Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1866 postów 2442 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nadesłane: list otwarty z okazji Dnia Wolnosci Podatkowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List otwarty do burmistrza Szczecinka z okazji Dnia Wolności Podatkowej 11 czerwca 2015

 

Wielce Czcigodny Panie Burmistrzu
 
Jest pan prominentnym działaczem partii, która od 8 lat „rządzi i dzieli” w Polsce. Jeszcze dłużej – a do tego zupełnie samodzielnie i niepodzielnie – włada pan naszym pięknym i kiedyś czystym i spokojnym miastem. Możemy więc przyjąć, że ponosi pan pełną odpowiedzialność za to co się tutaj dzieje i jak żyją ludzie.
Dzisiaj przypada umowny dzień wolności podatkowej. Są tacy, co twierdzą, że „jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej”, bo (prawie) co roku coraz krócej musimy pracować na państwo. A jak jest w Szczecinku?
 
Zadania z wykorzystaniem środków unijnych nie przyczyniły się do powstania żadnych inwestycji przynoszących w przyszłości dochody czy stałe miejsca pracy. Nie mówimy tu o rozbudowach prywatnych jadłodajni pod hasłem zwiększenia konkurencyjności*. Wszystko czym Pan się chwali powoduje konieczność stałych i corocznych wkładów finansowych ze strony miasta.  A skąd miasto ma pieniądze? Jasne – że z naszych kieszeni. Stawki opłat za wieczyste użytkowanie – jak w stolicy. Wyliczono je w momencie chwilowej hossy. I tak już zostały. Stawki podatku od nieruchomości bliskie górnej granicy. Tylko lichy wskaźnik dopuszczalnego ich podniesienia, przewyższający „uzysk z wyzysku mieszkańców” zniechęcił pana i pańskich współpartyjniaków do ich podniesienia na bieżący rok.
 
Od pewnego czasu zaprzestał pan aktualizacji w biuletynie BIP urzędu miasta ilości mieszkańców zameldowanych w Szczecinku.. Czyżby dlatego, że obawia się pan pytań „burmistrzu gdzie jest kilka tysięcy szczecinecczan ???” A jak się spojrzy na ilość mieszkańców wynikającą z deklaracji śmieciowych – to gorzej jest chyba tylko w pana ukochanej, rodzinnej Łodzi.
Po zachętach jakie przedstawiliśmy w jednym z programów kablowej  TV Zachód zdecydował się pan na przebudowę targowiska. Jak wyszło – tak wyszło. Większość nakładów wyrzucona w błoto (nieszczęsny barako-hangar), niefunkcjonalne stoły, brak logicznego rozplanowania ustawienia stoisk etc. Za to ceny jak w Europie. Tej prawdziwej.
 
Obejmując urząd na pierwszą, niepełna kadencję miał pan szansę wyplątać się z kosztownego „Dorzecza Parsęty”. Skoro pan tego nie zrobił (z niewiedzy czy niechęci – nie wiemy), to teraz odpowiada pan za cenę wody i ścieków. Co z tego, że księgowo wszystko jest na tip-top ? Operacja się udała, tylko mieszkańcy-pacjenci mogą nie przeżyć. Mimo iż śmieci wywozi miejscowa, samorządowa spółka stawki są nieakceptowalne. Księgowo znowu gra – ale jak się w spółki-monopolistów podpina inne działania bardzo kosztowne (basen, schronisko dla psów, niby samodzielny SzLOT, korty tenisowe etc), to mieszkaniec nie ma wyboru. Płaci i płacze. A mieszkaniec Szczecinka jest w swej masie biedny. No jasne – jak spojrzeć w oświadczenia majątkowe Pana i pańskich kolegów i koleżanek, to jest jak w bajce.
 
Panie burmistrzu. Ma pan jeszcze co najmniej 3 lata przed sobą jako włodarz miasta. Ma pan szansę na dokonanie takich zmian, które dadzą trochę ulgi mieszkańcom. Nie starczy tej ulgi na – tak ulubione w Platformie Obywatelskiej ośmiorniczki i wołowe policzki – ale dla wielu mieszkańców nawet te kilkaset czy kilkadziesiąt złotych w kieszeni ma znaczenie. Niech pan tak jak w przypadku targowiska, zechce kupić nasz pomysł na tanie miasto. Niech go pan przedstawi jako własny czy PO. Niech pan zacznie wreszcie myśleć w kategoriach nie fajerwerków czy wodotrysków, tylko codzienności. Jest nas w Szczecinku coraz mniej. Jesteśmy coraz starsi. Jesteśmy coraz ubożsi. Dlatego tak nam zależy, by dzień Wolności Podatkowej u nas przypadał dużo wcześniej niż w innych regionach kraju.
 
Tylko błagamy – niech odrzuci pan teksty w rodzaju :”trzeba było wygrać wybory”. Jest pan burmistrzem wszystkich mieszkańców Szczecinka
 
* była małżonka burmistrza dostała środki na rozbudowę jadłodajni (zwiększenie konkurencyjności poprzez wdrożenie nowych potraw) o czym świadczy przymocowana w załomie budynku tablica informacyjna

por.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031