Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1540 postów 726 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J23 na angielskiej prowincji alias ruski agent ps. "Moherowe Walonki Putina"

Chcemy znać pogląd Dudy na neobanderyzm.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List srodowisk kresowych do kandydata Dudy.

 

Gratulując Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w I turze wyborów prezydenckich Zarząd Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych Na Wołyniu zwraca się do kandydata PiS z listem otwartym w sprawie jego stosunku do odradzającego się na Ukrainie banderyzmu.
Środowisko i ludzie związani z działalnością wspomnianego Stowarzyszenia w pierwszej turze w większości oddali swój głos na Pawła Kukiza, który bardzo wyraźnie określił swój stosunek do upamiętnianej przez nas Zbrodni Wołyńskiej a także do tego co obecnie dzieje się za naszą wschodnią granicą, zarówno w kwestii pamięci historycznej jak i zachowania administracji i środowisk politycznych naszego sąsiada.
"Jesteśmy stowarzyszeniem otwartym na poglądy każdego , nie możemy jednak pozwolić na świadome i mamy wrażenie dokładnie wypracowane próby zakłamywania tego co działo się w województwach południowo-wschodniej Polski w czasie drugiej wojny światowej" napisali, podkreślając, iż stosunek obecnego prezydenta do tej kwestii zdążyli już niestety poznać w czasie całej pięcioletniej kadencji.
"Nie chcemy jednak oddawać swojego głosu na kogoś o kim nie wiemy do końca jaki jest jego stosunek do naszej działalności . W związku z powyższym chcielibyśmy zadać Panu kilka pytań, na które mamy nadzieję, pomimo niewątpliwie napiętego kampanią kalendarza, zechce Pan udzielić odpowiedzi" dodali.
Przedstawiciele stowarzyszenia pytają zatem:
- Czy ma Pan zamiar kontynuować linię obecnych władz naszej Ojczyzny, które oferują stałą i właściwie nieograniczoną pomoc oligarchom i wyłonionej przez nich władzy na terenach obecnej Ukrainy, zapominając, że pieniądze te muszą być każdorazowo odebrane z naszego wspólnego polskiego budżetu? Zabrane matkom, pielęgniarkom czy wojsku.
- Czy poprze Pan projekt Uchwały w sprawie nasilenia się tendencji nacjonalistycznych na Ukrainie zgłoszony do laski marszałkowskiej Druk 3261 Warszawa 17.03.2015r. Sejm RP VII kadencji?
- Czy jest Pan zwolennikiem dozbrajania Ukrainy przez Państwo Polskie?
- Czy możemy liczyć na to, że wystąpi Pan do władz obecnej Ukrainy w sprawie likwidacji przynoszących hańbę polskiej pamięci pomników Szuchewycza, Bandery i zbrodniczej formacji SS Galizien?
- Czy wystąpi Pan do władz sąsiadującego obecnie z nami państwa o ściganie a w pierwszej kolejności uznanie zbrodni ludobójstwa, której dopuścili się Ukraińcy na narodzie polskim?
Jednocześnie wyrazili nadzieję, że Andrzej Duda będzie pamiętać o stowarzyszeniu a także, że pomoże w upamiętnieniu 200 tysięcy Polaków pomordowanych na kresach wschodnich przez bandy ukraińskich nacjonalistów, w tym około 70 tysięcy zamęczonych naszych najbliższych na Wołyniu. "Na prawdę o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i pozostałych kresach naszej ojczyzny czekamy już 72 lata" skonstatowali.
Anna Wiejak
Źródło: www.prawy.pl
PS
Dodałbym jeszcze pytanie o stanowisko wobec u-roszczeń żydowskich wobec Polski i związaną znimi akcją upokarzania Polski w swiecie.

KOMENTARZE

  • Ajwaja kandydata
    mało to obchodzi jeśli w ogóle.Za chwilę miną 3 miesiące "pokoju" na UPA dlinie i czas szkolenia mięsa armatniego dobiegnie końca. Tamtejsze mongoły z mongołami z Polinu będą szykować akcje-prowokacje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031