Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Po co nam niepodległa Lietuwa? [ wpis z nerw wyszedłszego ]

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Michnikowi wiadomo, do całkowitej likwidacji polskosci na Willeńszczyźnie i Laudzie. Ale po co nam?

 Horribile dictu, ale dla co poniektórych fanatycznych zwolenników konfabulacji Giedroycia polskie mniejszosci w krajach LBU stanowią tylko kłopot i przeszkodę w „koniecznym” porozumieniu się z naszymi sąsiadami przeciw Rosji. A jako że głupich nie sieją, to i w deklaratywnie patriotycznych mediach trafić można na pohukiwania w kierunku AWPL i jego przewodniczącego, Waldemara Tomaszewskiego ( skądinąd jednego z najwybitniejszych współczesnych polityków polskich ), że zamiast poddać sie dobrowolnej eutanazji kulturalnej i narodowej ( = bałto-lituanizacji ) w ramach przyjaźni polsko-litewskiej, to potrafi skutecznie walczyć o interesy Polaków żyjących w tej szowinistycznej i zakompleksionej republice postsowieckiej. ( Z przerażeniem czytałem komentarze na Niezależnej, wyzywające Waldemara Tomaszewskiego od ruskich agentów, których powinno się zlikwidować ).

Klasycznym przykładem polskiej skłonnosci do mitomanii i myslenia życzeniowego może być poniższy artykuł bardzo skądinąd przeze mnie cenionego Gadającego Grzyba pt:Projekt „Międzymorze” - strategiczny cel Polski, wg którego „Międzymorze” - rozumiane jako konfederacja państw naszego regionu ( w granicach jak na mapce wprowadzającej ) powinno stanowić stały punkt odniesienia dla wszelkich poczynań Polski i wyznaczać generalny kierunek działania.

Muszę przyznać, że też chciałbym, zeby tak było, ale gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Jeszcze nie tak dawno nawet pan Michalkiewicz ulegał złudzeniu, iż możliwe byłoby takie podwieszenie się pod politykę amerykańską, w którym traktowani bylibysmy jako ich fortpoczta, podłączona do finansowej kroplówki rzędu kilku miliardów USD rocznie, a nie jako skarbonka dla przemysłu holokaustycznego tudzież do robienia darmowej łaski.

Tymczasem zastanówmy się, po co tak naprawdę potrzebna nam jest niepodlegla Republika Litewska, okupująca Wilno i uzurpująca sobie nazwę Wielkiego Księstwa Litewskiego, które jesli już, to należy do dziedzictwa narodowego obecnej Białorusi [ jako ciekawostkę podam, iż nawet prof. Norman Davies, zdecydowanie przeceniany w Polsce i zupełnie nieznany za granicą, w swojej nienadającej się do czytania cegle „Zaginione królestwa” rozdział zatytułowany MDL ( Magnus Ducatus Lithuaniae ) poswięca Białorusi własnie ]. Może na mapce wygląda to ładnie, że jak się pozlepia więcej kawałkow do kupy, to w miejsce obecnej Polski widać mocarstwo od morza do morza. No cóż, proponuję porównać na mapie obszar obecnej Ukrainy pod rządami kijowskiej junty oraz doprawdy maleńkich republik Donieckiej i Ługańskiej. Albo przypomnijmy sobie ze szkoły mapę Rzeczpospolitej i maleńskich Prus Książęcych z czasów potopu szwedzkiego. Ciekawe, dlaczego to nie Rzeczpospolita dokonała rozbioru państewka karaluchów, tylko odwrotnie?

Letuwa w obecnym kształcie nie ma dla Polski najmniejszego znaczenia ani jako sojusznik militarny, ani nie zmienia w jakimkolwiek stopniu naszego położenia geopolitycznego ( w odrożnieniu od oczernianej i izolowanej Białorusi, która jako jedyna odgradza nas od Rosji w sposób mający kluczowe znaczenie geopolityczne; dla Polski państwowa przynależnosc Krymu czy nawet całej wschodniej Ukrainy nie ma najmniejszego znaczenia [ nie mówimy tu o traumach pani Anny Fotygi, bo dopóki trzymać ją z daleka od MSZ, to jej traumy też są dla Polski nieistotne ]; natomiast dopóki na Białorusi rządzi Baćka, to od wschodu jestesmy bezpieczni. Ja rozumiem, że np. pani Agnieszce Romaszewskiej wydaje się, iż jest wybitnym autorytetem moralnym i że zarówno pieniądze jak i honory od państwa jej się należą, dlatego też uważam, iż byłoby lepiej, gdyby wypłacać jej do ręki np. 10% dotychczasowych kosztów utrzymywania telewizji Biełsat i co jakis czas goscić na obiedzie u prezydenta czy prymasa, żeby jej ego miało z czego żyć, zas sprzeczny z polskim interesem Biełsat zlikwidować ). A dziedzictwo historyczne? No cóż, cała współczesna państwowosc bałto-litewska, oparta jest na zaprzeczeniu wspólnej tradycji jagiellońskiej i tradycji WKL. Po czyjej stronie była „Lietuva” w czasie wojny polsko-sowieckiej 1919-1921? Po czyjej w czasie drugiej wojny, skąd rekrutowali się nieukarani zbrodniarze i mordercy Polaków z Ponar? O dzisiejszym stosunku szowinistów żmudzkich do Polaków szkoda mówić, zas komsomolskiej buźki pani Grybauskajtie ( =Grzybowskiej ) szkoda oglądać czy słuchać. Czasmi słyszy się o litewskich „konserwatystach”, ale niestety, bliżsi są oni mentalnie ruskim konserwom z tuszonką ( skądinąd pyszne ) niż  konserwatyzmowi, tak, jak się go powszechnie rozumie w krajach cywilizowanych ( por: Hitler wzorem dla Litwinów? „Wspaniale sie mu udala transformacja duchu narodu” | - informacja z portalu kresy24, którego nawet młody Wildstein nie uważa za „pseudokresowy” ).

Po sprawiedliwosci powinnismy powiedzieć Bałto-litwinom „przeproscie i wynoscie się do swojego Kaunasu, z którego przyszliscie”, ale jako chrzescijanie i naród na własną szkodę nadmiernie łagodny, powiedzmy tak: wystarczy nam Autonomia Wileńska, ze stolicą w Nowej Wilejce, tak jak zaplanowano w roku 1990, oraz traktat mniejszosciowy na wzór tego z 1919 roku. A, i jeszcze własną przestrzeń powietrzną sami sobie kontrolujcie.

KOMENTARZE

 • @
  W zasadzie jedna uwaga (to a propos Gadającego Grzyba, czołowego blogera Niepoprawnych - kiedy pisałem tam , a mnie wyrzucona za patriotyczne podejście - przypadkowo wysłali do mnie pocztę wewnętrzną jaka prowadzili na mój temat), otóż powinniśmy przestać operować określeniem Międzymorze.

  Rozsądek i historyczne uwarunkowania wskazują, że bardziej stosowna byłaby nazwa RZECZPOSPOLITA MIĘDZYMORSKA.

  Wtedy problem szowinizmu litewskiego jawi się jako "wyrostek robaczkowy, który po prostu trzeba usunąć. Albo wrzód do usunięcia lub otorbienia.
 • @
  Problem nie leży w Litwie tylko w Polsce. Dla Polski Litwa mogłaby nie istniec, ale Litwa nie mogłaby funkcjonowac w przypadku wrogości Polski.
  Tymczasem relacje między naszymi krajami są takie , jakby było odwrotnie.
  Np. Wystarczyłoby zrobic przeciagajacy się remont trasy Budzisko- Suwałki z ruchem wahadłowym o statecznym cyklu, bu sprawy Polonii zostały załatwione w/g jej życzenia i w try miga. Nie wiedziec czemu to Polska zachowuje sie w tych relacjach , jak niesmiały, nic nie znaczący petent.
  Obserwując z bliska całą sytuacje , dochodzę do wniosku, że przyczyna być może tkwi w tym , że ich państwo istnieje realnie, a nasze tylko teoretycznie. A z tą ochrona przestrzeni powietrznej , to nie róbmy jaj : im to tak samo potrzebne jak nam , a może jeszcze mniej.
 • Pani Fotyga (a czy to polskie nazwisko?)
  lepiej niech robi łaskę kaczorowi i na urzędy już się nie pcha.

  5+
 • Czemu nie jestem zdziwiony:
  http://wpolityce.pl/swiat/257758-burzliwa-dyskusja-w-litewskim-sejmie-parlamentarzysci-podjeli-decyzje-o-utajnieniu-danych-bylych-wspolpracownikow-kgb-na-kolejne-75-lat
 • @Marx 8888 21:30:20
  O jakim to incydencie mówisz? Jakoś ominęło mnie takie wydarzenie.
 • @zadziwiony 13:50:22
  To nie był incydent, tylko pokazy w WB. Polak popisywał sie na MIG 29.
  Nie wiem , czy byłoby to możliwe fizycznie na F16, bo sie nie znam i nie interesuje mnie to, ale formalnie - pewnie nie, bo manewry b. niebezpieczne i w razie gdyby...... to lepiej nie myślec, co by się działo, a tak to wiadomo - na ruskim latał i sie doigrał. Niestety sprawy politycznie poszły za daleko : Polak latając na "ruskim złomie" zadziwił świat, że tak w ogóle się da.
 • Kilka mln osób oglądało popis pionowego strartu polskiego pilota !
  i żeby było śmiesznie te żydowskie gówna medialne nie poinformowali
  że to był rosyjski samolot MIG !!
  !
  Apel do gówna medialnego w Polsce ! więcej czosnkowego gówna to będzie więcej śmierdzieć ! a wy żydo-chazry w gównie lubicie się taplać
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianski lach ! Powołać UNIE SŁOWIAN !!!
 • @Mariusz G. 20:50:56
  Wielokrotnie o tym pisałem, o remontach przejścia granicznego, dróg, niekoniecznie kontrolach, choć "indykom" (tak kierowców z Litwy nazywają nasi tirowcy) warto ukrócić jazdę bez zahamowań.

  10% PKB Litwy generuje transport. To zagłębie transportowe Europy. Remont przejścia, remonty dróg, sztuczne manifestacje na pasach nad granicą wykończy ich ekonomicznie.

  W czym problem? W "naszych" bandytach z nierządu. To ci nierządnicy celowo utrzymują taki stan rzeczy. Obawiam sie, że czerpią z tego satysfakcję, w ramach rytualnego dręczenia Polaków.

  A rafineria w Możejkach? Litwini stwierdzili ze za 1 złotówkę powinni to kupić do Polaków. Nie lepiej zdemontować instalacje i wywieźć do Polski a resztę podpalić w ramach zapruszenia ognia? A może tylko ogłosić remont na pól roku? Litwa zdechnie od razu, ze swoim faszyzmem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728