Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1821 postów 2009 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Żółta kartka dla ministra Waszczykowskiego.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ubolewam, że ludzie szeroko pojętej patriotycznej prawicy, skądinąd niegłupi, na dźwięk „Rosja” zaczynają się zachowywać jak Wsciekły Stefan po odstawieniu leków.

 Bojałem się , iż stolec szefa MSZ-u po poprzednim kretynie i szkodniku przejmie niewiele mądrzejszy profesor Grajewski vel Żurawski ( achtundachtzig Professoren, Vaterland, Du bist verloren ), ale nominację uzyskał jak się wydawało doswiadczony dyplomata, Witold Waszczykowski. Zaczął dobrze, od odwołania Tomasza Arabskiego z funkcji ambasadora w Hiszpanii  (por. Kokos26: Oby tłuste gęsi nie doczekały kolędy ), jedynego arabskiego imigranta oczekiwanego w Polsce ( żeby tylko spaslak nie strzelił sobie przypadkiem cztery razy z łuku w plecy w jakies piątkowe popołudnie! tymczasem z jakichs dziwnych powodów w ambasadzie siedmiokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na papier toaletowy ).

A jak Arabski, B jak bezczelna, niemiecka buta i wszystko było dobrze, dopóki nie doszedł do P jak Putin i R jak Rosja – z miejsca N jak nieodpowidzialnosc, Ż jak żenada i J jak jazda bez trzymanki.

Zaczęło się jak u Hichcocka od trzęsienia ziemi:

Waszczykowski dla "Gazety Wyborczej" ( sic! ) zaskarżymy Rosję, tak jak oni nas za Katyń skarżyli - zapowiadając unieważnienie porozumienia NATO-Rosja z 1997 roku

Cui bono, kto kazał akurat nam w tej kwestii wychodzić przed szereg? Co osiągnęlismy czyniąc taką deklarację, będącą zadeklarowaniem jawnej wrogosci wobec Rosji? Czy znów wyciągamy za kogos gorące kasztany z ognia ( tudzież pieczone ziemniaki z popiołu ) czy raczej tym razem robimy z siebie kompletnego durnia z własnej inicjatywy?

Od tamtej pory, zgodnie ze wskazówkami reżysera „Psychozy”, napięcie narasta:

Waszczykowski: bezzasadne pomruki Rosji po zaproszeniu Czarnogóry do NATO

To tak wygląda język dyplomacji?

Decyzję o zaproszeniu Monte Negro do NATO skrytykowały obrastające w piórka Chiny

„NATO to produkt zimnowojennej mentalności” - chińskie „nie” dla Czarnogóry w Sojuszu.

Domysłam się, że tym razem jednak minister Waszczykowski nie pospieszy do GW z komentarzem, że pomruki żółtoskórych komunistów są tyleż bezzasadne, co bezczelne?

Zasuwamy z koksem na zimę dalej:

Waszczykowski: Rosja prowadzi wojnę z Syrią

Po serii antyrosyjskich wypowiedzi nowego ministra spraw zagranicznych oburzenie wyraził rosyjski MSZ. Szef polskiej dyplomacji zażądał na terenie Polski baz NATO argumentując m.in. to tym, żeRosja napadła na Syrię. Itd.

Czy na sali jest lekarz?

Polskie MSZ upiera się przy integralności terytorialnej Ukrainy

Elementy wojny hybrydowej były wykorzystane w konflikcie na Ukrainie, włączajac Krym. To była agresja wojskowa. Nie podzielamy punktu widzenia Rosji, że to była obrona suwerennego prawa mieszkańców Krymu, by przyłączyć się do Rosji. To było naruszenie prawa międzynarodowego. Rosja już napadła na Gruzję w 2008 roku, w poprzednim roku na Ukrainę, obecnie prowadzi operację wojskową w Syrii. To już trzecia wojna w ciągu ostatnich 10 lat, w której bierze udział Rosja.I to oznacza, że musimy być ostrożniejsi

[ Ile wojen przeprowadziły w tym czasie USA oraz ich sojusznik Izrael? Żadnych, same operacje pokojowe! Por. też pyszną wypowiedź:

Poroszenko: Rosja prowadzi od wielu wieków wojnę hybrydową z Ukrainą !!! Co oni tam dodają do tych czekoladek Roszena? No i czy dla szefa polskiego MSZ nie jest ważniejsza integralnosc Polski?Co z polskimi ziemiami pozostającymi pod okupacją Ukrainy?

 ]

Szef polskiego MSZ jest jednak jednocześnie przekonany, że legalny prezydent Syrii Baszar al-Asad nie powinien rządzić krajem:

"Szczerze mówiąc, nie znamy celów Rosji w Syrii, nie są ne dla nas jasne. Prawdopodobnie chodzi o to, że Rosja próbuje obronić prezydenta Asada, ale wiemy i widzimy, że Asad jest dla Syrii problemem. I obrona Asada to nie jest droga, którą można rozwiązać kryzys w Syrii" - przekonuje szef polskiej dyplomacji.

Zrozumiałbym, gdyby tak mówił zbrodniarz wojenny Netanjahu albo jego pobratymca Mark Toner ( ten sam, który tłumaczył, że zamordowanie katapultującego się rosyjskiego pilota przez „turkmenów” było ... samoobroną ), ale Polak i do tego chrzescijanin?

Por:

 „Dyktatorski reżim jest dla chrześcijan tysiąc razy lepszy niż islamski terroryzm”. Dlaczego katoliccy biskupi w Syrii popierają Władimira Putina?

Jakim dyplomatołkiem trzeba być, by nie zdawac sobie sprawy, jaki los czeka syryjskich chrzescijan po nie daj Boże zwycięstwie „umiarkowanej opozycji” oraz „bezbronnych cywilów”?

Czy nie pomyliłem się w tytule pisząc ( życzeniowo ) tylko o żółtej kartce?

KOMENTARZE

 • Czy nie pomyliłem się w tytule pisząc ( życzeniowo ) tylko o żółtej kartce?
  Trochę tak ,bo ja obstawiam dalszy ciąg -ciągłość chazarską w MSZ po tym ,no Szczecinie.

  Żółte kojarzy mi się z papierami ,żółtymi papierami.
 • Żółta kartka
  Jeszcze jedna żłta i będzie czerwona!
 • @ Autor
  Gdyby Waszczykowski był idiotą, to by to jeszcze dało się przeboleć. Zawsze można wtedy powiedzieć, że na głupkiem nie warto zawracać sobie głowy.
  Jednak w jego przypadku mamy do czynienia z o płaconą przez żydostwo syjonistyczną gnidą.
 • Tego pana
  o imieniu i nazwisku na "W" należałoby izolować w jakimś odległym i dobrze zabezpieczonym szpitalu psychiatrycznym,niestety na razie jest to niemożliwe(?) a potem będzie za późno. Bo już nie będzie nic,nawet szpitali.
 • @kfakfa 18:25:34
  Czego się można spodziewać . Dawno wiedziałem że tak będzie , przecież on wspiera bandersynów . Pozdrawiam. : http://static.kresy.pl/image/ma/21bd052cdd5523f64406041b75627652.jpg
 • @Autor
  Pamiętam jak kiedyś inaczej mówił. Pozdrawiam. http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/450074,ukraina-bedzie-antypolska-witold-waszczykowski-nie-wyklucza-czarnego-scenariusza.html
 • ciekawy post
  Czyli dalej pchamy wózek z parówkami?
 • hmm
  ...raczej, nie żółta kartka, tylko zielone papiery...pozdr
 • @Repsol 19:50:38
  S.Michalkiewicz wyjasnilby krötko: ktos starszy i madrzejszy przypomnial panu Waszczykowskiemu skad mu nogi wyrastaja.
 • @Repsol 19:11:04
  Ten gościu ma zadanie realizować usraelską politykę w Polsce, tzn. szukać za wszelką cenę awantury z Rosją, zachowuje się jak klasyczny SZPIEG.
  Nie każdy może awansować za kadencji wszystkich rządów oraz zostać w gorących momentach ambasadorem Polski w Iranie i reprezentować tam nie polskie interesy tylko usa - izrael.
  Proszę przeczytać książkę Leszka Misiaka (wyd. aurora) pt; ,,Prawicowe dzieci - blef IV RP", tam jest rozdział o nim. Oczy wam się otworzą. Zreszta wystarczy prześledzić jego życiroys i wyciągnąć wnioski - to taki Ratinger tych czasów, bardzo szkodliwy Polsce i wyjątkowo niebezbieczny.

  Za Wikipedia:
  W 1980 ukończył studia magisterskie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, a w 1991 na Wydziale Stosunków Międzynarodowych University of Oregon. W latach 1992–1993 odbył studia podyplomowe na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń w Geneva Centre for Security Policy w Genewie. W 1993 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na podstawie pracy Stany Zjednoczone a strategiczne rokowania rozbrojeniowe 1919–1936.

  W latach 1981–1987 pracował jako asystent na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 1992 został zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, kolejno był starszym ekspertem w Departamencie Systemu Narodów Zjednoczonych i Departamencie Instytucji Europejskich, a od 1996 wicedyrektorem w Departamencie Instytucji Europejskich, a następnie w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa.

  W 1997 był pełniącym obowiązki szefa Biura Łącznikowego RP przy NATO w Brukseli, później do 1999 zastępcą Przedstawiciela RP przy NATO. W latach 1999–2002 pełnił funkcję ambasadora RP w Teheranie. Następnie pracował w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej MSZ i jako zastępca dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu.

  4 listopada 2005 został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pełnił jednocześnie funkcję głównego negocjatora w rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi dotyczących tarczy antyrakietowej. 11 sierpnia 2008 odwołano go ze stanowisk zajmowanych w MSZ.

  27 sierpnia 2008 został powołany na stanowisko zastępcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 6 lipca 2010 złożył dymisję[1]. 7 lipca 2010 został odwołany ze stanowiska[2]. W wyborach samorządowych w 2010 został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Łodzi z ramienia komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości (przegrał w pierwszej turze).

  W 2011 kandydował w wyborach do Sejmu RP z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wyborczym nr 9 w Łodzi i uzyskał mandat poselski. Oddano na niego 36 854 głosy (10,17% głosów oddanych w okręgu)[3]. Po objęciu mandatu posła (w listopadzie 2011) został członkiem PiS. Objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych i delegata do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Bez powodzenia kandydował z listy tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014[4].
 • -------- czy ten debil już wie ?? znaczy waszczykoski
  ---------czyżby żydzi tłumaczyli się ?? ------------

  https://www.youtube.com/watch?v=e3JFfpyaY6E
 • najemnicy
  Waszczykowski jest na żołdzie wypłacanym z tej samej kieszeni co dla Saakaszwilego , Poroszenki , Sikorskiego.
 • @Wrzodak Z. 21:25:53
  Tylko przez takich debili naszych wnuków szkoda . Pozdrawiam.
 • Co bedzie dalej bo to dopiero poczatek bolesci...............
  Jesli przyszlosc europy ma byc taka jak widziala to Teresa Neuman,to obecne antyrosyjskie dzialania polskiego rzadu to nieodpowiedzialne igraszki z losem, wiele wskazuje ze to co widziala ta mistyczka w sporej czesci zbliża sie do finalu.stawanie po stronie klamstwa nie jest dla Polski wlasciwa opcja.
  .....................................................................................................................Proroctwo Teresy Neuman z 15 parzdziernika 1948

  Biada wam czciciele zlotego cielca albowiem swoim uczyniliscie zysk i hanba okryliscie ziemie a lud przez krzywdzenie wydaliscie na lup klamstwa i nienawisci ktory uwiedliscie obietnicami wolnosci i zemsty Na was to, bankierzy o
  zamkniętych dłoniach przez chciwość i sercach skamieniałych,spada cięzar potu i
  łez wyzyskiwanych, i cięzar krwi, którą przelewają
  niszczący się w zaślepieniu.
  Biada wam, gorszyciele i deprawatorzy dusz. Krótkie
  są dni panowania waszego.
  Koniec wasz będzie wśród płomieni razem z bestią,
  której słuzycie.
  Gdy zagrozicie
  Zachodowi,miecz od Wschodu na was spadnie.Ludy
  zółtego Magoga postawiłem
  na straży bezpieczeństwa Europy. Oddaliscie sie na sluzbe nienawisci przez nienawisc bedziecie ukarani.Zal mi ludu który cierpi,żal mi dzieci z ktorych uczyniliscie synow klamstwa i nienawisci...A wtedy przyjdzie i trzecie uderzenie i wtedy biada Berlinowi los Berlina bedzie jak los Niniwy bo gdy padnie w gruzy nie odbuduje sie juz nigdy wiecej,puszcza bedzie szumiala na miejscu Berlina...............
 • @Wrzodak Z. 21:25:53
  ...Morawiecki K., wczoraj też wytapił na gościnnych występach w "GW" -kolejna różowa wschodnia hiena.
  Ci z "GW" szczują do anarchii i quasi-terroryzmu w Polsce,a oni ich uwiarygadniają,co za perfidna wschodnia klika.
 • @Seth 22:22:23
  Co to jest " GW " ?. Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:49:30
  Szechter Kosher-Zeitung - edycja Polska
 • @Zbójnicki pies 22:54:33
  Gdzie ten kretynizm istnieje ? . Ciągle mnie zaskakujesz .Ave.
 • @Repsol 22:49:30
  Geszeft Wszędzie.
  Pozdr:)
 • @Seth 22:22:23
  Wschodnia, znaczy banderowska z UPAiny, jak mniemam.
 • @lorenco 01:49:05-Ta zaraza od Stalina?
  -Może niektórzy i z Upainy, jak Kuroń na przykład. :)
 • skąd aszkenaziole biorą takie prawdziwki???
  Waszczykowski jest groźniejszy dla Polaków... niż nawet mąż Applebaum ;)))
 • Autor
  Macior i Waszczu mieli żółte kartki zanim jeszcze wyszli w tej drużynie na boisko na mecz z Rosją. Dość szybko wychodzą Szydłu z Nowego Worku… Pozdrawiam przyjaźnie. BJ
 • Nie ma zgody na wybryki Waszczykowskiego
  Nie ma zgody na wybryki Waszczykowskiego
  Trzeba zrobić porządek z tym Waszczykowskim, jak się trochę uspokoi z TK. Trzeba będzie przeprowadzić jakąś szerszą akcję informacyjną na temat tego ministra, w mediach społecznościowych. Nie wolno mu pobłażać. To jest niebezpieczne. On ma obowiązek reprezentować Polską Rację Stanu, a nie robi tego. Nie wsłuchał się w głos narodu polskiego najwidoczniej, więc trzeba mu ten głos wyraźnie wyartykułować, tak żeby dobrze zrozumiał w jakim jest miejscu i w jakim czasie. Coś mu się poprzestawiało.

  Trzeba się go pozbyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031