Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1917 postów 2770 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Jak głosować?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiedź jest prosta: zgodnie z sumieniem oswietlonym przez rozum!

 

Myslę, że nie będzie z mojej strony nadużyciem, jesli przyjmę, iż Neon24 grupuje polskich patriotów, tzn. osoby, dla których miłosc Ojczyzny, nawet jesli nie jest najwyższym prawem ( amor patriae suprema lex ), to stanowi wartosc nieposlednią. A to już stanowi pierwsze kryterium wyboru.
Ja tymczasem, nie pochodząc z rodziny żydokomunistycznej splamionej zbrodniami na narodzie polskim, ani nie mając zaszczepionej zoologicznej ( = instynktownej ) nienawisci do kultury polskiej nie mogę być w III RP autorytetem oralnym, a każdy ma swój rozum i nieproszonych rad nie potrzebuje.
Dlatego też jak ktos chce na Korwina, to niech głosuje na tych, co chcą zabrać koryto tuczącym sie za nasze podatki swiniom  ( wg mnie najobrzydliwsze i najszkodliwsze swinie to te w służbowych garniturach, zapijające się służbowym Pomerolem ), a jak na narodowców, to tym bardziej, jak na Kukiza, to na Kukiza, bo też nie mogę się doczekac, kiedy na te „znienawidzone kurwy, rozpasłe mordy, krzywe ryje” przyjdzie i tak już dawno spóźniony kres. A jak kto na PiS, to pis go trącał, niech i tak będzie.  Itd, itd.
Jak zawsze przy takich okazjach poruszany jest temat rzekomego „marnowania głosów”. Chodzi o to, że z powodu wysokiego progu wyborczego głosy oddane na mniejsze partie opozycyjne mogą nie przełożyć się wejscie do Sejmu, w związku z czym lepiej od razu zagłosowac na PiS. Przed laty byłem skłonny w to uwierzyć, dzis już nie, ale najważniejsze uważam, żeby nie podchodzić do tego w sposób emocjonalny, a jedynie postrzegać to jako normalny RYTUAŁ wyborczy. No bo niby co ma mówić szef sztabu wyborczego PiS-u? Nie, nie głosujcie na nas, jestescie młodzi, rzutcy, wykształceni, głosujcie na Krula? No przecież przy całej swej głupocie nawet Rysiek Czarnecki aż taki głupi nie jest, bo jesli przekona do „niemarnowania głosów”, to ma czysty zysk.
Z drugiej strony mniejsze partie opozycyjne nie pozostają dłużne, a zwłaszcza „krulewięta”, głosząc za swoim Krulem ( = JKM ) że wszyscy poza nimi to bolszewicy i złodzieje, a PiS niczym się ani od zbrodniczej komuny strzelającej polskim patriotom w potylicę nie różni, a od PO różni się tylko tym, że jest jeszcze gorszy. Nie jest-li to aby nadużyciem, nawet jesli tłumaczyć to ferworem przedwyborczej kampanii, hę, hę?
I tu dochodzimy do tematu, który chciałem koniecznie poruszyć.
„Dzis Twój tryumf albo zgon”?
Utkwił mi w pamięci passus z jakiej książki s.p. Jędrzeja Giertycha, w którym oburzał się on na wyżej cytowane słowa „Warszawianki” z 1831 roku, pytając kto dał rozparzonym inicjatorom zgubnego w skutkach powstania prawo do robienia takiego zakładu, że dzis tryumf  Polski albo jej zgon? [ Swoją drogą pokłosiem tego typu skrajnie nieodpowiedzialnej bezmyslnosci jest bzdurne hasło „Nie ma wolnej Polski bez niepodleglej Ukrainy” ]. Jestem przekonany, że ci sami, którzy gotowi są rzucać na szalę los całego Kraju i jego przyszłych pokoleń nie byliby tacy pochopni w rzucaniu na szalę swojej miesięcznej wypłaty czy w przypadku eurocymbała Czarneckiego jednomiesięcznej eurodiety.
Co ciekawe, te same srodowiska polityczne, które nie pozostawiają suchej nitki na dawnych zwolennikach „tryumfu albo zgonu” i częstokroć za wzór stawiają STOPNIOWE reformy Aleksandra Wielopolskiego herbu Starykoń ( skądinąd jego „Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic” uważam za tyleż głupie, co skandaliczne ), w przypadku dzisiejszej Polski popełniają dokładnie ten sam błąd: albo zmienimy w Polsce wszystko i od razu, albo obrażamy sie i do kolejnych wyborów zamykamy w wieży z kosci słowniowej,  mając wszystkich innych poniżej pleców.
Uznając niezaprzeczalne zasugi JKM i jego srodowiska na niwie edukacji ekonomicznej i wolnosciowej, musze niestety zwrócić też uwagę na skutek uboczny: młodzi z natury są bardziej porywczy i niecierpliwi i oto mamy całkiem pokaźny zastęp duchowych wychowanków Krula, którzy twierdzą: chcemy WSZYSTKO albo NIC ( = dzis Twój tryumf albo zgon ), „tylko Korwin i monarchia absolutna”, albo całujcie nas pod ogon, bo nic innego nas nie interesuje. Logika podpowiada, że przy takiej zastawce jedyną alternatywą wobec wszystkiego jest NIC ... no i od kilkudziesięciu lat mamy nic.
Pryszczaci młodzieńcy, którzy nigdy nie słyszeli o Arystotelesie ( bo akurat JKM w felietonach nigdy o nim nie wspomniał ), mówią jak małe, rozpuszczone dzieci ( jak łajał żołnierzy stary kapral: „jestescie taka wasza jak małe dzieci, tylko wam dziwki i wódka w głowie” ): nie chcemy mniejszego zła! , nie rozumiejąc, że nie tylko obrona Ojczyzny jest mniejszym złem, ale nawet każda wizyta u dentysty.
Powyższe nie jest w jakimkolwiek stopniu merytoryczną krytyką PROGRAMU gospodarczego Krula, a jedynie szkodliwej postawy „wszystko albo nic”, bo tak politykę może robić co najwyżej ... dureń ( sic! )
Drugi, pokrewny temat, to rzekomy brak jakichkolwiek realnych różnic między PiS-em a PO ( jeszcze nie tak dawno JKM głosił, że PiS jako partia  narodowo-bolszewicka jest gorszy od „liberalnego” PO, mimo, że PiS uproscił podatki i obniżył, zas PO podwyższył ). Wiem, sam nie raz cytowałem słowa pana Michalkiewicza o tym, że PiS chciał wejscia do Unii w ramach płomiennego patriotyzmu, podczas gdy PO chciała tego samego w ramach zdrady i zaprzaństwa. Ale żeby nie widzieć różnic między PiS-em i PO potrzeba nie tylko zredukować widzenie swiata do bieli i czerni ( a co wtedy z 50 twarzami Greya? ), ale i zdecydowanej, złej woli.
Na blogu www.markd.pl znajdziemy na dzień dziejszy 2556 różnic czyli ponad dwa i pół tysiąca AFER PO.
To nie PiS, ale PO utrzymuje przy życiu „slązakowców” ( tych samych, ktorzy prosili Putina, że jesliby spuszczał atomówkę na Polskę, to żeby odpuscił slązakowcom, bo oni nie mają z resztą Polski nic wspólnego ).
To premier z PO zdradziła nie tylko Grupę Wyszehradzką, ale przede wszystkim interesy Polski i zgodziła się na przyjęcie 7 tys. – a może i 100 tys. islamskich byczkow w Polsce.
Czcigodny pan Michalkiewicz, który okresowo ulega metamorfozie w szyderczego zrzędę może ironizować i wyszydzać „rzekome” rożnice między BUL-em Komorowskim, a prezydentem Dudą, ale gdyby wybory wygrał „Tańczący z japońskimi krzesłami”, to już mielibysmy podpisaną ustawę o „uzgadnianiu płci”, a tak Ania Grodzka drapie się po jajach i rozważa wyjazd z Polski.
Co do kadr, to nie raz pisałem, że eurocymbał Czarnecki mógłby robić w Sevres pod Paryżem za wzorzec bęcwalstwa, tyle że tenże Czarnecki mogłby robić w PO za króla, niczym jednooki wsród slepych.
Poza tym demokracja ( dla Korwinowców d***kracja ) to nie jak chciałby drobny komuszek Piotr Krasko z TVP, okresowe uczestnictwo w wyborczym rytuale ( niczym składanie ofiary Mzimu przez dzikich ), tylko stałe współuczestnictwo życiu politycznym, w związku z tym nie przekonuje mnie nawet pan Michalkiewicz swoim szyderczym Polacy – nic sie nie stalo – i nie stanie – jesli nic się nie stanie, to tylko skutkiem naszego grzechu zaniedbania. Ja np. doskonale pamiętam obietnice PiS-u z okresu kampanii samorządowej dotyczące sprawy leżącej mi na sercu, to znaczy przekopania Mierzei Wislanej i rewitalizacji portu w Elblągu, tak samo jak sprawę sprowadzenia Polaków rozproszonych na Wschodzie ( w tym na cito z Mariumpola – i nie zamierzam zapomnieć o łajdackiej postawie PO w tej materii, a RafałaTrzaskowskiego z MSZ w szczególnosci ), o postulatach Kresowian. Itd itd. Nie zapomniałem też o Jarosławie ryczącym banderowskie hasła na Majdanie i dlatego tym bardziej będę pilnował, żeby taki skandal się już nie powtórzył.
Podsumowując:
Czy PiS ma monopol na patriotyzm? Po stokroć NIE!
Czy między PiSem a PO jest różnica? TAK, jak między alergią a AIDS-em, jak między nienajlepszym twarogiem a gównem!
Czy PiS-owi trzeba patrzeć na ręce? TAK, OCZYWIŚCIE!
Czy należy głosować? TAK!
Jak głosować? Zgodnie z własnym sumieniem i rozumem!

KOMENTARZE

 • @ireneusz 17:33:04
  Witam,

  Są ludzie od Korwina, zawsze wierni swoim poglądom, są narodowcy, są ludzie od Kukiza, można zgłosić swoją kandydaturę - oczywiscie najłatwiej jest się obrazić na rzeczywistosc, narzekać i wybrzydzać.


  pozdr
 • @ireneusz 17:33:04
  gdyby wszyscy prawicowcy mieli takie podejscie, to dzis prezydentem nadal byłby szczynukowycz no i mielibysmy ustawe o uzgadnianiu płci
 • Tak sądzę ! za kto głosuje na PO to albo żyd albo Degenerat !!!!!!!!!!!!!!!
  Apel ! Nie oddawać żydo-syjonistom-faszystom żydo-lewakom Polski Walkowerem ! mamy Korwina ! mamy Kukiza ! z bólem i PIS !! więc mamy na kogo głosować !!! [ na bezrybiu i rak jest rybą ] bojkotowanie wyborów to powtarzam do znudzenia !! to oddanie tej żydowskiej zgrai Polski [ PO SLD PSL Palikota ] walkowerem bo ta żydowska zgraj ma swój żelazny elektorat i przy niskiej frekwencji wślizną sie do sejmu !!
  !
  Jak by sie pozbyć z sejmu SLD Palikota i PSL ! TO JUŻ BY BYŁ NASZ SUKCES !!!!!! warto iść na wybory !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! PO SLD Palikot PSL ! to zwolennicy przyjmowania mułzumanów !
 • @ireneusz 18:32:57
  nie chodziło mi o szufladkowanie ani o obrażanie.
  Ale chocby w tym przypadku widzimy, że jednak wybór ma znaczenie.

  To czy ktos jest zwolennikiem "uzgadniania płci", czy też jest przeciwnikiem, to juz inna sprawa

  pozdr
 • @ireneusz 18:42:58
  "a cały artykuł to belkot

  neon24 schodzi na psy puszczając takie teksy przygłupom, powinny istnieć jakieś granice zidiocenia"

  - no normalnie zostałem przytłoczony poziomem argumentacji ;)
 • @MacGregor 18:01:18
  Tu może być jeszcze, szalenie istotne, kto liczy głosy. To jest jednak duża różnica, pomiędzy niestabilną koalicją z populistycznymi i radykalnymi przystawkami (powtórka z rozrywki), a stabilną większością konstytucyjną.

  Taki np Kukiz chce być trochę w ciąży. W tej chwili tak deklaruje.

  Do wyborów zostały dwa tygodnie, PIS powinno przekroczyć 40% w sondażach, ale stoi w okolicach 35%, z możliwością ześlizgnięcia się. Wystarczy jakiś lapsusik, potknięcie, straszny Macierewicz wsadzający UBeków, PIS wywoła wojnę z Rosją, wyrzucą nas z seperaśnej Unii i zjedzie do 30%, albo mniej, przez lemingozę, słoiki, lewactwo oraz autorytety naukawe i amoralne.

  Potem przywalą DD- i wystrzelą stopy, żeby Kaczor spłacał, co sobie zagrabiła PO. Rozpindoli sie to MacG. No musi. Ale dopóki Piłka w grze, jak mawia Marian..
 • Do żyda @ireneusz 18:57:08
  Wiesz żydzie jak jest między nami różnica ? że ty mnie nazywasz żydem ! a ty jesteś żydem !
  !
  Słowianie ! Wołajmy głośno DOSYĆ PRZYMUSOWEGO MIESZANIA RAS !
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Dobry żyd to żyd w Izraelu !!!
 • @ireneusz 18:32:57
  Myślę, że jak się prześpisz trochę to zrozumiesz, że tu wyszedłeś ty na idiotę nikt inny. No cóż, Bóg wszystkich obdarzył rozumem sprawiedliwie, nikt się nie skarży, że ma go za mało.

  Jak głosować, przede wszystkim nie na PO-PiS. PO przedstawiać nie muszę. PiS, wymieńmy kilka ich "patriotyzmów". Zawiązanie koalicji w zagranicznych mediach, tak, redemptoryści to konsorcjum medialne prowadzący działalność w prawie 100 krajach i nie wywodzą się ani nie mają swych władz w Polsce.
  Użycie dla promocji tego konsorcjum symbolu narodowego do którego PiS nie ma żadnych praw, czyli kotwicy Polski Walczącej. Rok później próbowali skraść symbol Powstania Warszawskiego ("W"). Bojówki PiS wyjące na cmentarzu, gdzie Polacy (powstańcy) oddawali hołd swoim bohaterom, kolegom.
  Kaczyński, jedyny chyba przypadek "opozycjonisty" którego zatrzymało SB, po rozmowie wypuściło i już nie niepokoiło, a oficer ze strachu sfałszował mu lojalkę. Chyba, starczy, resztę każdy dopisze sobie sam.
  Zwróćmy uwagę na to, że króciutkie 2 letnie rządy PiS, z największym kłamstwem Kaczyńskiego, Jak mój brat będzie prezydentem... spowodowała, że społeczeństwo pokazało PiS czerwoną kartkę na 8 lat. Można spodziewać się, że bardzo szybko społeczeństwo przekona się, że PiS to opcja jeszcze gorsza niż PO a będzie jeszcze pamiętało rządy PO, wtedy jest szansa, że porzucimy zgubną dla Polski zasadę, byle nie PiS, byle nie PO, co powoduje, że rzucamy się raz na PO raz na PiS, a o to chodzi grupie trzymającej władzę. Nikt inny, jak L.Kaczyński powiedział, nie ważne, jaki będzie rząd (PO czy PiS) interesy Izraela w Polsce będą zabezpieczone. To rząd PiS i L.Kaczyński byli głównymi fundatorami Muzeum Historii Żydów Polskich Pollin z pieniędzy podatnika. Tylko taką mamy szansę, gdy społeczeństwo zrazi się do PiS a będzie pamiętało PO, by pozbyć się tych partii i wybrać inną siłę. Czy mądrze wybierzemy, tego nie wiem. Ale PO-PiS na pewno nie jest żadną opcją dla Polski. Bo to wybór między reprezentantem konsorcjów zachodu a reprezentantem USA + Izraela.
 • Jak głosować ? To prosty algorytm.
  Jeżeli nie chcesz wojny na wschodzie to nie głosuj na PO i PIS, wybieraj partie potępiające politykę wojny, konfrontacji na wschodzie, na bliskim wschodzie... gdziekolwiek.

  Jeżeli nie chcesz być dalej bezczelnie okłamywany, okradany i zadłużany nie głosuj na liberałów PO, Petru, Korwin itp, wybierz kogoś innego, nie liberała.

  Jeżeli nie chcesz być manipulowany i poddany władzy Watykanu oraz światowej mafii korzennych nie głosuj na PIS, wybierz kogoś innego.

  Jeżeli nie chcesz dalej być niewolnikiem światowej mafii korzennej nie głosuj na PO, na PIS, na Petru , wybierz kogoś innego.

  Jeżeli nie chcesz u władzy partii obrotowych co to z każdym pójdą byle przy korycie to nie głosuj na PSL, wybierz kogoś innego.

  Jeżeli nie masz kogoś kto realizuje Twoją wizję Polaki to nie głosuj na nikogo i głośno protestuj że wybory nie są reprezentatywne (brak kandydatów popieranych przez wyborców czyli przez naród).

  Nie słuchaj podszeptów księdza bo on reprezentuje interesy Watykanu, nie twoje.

  Wybór mniejszego zła to ZŁY wybór, jeżeli nie masz SWOJEGO kandydata to nie głosuj, zostań w domu i protestuj że wybory zmanipulowane (np widać jak władze boja się Stonogi, jak go ograniczają).

  Ogólnie to myśl samodzielnie a nie na zasadzie bo tak mówili w TV czy na ambonie.
 • Do żyda @ireneusz 21:57:03
  No widzisz ! przyznałeś sie że jesteś żydem ! a ja widziałem już od dawna bo gadasz jak żyd ! [ kręcisz opluwasz mataczysz jak typowy żyd ] choć może i wieprzowinę jesz i nie jesteś obrzezany i nazwisko twoi rodzice zmienili ! ale obyczaje zostały żydowskie i to was zdradza !!!
  po paru zdaniach już wiem z kim mam do czynienia ! [ chyba ze sie żyd kamufluje ! ] ale do czasu kamuflaż bo w pewnym momencie żyd odpala i już wiemy że rozmawiamy z mośkiem Srulem ! [ jestes od Sakiewicza ? czy od TV Republika a może z PISu ? czy z PO ,WIEM !!! od Palikota !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Dobry żyd to żyd w Izraelu !!!!
 • Do @Nibiru 20:09:52
  świetnie to ujełeś zawsze z listy Schindlera !!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Powołać Unie Słowian ! przecz z żydowska UE !!!
 • wcześniej trzeba było ...
  Jak głosować?
  No właśnie, już jest po wyborach.Wyniki wiadome, karty rozdane.

  pozdrawiam,
 • Przeciw oscylatorowi wyborczemu POPiSu i lewicy nie uznającej między łodem ludzkim a soliterem różnicy
  http://telewidz.neon24.pl/post/126565,jestem-tym-ktory-popiera-grzegorza-brauna
 • @MacGregor 18:00:09
  Głupi jesteś czy głupków szukasz??Zgłoś swoją kandydaturę a przekonasz się jak się skończy taka zabawa i nie pieprz że kto ma inne poglądy od twoich jest gorszym patriotą jak można namawiać ludzi na udział w wyborach skoro nie ma wyboru?? Nikt nie daje żadnej gwarancji że dotrzyma danego podczas kampanii słowa ponieważ ordynacja wyborcza nie przewiduje takiej możliwości jak odwołanie posła czy senatora Poco więc robisz ludziom wodę z mózgów, jaki masz w tym cel?? Opluł cie już ktoś na ulicy??Nie , to cię opluje Jak masz jakieś wątpliwości to zadzwoń jeśli ci starczy odwagi Stefan Dembowski 513-326-440 STOWARZYSZENIE DEMOKRACJA USA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031