Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1752 posty 1580 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Profesorze ( Sz) czerski, musi to na Rusi!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dopóki dr Szczerski kierował się własnym rozumem i sumieniem, wzbudzał u mnie podziw szczery ( pamiętam, jak zjechał cymbała Sikorskiego w Sejmie – był to majstersztyk pod względem zarówno formy jak tresci ).

 

Nic więc dziwnego, że mianowałem go był w myslach przyszłym ministrem spraw zagranicznych.
Ale odkąd jako profesor zastąpił rozum instrukcjami amerykańskiego ambasadora, zas sumienie partyjną dyscypliną,  zaczął wygłaszać coraz więcej czerstwych kawałków, które równie dobrze mogłyby wyjsc spod klawiatury redaktorów na Czerskiej. Czyżby przypadek opisywany przez Mickiewicza w „Pani Twardowskiej” ( Adam Mickiewicz, ruski agent Putina, zdekonspirowany jako autor ustępu „Do przyjaciół Moskali” ) ?
Na patrona z trybunału,
Co milczkiem wypróżniał rondel,
Zadzwonił kieską pomału,
Z patrona robi się kondel.
 
Kto i czym zadzwonił, że z tak dobrze rokującego politologa zrobił się nam profesor czerski?
Czytamy bowiem:
A czemu nie prowadzić dwu równoległych  dialogów: o historii i o pomocy? A w międzyczasie jesli cokolwiek finansowac, to Polaków na wschodzie, polskie lobby na wschodzie orazdenazyfikację,debanderyzację ideratyzację na Ukrainie? Skad u prof. Szczerskiego MUSIMY? No chyba,że w ramach robienia łaski za darmo Amerykanom, w czym jak obawiam się – PiS przejmie amerykańską pałeczkę od PO? [ przepraszam za narzucające się skojarzenia ]. No i niby z kim mamy dialogować historycznie: z Parszywym Sektorem ( „zrobimy Polakom drugi Katyń” – kryminalista Jarosz w rozmowie z psychopatą Tiahnybokiem ) czy z jakimis innymi spadkobiercami OUN-UPA, do dzis przechowującymi swięcone banderowskimi popami siekiery i noże jako relikwie?
Ja rozumiem odznaczonego przez ukraińską bezpiekę za „hawnobros”  ( = obrzucanie łajnem ) Sakiewicza, ja rozumiem dr Targalskiego, który boi się otworzyć lodowkę, żeby mu z niej Putini nie wyskoczył, a jednoczesnie modli się, żeby Putina nie zabrakło, bo bez niego jego życie straciłoby sens, ja nawet rozumiem sprawnego intelektualnie inaczej dr Żurawskiego vel Grajewskiego, wg którego strzelanina na Zakarpaciu to wynik „rosyjskiej infiltracji Prawego Sektora” ( sic! por. Na Ukrainie gorąco – no nic, tylko obić durnia zdechłym prosiakiem z warszawskiego meczetu ). No ale juz prof. Szczerski to intelektualnie zupełnie inna półka i jego postawy niedostatkami umysłowymi nie da się wyjasnić.
Zdjęcie wprowadzające pożyczyłem bez wiedzy i zgody od kol. Białasa, a na nim, według konsekwentnej terminologii portalu wPolityce.pl, typowy prorosyjski terrorysta z Donbasu ( na tym samym portalu psychopaci z Parszywego Sektora to zawsze „bojownicy” ) – już ukraińscy heroje wiedzieliby, co z nim zrobić!
Na dodatek: VARIA czyli różne takie tam
PS 1
Za panem Michalkiewiczem przypominam słowa pani Kidawy-Błońskiej, jeszcze jako rzecznika rządu PO:
to są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań” ( wyjaśnienie przyczyn braku 19 miliardów złotych, które gdzieś przepadły w związku z przejęciem przez rząd 130 mld złotych z OFE; ciekawe, czy w podobny sposób możnaby wytłumaczyć skarbówce niedopłatę stu PLN podatku ).
PS 2
Z innej, niediogenesowej beczki: przytaczam mój okólnik wysłany 15 lipca mejlem wszystkim znajomym Angielczykom:
RE: Two glorious anniversaries.
15th July 1099      - the Crusaders recapture Jerusalem
15th July 1410      - the Poles beat the shit out of the Teutonic Order at the battle of Grunwald / Tannenberg ( the largest pitched battle in mediaeval Europe ), forever traumatising the Germans in the process
 August 1914       - the Prussians beat two invading Russian armies not far from where the original Grunwald / Tannenberg battle took place and call their victory ‘The second battle of Tannenberg” in order to relieve the trauma of 1410
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31