Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1829 postów 2195 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Kto nie skacze, ten Moskal...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... czyli o tym, jak byle bladź ( np. banderowska ) może jednym palcem sterować Polakami.

 

Na portalu naszego kolegi (https://adnovumteam.wordpress.com/ ) znalazłem zamieszczony wyżej dowcip, który pozwolę sobe spolszczyć dla nieznających rosyjskiego:
„Nasza kompania szła do ataku na umocnienia separatystów i nagle znaleźlismy się na polu minowym. Wszyscy zamarlismy, bojąc się poruszyć. I nagle jakas terrorystyczna swołocz jak nie zakrzyknie z krzaków:
- Kto nie skacze, ten Moskal!
I tak zginęła nasza kompania”.
Świetny dowcip ... tyle, że dokładnie taką mądroscią kierują się nasi pożal się Boże politycy ( nie chcę wprowadzać złego stylu, ale w tym przypadku słowa mądrosc, nasi oraz politycy, wszystkie trzebaby ująć w cudzysłów ).
Dmowski przestrzegał przed rzekomymi patriotami, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niźli kochają Polskę. W miejsce „niech się stanie sprawiedliwosc, choćby miał zginąć swiat”, mamy dzis doktrynę „jesli zginie Rosja, to i Polski nie żal”. Np. dla eurocymbała Czarneckiego nie ma takiej ofiary, której nie powinni poniesc INNI Polacy, byle Rosji zaszkodzić. Czymże jest bowiem bankructwo jakichs rolnikow z Małopolski, czymże degrengolada jakies biedoty z północnych Mazur, wobec celu nadrzędnego, jakim jest zaszkodzenie Rosji ( słowne, bo skutecznosc antyrosyjskiej histerii w polskim wykonaniu nawet nie smieszy ).
Kiedy inne kraje kierują się własnym interesem państwowym, w Polsce, obok poswięcania się dla innych ( za wolnosc waszą i ... waszą ), najważniejsza jest najnowsza wersja „linii Giedroycia” czyli „niewpisywanie się w narrację Putina”, a kto tej zasady nie przestrzega,  kto nie skacze, ten Moskal. I dlatego skakać musi, choćby na polu minowym.
Stąd nie dziwi stanowisko partyjnego aparatczyka Schetyny, wg którego
Wiktor Orban, nasz niedawny bratanek, swoją naturalną gdzie indziej troską o włąsnych rodaków, bezdyskusyjnym gdzie indziej pierwszeństwem dla własnych, w tym przypadku węgierskich, interesów, budzi wsród naszych cymbałów odrazę, albowiem „wpisuje się w narrację Putina”. Czyżby Węgrow nie obowiązywała „linia Giedroycia”? ( ja w Pismie Świętym o niej wprawdzie nie czytałem, ale przed koniecznoscią szkodzenia Rosji zapewne i autorytet Biblii musiałby zblednąć ).
Jeden z najrozsądniejszych i najskuteczniejszych polityków polskich, przewodniczący AWPL, Waldemar Tomaszewski, ratuje opuszczonych i sprzedanych przez Macierz, wynaradawianych przez letuwskich szowinistow Polaków na Wileńszczyźnie, ale co z tego, skoro „wpisuje się w narrację Putina”, nie mówiąc o tym, że nie konsultował „nieprzekraczalnej linii Giedroycia” ani z prof. Andrzejem Nowakiem, ani nawet z red. Ssakiewiczem. A przecież dawno powinien był poswięcić siebie i swoich rodakow dla zgody z Sajudisem, zgodnie z wytyczną G.Kostrzewy-Zorbasa.
W demaskowaniu ruskiej agentury ( „wpisującej się w narrację Putina” ) autorytetom oralnym pomaga „wewnętrzy wykrywacz”, zainstalowany m.in. u pani Agnieszki Romaszewskiej:
Znowu ci goście z "Kresów" się zabierają za robotę. Jużmi donoszono. Jak widać zgodnie z prawdą... bo pracują jak mrówy. Nie wątpię że i po ukraińskiej stronie jakiejś mrówy pracują. (…) mam wewnętrzny wykrywacz na moskiewska agenturę, który mi piszczy w pewnych okolicznościach. I on piszczy obecnie dramatycznie w okolicy niektórych środowisk i tekstów".
Jak ktos chce, to może zażyć podwójny aviomarin i poczytać najnowsze komentarze na „Niezależnej” – okazuje się, że nawet uczestnicy polskich Rajdów Katyńskich to zdrajcy, bo zadają się z Ruskimi; nie potrzebujemy już ich ( scil. my, koszerni Gapolacy, my odznaczeni przez banderowską bezpiekę itd ), byle nie wpuscić do Polski „Nocnych Wilków”, przez ktorych od dwóch tygodni mamy nocne moczenie.
Nie jest tedy żadnym zaskoczeniem, iż byle żuk i żaba, zorientowawszy się, jaką mądroscią kierowana jest polityka polska, każdy potencjalny konflikt interesów z miejsca ustawia w kontekscie „narracji Putina”. Dzis dosłownie każdy może podejsc do Polaka i zażądać „sciagnij portki i wypnij się”. Wszak przykładowo lepiej oddać banderowcom Przemysl i 17 powiatów, aniżeli wpisywac się w narrację Putina, nieprawdaż?
I dlatego, żeby nawet nie padł na nas cień podejrzenia, sami wpisujemy się w dowolną antypolską narrację – eskimoską, niemiecką, letuwską, banderowską ... byle nikt nie powiedział, że my Moskale i że nie chcemy skakać.

KOMENTARZE

 • Trafne
  i niestety prawdziwe spostrzeżenia. Nawet systematyczne przyjmowanie dużych dawek aviomatinu nie powstrzyma odruchów wymiotnych na widok niektórych "politykierów" szczególnie Ryszarda Cz.
 • skaczę i szczam
  na ścierw banderowców .Pal wam w wasz chazarski zad .
 • Smutne, ale prawdziwe.
  Obawiam się , że to jeszcze nie koniec błazenady naszych politykierów. Większość z nich ogarnął jakiś amok i racjonalne argumenty do nich nie docierają. Jeśli premier naszego rządu, nazywa prowokacją - przejazd przez nasz Kraj - grupy rosyjskich motocyklistów , to co sądzić o takiej pani premier ? Pewnym pocieszeniem jest fakt, iż coraz więcej prawdy dociera do naszego spoleczenstwa i niektórzy z polityków zaczynają mówić innym głosem. Osobiscie mam nadzieje, że przyjdzie w końcu czas rozliczeń tych wszystkich, ktorzy działają na szkodę Kraju -nazywając to racją stanu.
 • Antyrosyjski koszmar
  Ta zbiorowa głupota jest wręcz odrażająca !!! I pomyśleć ze jeszcze ze dwa lata temu uważałam tzw. "Gazetę Polską" za faktycznie polską !!! Co za obłuda ! Ten konflikt z UPAiną obnażył wszystkie antypolskie ścierwa typu PIS, GP, "fronda" tv "republika" itp. Bando łgarzy przestańcie się podszywać pod Polaków i udawać polskich patriotów i katolików !! Zdemaskowaliście się sami ! WON na UPAinę ! Tam wasze miejsce !!!
 • Obawiam się ze lepiej juz nie będzie.
  Czy Kijów jest stolicą III RP?.Niestety, nie ma powodó zeby temu zaprzeczyć.
  http://litera.fr/category/news/
 • Na razie obowiązuje PO:PiSowe popieranied nieporozumieniajak pod rządami posowieckich oligarchow na Ukrainie
  Nawet Kowal szczuje nas na Ruskich wilkow jak banderowców na donieckich kozakoiw. Banderowsdkiej Ukrainie może jewishamerykanie dodrukują troche dolarów na czarnej dziury zatkanie gdy nie starczy euro. Nam może dofinansuja za nasze niemiłe korwinistomn Mikkego lasy i Azoty kolejną autostradę lub stadion z aqaparkiem.
 • @prese 10:08:04
  Polecam ciekawy tekst na temat Ukrainy.
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/865977,skrzypczak-ze-mnie-dupa-nie-polityk-odwoluje-wszystko-co-mowilem-o-ukrainie.html
 • stan świadomości
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/01/a68.jpg
 • @kserkses 11:02:12
  http://cs625527.vk.me/v625527980/29d7b/XMcmmFciLBY.jpg

  Mapa pokazuje, co i kiedy sprezentował Ukrainie komunistyczny Związek Radziecki.
  Nie pasują Moskale? Nie pasuje wspólna historia w ramach ZSRR?
  Trzeba iść zgodnie ze swoimi zasadami i oddać to, co dała komuna...
  Tu artykuł przetłumaczony poprzez google ze strony Antymajdanu:
  Na Ukrainie, zostały zakazane nie tylko serial "Siedemnaście mgnień wiosny", ale także nagradzać weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Nawiasem mówiąc, tak zwaną war jest teraz możliwe.

  Wszyscy, którzy nie zgadzają się utożsamiać komunizm i nazizm, nowe władze grożą wysłać do więzienia.

  Opuszczony Radziecki - terytorium powrotu.

  Cios weteranów

  Najwyższej przyjął pakiet ustaw, które równa się sowieckich symboli symboliki hitlerowskich Niemiec. Do publicznego wykonywania Hymn ZSRR lub marszu pod czerwoną flagą z sierpem i młotem, można pójść do więzienia na 5 let.V kraju musi usunąć wszystkie pomniki radzieckich przywódców, aby całkowicie zrezygnować z sowiecką toponomastyki do zmiany nazwy miast. Oznacza to, Dniepropietrowsk, Kirovohrad, Dniepropietrowsk - wszystko może wydawać się w nowy sposób.

  Zmiana nazwy i usunięcie pomnika wpłynie przede wszystkim niestabilne regiony południowo-wschodnie. W tym, na przykład, znajduje się 30 km od linii frontu Artiomovskiy. Podczas gdy w mieście niedawno przeszedł referendum, w którym obywatele mają postanowił opuścić miasto.

  "W przypadku zmiany nazwy ludzi będą musiały odnowić paszportów i dokumentów dla nieruchomości. Kto za to zapłaci? - Znosi Andrew Zołotariew, analityk polityczny w Kijowie, a także zwraca uwagę na fakt, że setki budynków mają zestrzelić symbolikę. - Kto zapłaci za naprawę elewacji "Ale gorzej niż wydając pieniędzy -?! Policzek, który otrzymał ukraińskich weteranów. Nie tylko, że cieszę się, utożsamiane nacjonalistów z OUN i UPA, to jest tych, którzy pracowali w czasie wojny z Niemcami, do weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  Obecnie nie jest jasne, czy osoby starsze, które uratował świat przed faszyzmem, położony na 09 maja medali - lub "propaganda sowiecka" ich zbyt upekut na 5 lat? "Ten cynizm najwyższy standard - w przededniu 70. rocznicy zwycięstwa wyłączyć weteranów nosić Order. Sztandar Zwycięstwa też pozostawia, symbol reżimu komunistycznego? - Powiedział politolog Michaił Pogrebinsky. - Podobnie jak w przypadku linii ideologicznej mają zamiar utrzymać kraj przynajmniej w jej obecnych granicach, nie mogę sobie wyobrazić ".

  Jednak z granicami może być rzeczywiście pytania. Rada postanowiła: 1917/91, panował w kraju reżim totalitarny "przestępcą". Ale przez jakiś czas, aż do komunistów "lyutovali" na Ukrainie, które wzrosło znacząco terytorium (zob. Mapa).

  Więc próbuje oderwać się od sowieckiej przeszłości budzi wątpliwości co do zasadności Ukrainy jako państwa. Bo to rzeczywiście stworzył komunistów, które niedawno zidentyfikowane siebie i wielu z tych, którzy nie wypowie już Władzy Radzieckiej.

  "Na przykład, Turchynov był szef działu promocji, Poroszenko była partia komunistyczna, Nalivaychenko był agentem KGB. Ktoś podjąć - wszystko na imprezę! Nawet Jaceniuk był jednym z działaczy Komunistycznego Związku Młodzieży, i jego ojciec - szef komórki partyjnej "- mówi politolog Jurij Gorodnenko. Na wszystkich frontach

  Nowe przepisy ukraińskie, zgodnie z rosyjskim MSZ, nie tylko próba "wymazać pamięć o milionach stron Ukraińcy prawdziwej historii Ukrainy XX wieku", tym bardziej niebezpieczne i bardziej poważne: "W kontekście deklarowanej walki podobno totalitarnej przeszłości Kijowie wprowadził prawdziwie totalitarnych metod, aby wyeliminować niechciane strony organizacje pozarządowe ...

  Ustaw sztywną cenzury myśli politycznej do zgodności wypaczonych pojęć dobra i zła ... Chowając się za retoryką praw i wolności obywatelskich, ukraińscy deputowani przeszedł w rzeczywistości działa bezpośrednio ograniczenie korzystania z prawa do wolności myśli, sumienia, przekonań i wypowiedzi. " To nie przypadek, że decyzja została poprzedzona wydalenia z Komunistycznej Partii Ukrainy parlament, próbuje zakazać go i ściganie jej przywódców.

  Tymczasem w tym tygodniu przypada jeden rok "operacji antyterrorystycznej" (ATO) w południowo-wschodniej Ukrainie. Smutna rocznica obchodzony pod ostrzałem czołgów Mariupol i Doniecku.

  Continues "wojny ekonomicznej" z Donbasu: ukraiński MSZ potwierdził, że Kijów nie będzie żył w DNI i LC lub hrywny. Emerytury i świadczenia naliczone do kont obywateli, ale to jest niemożliwe, aby dostać je, gdy Ukraina nie ma kontroli nad tymi terytoriami.

  Co ciekawe Kijów "bojowników z przeszłości" na poważnie oczekiwać, aby odzyskać kontrolę nad milionami ludzi są one i nadal szerzyć rot śmieszności jest wypalanie, blokady i teraz ideologiczne tabu?
 • @lorenco 20:03:54
  Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4
 • @Repsol 20:43:41
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/01/a61.jpg
 • Odezwa deputowanej Ukrainy do społeczności międzynarodowej
  Tu przedstawiam przetłumaczone przez google i poprawione przeze mnie tłumaczenie, odezwy deputowanej Wierchownej Rady Ukrainy.
  Także podam oryginalny tekst za http://vk.com/rparmy, może ktoś lepiej przetłumaczy i któryś z naszych zacnych blogerów umieści na swoim blogu jako główną notkę?
  -----------------------------------------------------------------------------

  Moi przyjaciele, tu jest moje oświadczenie!
  Proszę o maksymalną uwagę. Kto ma mozliwość przetłumaczenia na inne języki i rozpowszechniania - uczyńcie to !!!
  "Ja, Elena Bondarenko, deputowana z Partii Regionów, która jest w opozycji do obecnego rządu na Ukrainie, chciałabym powiedzieć, że władza dopuszcza się do bezpośredniego zagrożonia fizycznego w eliminacji polityków opozycji na Ukrainie, do pozbawienia prawa do wolności wypowiedzi opozycji w parlamencie i poza nim, a także współudział w zbrodni przeciwko nie tylko politykom opozycji, ale także ich dzieci.
  Ciągłe zagrożenia, nieoficjalny zakaz obecności opozycji w mediach większości ukraińskich kanałów, umyślne prześladowania - jest atrybutem codziennego życia opozycyjnego posła na Ukrainie. Każdy, kto wzywa do pokoju na Ukrainie, natychmiast osądzany jest przez władzę jako wróg ludu, jak to było, na przykład, w Niemczech w latach 30-40 ubiegłego wieku lub w trakcie polityki maccartyzmu w Stanach Zjednoczonych.
  Kilka dni temu, Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow, który jest gorącym zwolennikiem tak zwanej "partii wojny" na Ukrainie, powiedział: "Kiedy wychodzi na mównicę parlamentarną i mówi Olena Bondarenko, ręka sama sięga po broń."
  Podkreślam: tak powiedział człowiek pełniący obowiązki szefa policji w kraju. Tydzień temu Marszałek Ołeksandr Turczynow pozbawił mnie również prawa do zabierania głosu z trybuny parlamentarnej jako przedstawiciel frakcji opozycyjnej "Partii Regionów". Pozbawił tylko za to, co powiedziałam, że "władza, która wysyła armię aby bombardować miasta. - Jest przestępcą" Następnie dał z zadowoleniem szanse radykałom parlamentarnym głosowania na przyzwolenie strzelać do opozycji.
  Mając na uwadze, że pod koniec ubiegłego roku, kiedy w Kijowie już dzierżyli władzę ekstremiści, mój samochód został ostrzelany i fakt ten został nagrany przeze mnie i w oświadczeniu na milicji, odniosłam się do takich gróźb skierowanych do mnie całkiem poważnie.
  Informuję również wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że obecny rząd obejmuje przestępców, którzy odważyli się podnieść rękę przeciw synowi innego opozycyjnego polityka Władimira Oleynik. Ruslan Olejnik, wykonując obowiązki prokuratora rejonowego, został pobity w swoim miejscu pracy, w wyniku czego jego życie i zdrowia jest zagrożone. Zamiast badać ten fakt ataku na prokuratora w czasie wykonywania swoich obowiązków i fakt, że potworne ciśnienie w opozycji i jego rodziny, władza prokuratora oddaliła. Od kolegów co dzień słyszę o pobiciach ich asystentów, w przedsiębiorstwach wyszukiwanie ich zwolenników, zagrożeń i ataków na ich życie, zdrowie.
  Przestrzeń ukraińskich mediów jest niemal całkowicie oczyszczana z tych informacji, a zwykli Ukraińcy nie są nawet świadomi, że na Ukrainie jest przestępcza walka z opozycją, że konstytucyjne prawo do wolności wypowiedzi jest tłumione w każdy możliwy sposób. radykałowie którzy powodują strach, grupy nacjonalistyczne atakowały, organizowały pogromy. nawet zidentyfikowane przez wideo i materiały fotograficzne, nie są ścigani.
  Apeluję do organizacji międzynarodowych, które deklarują przywiązanie do zasad demokracji, aby nie tylko zwróciły uwagę na to, ale także do łączenia się w walkce o zachowanie i poszanowanie praw i wolności demokratycznych obywateli ukraińskich.
  Metody ukraińskiej junty w walce o władzę, a dokładniej w walce o budowę dyktatury na Ukrainie nie mają nic wspólnego z pojęciem "demokracji".
  Bezczynność społeczności międzynarodowych w odniesieniu do tych skandalicznych faktów będzie wyglądać na współudział i na cichą zgodą wszystkich przestępstw popełnianych obecnie na Ukrainie.
  Wolny świat traci kolejną placówkę - Ukraina. Każdy, kto nie tylko w słowach, ale w czynach, walczy o demokrację, prawa człowieka i wolności mogą zrobić wiele rzeczy razem. Bo tylko razem możemy zatrzymać juntę i bratobójczą wojnę na Ukrainie! "
  Z poważaniem,
  Narodowa deputowana Ukrainy Elena Bondarenko

  http://cs623828.vk.me/v623828796/2947c/Ln-hIzpCm9Q.jpg

  СРОЧНОЕ ОБРАЩЕНИЕ БОНДАРЕНКО ЕЛЕНЫ, ДЕПУТАТА ВЕРХОВНОЙ РАДЫ УКРАИНЫ

  Други мои, вот мое заявление!

  Прошу максимального перепоста. Кто имеет возможности перевести на другие языки и распространить его - подключайтесь!!!

  "Я, Елена Бондаренко, народный депутат от Партии регионов, которая находится в оппозиции к нынешней власти в Украине, хочу заявить о том, что власть опускается до прямых угроз физического устранения оппозиционных политиков в Украине, до лишения права на свободу слова оппозиции в парламенте и за его пределами, а также до соучастия в преступлениях против не только оппозиционных политиков, но и их детей.

  Постоянные угрозы, негласный запрет на присутствие оппозиции в эфире большинства украинских каналов, целенаправленная травля - это уже как атрибут повседневной жизни оппозиционного депутата в Украине. Все, кто призывает к миру в Украине, сразу же записываются властью во враги народа, как это было, к примеру, в Германии 30-40 годов прошлого века или во времена политики маккартизма в США.

  Несколько дней назад Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков, который является ярым сторонником так называемой «партии войны» в Украине, заявил следующее: "Когда выходит на парламентскую трибуну выступать Елена Бондаренко, рука просто тянется к пистолету".

  Подчеркиваю: это сказал человек, наделенный полномочиями главного полицейского в государстве. Ровно неделю назад спикер украинского парламента Александр Турчинов также лишил меня права выступить с парламентской трибуны как представителя оппозиционной фракции «Партии регионов». Лишил только за то, что я заявила, что «власть, которая посылает армию бомбить мирные города, – преступна». После чего он же благодушно дал возможность парламентским радикалам озвучить призыв расстрелять оппозицию.

  Памятуя то, что еще в конце прошлого года, когда в Киеве уже орудовали экстремисты, мой автомобиль был обстрелян и этот факт был зафиксирован мною заявлением в правоохранительных органах, отношусь к подобным угрозам в мой адрес вполне серьезно.

  Также информирую всех, кто еще этого не знает, что нынешняя власть покрывает преступников, которые посмели поднять руку на сына другого оппозиционного политика Владимира Олейника. Руслан Олейник, выполняя обязанности районного прокурора, был избит на своем рабочем месте, в результате чего его жизнь и здоровье оказались под угрозой. Вместо того, чтобы расследовать данный факт нападения на прокурора при выполнении его обязанностей и факт чудовищного давления на оппозиционера и его семью, власть уволила данного прокурора. От своих коллег еженедельно я слышу об избиении их помощников, об обысках на предприятиях их сторонников, об угрозах, а также посягательствах на их жизнь, здоровье и имущество.

  Украинское информационное пространство почти целиком зачищено от данной информации и обычные украинцы даже не догадываются, что в Украине ведется преступная борьба с оппозицией, что данное Конституцией право на свободу слова всячески подавляется. Те же редакции, которые, превозмогая страх, работают честно подвергаются нападениям националистических группировок, а организаторы и участники погромов редакций, даже идентифицированные по видео и фотоматериалам, не привлекаются к ответственности.

  Я призываю международные структуры, которые декларируют приверженность демократическим принципам, не просто обратить на это внимание, а и подключиться к борьбе за сохранение и соблюдение демократических прав и свобод украинских граждан.

  Методы украинской хунты в борьбе за власть, а точнее в борьбе за построение диктатуры в Украине не имеют ничего общего с понятием «демократия».

  Бездействие со стороны международного сообщества в отношении этих вопиющих фактов будет выглядеть как соучастие и молчаливое одобрение всех тех преступлений, которые сейчас совершаются в Украине.

  Свободный мир теряет еще один форпост – Украину. Все, кто не на словах, а на деле, борется за демократию, права и свободы человека могут сообща сделать многое. Ведь только сообща мы можем остановить хунту и братоубийственную войну в Украине!"

  С уважением,
  народный депутат Украины Елена БОНДАРЕНКО
 • @lorenco 19:43:55
  https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8 Ave.
 • Zwycięstwo przed nami
  obserwuję od pewnego czasu zachowania chazarskiej swołoczy w Polsce i widzę strach w ich oczach i radykalizowanie ich wypowiedzi, strach spowodowany naszą samodzielną oceną sytuacji, naszym coraz większym zorganizowaniem i sprzeciwem do ich władzy na nami. Wczoraj w TV słyszałem jednego brodacza nawołującego do zamykania do więzień Polaków niezgadzających się z ich propagandą. Dla nas to sygnał, że nie możemy się zatrzymać, musimy iść dalej aż do pełnego opanowania sytuacji, do całkowitego wyeliminowania naszych wrogów od władzy, wpływów na nasze życie. Inaczej skończymy jak nasi przodkowie w dołach Katynia i "łączkach" rozsianych po całym kraju i to z tej samej ręki.
 • @Henryk Kreuz 00:12:22
  Ave .
 • @Repsol 00:15:21
  http://cs623830.vk.me/v623830796/2b5e8/x937pN7YPFs.jpg
 • @Henryk Kreuz 00:12:22
  Tłumaczenie poprzez google za
  W trosce o mieszkańców UE Lwowa będzie musiał zwrócić nieruchomość do Polaków

  Umowa stowarzyszeniowa między Ukrainą a UE może mieć nieoczekiwane konsekwencje dla mieszkańców Ukrainy Zachodniej. Nieoczekiwany, oczywiście, dla nich. Przypomina to przywódca ukraińskiego ruchu publicznego "Ukraińska wyboru" Wiktora Miedwiedczuk. W polskiej Lublina założył organizację, która będzie zajmować się zwrotu nieruchomości lub odszkodowania za Polaków, którzy mieszkali w zachodniej Ukrainie, lub ich spadkobierców. Po ratyfikacji umowy, Ukraina powinna respektować zasady UE, a zatem konieczne jest opracowanie drogę prawną i uzasadniony uzyskania odszkodowania, w tym nieruchomości. Lider "ukraińskiego wyboru" zauważa, że ​​"większość restytucji Lwów mogą wpłynąć mieszkańców, że osiedlili się w zabytkowym centrum miasta po" sowieckiej okupacji ". Przypomniał, że w 1938 roku, w przededniu integracji z Lwowa w Związku Radzieckim, 63,5% ludności to Polacy, a tylko 7,8% - Ukraińcy. "Dlatego, że wyniki integracji europejskiej Ukraińców może wkrótce czuć. A przede wszystkim - Lwowa, którzy mogą mieć poważne problemy z elitarnej mieszkań "- konkluduje Miedwiedczuk.
  http://cs623830.vk.me/v623830796/2b35f/6DpKaaFO5Nc.jpg

  https://youtu.be/WZtRdnJpVCo

  https://youtu.be/EtApcaORA5Y
 • @lorenco 01:12:14
  Ave . http://wolna-polska.pl/wiadomosci/godlo-ukrainy-chazarska-tamga-2014-09

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031