Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1767 postów 1623 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Marian Kowalski: Kto tu rządzi? – żarty się skończyły!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od legalnych władz oczekuję jednak, by uzurpator z tytułem sędziowskim podnoszący rękę na wolę narodu jak najszybciejzostał odprowadzony w kajdanach tam, gdzie jego miejsce. Żarty się skończyły.

Serial sensacyjny pt. „Trybunał Konstytucyjny” trwa już tak długo, że mało kto pamięta, o czym był pierwszy odcinek.
Jeszcze rok temu zwykły obywatel nie zauważał istnienia tego sądu. Do czego służy Trybunał Konstytucyjny?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli posłom strzeli do głowy coś, co może obalić okrągłostołowe ustalenia, Trybunał, powołując się na mętną niczym wzrok jej współautora Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy zapadł na flipińską chorobę, konstytucję, naciśnie przycisk STOP. Niby żyjemy w demokracji, ale system wychodzi z założenia, że posłowie to jakaś banda nieodpowiedzialnych idiotów, na których potrzebny jest kaganiec.

Wprawdzie wielu posłów zasługuje na zainteresowanie psychiatrów, ale musimy wyjść z założenia, że ustanowią dobre prawa i naród ich znów wybierze albo coś sknocą i wtedy przegrają kolejne wybory albo naród nieco wcześniej załatwi z nimi porachunki w kryterium ulicznym. Demokracja to spore ryzyko, ale i niejeden monarcha okazał się durniem, dziwkarzem lub zwyczajnym fajtłapą.

Ten wątek tutaj pomijam, bo i pretendenci nie walą jakoś drzwiami i oknami. Trybunał więc jest w Polsce oberwładzą, nadizbą parlamentu złożoną z byłych polityków.  Niejeden obecny sędzia TK był parlamentarzystą, współtwórcą programu jakiejś partii lub osobą jasno deklarującą swe sympatie polityczne. Jest to więc ciało o charakterze politycznym, a obecny przewodniczący walczy z prezydentem Dudą o pierwszeństwo w państwie.

Nie miejmy złudzeń, cokolwiek by obecny Sejm uchwalił – ten Trybunał spuści do kibla legislacyjnego. I tak okaże się, że żadne obietnice wyborcze nie mogą być wcielone w życie, a cała ta gadanina o demokracji sprowadzi się jedynie do wrzucenia karteczki do urny w drodze z kościoła do ciastkarni.
Sędzia Rzepliński jest dziś najmocniejszym ogniwem w walce starego (kodziarze) z nowym (Duda, Szydło).

Przewodniczący Rzepliński już nadużywa swoich uprawnień, uniemożliwiając pracę zaprzysiężonym przez prezydenta sędziom. To jest przestępstwo. Ten uzurpator, podniecany przez kodziarskie spacerki i niemiecką prasę, wkrótce doprowadzi do tego,
że szczyt NATO nie odbędzie się w Polsce. Będzie to jasny sygnał dla Moskwy. Tu przypominam, że niczym wrzód wisi nad nami obwód kaliningradzki, który jako żywo przypomina Wolne Miasto Gdańsk. Rosja już awanturuje się o jakiś korytarz eksterytorialny. Mówię wprost – pan Rzepliński bierze na siebie odpowiedzialność za ośmielenie Rosji w jej roszczeniach terytorialnych. Biorąc pod uwagę jego sympatie polityczne, których nie ukrywa, zadaję tu pytanie, czy gdzieś nie leży teczka, na której okładce widnieje nazwisko tego pana? Trybunał Konstytucyjny dowodzony przez Rzeplińskiego jest zarzewiem konlfiktu, który może doprowadzić Polskę do katastrofy.

Zadaję sobie pytanie, dlaczego z taką agenturą nie mogą sobie poradzić legalne władze?
Czy tylko dlatego, że za pieniądze podatnika idące na subwencje partyjne kodziarze zwożą do Warszawy ludzi, którzy
nienawidzą Polski? Rząd i prezydent nie wykonują swoich obowiązków należycie, co zrobią, gdy jakiś kodowski majdaniarz wykituje na serduszko albo zaszkodzi mu spożywany w drodze do Warszawy alkohol? Przecież wrogowie Polski tylko czekają na jakiegoś męczennika. Już sięgają po najcięższą artylerię w osobie pani Komorowskiej.

W policji i służbach też jest spory rozgardiasz. Jakaś prowokacja, a na Marszu Niepodległości było ich mnóstwo, skompromituje w oczach wrogiego nam świata obecną ekipę rządzącą. Dopuszczenie do kolejnych awantur kodziarzy daje szansę na zrealizowanie takiego scenariusza. Uważam, że ta śmieszna awantura o Trybunał to w istocie ściema mająca ukryć przed Polakami istotę rzeczy. Mianowicie Unia Europejska znalazła się w sytuacji nieodwracalnego regresu. Kto żyw będzie okopywał się na swoich pozycjach interesu, tworząc strefy wpływów.

Kodziarze to opcja proniemiecka dążąca do tego, by po rozpadzie Unii Polska stała się znów Generalną Gubernią. Ma to być prowincja zamieszkiwana przez parobków gotowych do pracy za 300 euro miesięcznie, a zarządzana przez kodziarskich volksdeutschów.
Opcję alternatywną próbuje realizować obecny rząd, angażując się mocno w Grupę Wyszehradzką. Ma to być projekt polityczny oparty na osi Budapeszt–Warszawa, mocno wspierany przez dawną Czechosłowację, z dobrymi widokami na okoliczne kraje. Ta odnowiona koncepcja jagiellońska stanowi zagrożenie dla Berlina i Moskwy. Może być jednak potraktowana poważnie przez jakieś mocarstwa atomowe zainteresowane trzymaniem w karbach resztówki unijnej i rozbrykanego Putina.

Dziś Polacy mogą zadecydować, czy wybrać skromny, ale spokojny i do czasu bezpieczny los fornala, którego jedynym marzeniem jest nabzdryngolenie się berbeluchą w wieczór przed mszą świętą, czy ryzykując nawet życie, wybrać wolność, dumę i dostatek.

Skoro tak chętnie maszerujemy i krzyczymy 1 marca i 11 listopada, to miejmy też odwagę zająć stanowisko dziś, tu i teraz, by kodziarze nie zainstalowali nam majdanu w Warszawie.

Od legalnych władz oczekuję jednak, by uzurpator z tytułem sędziowskim podnoszący rękę na wolę narodu jak najszybciej
został odprowadzony w kajdanach tam, gdzie jego miejsce.

Żarty się skończyły.

Autor: Marian Kowalski

Źródło:ruch-obywatelski.com 

KOMENTARZE

 • NEON24 jest potrzebny
  Bardzo podoba mi się wypowiedź Pana Kowalskiego, który jasno i bez owijania w bawełnę mówi jak jest. Dobrze że NEON24 funkcjonuje w takiej formie wolności słowa i można takie teksty w nim znaleźć.
 • wg mnie PISowcy albo są zwykłymi zastraszonymi pierdołami, albo
  celowo przedłużają spektakl z TK, aby utrzymywać stan napięcia i pokazywać, że są niby nieugięci.

  Popaprańcy sprawę załatwili by z wykorzystaniem seryjnego piątkowego bójcy... A tu masz, cisza i spokój. A wystarczy aresztować przewodniczącego na gorącym uczynku (niedopuszczenie do pracy innych sędziów) w wsadzić go do aresztu.

  No ale taka jest równość względem prawa, czy to za popaprańców, czy za pisuarów. Nie można aresztować nadczłowieka! Bo on sędzia, a może i nie goj.
 • @Andron 15:33:38
  ... popieram,rozwala państwo polskie dla własnego widzimisię... coś a'la szlachta i magnaci.
 • Co do sędziego i jego kliki,to się zgodzę - ale po co autor szczuje na Rosję ?! Rosjanie sami zdemontowali swoich
  komunistycznych kapusiów na Wschodzie Europy.
 • *****
  pomysł z tym aresztowaniem idzie za daleko bo to by tylko dało powody nie tylko dla tych już "zrozpaczonych" ,że mamy już w Polsce jakąś dyktaturę , wg mnie wystarczy czekać i nadal te wszystkie opinie ignorować , a w grudniu pożegna się tego prezesa i zainteresowanie całym tym trybunałem wygaśnie
 • @puuuq 17:31:02
  i gdy się skończy immunitet...
 • @
  Nie wiem , o co w tym wszystkim (co sie dzieje chodzi) ale najwyraźniej Pan Kowalski też nie do końca.
  Konstytucja jest jaka jest. Pewnie mogła by byc lepsza, ale mogła by byc także gorsza. Póki co alternatywy nie ma.
  Jedyne - dobre czego chcą kodziarze to zachęcić do przeczytania Konstytucji. Jeśli ktoś chce ją zmieniać to dobrze byłoby zapoznać się z tym co jest, bo inaczej może się tak złożyć , że tworząc swoją - nową , popełni plagiat i to zupełnie nieświadomie.
  Lesson 1
  art.196 (...) O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
  Nie da się więc zatrzyma prezesa R, nie łamiąc w sposób spektakularny Konstytucji, a tego mogą oczekiwać tylko nasi najwięksi wrogowie.
  PiS nie ma obecnie legitymacji do stworzenia nowej ustawy zasadniczej, co zważywszy na to co robi na wszystkich polach poza sporem o TK, wydaje się być spowodowane ręką opatrzności.
 • A g... prawda.
  Pan Kowalski nie rozumie niczego. PiS ma pilnować w kraju banksterskiego interesu kreacji pieniądza jako oprocentowanego długu. A cała reszta to prymitywna gadanina kolejnego głupa.
 • @Seth 16:33:56
  cyt: Seth //ale po co autor szczuje na Rosję ?! Rosjanie sami zdemontowali swoich komunistycznych kapusiów na Wschodzie Europy.//

  Do wszystkich, którzy uważają się za część społeczności światowej, czytaj komunistycznej.

  KONSTYTUCJA FEDERACJI ROSYJSKIEJ

  przyjęta w ogólnonarodowym referendum
  w dniu 12 grudnia 1993 roku

  My,[wielonarodowy lud] Federacji Rosyjskiej,...utwierdzając [prawa i wolności człowieka], ...kierując się ogólnie uznanymi zasadami [równouprawnienia i samookreślenia narodów],... umacniając jej [demokratyczny fundament],...[uważając się za część społeczności światowej], uchwalamy Konstytucję Federacji Rosyjskiej.

  http://libr.sejm.gov.pl/tek01/txt/konst/rosja.html

  Putin 2016 r:

  "Zawsze kochałem idee komunistyczne i nadal je kocham", porównał także sowiecki partyjny kodeks postępowania do Biblii.
  "Wiecie, że ja podobnie jak ponad 20 milionów radzieckich obywateli należałem do Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego i nie tylko byłem członkiem partii, ale pracowałem prawie 20 lat w KGB".
  "Ja nie byłem jak wiecie, członkiem partii z konieczności. Kochałem komunistyczne i socjalistyczne idee i nadal je kocham".
  http://www.interfax.ru/russia/491445
 • Z jednym zgadzam się
  w pełni-"..posłowie to jakaś banda nieodpowiedzialnych idiotów.."
  Niestety ta banda żyje na mój(nasz) koszt i nie chce zrozumieć że to ja(my) im płacimy,więc powinni mnie(nas) reprezentować.. itd,itp..
 • @Arjanek 20:23:02
  ...komuniści Stalina w Rosji, to byli jak sanacja Piłsudskiego w Polsce,tylko że Stalin zmodernizował kraj (od sochy do bomby atomowej) i wygrał II w.św.,a Piłsudski myślał tylko o korycie(władzy) i zostawił kraj z kobyłą i dzidą.

  Jakby Putin był Polakiem,toby kochał sanację...
 • @puuuq 17:31:02
  Czekanie rozzuchwala NowoczesyKod a to doprowadza do coraz wiekszej agresji.
  TK to ostatnia deska ratunku dla upadłej PO i ich mocodawców, dlatego stworzyli PO bis ( Nowoczesną) oraz wspólnie storzyli KOD.
  Jak widać Po rozbiła się i jest już w trzech obliczach.
  Sędzia Rzepliński nie jest sędzią bo nie wykonuje obowiązków sędziego a realizuje zalecenia partii, co do sędziego działa wbrew prawu, łamie zasady Prawa o ustroju sadów powszechnych, Konstytucję i wszelkie zasady moralne, działajac przeciwko Polsce.
  TK nie powinien istnieć, takie ciało jest nam niepotrzebne.
  Ci co działają łamiąc prawo powinni zostać ukarani bez względu na jakim są stanowisku i tu nie ma na co czekać.
  M. Kowalski ma rację i trzeba go poprzeć.
 • @nikander 19:12:47
  Z całym szacunkiem.
  Skąd ty to wziąłeś?
 • @Olka P. 20:44:15
  Jak dotąd z tymi idiotami tak było i tu macie rację.
  Trzeba wreszcie dać szansę innym.
 • Za sierpy i mloty na prawnicze hołoty!
  Noże demodyktatura kręgow gruntowevgo ziobrohaka mocy będzie lepsza od wałęsio tuskowych lewow czerwcowych nocy nawet dla sexlewic razemwerbalnie potępiionych nawetr porzez czytelnikiow Gazety Wyborczej za kruszeni8e Krzyża AK ludzkim poenisem na marszu mimo wrzasku narodowego potępienia Trybunalu Konstytucyjnego
  http://telewidz.neon24.pl/post/129516,popisy-w-obronie-demokracji-przed-inwersjami-pis
  Może lepiej trochę popierać obie strony oscylatora wyborczego o tyle o ile mają racje.
 • Panie Kowalski ! PIS nic nie może zrobić bo są zakładnikami żydo-NATO i żydo- EU
  Od 26 lat żydostwo [ z lewa i prawa ] realizuje mniej lub większym stopniu żydowską politykę okrążania Rosji w celu skolonizowania jej !
  !
  Jedynie Rosja Białoruś Chiny Indie tej żydowskiej polityce realnie się przeciwstawiają !!!! więc trochę realizmu panie Kowalski ! Rosja w perspektywie będzie nam pomocna w odzyskaniu Polski z łap syjonistów !
  pytam dlaczego podobno w wolnej TVP nie ma takich osób jak !"
  1.Michalkiewicz
  2. Max Kolonko
  3. prof. Wolniewicz
  4. i pan panie Kowalski
  5. pan Kosiur
  itp. osoby ? a co widzimy w TVP ? żydzi chazary żydówki chazarki ukrainki ukraińcy i obcy element większości wrogi Polsce !!!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! NATO to do ochrony żydów jest !
 • @ele 08:20:20
  .
  Dlaczego, 47% w wyborach póź-niej stanowi 100% ?

  Gwałcąc logikę nie możemy mieć pretensji, że rodzą się potworki:))
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław

  Pozdrawiam
 • @MrKrzysiek 23:09:05
  //...Czekanie rozzuchwala NowoczesyKod ..//......to żadna siła , już wiosna , potem wakacje gdzie pojawiają się ciekawsze rozwiązania na spędzanie czasu od łażenia po ulicach , może deszczowa jesień też nie będzie za bardzo sprzyjała wychodzeniu z domu i już mamy grudzień czyli do widzenia z tym prezesem , inaczej tego rozegrać nie można ,jest jasne, że ten TK jest zbędny bo w końcu nie po to wybieramy ludzi do zarządzania krajem by później ktoś im to uniemożliwiał , rozwiązaniem tego TK musi się jednak zająć sam sejm czyli tu trzeba doczekać następnych wyborów i poprzeć te partie , w tym narodowców i Korwina by tym samym uzyskać większość parlamentarną do zmiany zapisów konstytucji
 • @Seth 16:24:55
  Co za anarchia. Pomieszanie głupot Kowalskiego. Kowalski skompromitowany ,,narodowiec" od piłsudczyzny, czego dowodem są te wypociny, wieczny kandydat na rezydenta - ten od kompromitującej RN kampanii wyborczej, np; zebrali kase na wybory i sami wypłacili sobie pensje z tego!!!! Gdy nie ma się pojęcia o instytucji to się o niej nie pisze, Rzepa, Kaczynski, Duda, Komorowski mają tych samych mocodawców.
  Kowalski pisze, że przez Rzepe nie będzie spędu ludobójczej, terrorystycznej organizacji NATO w W-wie??? No chichot historii - ,,narodowiec" tak dba o interesy okupantów. Dziury w mózgu.
  Taki jak by dostał się do koryta sejmowego to od razu zdradzi, oszuka i pójdzie na lep banksterii, bo nie rozumie podstawowych zagrożeń dla Polski.
  Bredzi o czymś nowym (Duda, Szydło), pudrowaniem polityki PO nazywa nowym. 130 dni ,,żondów" ,,nowych" i dług publiczny wzrósł o 35 mld zł, zarobili banksteria światowa.
  Nowi wzmacniają banderowców i sjonistów w UPAdłej mld zł i polityką, tego ,,narodowiec" od piłsudczyzny nie widzi.
  Ach szkoda czasu na takich. Do książki i do stróżowania a nie do walenia w klawiaturę.
 • @Andron 15:33:38
  Wystarczy otoczyć pałacyk żandarmerią,odciąć finansowanie i telefony.Jak wyjdzie-do paki.Na zdjęcie immunitetu paragraf się znajdzie.
 • @Cheval Noir 15:05:40
  Naród SUWERENEM, a latarnie narzędziem pomocniczym do sprawowania władzy !!! Myślę tu nie tylko o iluminacji !!! Trybunał Konstytucyjny, jak i jego prezes, nie mają żadnych uprawnień w zakresie powoływania sędziów, weryfikowania, czy zatwierdzania ich wyboru. Trybunał Konstytucyjny nie ma żadnych kompetencji do oceny PRAWIDŁOWOŚCI I ZASADNOŚCI powołań. Kto to powiedział? Wygraliście wybory, macie Prezydenta a rządzić nie będziecie. Na 15 sędziów TK przypada 153 pracowników, ile to kosztuje? Wycieczki i orzekanie polityczne, taka jest prawda.
 • Do @kula Lis 66 09:44:27
  Szanowny panie ! nie ma co pytać ile to kosztuje bo żydostwo nie płaci !
  zawsze płaci podbita przez mafie żydowską ludność danego państwa !
  więc sie żydostwo nie kłopocze ,używa sobie ile wlezie , a podbita ludność jest zastraszana policją prokuratorami żydo-faszystowskimi rasistowskimi hejtami ! a na deser ZAWSZE jest żydowski super rząd zwany Trybunałem Konstytucyjnym !!! i za to wszytko wyłącznie płaci podbita ludność danego państwa ! PRAWDA ZE CHYTRE I CWANE ?
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Apel do Słowian wiejmy z tej żydowskiej UE !!! ratujmy się !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031