Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

W tej rusofobii jest metoda!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Though this be madness, yet there is method in 't. ( “Hamlet”, akt 2, sc. 2 ) Doradca prezydenta, prof. Zybertowicz, wyraził niedawno przypuszczenie, że za targowiczanami z KOD-u może stać Rosja, chcąca zdestabilizować nasz kraj.

 ( Za ciosem prof. Zybertowicza poszedł redaktor Jachowicz, sugerując, że ujawnienie teczki cienkiego Bolka to też robota Ruskich ).

Wprawdzie Rosja nie ma nic przeciwko bardakowi nad Wisłą, ale w tym przypadku nawet banderofil Krzysztof Szczerski z kancelarii prezydenta uznał za stosowne zdezawuować tę opinię, tłumacząc, że profesor Zybertowicz jest socjologiem i nie musi się znać na politycznych niuansach.

Jak pisze pan Michalkiewicz w niedawnym, brawurowym felietonie pt:Putin mordercą dinozaurów :

Dowódca NATO w Europie, pan generał Filip Breedlove powiedział, że Putin do spółki z syryjskim tyranem Baszirem al Asadem „destabilizuje Europę”, naganiając do niej uchodźców. Jak tak dalej pójdzie to tylko patrzeć, jak Putin okaże się odpowiedzialny również za zagładę dinozaurów, czego wielu ludzi może mu nie darować. Jak mówił Antoni Słonimski, móżdżek dinozaura był podobno znakomitą zakąską do wódki – o czym zapewniał go „pewien bardzo stary pijak”. 

Putin „Wsiemoguszczyj” obala rząd w Niemczech ( Scenariusz Putina w Niemczech ), coraz bardziej przybliża granice Rosji do baz NATO, wycina lasy na wysokosci Gołdapi, żeby czołgami atakowac Polskę ( copyright Żurawski vel Grajewski ), wykupuje i likwiduje polskie huty, stocznie, kopalnie, cementownie, prasę ogólnopolską i lokalną, wprowadza do Polski swoje banki i supermarkety, za 360 mln PLN z polskiego budżetu buduje w centrum Warszawy „Muzeum Rosjan Polskich POLSZA” i domaga się dalszych 65 mrd USD,  zas na odebranym Krymie przygotowuje bazę wypadową do czołgowego ataku na Polskę ( wg opinii jednego z naszych „prawicowych” ekspertów, przez których słowo „ekspert” oznacza od jakiegos czasu idiotę pozbawionego jakiejkolwiek odpowiedzialnosci za słowo ).

W tak pięknych okolicznosciach przyrody, ze względu na ciągłe przybliżanie się Rosjan do polskich granic ( kiedys byli tylko nad Wisłą, a dzis są już na Krymie ), wobec ciągłych prowokacji z ich strony - a to Chór Aleksandrowa chce zaspiewać „Kalinka moja”, a to w swietle dnia chcą przyjechać do nas „Nocne Wilki”, które wg znerwicowanej  Gazety Polskiej  ( wspólny lekarz z Niesiołowskim? ) „pomogli Kremlowi przejąć zbrojnie władzę na Krymie”– rząd mysli o uzbrojeniu latających nad pustynią Negew samolotów F-16 pociskami manewrującymi Tomahawk ( Tomahawki w polskiej armii? ), którymi możnaby dosięgnąć Moskwy, co przy okazji pozwoliłoby Amerykanom zaoszczędzić na ich planowanej utylizacji.

Co ciekawe, rusofobia w dzisiejszym, noszącym znamiona nerwicy natręctw kształcie, nie znana była w Polsce przed rokiem 1990 ( wszak normalny człowiek zawsze odróżniał Rosję i Rosjan od Sowietów i ich aparatu ) i w dodatku skutkiem stałego judzenia i judaizowania ze strony osób niezrównoważonych, ale też ze strony obcych agentur,  stale się nasila i zaostrza, niczym „walka klasowa w miarę postępów komunizmu” ze spiżowej sentencji Stalina.

Rosja oskarżana jest nie tylko o ciągłą agresję przeciw innym, choć chyba nawet czytelnik Gazety Polskiej powinien rozumieć, iż destabilizacja krajów arabskich ( od Iraku poczynając na Libii i Syrii kończąc ) nie jest bynajmniej dziełem Putina i to nie Putin kupował ropę od ISIS i nie szantażuje UE zalewem muzułmanów, ale też przeciwko samej sobie. Każdy zamachach na terenie Rosji tłumaczony jest przez rusofobów jako dzieło samego Putina, ktory tym sposobem tworzy pretekst do odwetu.

Co ciekawe, takie rozumowanie jest bardzo trudne albo wręcz niemożliwe do sfalsyfikowania, co znakomicie opisuje G.K. Chesterton w drugim rozdziale „Ortodoksji” pt. Maniak:

The madman's explanation of a thing is always complete, and often in a purely rational sense satisfactory. Or, to speak more strictly, the insane explanation, if not conclusive, is at least unanswerable; this may be observed specially in the two or three commonest kinds of madness. If a man says (for instance) that men have a conspiracy against him, you cannot dispute it except by saying that all the men deny that they are conspirators; which is exactly what conspirators would do. His explanation covers the facts as much as yours. Or if a man says that he is the rightful King of England, it is no complete answer to say that the existing authorities call him mad; for if he were King of England that might be the wisest thing for the existing authorities to do. Or if a man says that he is Jesus Christ, it is no answer to tell him that the world denies his divinity; for the world denied Christ's.

Nevertheless he is wrong.

Tymczasem antyrosyjska monomania polskich elit powoduje z jednej strony uposledzenie myslenia politycznego oraz łatwosc sterowania  przez obce agentury. Jaskrawym przykładem może być lekceważenie Polaków i polskich interesów na wschodzie czy traktowanie Ukrainy jako uposledzonego kraju szczególnej troski. Np. wczoraj Sejm przez aklamację przyjął uchwałę wzywającą Rosję do natychmiastowego uwolnienia Nadii Sawczenko ( ochotniczki w nazistowskim baonie Azow, oskarżonej o zabójstwo rosyjskich dziennikarzy, która teraz idzie drogą przetartą przez wczesniejszą „niewinną ofiarę reżimu Janukowicza” czyli piękną Julię ), zamiast skierowac taką uchwałę do rządu RPA, gdzie od prawie 23 lat odbywa karę więzienia polski emigrant,  Janusz Walus, za zabójstwo lidera Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej, Chrisa Haniego.

Antyrosyjska monomania naszych elit grozi nam, że możemy zostać mięsem armatnim w zupełnie nieswojej wojnie i w dodatku w pierwszym szeregu ( por. Grzegorza Braun przestrzega ).

Na zakończenie przykład z „Niezależnej”:

Pogrzeb, który wstrząsnął Polską. Dziś rocznica wyjątkowego wydarzenia

2 marca 1861 roku odbył się w Warszawie pogrzeb Pięciu Poległych. Było to pięciu przypadkowych, niewinnych ludzi, których rosyjskie wojsko zabiło strzałami z broni palnej w trakcie manifestacji w dniu 27 lutego. ( ... )Ich nazwiska na trwałe wpisały się do panteonu polskiej pamięci narodowej o ofiarach prześladowań moskiewskich. ( ... ) Wydarzenia związane z pogrzebem Pięciu Poległych były wspominane, jako jedne z najważniejszych w historii nie tylko samego miasta, ale i całego kraju. Wpisały się mocno w dzieje Powstania Styczniowego, które miało wybuchnąć niecałe dwa lata później.

Dla porównania:

Peterloo Massacre wydarzenia w dniu 16 sierpnia 1819 r. w Manchesterze w Anglii, w wyniku których zginęło 11 osób, a 400 zostało rannych. W tłum manifestantów na publicznym mityngu wjechała szarża kawalerii.

Przewrót majowy 12-15 maja 1926:  W wyniku walk zginęło 379 osób, rannych zostało 920.

Oraz:

Policja prawie zabiła górnika z JSW. Strzelili mu w głowę

Policjanci niemal zabili górnika protestującego przed siedzibą JSW. Strzelili mu z bliska w głowę. Gdyby pocisk trafił nieco inaczej, górnik by nie żył.Tak: pęknięta czaszka i obrzęk mózgu.

Rosyjskie wojsko w 1861 roku nie miało niestety kul gumowych. A skoro wspominamy 6 zabitych podczas manifestacji 27 lutego, to przypomnijmy inną rocznicę, z TEGO SAMEGO DNIA w kalendarzu:

W nocy z 26 na 27 marca 1943 r. banda UPA dokonała masakry 180 Polaków.[ we wsi Lipniki na Wołyniu ] Cudem ocalał 1,5-roczny Mirosław Hermaszewski [ pierwszy polski kosmonauta ].

Lipniki zostały otoczone. W pierwszych szeregach atakowali upowcy z bronią, za nimi szedł tłum ukraińskich chłopów, podpalając domy. We wsi wybuchła panika. Do uciekających strzelano, wiele osób zginęło w pożarach, złapane dzieci wrzucano do płonących domów. Inni zostali zabici widłami i siekierami. Jednak polskiej Samoobronie mimo przewagi wroga udało się przebić i wyprowadzić ze wsi ok. 500 osób. Grupa ok. 100 osób, które nie zdążyły uciec, została otoczona na polu i wymordowana. Przez kilka godzin nocnych upowcy przeszukiwali zagrody, dobijając rannych. Oprócz Polaków zamordowali także 4 Żydów i Rosjankę. ( ... )

Owych 180 bestialsko zamordowanych Polaków, podobnie jak pozostałe 200 tys ofiar banderowskiego ludobójstwa to najwyraźniej ofiary „gorszego sortu”, których pamięć bez zmrużenia oka można poswięcić na ołtarzu bieżącej pseudo-polityki wchodniej. Gdyby byli ofiarami caratu czy Sowietów, to co innego, mieliby i grób i modlitwę i coroczne wspomnienie.

KOMENTARZE

 • U.S.A. szantażuje politykierów z PiS itd.,że im baz nie da... he,he,he.Co za bandy fanatyków pro-upowskich !
  Duda siedzi na urzędzie prezydenta prawie rok,a z Putinem się nie spotkał...co za banda wschodnich fanatyków z PiS.
 • @Seth 19:32:13
  co za banda zachodnich fanatyków z PiS.
  ps.
  Północ i południe zostawimy na potem8-))))))))
 • @Seth 19:32:13
  Zbyt dużo w tzw.rządzie i parlamencie zdrajców i pro-banderowskich prostytut.UPAdliniec nigdy nie będzie przyjacielem Polaka.
  https://www.youtube.com/watch?v=WfuUuZaaGmU#t=15
 • Czy oni tak naprawdę, czy udają?
  Czy elita PiS-u ma antyrosyjskiego fioła, czy tylko go udają, by zbijać dla siebie głosy? Bo pro narodowi są tylko na pokaz. Tacy fałszywi faszyści, tylko zwykli socjaliści.
 • @Daro 22:04:12
  Ależ niemożliwe,rusofobia???? Pan Prezes Jarosław Kaczyński, pojawił się na świecie dzięki Rosjaninowi!!Sam o tym mówi,dziadka i babkę i Ojca Prezesa uratował Rosjanin!!Dlatego mógł się urodzić JK.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rjfUm6mbBv4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728