34
  Wszystko im się pomieszało.
  Nie rosyjscy żołnierze tylko amerykańskie i nie na litewskich wybrzeżu tylko estońskim.
  https://news.mail.ru/politics/25408117/?from=newsapp
  NATO też czytało tę bajkę.
  Odsiecz dla chłopca gdyby się zjawił wilk.
 • @Bogusław Jeznach 08:55:16
  Bardzo dziękuję i również serdecznie pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728