Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Mój kolega Bogus Kowalski.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brak lustracji w Polsce co jakis czas odbija się nam wszystkim czkawką.

Kiedy w grudniu 2006 roku papież Benedykt XVI przeniósł ówczesnego biskupa płockiego, Stanisława Wielgusa, na urząd arcybiskupa metropolity warszawskiego, stanęlismy jako naród stanął przed niepowtarzalną szansą – oto ster polskiego Koscioła Katolickiego miał objąć duchowy i intelektualny spadkobierca prymasa Wyszyńskiego. W niecałe dwa tygodnie poźniej Gazeta Polska z redaktorami Sakiewiczem i judaizującym Terlikowskim na czele oskarżyła abp o wieloletnią współpracę z SB, rozpętując jednoczesnie przeciw niemu niespotykaną wczesniej histerię oraz organizując karczemny protest przeciw planowanemu na 7 stycznia 2007 ingresowi. Do ingresu nie doszło, zas późniejszą i trwającą po dzień dzisiejszy polityczną bylejakosc polskiego KK zawdzięczamy m.in. redaktorom Sakiewiczowi i Terlikowskiemu.

[ Tomasz Sakiewicz ma wykształcenie takie samo, jak Aleksander Kwasniewski –absolutorium, ale bez dyplomu. Zagorzały katolik po rozwodzie.[ żyjący w związku niesakramentalnym ] Zwolennik lustracji, który współpracuje z byłymi działaczami PZPR [ Jerzy Targalski ]. Dobry współpracownik, ale tylko dla tych, którzy myślą tak jak on. Gdy odchodzą, zostają „ruskimi agentami” [ por. x.Isakowicz-Zaleski ]. W roku 2014 odznaczony medalem ukraińskiej bezpieki ( sic! ). Nota bene prawa ręka Sakiewicza, gwiazda TV Republika, Katarzyna Hejke, też rozwódka, żyjąca w związku niesakramentalnym z red. Rachoniem, póki co jeszcze nie odznaczona medalem SBU ].

Dzis na naszych oczach ta sama historia powtarza się, tyle że juz jako farsa. Po mianowaniu Bogusława Kowalskiego prezesem PKP, natychmiast zaprotestował Sławomir Cenckiewicz:

Bardzo zła i zaskakująca decyzja... Nowy szef PKP rejestrowany jako TW Mieczysław, związany z Janem Engelgardem i Myślą Polską, więc poglądy delikatnie mówiąc "anty-antykomunistyczne", "anty-PiS" i "pro-Moskwa"...Osłona kontrwywiadowcza szczególnie niezbędna...

Sprawę ewentualnej współpracy z SB niech rozstrzygnie sąd, póki co jak widać wydłubana z dóópy opinia Cenckiewicza ma większą moc prawną niż orzeczenie TK z 1998. Natomiast zarzut związków z Janem Engelgardem ( www.mysl-polska.pl ) i imputowanie poglądówdelikatnie mówiąc "anty-antykomunistyczne", "anty-PiS" i "pro-Moskwa"no cóż, zdecydowanie lepiej jest uważam być zarejestrowanym jako TW Mieczysław, niż odbierać medale od banderowskiej bezpieki.

Sam mam sentymentalne związki z „Myslą Polską”, mialem przyjemnosc poznać osobiscie Janka Engelgarda ( w pamięci utkwił mi jego fenomenalny komentarz do filmu Kawalerowicza „Śmierć prezydenta” ), zas z byłym już trzydniowym prezesem PKP byłęm kilka razy na piwie, ale jedyne poglądy, z jakimi się wówczas spotykałem, były tylko i wyłącznie propolskie. No ale takie poglądy to nie jest ani dobra rekomendacja na stanowisko prezesa, ani na medal obcej bezpieki. 

KOMENTARZE

 • Bogusław Kowalski jest człowiekiem honoru!
  Szanowny Panie MacGregor,

  Osobiście znam P. Bogusława Kowalskiego od wielu lat. Był nawet ze swoją małżonką - na moim ślubie kościelnym w Krakowie.
  Kiedyś trochę nawet pomagałem finansowo z tygodnikiem "Myśl Polska". Poznałem wtedy również Janka Engelgarda.

  Uważam, że jest bardzo uczciwym, rzetelnym Polakiem oraz prawdziwym katolikiem. Bardzo go szanuję i osobiście lubię.

  Jest jednym z niewielu Polaków, których znam - który ma prawdziwe chrześcijańskie wartości i honor.

  Nie mam żadnego pojęcia o jego domniemanych powiązaniach ze służbami i nie mogę na ten temat się wypowiadać - aczkolwiek uważam, że to nie jest prawda.

  Uważam też, że ze swoim doświadczeniem i przeszłością w departamencie komunikacji i Kolejach Mazowieckim - byłby znakomitym Prezesem PKP.

  Bardzo żałuję, że wypadki i sprawy potoczyły się inaczej.

  Bogusław - najserdeczniej Cię pozdrawiam.
  Trzymaj się i nie daj się.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 21:20:40
  Przypadek ten wymaga solidarności narodowców, ale casus Giertychów nauczył mnie ostrożności. Osobiście bym poczekał, dopóki się nie okaże, czy aby na pewno Boguś Kowalski nie odbierze sobie milionowej odprawy z PKP, do której może „mieć prawo” na mocy kontraktu menedżerskiego. Już pojawiły się takie sugestie.
  Nie dajmy sobie wmawiać, że problemem Polski są zeszłowieczne teczki z IPN o nieznanej i zwykle banalnej zawartości, które są wygodnym instrumentem utrącania rywali przez „grupę trzymającą władzę”. Problemem jest obecny, skrajnie niemoralny ustrój, który powszechnie akceptujemy szukając w nim prywatnych okazji do udziału w łupach.
  Pozdrawiam przyjaźnie BJ
 • @Bogusław Jeznach 12:23:55
  Nie nie odbierze ani odprawy ani dwu dniówek, podano wczoraj.
 • Tfu... kapusie SB i
  ich fagasi.
 • @Kula Lis 65 12:41:09
  Uff, dobrze że chociaż jeden, aczkolwiek mam przeczucie że to jest nie tyle tak, że "on nie odbierze" ile raczej że "jemu nie dali". Jakby dostał, to by wziął, aż tak naiwny nie jestem. Pozdrawiam. BJ
 • Papierek lakmusowy w PiS
  Bogusław Kowalski był dla mnie papierkiem lakmusowym w PiS. Wskazywał, czy w PiS może istnieć umiarkowane skrzydło narodowe. Nie ukrywajmy, Kowalski był "wygodnym" narodowcem dla PiS. W momencie, gdy uniemożliwiono mu zdobycie mandatu poselskiego uzyskałem kolejny raz potwierdzenie, że w PiS nie ma miejsca dla żadnych narodowców. Byłby, nawiasem mówiąc, bardzo dobrym prezesem PKP. Ciekawe, czy nadal wierzy, że w PiS może zrobić coś dobrego dla Polski ?
  PiS robi wszystko, aby zagospodarować narodowy elektorat dla polityki atlantyckiej i uniemożliwić powstanie partii narodowej, kierującej się wyłącznie polską racją stanu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728