Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czy wesprzemy ISIL w walce z Rosją?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niech zginie Polska, byle Rosja poniosła szkodę! Skoro bezwarunkowo popieramy Banderland, to logicznym jest bezwarunkowe wsparcie bliźniaczego ISIL.

 Porównajmy:

Banderland i ISIL nie moglyby zaistnieć bez logistycznego wsparcia USA.

Junta kijowska to przywiezieni w walizce agenci CIA ( jeden z przywódców OUN, nazistowski zbrodniarz Mykoła Łebed’ do smierci był pod ochroną CIA jako cenny współpracownik ) , zas samozwańczy kalif Al Baghdadi to najprawdopodobniej agent Mossadu.

Rosja jest agresorem zarówno na Ukrainie ( na której – jesli wierzyć polskojęzycznym mediom „prorosyjscy terrorysci” ostrzeliwują swoją własną ludnosc cywilną na zajętych przez siebie terenach ) oraz w Syrii, gdzie, jak to powiedział choćby David Cameron, ostrzeliwując „umiarkowanych [ = finansowanych przez CIA? ] terrorystów” tylko zaognia sytuację.

Z Ukrainy uciekło ponad milion mieszkańców, z Syrii i szeroko pojętych okolic do samych Niemiec przybyło milion sniadych i przystojnych młodzieńców ze smartfonami i spuchniętymi worami.

Kwiat banderlandu czyli Parszywy Sektor ( pierwotnie najprawdopodobniej utworzony do ochrony interesów żydowskich oligarchów na wschodzie Ukrainy, szczególnie Kołomyjskiego ) spalił żywcem sto osób w siedzibie związków zawodowych w Odessie ( masakra 2maja 2014, do dzis przykryta wymownym milczeniem swiatowych, w tym polskich mediów ), umiarkowani terrorysci w Syrii wolą podrzynać gardła chrzescijanom, ale uważam, że to sa różnice drugorzędne. Skądinąd parszywy sektor zadeklarował swoją pomoc w walce z Rosją w Syrii, ale niestety, obietnicy nie dotrzymał słusznie zauwazając, że co innego terroryzować  ludnosc cywilną, a co innego walczyć z regularną armią syryjską. Podobnie ich poprzednicy, którzy wykazywali się wyjątkowym heroizmem wobec polskich kobiet i dzieci, ale po napotkaniu polskiej samoobrony czy oddziałów AK heroizm ulatniał się jak kamfora.

Dzisiejszy zapał bojowników ISIL w niszczeniu wszelkich sladów cywilizacji jako żywo przypomina praktykę pierwszego pokolenia banderowców, którzy zgodnie z wytycznymi piekłoszczyków, których portrety obnoszone są dzis po ulicach Lwowa i Kijowa, scinali nawet drzewa w polskich wioskach, żeby po wymordowanych Lachach nie pozostał najmniejszy slad.

Niedawno norweska policja znalazła wsród uchodźców flagi ISIS oraz zdjęcia przedstawiające scięte głowy i zabite dzieci, zas polska policja znalazła w pokoju akademickim w Lublinie, zajmowanym przez ukraińskiego studenta broń, flage banderowską oraz sprofanowaną polską.

Polska leczyła ukraińskich żołnierzy walczących w Donbasie [ jak powiedział Poroch-Walcman: nasze dzieci będą chodziły do szkół, a ich będą siedzieć w piwnicach i w ten sposób wygramy tę wojnę ], Turcja leczy u siebie „umiarkowanych terrorystów”, nic więc dziwnego, że całkiem niedawno jakis „politolog” ( a może „politwak” – od politowania i litwaka ) proponował antyrosyjski sojusz polsko-ukraińsko-turecki. Jak dołożymy do tego wspólny czołg litewsko-łotewsko-estoński oraz dokoptujemy ISIL, to dokopiemy i dołożymy Ruskim tak, że aż nam kapcie spadną.

Z ostatniej chwili ( za kresy.pl )

PiSowski eurocymbał, pan Ryszard Czarnecki, zainaugurował własnie nigdzie indziej poza Polską nieznaną, nową i nowatorską koncepcję uprawiania polityki:

"Realnie Polska wciąż jest największym adwokatem i ambasadorem Ukrainy na arenie międzynarodowej. Nie stawia żadnych warunków wstępnych, gdyż dla Polski Ukraina ma charakter strategiczny, natomiast Niemcy czy Francja traktują ja jako piłeczkę w swojej grze z Rosją".

KOMENTARZE

 • To nie czytał Pan, Panie Gregory, jak wiele mamy wspólnego z Turcją???To nasi kochani przyjaciele...
  Nie wiem tylko czy Ukraińcy są na I miejscu czy Turcy.Aha!!,,,, nie USA!
  Zaraz potem egz ekwo Turcja i Ukraina.
  Tyle nas łączy wspólnego z obiema mocarstwami, kultura, historia, religia!!walczyli o nasza wolność i Ukraińcy i Turcy zwłaszcza Ukraińcy walczyli w Powstaniu Warszawskim.....no kuchnia może trochę inna jest, ale kebaby każdy przecież lubi /mówię o jedzeniu , nie nazwie zwyczajowej/.
  Zaryzykuję nawet stwierdzenie że TUREK i UKRAINIEC zaraz po rządzie i armii amerykańskiej, najlepszym przyjacielem Polaka jest!!Bardzo nas kochają i szanują.Nie mieliśmy lepszych przyjaciół, i jakby przyszło co do czego to oni nas uratują.To nie ja!!!.to geniusz geopolityki i strategi z nadania GW wymyślił.
 • @
  Po koszernych konserwatystach tego można się spodziewać.
  Jak Rosja robi coś tam na Ukrainie, to jest źle, ale jak "Prezydent Polski" odpala chanukę w Pałacu Prezydenckim, to nie widzą wpływu obcych wywiadów.
  Wzywają do gospodarczego bojkotu Rosji za to, że anektowała Krym, ale jak Izrael regularnie burzy palestyńskie osiedla, to jakoś nie wzywają do bojkotu Izraela.
 • AHA 5+++++
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/12/10/swieta-wojna-nato-turcja-najezdza-na-irak-okupowany-przez-isis-a-stany-zjednoczone-atakuja-sily-zbrojne-syrii/

  https://i1.wp.com/www.sott.net/image/s14/287360/large/12308430_10207021436067286_551.jpg

  Głęboko zakorzeniony rasizm Zachodu: inne narody nie istnieją, nie mają ani prawa głosu, ani własnych struktur społecznych.

  Oto prawomocnie wybrany premier Iraku, Hajdar al-Abadi. By złożyć oficjalną wizytę państwową w Iraku lub zaoferować mu pomoc, poproś o zgodę jego rząd.

  Oto prawomocnie wybrany prezydent Syrii, dr Baszar al-Asad. By złożyć oficjalną wizytę państwową w Syrii lub zaoferować mu pomoc, poproś o zgodę jego rząd.

  To takie proste: jeśli chcesz wybrać się z oficjalną wizytą państwową do innego kraju lub „zaoferować” mu pomoc, poproś o zgodę jego reprezentantów. I nie ma znaczenia ani to, co ty myślisz o nich, ani to, co oni myślą o tobie.  To poniekąd zrozumiałe, że po lekturze informacji prasowych z kilku ostatnich tygodni można odnieść wrażenie, że niektórzy gracze ze sceny politycznej robią, co tylko mogą, by doprowadzić do wojny totalnej.

  2 listopada Turcja nieoficjalnie wypowiedziała wojnę Rosji i Syrii, naruszając syryjską przestrzeń powietrzną, by zestrzelić rosyjski odrzutowiec wojskowy, biorący udział w misji antyterrorystycznej w północno-wschodniej Syrii, a następnie czyn ten (de facto akt wojny) bezczelnie nazwała „samoobroną przed rosyjską agresją”.  Zaraz po zestrzeleniu rosyjskiego bombowca wspierani przez Turcję terroryści pochodzenia tureckiego popełnili zbrodnię wojenną, nie zważając na zapisy Konwencji Genewskiej, tj. zabili rosyjskiego pilota, który katapultował się i spadał ze spadochronem na ziemię. Stany Zjednoczone określiły tę egzekucję jako „prawomocną samoobronę przed rosyjską agresją”.

  4 grudnia Turcja najechała na terytorium północnego Iraku – obszar kontrolowany przez ISIS –wysyłając tam ponad 100 swoich żołnierzy oraz 25 czołgów. Do 7 grudnia liczba tureckich żołnierzy obecnych na tym terenie wzrosła do ponad 900. Po wielokrotnych ostrzeżeniach i skargach irackiego rządu, Ankara zakomunikowała Bagdadowi, iż „większej ilości sił zbrojnych rozmieszczać tam już nie zamierza”, w ogóle nie odnosząc się do faktu dotychczasowego bezprawnego rozlokowania swoich żołnierzy w Iraku i obowiązku wycofania ich stamtąd.

  6 grudnia Stany Zjednoczone nieoficjalnie wypowiedziały wojnę Syrii, naruszając jej przestrzeń powietrzną, by czterokrotnie zbombardować jednostki armii syryjskiej, stacjonujące w pobliżu miasta Dajr az-Zawr (wschodnia Syria), zabijając trzech żołnierzy, a trzynastu innych poważnie raniąc. (Oto zdjęcia zniszczonych pozycji). Stany, rzecz jasna, zaprzeczyły, jakoby kogokolwiek uśmierciły, mówiąc, że celem ich ataku były wyłącznie odwierty naftowe zlokalizowane w tym samym regionie, w którym stacjonuje syryjska armia: „Nic nie wskazuje na to, by w pobliżu zbombardowanego przez nas miejsca znajdowali się syryjscy żołnierze”. Stany Zjednoczone są zdolne do wygłaszania taki twierdzeń, gdyż właściwie stale nie przyznają się do popełnianych przez siebie czynów popartych dowodami – najwyraźniej „mają problemy ze wzrokiem”, podobnie jak w przypadku nagrań dostarczonych ostatnio przez Rosję, poświadczających współudział Turcji w nielegalnym handlu ropą rabowaną w Syrii przez ISIS, a których to materiałów dowodowych Amerykanie „nie są w stanie dostrzec”.

  Turcja nie tylko dopuściła się aktów ewidentnej agresji na Irak – mało tego, na północnym obszarze Iraku rozpoczyna właśnie budowę bazy lotniczej, bez poinformowania o tym fakcie władz irackich oraz bez uzyskania od nich zgody. Stany Zjednoczone, jak się zdaje, robią dokładnie to samo w północnej Syrii.

  Na poziomie kontaktów interpersonalnych tego typu zachowanie nazywa się wywoływaniem sporu. Strona agresywna szydzi ze strony napastowanej i ją prowokuje, licząc na to, że ta „łyknie przynętę”. Agresor może obrażać matkę oponenta, „wchodzić mu w drogę” poprzez wkraczanie w jego osobistą przestrzeń lub eskalować napięcie, doprowadzając do kontaktu cielesnego z przeciwnikiem, na przykład brutalnie go szturchając lub lekko popychając. Celem tych zabiegów jest oczywiście sprowokowanie drugiej strony do tego, by jako pierwsza zadała cios.

  Na chwilę obecną Turcja i Stany są odpowiedzialne za śmierć dwóch rosyjskich oraz trzech syryjskich żołnierzy. Obydwa te kraje wysłały swoje siły zbrojne do Iraku i Syrii, bez uzyskania zgody od władz tych ostatnich, by bez porozumienia z nimi, tj. samowolnie, „zakładać tam biznesy”, czyli konstruować bazy militarne. Nie mamy tu do czynienia ze zwykłym łamaniem konwenansów – takie zachowanie to właściwie wypowiedzenie wojny. Jak na razie Rosja, Syria i Irak wykazują się zadziwiającym opanowaniem, gdyż wojny światowe rozpoczynały się z błahszych niż ten powodów.

  A teraz spójrzcie na mapy poniżej. Na pierwszej widać rozlokowanie nielegalnych baz lotniczych w Syrii i Iraku oraz umiejscowienie tureckich żołnierzy na ziemi irackiej.

  http://www.sott.net/image/s14/287374/full/Screen_Shot_2015_12_07_at_6_28.jpg

  Na drugiej – dostarczonej przez rosyjskiego ministra ds. obrony – zaznaczono szlaki, którymi ISIS szmugluje ropę do Turcji.


  http://www.sott.net/image/s14/286095/full/565efe81c46188433d8b45b4.jpg


  To zwykły zbieg okoliczności – „nasza” drużyna z pewnością nie trzymałby sztamy z terrorystami.

  Węzeł, w którym spotykają się granice Turcji, Syrii i Iraku, już od dłuższego czasu jest ważnym dla Zachodu regionem Bliskiego Wschodu. Ta ziemia jest punktem centralnym, w którym powstałoby, gdyż zapewne powinno powstać, państwo Kurdów – Kurdystan, gdyby tylko zachodni imperialiści nie manipulowali celowo przy tamtejszych granicach w trakcie pierwszej wojny światowej i zaraz po niej. To z tego właśnie powodu Kurdowie zostali uwięzieni w granicach trzech państw.

  Od tego czasu w prawie każdy tamtejszy regionalny konflikt ingerowały zachodnie służby wywiadowcze, by wykorzystywać i nadużywać walczących o wolność kurdyjskich bojowników i terrorystów, nastawiając ich wrogo wobec trzech krajów, w graniach których mieszkają, a także każdy z tych krajów przeciwko sobie. „Obietnica” stworzenia Kurdystanu była i nadal jest marchewką, dzięki której Kurdowie w dalszym ciągu biorą udział w tej grze, natomiast militarne wsparcie Zachodu dla państw, w granicach których mieszkają Kurdowie, oraz taktyka „odwracania wzroku” przez Zachód, to dla tych krajów zielone światło do prześladowania Kurdów.

  Tureccy żołnierze wkroczyli ostatnio nielegalnie do Syrii i Iraku, by rzekomo „szkolić” tam bliżej nieokreślone „siły”. W rzeczywistości, to agresywne wtargnięcie jest próbą niedopuszczenia do pozyskania przez syryjskich i irackich Kurdów większych połaci ziemi oraz zablokowania możliwości założenia niezależnego państwa Kurdystan, rozciągającego się na obszarze północnego Iraku i Syrii, a niewykluczone, że również na terenie Turcji. To scenariusz, z którym rządy tureckie, a w szczególności Erdogana, usilnie walczą od dziesięcioleci.

  Niedawno Obama „wieszczył” „lokalne zawieszenie ognia” na obszarze Syr-aku, znanego również jako Państwo Islamskie. Moim zdaniem pośrednio nawiązywał on do wysiłków armii Stanów Zjednoczonych i NATO, podejmowanych na rzecz zachowania przez nich resztek kontroli nad Syrią i Irakiem, poprzez sukcesywne przejmowanie od terrorystów zarządzania tak zwanym „Państwem Islamskim”. Być może działając w ten sposób, tj. „kreując na miejscu nowe fakty”, Imperium ma nadzieję na wykorzystanie de facto swojej kontroli nad „bezpiecznymi strefami, gdzie obowiązuje zawieszenie broni” jako narzędzia nacisku w trakcie rozmów w Wiedniu na temat przyszłości tego regionu.

  Z drugiej strony, niewykluczone, że knują tam coś całkowicie innego. Ci „wyjątkowi” imperialiści nienawidzą, gdy coś nie idzie po ich myśli. Syria miała podzielić los Libii – miała zostać zrównana z ziemią. Rosja jak do tej pory blokuje te zamiary, co, rzecz jasna, nie oznacza, że plan unicestwienia Syrii jest już nieaktualny.

  Tłumaczenie: PRACowniA
 • @Sukarno 14:15:18
  Chanuka w synagodze w Kijowie, mówi E.Hodos
  E.Hodos :Członkowie rządu,i wysocy urzędnicy oraz szef administracji Poroszenki, szef partii Swoboda O.Ljaszko, świętowali
  hanuka w największej synagodze Brodskowo Kijowa.
  Deputowani i szefowie ministerstwa sprawiedliwości, skarbu....przenieśli w uroczystym pochodzie Torę.

  Na końcu patriotyczna pieśń Ukrainy "Ja nie zdam se bez boju" -"Ja nie poddam się bez walki" przerobioną na żydowską i z żydowską muzyką odśpiewał artysta ...uroczyście między frazami piosenki było wyrażone życzenie..... że zebraliśmy się tutaj aby szybciej przyszedł Mosiash/Dla prawosławnych Mosiash to Antychryst./
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XT02Div51vE
 • Chanuka w Wierchownej Radzie Ukrainy .Edward .Hodos
  Edwart Hodos.Obchody hanuka, w Wierchownej Radzie Ukrainy.
  pod hasłem "Ukraina i Izrael na zawsze razem".
  Mówi E.Hodos: Hanuka to święto religijne i chyba powinno być obchodzone w synagodze,a nie w organie prawodawczym jakim jest Wierchowana Rada. To już raczej w Knesecie powinien być obchodzony.
  Chciałbym podkreślić, ze w ostatnich dniach zaszły dwa ważkie wydarzenia dla niezależnej Ukrainy, podkreślam niezależnej!!!
  Pierwsze to wizyta J.Bidena,wiceprezydenta USA, który wyznaczył jaką prawidłową drogą mają iść towarzysze.Druga to nowa tradycja z Chabadem i pod flagą Chabada. To dwa znaki niezależności za którą Ukraina położyła życie tysięcy ludzi i 24 lata sama siebie nazywała niezależną.
  Popatrzmy i uradujmy się z tej świętej i pełnej niezależności, pod tą kopułą ukraińskiego knesetu.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jV6Qsxqh4zY
 • Nasi najlepsi przyjaciele, posiedzenie Ray Ministrów Ukrainy w sprawie korupcji
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AOEDNDyib10

  =======================
  ale co tam ,......jak mówi jeden ze światłych blogerów z salonu który desantuje tutaj, wszędzie się kłócą!!
  Korupcja w rządzie Ukrainy??normalna sprawa wszędzie jest korupcji, nic nowego....
  Rozdrapali kredyty, nieeeee szkodzi, Polska da im kolejne.
  PS. Nie chce mi się wierzyć ,że polski prezydent widząc biedę w Polsce,zadłużenie Polaków coraz większe, rosnące ceny mediów....zabiera z wypracowanego przez Polaków w pocie czoła budżetu pieniądze i lekką ręką, daje Ukrainie!!!No nie wierzę, to nie Polak tak robi!!
  Ciekawe czym nas szantażują , zmuszając do oddawania wyrwanych Polakom pieniędzy, na kolejnego pasożyta który się wczepił w polski organizm. Odcięciem prądu???Cała polska energetyka jest w rękach Niemców i Francuzów!!
  Czy Wodociągi są jeszcze polskie???, kiedyś Izrael wyrażał zainteresowanie wykupem polskiej wody!!

  Ale za to Rosja się wścieknie że Polska dała kredyty Ukrainie , ojejku.
  ISIS też możemy wesprzeć, na hełmy,racje zywnościowe , leczenie w Polsce, trochę broni itp.
  W ogóle ostatecznie cały budżet Polski , można podzielić między Ukrainę a ISIS. Zostawić tylko na pensje dla rządu i diety Sejmu i Senatu i wyższych urzędów.
  Ale się Rosja wścieknie, o jejeku jejeku!
 • @trojanka 15:11:08
  My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stoi ISIS.
 • @trojanka 14:20:22
  Duda przy okazji wizyty w Kijowie, do palenia chanukowych świec się nie przyłączył?
 • @Lotna 15:14:03
  napalił się w Polsce ile wlezie ,może paluszki poparzył?????
 • Może nie ściśle na temat, za co wybaczenia proszę.......
  dla wielbicieli wspomagania Ukrainy...../proponuję z własnej kieszeni/
  Poseł Wierchownej Rady Ukrainy szef partii Swoboda tęczowy O.Ljaszko właśnie nabył samochodzik za 8mln hrywien!!
  http://www.e-news.su/uploads/posts/2015-12/1450270522_e-news.su_avto-ljashko-2.jpg

  http://www.e-news.su/uploads/posts/2015-12/1450270479_e-news.su_79e17b.jpg

  http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F%2Fwww.e-news.su%2Fnews%2F89512-samyy-chestnyy-radikal-strany-lyashko-kupil-sebe-mashinu-za-8-mln-takaya-v-ukraine-tolko-u-kolomoyskogo-foto.html&post=271255994_8406

  -------------------------------
  ooo polskie "datki" już dotarły?????
 • ech, przypomina mi się Krajan z zaSania...
  https://www.youtube.com/watch?v=2N3GoAU2xno
 • Już pomaga ISIL we współpracy z bratnią Niezależną!!
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/10/30/polskie-i-ukrainskie-lupienie-zachodniej-pomocy-zeby-zasilac-terroryzm-i-zbijac-na-tym-kase/

  http://www.anty-news.waw.pl/gospodarka/jak-polska-i-ukraina-skutecznie-walczy-z-isis/
 • @trojanka 15:17:37
  Wszystkiego należy się spodziewać , bo jak prezydent odprawia jakieś egzorcyzmy ze świeczkami, a potem układa się ze zbrodniarzami , to wszystko sie moze zdarzyć.

  Jakiś 'nieudaczny" polityk stwierdziłby że jest zaniepokojony, a ja jestem po protu przerażony, to samo uczucie miałem jak bull był na dzikim wschodzie .

  pozdr:
 • @Zorion 16:28:31
  Ja też!
  To zachowanie p.prezydenta świadczy o tym że jesteśmy całkowicie ubezwłasnowolnieni w każdej dziedzinie.
  -dysponowania naszym budżetem wypracowanym przez nas i na nasze potrzeby,
  -obronności
  -zdrowia i jego ochrony.
  Bo nie wyobrażam sobie, jak można wziąć budżetowe pieniądze , mając 3 bln złotych długu w MFW i innych instytucjach, zdrowie narodu w ruinie,dzieci się nie rodzą i młodzi uciekają i zawieźć na Ukrainę????????????????????????????toż to samo robiło PO!!!!
  To tak jakbym wyrywała z reki chleb swoim dzieciom i zanosiła alkoholikowi na parterze, bo mu się zasiłek z MOPS skończył i nie ma na denaturat!
  Musi to być jakiś szantaż, zastraszanie bo jest kolejny rząd kompletnie bezwolny w dziedzinie finansów zwłaszcza .
  Już miałam chwilkę naiwnej nadziei jak , odpyskowali Szulcowi..ale nie udało się kolejny raz .....
  W istocie jesteśmy w takiej niewoli w jakiej Polska jeszcze nie była!!!!!!nie mamy już nic,i ktoś za nas decyduje o wszystkim, o wydatkowaniu budżetu i na co.... ani władzy nad podstawowymi strategicznymi mediami jak elektrownie, telekomunikacja .Można nas wyłączyć jednym palcem..
  Tylko resztki dumy i pragnienie rządzenia się samym we własnym kraju!
  To może być za mało!
 • Turcja zabezpiecza nielegalny pobór organów ,od uchodźców syryjskich .
  Czarna chirurgia kwitnie w Turcji bez przeszkód...zatrzymano wprawdzie obywatela Izraela ,uchodźcę z Ukrainy jako organizatora procederu.
  Policja turecka patrzy przez palce na ten proceder, na co pozwala liberalne tureckie prawo.
  Obecnie głównym źródłem organów jest wojna w Syrii a raczej jej ofiary.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lXUE3ewfXpA

  ==================Na wakacje do Turcji?????
 • Coś dla relaksu:))))przy poważnym temacie!
  https://www.youtube.com/watch?v=tzBehX8pBqw&feature=player_embedded
 • Kurdyjki i Syryjki walczą o swój kraj z ISIL
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tyVevo0aJTY
 • Polskie MSZ uważa, że jesteśmy wasalem Ukrainy?
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/15/polskie-msz-uwaza-ze-jestesmy-wasalem-ukrainy/
 • "Piłsudczycy i Żydzi" przeciw Rosji.
  Ta antyrosyjska fobia, kształtuje się od końca rewolucji 1905 roku w Królestwie Kongresowym (zabór rosyjski), kiedy endeckie bojówki, mając już dość bandytyzmu i terroru bojówek socjalistycznych, zmuszone nie udolnością rosyjskiej policji, ochrany i kozaków, wzięły sprawę bezpieczeństwa w swoje ręce i wybiły socjalistą (nie którym dosadnie i kompletnie) chęć do awanturnictwa. Więc wielu przywódców PPS-u z Piłsudskim na czele uciekło do Galicji (zabór austriacki).
  Wtedy endecja wyrosła na wroga socjalistów i Żydów.
  Drugim powodem jest postawa endeków podczas I-szej Wojny Światowej, czyli udzielenie poparcia Rosjanom, gdy Socjaliści z pod znaku PPS-u poparli Austro-Węgry. Okazało, że endecy postawili na zwycięskiego konia i w nagrodę dostaliśmy szanse na niepodległość.
  Czyli pobożnych socjalistów, dręczy zawiść wobec endeków, a ich utożsamiając z Rosjanami więc nienawidzą bardziej Rosjan niż kochają Polskie.
 • @Daro 00:52:22
  Polska istnieje - jak to powiedziano przy osmiorniczkach czy innych policzkach wołowych - tylko teoretycznie. Czy można kochać teorię?
  Jednak za około rok, kiedy w USA zacznie prezydenturę nowy prezydent, ta nienawiść do Rosjan może być zapędzona w kozi róg.
  Czyli nienawiść do Rosjan może przestać być modna i decyzje z Waszyngtonu dla Warszawy, mogą być zgoła inne niż teraz.
  Nie mnie radzić, jednak niech PIS weźmie to pod uwagę.
  Bo będzie bardzo "śmiesznie"...
 • @trojanka 14:13:31"...zwłaszcza Ukraińcy walczyli w Powstaniu Warszawskim...."
  .
  Ci, ktorzy mordowali ludnosc cywilna Woli?
  http://jaron.salon24.pl/60552,zbrodnie-ukrainskie-w-powstaniu-warszawskim-i-ich-antypolski-pie
 • @Czartoryski 00:35:30
  o tym właśnie sarkastycznie piszę:)))
 • @all
  Chanukia u Dudy, i pewne inne zdarzenia,
  czas się szykować na wojnę domową?
  Bo PiSuary zdradzili to z czym wystąpili?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728