Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Czy Polska powinna domagać się odszkodowań od Izraela?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez ponad dwa stulecia to właśnie Żydzi zajmowali się handlem polskimi niewolnikami w stolicy Imperium Osmańskiego, Stambule. Mieli na niego monopol.

 

Jak pisał prof. Andrzej Dziubiński:
„Cały handel niewolnikami w Stambule pozostawał w rękach około 2 tysięcy zorganizowanych w osobny cech Żydów, którzy zarówno tutaj, jak i w innych miejscowościach nad Morzem Śródziemnym (w Tunisie, Liworno) prowadzili ten dochodowy proceder.”[1]
( ... )
Przeszło dwadzieścia tysięcy niewolników przechodziło rocznie przez stambulskie targi, a tym samym żydowskie ręce!
 
Czy powinniśmy domagać się odszkodowań?
Tematem starannie omijanym przez cieszące się największą oglądalnością i poczytnością media, jest kwestia roszczeń, jakie wysuwa państwo Izrael wobec Polski i zobowiązań, jakie podobno Polska w tej sprawie podjęła. Wspomniał o nich prezydent Izraela Reuwen Riwlin w wywiadzie udzielonym PAP w październiku 2014 roku:
„Jeśli chodzi o zwrotu mienia żydowskiego również ten temat będzie obecny podczas naszych rozmów. Wiem rzecz jasna, jakie jest polskie stanowisko w tej sprawie, jak również znam obietnice i umowy, jakie zostały udzielone i zawarte.”[4]
Sprawa nie jest błaha, bo podobno roszczenia te przewyższają zawrotną kwotę 60 miliardów dolarów!
Jedynym kandydatem na prezydenta Polski, który podnosił tę kwestię w swojej kampanii wyborczej, był Grzegorz Braun. Został za to okrzyknięty faszystą. Reszta milczy w tej sprawie jak zaklęta. Milczą media głównego nurtu. Milczą politycy. Tak, jakby tematu w ogóle nie było. A tymczasem WikiLeaks ujawniło tajną notatkę ambasadora USA w Polsce, z której wynika, że:
„Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do skarbu państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów. Komorowski złożył taką obietnicę w styczniu 2009 r., a jego deklaracja jest kluczem do zrozumienia szeroko zakrojonej strategii rządu. Ambasador Victor H. Ashe zaraportował do Departamentu Stanu USA, że „Komorowski stwierdził, iż premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, […] by »dołożyli się do rekompensat«, sprzedając państwowe lasy i nieruchomości”[5]
Polska miałaby więc wypłacić odszkodowania za mienie zrabowane Żydom nie przez państwo polskie (które przecież uległo likwidacji na początku II Wojny Światowej), ale przez Niemców i Sowietów? I komu to odszkodowanie miałoby być wypłacone? Państwu, które nawet nie istniało, gdy doszło do tej grabieży?
Warto przy tej okazji przypomnieć, że Polska już ponad pół wieku temu zapłaciła odszkodowania i USA, i kilkunastu państwom zachodniej Europy, by ich żydowscy obywatele, którzy na terenie naszego kraju stracili majątek, nie mogli w przyszłości wysuwać żadnych roszczeń wobec Polski. Czy więc te nowe żądania, to nie uzurpacja?
A może, zamiast szukać źródeł sfinansowania tych roszczeń, polscy politycy wystawią Izraelowi równie absurdalny rachunek? Rachunek za to, że Żydzi, przez dwa stulecia, na wielką skalę trudnili się handlem polskimi niewolnikami? Podkreślę „na wielką skalę”, bo sam handel niewolnikami pochodzącymi z terenów polskich jest znacznie starszy. Żydzi prowadzili go już co najmniej w dziesiątym wieku. A pisał o tym jeden z nich – Ibrahim ibn Jakub, czyli Abraham syn Jakuba. Tyle, że wówczas skala tego procederu, choć spora[6], nie była chyba aż tak dramatycznie wielka jak w wiekach XVI i XVII.
 
dr Radosław Sikora
Całosc: //www.kresy.pl

KOMENTARZE

 • Za niewolników ?
  A za ponad tysiąc lat ich goszczenia przed całkowitym holocaustem ?
 • @provincjał 17:49:59
  // przed [Totalnie] całkowitym holocaustem//
  https://www.youtube.com/watch?v=obKtXTOtrpw
 • Zdecydowanie tak
  Za 800 letnie pasożytowanie na Polsce, za korupcje elit i szlachty, za rozbiory Polski, za traktat wersalski, za wciągnięcie Polski do II wojny światowej, za Katyń, Charków, Miednoje i inne, za mordy na Żołnierzach Niezłomnych, za dzisiejsze ich marionetki wiernie służące żydostwu i rozkradające majątek narodowy, za pogardę wobec Narodu Polskiego, za walkę z chrześcijaństwem i wiele innych.
 • Z tego co wiem, to Polacy udzielili gościny Żydom...
  przepędzanym po całej Europie. Król Kazimierz przygarnął ich a oni za to handlowali Polakami?
 • @Jan Paweł 21:18:17
  Ten rzekomy przywilej od Króla Kazimierza, którym sobie żydzi gębę do dziś wycierają to fałszywka sprokurowana przez nich samych.

  Wielu poważnych historyków pochyliło się nad tym tematem.
  I nic nie znaleźli. Oprócz przekazów i bajek żydowskich.
 • A może poznać prawdę ?
  Może zażądać od żydów odszkodowania za zbrodnię w Katyniu bo w końcu najwięcej tych mojżeszowych wszaży podpisało się pod rozkazem wymordowania polskich oficerów ( poza tym rozkaz podpisało 2 gruzinów i jeden Rosjanin ale były 3 podpisy żydów ) i to żydzi są odpowiedzialni za tą masakrę - a tak poza tym to ta wszawa nacja z kwiatami witała bohaterskich żydów którzy pod sowieckimi sztandarami napadli 17 września 1939 r. przedwojenną Polskę. Podobnie zachowywali się ukraińcy. Dlatego jedni i drudzy są teraz największymi przyjaciółmi III RP - w każdym razie jej żydowskiego kierownictwa reprezentowanego medialnie przez Michnika. A najlepsze jest to że lemigi wieżą w prawdy objawione przez niejakiego Szechtera ( wspomnianego wyżej przefarbowanego żyda Michnika ). Moim zdaniem tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze pozwolą wytępić władzę żydostwa (mniejszości sprawującej władzę) w POlsce.
 • nie do końca jestem pewny
  bo wtedy dalibyśmy szkopskim "nałkofcom" narzędzie legitymizujące nazwę słowianie jako pochodną od angielskiego slave (niewolnik) - rzymianie na niewolników mówili sClavu(e)s. największy problem chazarzy mają od czasu jak wjoby dostali od sowietów :D i wypieprzać na zachód musieli, kryjąc się ze swoją mitologią. odnosnie żydków sefardyjskich to o ile dobrze pamietam, żaden tubylec nie ma prawa im krzywdy zrobić ale cały cash do królestwa należy. no tak. nie chodzi o królestwo żydowskie...
 • @czerwony baron 21:53:45
  pod wpływem jestem dobrych wieści :) chodzi o prawa kazia wlk

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728