Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Daremne żale pana Michalkiewicza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piszę z pewną taką niesmiałoscią, niczym aktorzy w pierwszych reklamach szamponów przeciwłupieżowych, albowiem StM jest u mnie od dawna na piedestale i wcale nie zamierzam Go z niego sciągać.

Ale - dla znających łacinę niekuchenną i niepodwórkową -  amicus Plato, sed magis amica veritas.

W okresie kampanii wyborczej pan StM wykazywał niewątpliwe objawy biegunki felietonowej, mimo, iż pisał głównie o biegunce przedwyborczej u innych (  jak to było ze źdźbłem i belką? )

W najnowszym komentarzu czytamy m.in:

Bo co innego – zasada równości obywateli wobec prawa, a co innego – demokracja polityczna. Zasada równości powiada, że takie same prawa ma każdy obywatel, bez względu na to, czy uczestniczy w bardzo licznej szajce, a mniej licznej, czy nawet występuje solo, podczas gdy zasada demokratyczna głosi, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja. Dlatego pan prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie nawoływał, by nie glosować na małe partie, bo im większa Partia, tym słuszniejsza jej Racja. To nieubłagane stanowisko przynosi zaszczyt pani prezesowi Kaczyńskiemu jako demokracie, chociaż nie od rzeczy będzie zauważyć, że białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka ostatnio uzyskał wynik wyborczy, o jakim PiS nie może nawet marzyć. Wprawdzie prezydent Łukaszenka jest podejrzewany o fałszerstwa wyborcze, ale przecież takie podejrzenia pojawiały się i u nas, a kto wie, czy nie pojawią się po najbliższej niedzieli, więc nie ma specjalnych powodów, by się wobec prezydenta Łukaszenki tak nadymać.

Dopóki komisja liczy głosy, dopóty wszystko jeszcze może się zdarzyć, a jak podaje Niezależna, tli się jeszcze nadzieja, że KORWIN wejdzie z 5.12% w miejsce „Peezelu”, co dla peezelowskich działaczy byłoby gorsze niż Apokalipsa i Gehinnom razem wzięte. Jesli jednak Peezel wolą demosu nie zostanie wyrzucony w ciemnosci zewnętrzne  ( gdzie płacz i zgrzytanie zębów ), a tymczasem KORWIN polegnie na wyborczym progu, to naprawdę trudno o to obwiniać prezesa PiS-u. StM z charakterystyczną manierą maskującą frustrację ubolewa, że „pan prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie nawoływał, by nie głosować na małe partie”,zamiast wezwać do głosowania na skleconą ad hoc partię KORWIN pana Korwin-Mikkego, który wyzywa PiS od swiń przy korycie, złodziei i narodowych bolszewików.

Ale pomijając kowinowskie idiosynkrazje, pan prezes Kaczyński wielokrotnie nawoływał, żeby głosowac na jego własna partię, czyli na PiS, więc tym samym nie mógł nawoływac do głosowania na mniejsze partie, który to fakt kto jak kto, ale pan Michalkiewicz powinien rozumieć.

Jak słusznie zauważa w dzisiejszym felietonie Rafał Ziemkiewicz, gdyby nie trawiąca prawicę niesystemową „lideroza” ( tzn. głębokie przekonanie, że Polskę można naprawić, ale tylko pod moim jako lidera kierunkiem ), KORWIN mógł był stworzyć z KUKIZEM wspólną listę i mieć razem powyżej 15% glosów, no ale zawsze najłatwiej winić za swoją przegraną prezesa Kaczyńskiego, że namawiając do głosowania na PiS nie tylko nie namawiał, ale wręcz zniechęcał do głosowania na konkurencję.

Pan Michalkiewicz nie raz pisał, że jakoby prezes Kaczyński potyka się o własne nogi – nie wiem, skąd to przekonanie, ale nawet jesli kiedys tak było, to potrafił wyciągnąć wnioski z poprzednich błędów, podczas gdy politycznemu planktonowi pozostanie wyzłosliwianie się w felietonach.

Na zdjęciu wprowadzającym: europejskie reakcje na wyniki wyborów w Polsce. 

KOMENTARZE

 • PIS to PZPR USraela nad
  Wisłą.
  Kaczyński z kapusiem SB "Bolkiem" Mazowieckiego premierem zrobili... i robią ciemnej wschodniej masie wodę z mózgu od Okrągłego Żłobu.
 • @Seth 17:26:45
  Nie uważam siebie za ciemną masę ( w dodatku wschodnią ), no ale ja pisali starożytni, każdy jest zadowolony ze swojego rozumu, a nikt z majątku :)

  A swoją drogą: Putin jest z KGB, Merkel z enerdowskiej bezpieki, angielska królowa i Dawid Cameron mają związki z masonerią, a Francuzach szkoda gadać, jedyne dziewice w Polsce ...

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031