Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1916 postów 2769 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

List Polaków do narodów Federacji Rosyjskiej – Обращение поляков к народу Российской Федерации (нужен перевод!!!)

Drodzy Bracia!

W ostatnim czasie mogliście odnieść mylne wrażenie, że Polacy są w większości nieprzyjaźnie usposobieni wobec Rosji. Wrażenie to potęgowały środki masowego przekazu, w wielu przypadkach nie znajdujące się w rękach polskich, a więc nie prezentującego polskiego punktu widzenia.
 
Obraz ten jest całkowicie fałszywy i nie prezentuje punktu widzenia polskich patriotów. Zdajemy sobie sprawę, że nasze narody toczyły ze sobą przez długie wieki wojny. Jednak była to rywalizacja dwóch wielkich narodów, które potrafiły stworzyć wielkie imperia. Polacy okupowali Moskwę, a Rosjanie okupowali Warszawę. Wielokrotnie dochodziło do zbrodni, tragedią okazywały się polskie powstania narodowe w XIX wieku, które prowadzone były przeciwko Rosji. To prawda, Rosja przez długi czas była przyczyną braku niepodległości Polski i trzeba się zgodzić z profesorem Alexanderem Duginem, że wobec Polaków Rosjanie często bywali niesprawiedliwi czy wręcz zbrodniczy.
 
Jednak współczesna pamięć o bohaterach i ofiarach z przeszłości nie oznacza, że w wieku XXI wieku będziemy myśleć tymi samymi kategoriami. W roku 1917 Rosję spotkało wielkie nieszczęście. Eksportowana przez barbarzyński Zachód rewolucja bolszewicka zniszczyła Rosję, czerwony reżim wymordował miliony Rosjan, gnębiąc umęczony naród, niszcząc prawosławną Cerkiew, niwecząc dorobek kulturowy cywilizacji rosyjskiej. Z bolszewickim potworem walczyło wielu rosyjskich patriotów jak generał Denikin, generał Wrangel czy admirał Kołczak. Ostatni z nich został męczennikiem, zamordowany przez bolszewików. Wszyscy ci patrioci Rosji uznawali w takiej czy innej postaci niepodległość Polski.
 
W roku 1939 ta sama bolszewia dotarła do Polski, niszcząc ją w tak samo bezwzględny sposób. Polska stała się kolejną po Rosji ofiarą komunizmu – stworzonej przez niemieckiego Żyda ideologii, która niszczyła narody słowiańskie. Sowieci skrzywdzili Rosję i Polskę także na inny sposób. Oderwali od obydwu krajów ich historyczne terytoria. Beneficjentem tych decyzji stała się między innymi Ukraina, która otrzymała od czerwonego reżimu historyczne tereny rosyjskie i historyczne tereny polskie.
 
Dziś wspólnym zagrożeniem dla Polaków i Rosjan jest ukraiński nacjonalizm. Powinniśmy razem go zwalczać, aby nigdy więcej nie miał szans się rozwinąć i dokonywać zbrodni. Także w dzisiejszej Republice Litewskiej Polacy i Rosjanie rozumnie współpracują przeciwko szowinistycznemu reżimowi wileńskiemu. Republika Litewska boi się naszej współpracy jak ognia, co świadczy o tym, że nasi bracia postępują słusznie.
 
Na Rosji i Polsce spoczywa zadanie obrony tradycyjnego porządku i świata tradycyjnych wartości. Rosja jako siła chrześcijaństwa wschodniego i Polska jako wciąż żywy organizm katolicki powinny być w awangardzie budowania porozumienia między dwoma odłamami chrześcijaństwa. Mamy także za zadanie obronę Europy, szczególnie Słowiańszczyzny, przed utratą naszej tożsamości, naszej wiary, naszej duszy. Zagrożenie znowu płynie z Zachodu – tak jak przed laty. Konsumpcjonizm, relatywizm, liberalizm – prądy te niszczą nas od zewnątrz, ale wkrótce mogą niszczyć od środka.
 
Przed laty zabrakło współpracy polskich i rosyjskich sił Kontrrewolucji przeciwko bolszewikom. Dziś nie możemy sobie na to pozwolić. Wiemy, że w wielu kwestiach różnice między nami pozostaną. Będziemy się różnić w ocenie Armii Czerwonej, wielu Waszych bohaterów dla nas pozostanie okupantami. Jednak groby żołnierzy Armii Czerwonej jako chrześcijański naród będziemy zawsze szanowali. Wydarzenia z XIX wieku pozostaną dla nas przestrogą, aby szukać dziś pokojowego porozumienia i dialogu.
 
Dziś interesy Polski i Rosji nie są sprzeczne. Obecnie Rosja bierze na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo wielu z nas. To bohaterski Ramzan Kadyrow zwalcza dżihadystów na Kaukazie. To Rosjanie – mieszkańcy Donbasu, etnicznie rosyjskiej ziemi, walczą z banderowcami. Dziś Donbas, jutro Przemyśl i Sanok – imperializm i szowinizm ukraiński traktuje jako wrogów zarówno Polaków, jak i Rosjan.
 
Wierzymy w powodzenie Waszych walk ze wspólnym przeciwnikiem. Wy zaś nie wierzcie w to, co słyszycie w mediach. Nie chcemy wojny polsko-rosyjskiej – było ich wystarczająco dużo. Dziś Polacy i Rosjanie nie są dla siebie zagrożeniem. Zwykli Polacy to rozumieją i nie wierzą w propagandę medialną.
 
Z braterskim pozdrowieniem,
polscy patrioci, kontrrewolucjoniści i antykomuniści
 

KOMENTARZE

 • Nie jestem pewien, czy list nie był już publikowany na Neonie24
  pozdr
 • @MacGregor 15:27:29
  A gdzie twoja duma narodowa?
  Ty jesteś Polakiem, czy nie znasz Historii?
 • @Talbot 15:35:49
  Witaj,

  Ale o co chodzi, bo generalnie z trescią listu trudno mi się nie zgodzić - nie ma obecnie między Rosja a Polską większych sprzecznosci interesów, a tymczasem ktos chce nas wpędzić w zupełnie nam niepotrzebny konflikt.

  pozdr
 • @MacGregor 15:43:07
  // nie ma obecnie między Rosja a Polską większych sprzecznosci interesów,//

  I nigdy nie było.. to jest Rosji do niczego niepotrzebne :))
  Oni nas wchłoną jak tylko będziemy słabym państwem... jak teraz, jak kiedyś...
  Dlaczego? Bo tak im sie podoba.
  A Dugin nie użalał się nad Polską, on stwierdził, że nie ma dla nas miejsca między Niemcami a Rosją i... wszystko w temacie ..
 • @MacGregor 15:43:07
  "Drodzy Bracia!"

  Bracia, którzy wielokrotnie krwawo zniewalali Polaków Słowian.
  Oni nie są lepsi od Niemców.

  Wstyd i hańba
 • @Astra 15:52:04
  Nie staniemy się silniejszym państwem, jesli wyhodujemy sobie za wschodnią granicą banderowskiego potwora.

  Poza tym rozrózniajmy Rosjan od bolszewików

  pozdr
 • @Talbot 15:57:25
  Juz Mickiewicz pisał "Do braci Moskali" - na czym polega ta hańba?

  Wstydem i hańbą jest pospolitowanie się z banderowcami, wstydem i hańbą jest zaraszanie rzeźnika Poroszenki, wstydem jest los pozostawionych samych sobie na Wschodzie Polaków, wstydem jest tolerowanie banderowksiej ideologii w Polsce, wstydem jest brak dnia Męczenstwa Kresow, wstydem jest wspieranie banderowksiego ludobójstwa w Donbasie, hańbą jest zamilczanie spalonych żywcem ofiar Odessy 2-maja 2014 itd itd

  wstydem i hańbą jest podawanie ręki ludziom przyznającym się do ideologii OUN-UPA, wstydem i hańbą bylo zapraszanie do Polski przedstawicieli prawoseków czy troglodytów Liaszki itd itd

  pozdr
 • @MacGregor 16:03:41
  //Poza tym rozrózniajmy Rosjan od bolszewików//

  Jak najbardziej :))
  Jedni i drudzy dali nam w przeszłości w kość..

  Co do Ukrainy, niech ją sobie Rosja zabierze. To są potwory, masz rację.
  Po tym co zrobili swoim sąsiadom Polakom... nie zasługują na nic dobrego.

  pozdrawiam
 • @MacGregor 16:03:41
  "Poza tym rozrózniajmy Rosjan od bolszewików"

  A bolszewicy to byli Eskimosami, a może Holendrami?
  Typowa narracja rosyjskiej propagandy.
  A może po polsku rozmawiali, albo po szwedzku?
  Bolszewicy poligloci...
 • @partyzant 16:10:17
  Ty się partyzant odczep i od Talbota i ode mnie.
  Masz inne zdanie? masz prawo.

  Mam poważne wątpliwości czy jestes Polakiem...
 • @Astra 16:17:39
  "Co do Ukrainy, niech ją sobie Rosja zabierze. To są potwory, masz rację.
  Po tym co zrobili swoim sąsiadom Polakom... nie zasługują na nic dobrego."

  A czym różnią się Rosjanie od Ukraińców"
  Ta sama nacja, z taką samą mentalnością,
  Krótko mówiąc - dzicz chazarska.
  Putin niedawno mówił, że Ukraińcy są bratnim narodem Rosjan...
 • @Talbot 16:26:25
  Niech sobie będą bratnim albo siostrzanym.. w sumie Putin ma rację, bo Ukraina to nie jest żaden naród, żaden...

  Czym się różnią? moim zdaniem Ukraina ze swoim nacjonalizmem jest jeszcze bardziej niebezpieczna dla nas od Rosji, tak uważam ..

  pozdrawiam
 • Bandyckiemu państwu ukraińskiemu życzę rychłej śmierci
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/na-ukrainie-uczcza-kata-powstania-warszawskiego-

  Nie podaje się ręki bandziorom, mordercom i hitlerowcom.
  Państwo ukraińskie to potwór spłodzony przez szatana z kurwą i to po spożyciu bimbru napędzonego z gnojówki.

  Oby zginęło jak najszybciej a naziści z OUN UPA i z obesranej ukraińskiej władzy niech sami zaznają tego co zgotowali polskim kobietom i dzieciom w 1943 r.

  Amen !
 • @Pope Nimrod 16:40:43
  Dobra, dobra, nie rób się taki wzniosły filozof, skoro wszyscy doskonale wiedzą że jesteś zwykłym oszustem.
 • Czy ktoś
  wie, kto jest autorem tego listu? Kim są ci "polscy patrioci, kontrrewolucjoniści i antykomuniści". Inna sprawa, że Rosja naszym wrogiem nie jest. Historia nasza czytana, nie tylko jednostronnie, pokazuje, że gdybyśmy w trakcie Sejmu Wielkiego postawili na Rosję, to Rzeczpospolita przetrwałaby w granicach po I rozbiorze. Dołączając się do wojny z Turcją, mogliśmy odbudować i przeszkolić armię, która działając wspólnie z rosyjską miałaby szansę na zdobycie doświadczeń bojowych. Korpus z wojny tureckiej stałby się zalążkiem odrodzonej armii Rzeczypospolitej, która mogłaby samodzielnie odebrać ziemie z pierwszego rozbioru Prusom, a następnie Austrii.
 • @partyzant 17:15:49
  A ja się zastanawiam czy osławiona brygada polsko-ukraińsko-litewska będzie nosiła imię "herojów SS-Galizien" czy też może imię Stepana Bandery i Romana Szuchewycza.

  Bo przy naszych "rządzicielach" z POPISu wszystko jest możliwe, nawet to że już wkrótce każdy kolejny ambasador Polski w Kijowie , po złożeniu listów uwierzytelniających będzie musiał publicznie całować w dupę pomnik Bandery przy uroczystej asyście kompanii honorowej batalionu Azow ze sztandarem "Wolfsangel".
 • @partyzant 16:42:28
  Wara ci ubecki partyzanciku od Kurasia !!

  To twoi kolesie go zamordowali i mordują pamięć o nim jeszcze po śmierci !
  Ja wiem, że wy się takich Polaków boicie...

  Tutaj jest film o nim i twoich kolegach:

  https://www.youtube.com/watch?v=N46xTwlRVas
 • @partyzant 18:38:10
  A może choć raz na temat napiszesz?
 • @partyzant 18:55:48
  A co na temat przytoczonego listu powiesz?
 • @
  bolszewickie żydostwo tak samo mordowało Polaków jak Rosjan
 • @MacGregor 16:08:30
  W pełni się z tym zgadzam. Popieram także powyższy list do braci Rosjan. To oni pierwsi wyciągnęli do nas rękę Listem Pojednania. Wszyscy którzy odrzucają ten list, tą chęć pojednania, będą winni ewentualnego rozlewu krwi pomiędzy narodami Polski i Rosji, do którego wpychają nas antypolskie siły "patriotyczne". A takim ludziom jak Słomka, Braun i Michałkiewicz itd, ale także kandydatom na prezydenta z ugrupowań i środowiśk antyrosyjskich, Polacy powinni się bacznie przyglądać.
 • @jarema 19:51:45
  Oczywiście, że pierwszymi ofiarami Rewolucji w 1917 roku byli Rosjanie. Nie jestem pewien tej liczby, ale chyba w wyniku tej rewolucji zginęło ok 60mln Rosjan
 • @Zbójnicki pies 20:02:25
  chyba trochę (i to raczej nie trochę) przesadzasz z tym onetowskim chamstwem. Czy tam, nie byłoby ci raźniej?
 • Jak przyjąć najeźdzcę?
  Jakby na to nie patrzeć, mieszają nam wszystkim w głowach abyśmy lękali się i nienawidzili jak najwięcej. Prawdopodobnie, plany wojenne przewidują atak Rosjan na Europę Zachodnią w tym Polskę. Jeżeli będziemy napompowani nienawiścią do Rosjan, staniemy choćby z kijem przy boku aby dać odpór. Oczywiście skutek w postaci morza krwi łatwo przewidzieć. Planistom wojennym właśnie o to chodzi, nam wręcz przeciwnie. Tak więc inicjatywy jak ten list, są godne poparcia, bo osłabiają motywacje do mordowania się po obydwu stronach.
 • Papież Jan Paweł II zawierzył Rosję Matce Boskiej...
  Putin prosi Papieża Franciszka o poświęcenie Rosji:
  http://gazetawarszawska.com/kosciol-swiety/1181-najwieksza-sensacja-xxiw-putin-prosi-o-poswiecenie-rosji
  Niech mi ktoś powie, że nie ma Boga...
  W pełni podpisuję się pod powyższym listem do braci Rosjan.
 • @Zbójnicki pies 20:21:02
  podpisz się lepiej pod listem do braci Rosjan i nie bluzgaj
 • Autor
  Proponuję zbanować paru osobników za pyskówki mające na celu odciągnąć od tematu - partyzant, zbójnicki pies. Przez nich "śmierdzi" tu onetem
 • @Jan Paweł 20:24:10
  a czemu nie, warto sie nad ty pochylić

  a te uwagi do Moczara są wynikiem tego że takie kundeli potrafia swoimi idiotycznymi wpisami rozbic każda dyskusje - dość tego chamstwa partyzanta - dość
 • @
  szanowni państwo nie używajmy języka żydobolszewii o nich wystarczy tylko pisać prawdę i zamkną te swoje żydowskie mordy
 • @partyzant 20:31:01
  Nic mnie nie obchodzi co o mnie myślisz, napisałam ci już, że Polakiem nie jesteś na pewno i wara ci od Żołnierzy Niezłomnych".
  Lepiej parchu uważaj, bo zyją jeszcze ich dzieci i wnuki, lepiej żebyś pozostał pod swoim nickiem Stiopa, bo ci pysk obiją na wypadek gdybyś jednak do Polski zawitał..
 • @Astra 20:38:30
  Szkoda Pani nerwów, ten prostak pisze w każdym poscie jaki się pojawia, to nie zarzut wprawdzie, niech pisze. Tylko nie pisze na temat a nie wkleja ten sam komentarz do 10 postów i jeszcze z bykami ortograficznymi. ten portal jest coraz bardziej popularny , czy widząc takie wpisy tego idioty to co sobie "na dzień dobry" - pomyślą , ten jego prostacki język, te wyzwiska.
  Szkodz słów - pozdrawiam
 • zbójnicki pies
  ostatnie słowa Moczara/ nie chcę być pochowany na Powązkach wśród żydów/pochowali go chyba w lubelskim na cmentarzu partyzanckim
 • Autor
  Osobiście podpisuję się pod listem,
  Konflikt z Rosją potrzebny jest nam, jak wrzód na dupie.
  Co do Ukrainy natomiast, to utożsamiam się z poglądem Ptasznika z Trotylu.
  Warto w tym kontekście zapoznać się z przemówieniem Viktora Orbana podczas jego ostatniej wizyty w Polsce:

  http://www.prawica.net/40701

  Trudno się spodziewać, aby Polska zaczęła uprawiać swoją własną politykę zagraniczną na wzór Węgrów, a to z racji tego, że Polska nie posiada żadnych polityków, a i samym Polakom brakuje rozsądku.
  Dzisiaj wszyscy pogłupieli, łykając medialny przekaz o wilkołaku Putinie i o strasznych Rosjanach, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że w rusofobiczny amok wpadli wszyscy bez wyjątku, od TVN i TVP poprzez GW do GP z TR włącznie.
  Katastrofą narodową jest to, że Polacy cały czas myślą wstecz. Nikt nie stara się spojrzeć w przyszłość. Mało tego, to nikt nie chce pamiętać, jak USA między innymi, potraktowały nas w Jałcie. Nikt nie przypomina, że Ryszard Kukliński ocalił Polskę przed amerykańskimi rakietami balistycznymi.
  Czy ktoś uważa, że Stany zawahałyby się nawet dzisiaj wycelować swoje rakiety w Polskę, gdyby to było konieczne, tzn. gdyby Polska zagrażałaby w jakiś sposób ich interesom?
  Stracimy wszystko na rzecz gender i hamburgerowej demokracji. Polacy nawet się nie zorientują, w którym momencie granica z Odry zostanie przesunięta pod Pniewy, a przed Kołobrzegiem ustawi się tablicę z napisem Kolberg, nie wspominając nawet o Breslau, gdzie nazwa ta już dzisiaj widnieje na drogowskazach po niemieckiej stronie.
  Polska już niejednokrotnie znikała z map Europy, a Rosja nigdy i choć ten fakt powinien skutkować tym, że Polska powinna utrzymywać z Rosją dobre stosunki, tym bardziej, że Rosja stanowi doskonały rynek zbytu dla naszych produktów i to nie tylko rolno-spożywczych.
  Szkoda gadać.
  Nadzieją napawa fakt, że jednak jeszcze nie wszyscy Polacy skretynieli.

  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 20:43:57
  Mnie się ten list do Rosjan nie podoba, ale mogę zrozumieć, że ktoś uważa, że to dobry pomysł... jego sprawa.

  Natomiast ten partyzancik już nie pierwszy raz pluje na Polaków, tych najlepszych... co teraz ich na "łączce" i po całej Polsce odnajdują.. ich ciała.
  Ich historię chcą zohydzić i to jest teoria rosyjskich "speców od historii", jak również polskiej żydokomuny (Miller, Senyszyn i inne ścierwa)

  Za takie bzdury powinien dostać i dostałby po mordzie od każdego Polaka.
  Pamięć o nich wynikła bowiem nie dzieki politykom III RP, ani IPN... to sami rodacy i przede wszystkim młodzi Polacy, oddolnie wynieśli ich tam gdzie ich miejsce...

  Po prostu - Polska się o nich upomniała i już zostaną w naszej pamięci...
  żaden Stiopa tego nie zmieni.
  Jest tak jak piszesz, tylko szkodzi temu portalowi tak atakując naszych bohaterów.
  W tym filmie którego zalinkowałam jest to dosyć dosadnie wytłumaczone.
 • @Astra 21:03:47
  To jest problem szerszy, wiadomo że wiele osób z zewnątrz czyta tu, bo jest naprawde ciekawie. A to co ten gość wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie, jest wpis o niebie ten pisze o chlebie. I wielokrotne apele do niego osobiscie są ignorowane. Czy mamy zamienic portal w pyskówke. Dośc tego.
  Nawet pamięć żołnierzy wyklętych są dla niego okazja do wyzwisk i idiotycznych komentarzy. Jak takiego można nazwać ?
  Debil
  Mam nadzieje że kiedyś ktoś z administracji pójdzie po rozum do głowy i zastanowi sie co dalej
  Dziekuje Pani
 • Proszę Państwa,
  Uprzejmie proszę o moderowanie języka dyskusji.

  Nie jesteśmy w niepoprawnej piaskownicy czy w strefie "wolnego" słowa. Jakieś normy tutaj obowiązują
 • @aliali 21:10:19
  Ewidentnie prorosyjski? tak sądzisz?
  A ja myślałam, że jest przede wszystkim propolski...
  Napisane jest, że to "Forum Polaków" i żaden "prorosyjski partyzant ani aliali" nie będzie ubliżał bohaterom polskim.
  Tyle..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:17:45
  //dziwko pejsata z trolami pejsatymi trzymająca w ryj ci napluć to mało//

  przepraszam Pana ale czy tego typu odzywki do kobiety - naszej blogerki od lat tu piszącej , tak na sucho mają uchodzić komuś kto jest znany tylko z tego by zwyzwać wszystkich kto ma inne zdanie niż on.
  troche to za daleko zaszło -
  dziekuje
 • @japoniec 21:21:07
  Dla mnie to nie jest byle co, że ze wspaniałych Polaków robi sobie partyzancik morderców i bandytów.
  W dodatku ja jestem pojedyńcza, proszę sie zwracać się do mnie "wy"... źle mi się kojarzy..
 • @Astra 21:03:47
  Nie wiem czemu się tak pieklisz, ale się domyślam. List jest rozsądny i prezentuje rozsądną ocenę sytuacji i polskiego interesu narodowego w obecnej sytuacji - z czego jednak nic nie wynika. Rosja jako państwo poważne z autorami listu rozmawiać nie będzie, bo się nie liczą w polskiej grze politycznej (liczą się inni, jak Michnik, Kaczyński, Kopacz, Tusk, Smolar, itd.). Chyba że autorzy listu udowodnią że tutaj coś znaczą, rozwieszając po latarniach antypolską agenturę zachęcającą Polaków do z góry przegranej wojny z Rosją, ciebie też oczywiście (chyba że byłabyś w ciąży). Niestety jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz wydarzeń.
  Niestety jest realizowany inny scenariusz, ten z Powstanie Styczniowego, gdy żydowskie bojówki pod hasłami zbierania podatków na powstanie ( i bardzo "patriotycznej" walki z Rosją) rabowały i mordowały Polaków. A później to zrabowane wykorzystywali do wykupywania za drobne majątków pomordowanych i wywiezionych na Sybir Polaków. Oczywiście carat krzywdy im nie robił, bo byli w stałym kontakcie operacyjnym z caratem. Tak jak w takim kontakcie z Rosją są takie osoby jak ty, i Kaczyński, i Smolar, i Michnik, i cała reszta bydła.
  Ale uważaj, i niech twoi kumple uważają, tym razem Polacy mogą być szybsi. Uważajcie, bo ten numer nie musi się udać po raz kolejny. A wtedy macie na bank te latarnie.
  A jak żydzi w takich sytuacjach potrafią być zręczni i grać na dwie strony, to sam się przekonałem. Gdy nas ciągała bezpieka taki jeden żyd student powiedział kilka dziwnych bardzo niejasnych zdań po wizycie na SB, domyśliłem się że być może został konfidentem ( on mnie celowo delikatnie ostrzegł). I jak dostałem papiery z IPN to się okazało że został wtedy konfidentem.
 • @aliali 21:35:09
  Ktoś, kto ubliża pamięci Józefa Kurasia ps. Ogień musi mieć ubecką mentalność.
  O tym jest ten zalinkowany film:

  https://www.youtube.com/watch?v=N46xTwlRVas

  więc proszę nie pisac, że "bezpodstawnie"
 • @vortex 21:39:34
  Nic nie rozumiesz... ja się nie pieklę na ten list.
  Napisałam, że mi sie nie podoba, ale mogę zrozumiec, że ktoś ma inne zdanie.
  Twoja przeszłość mnie nie interesuje, bo jakoś nie jest wiarygodna...

  Nie zauważyłeś czym byłam oburzona?
  Też uważasz, że "Niezłomni" to bandyci?
  Wypowiedz się i będzie jasność w temacie...
 • @vortex 21:39:34
  On mnie ostrzegł, bo choć jestem człowiek postury drobnej i bardzo grzeczny, to wyczuł że mogę zabić z zimną krwią, dobrze wyczuł.
  Finał może być taki że jaczejki żydowskie, banderowskie i niemieckie pod hasłami "patriotycznej" walki z Rosją będą urządzały polowania na Polaków, ale polskie grupy oporu będą urządzały polowania na nich. Zobaczymy kto wygra.
 • @partyzant 21:49:35
  Dość na dziś.
 • @Astra 21:47:53
  Wie Pani - ja na Pani miejscu zaprzestal bym im odpisywać , bo to mija się z celem. Żadna merytoryczna odpowiedz ich nie interesuje, ich jedynym celem jest obrażac, jak ja zostałem zydem to i dlaczego Pani nie może nią zostac-)))))))

  Pozdrowienia
 • żydzi
  moja mama przemycała broń do getta warszawskiego ale jak zobaczyła co żydzi wyrabiali z Polakami po wojnie to bardzo tego kroku żałowała co o nich myśli to już nie będę pisał nie przystoi
 • @vortex 21:50:13
  Przecież ja pamiętam jak było. Jeszcze w 88 roku spróbowałby kto z 1 Solidarności ( czy z 1 NZS) zrobić kompromis z reżimem Jaruzelskiego. Byłby spluty, opluty, wyklęty, zniszczony jako człowiek - wróg, zdrajca, śmieć. A już kilka miesięcy później (Okrągły Stół) , gdy żydy i reszta V kolumny dogadała się z "Zieloną Wroną" co do dostępu do fruktów, to był cudowny kompromis i niezwykły sukces Polski. Fałsz, obłuda, obrzydlistwo.
 • @Zbójnicki pies 21:58:50
  "partyzant" to było następne wcielenia pewnego trolla wyrzuconego już kilkakrotnie z neonu. Teraz szaleje w niepoprawnej piaskownicy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:02:21
  Wie Pan tu juz nie chodzi o zbanowanie kogokolwiek, partyzant mial swoje 'poglady' i to jego sprawa, nic mi do tego. Ale sposób traktowania wszystkich którzy sie z nim nie zgadzali był naprawde skandaliczny. wielikorotnie juz o tym pisałem, komentuj, spieraj się, pisz nawet ostro, ale nie obrażaj. I o to w tym wszystkim chodzi, tak wlasnie teraz można przytoczyc przysłowie - jak nas widzą tak nas piszą.
  pozdrawiam wszystkich
 • @Zbójnicki pies 22:07:42
  Dlatego już tu nie będzie komentował.
 • @vortex 22:02:10
  A już w 88 roku niemal wszystkie "podziemne" drukarnie i grupy opozycyjne pracowały pod czułą opieką bezpieki. Tyle że do tego czasu przetrwały niemal wyłącznie drukarnie i grupy obficie zasilane forsą z zachodu (forsa dobrze oliwi), gdy takie grupy i drukarnie Polaków już dawno wpadły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:02:21
  Dziwę się, że Astra go nie rozpoznała, a może rozpoznała? :)
  Z Józiem się nie dyskutuje, Józia (czyt. trolla, gdzie Józio jest nowym synonimem tego pojęcia) się banuje.
 • @japoniec 22:16:55
  Istotnie, nie byłem dłużny "partyzantowi" ale tylko wtedy gdy wprost mnie obrażał. Moje ironiczne uwagi do partyzanta wynikaly z tego że naprawde przesadzał z wtrącaniem sie do każdego, powtarzam każdego wpisu na blogu. Na moje uwagi by pisal na temat, kończyły sie tylko wkejeniem jakiegos pejsatego żyda i kierowanie tego do mnie.
  wiele osob zwracało mu uwagę, bezskutecznie, wiec każdy ma wreszcie tego dość stąd te złośliwostki z mojej strony - za ktore moge przeprosić.
  pozdrawiam
 • @Jinks 22:19:59
  Myślisz, że to józio?
  No fakt, on lubił mi ubliżać, ale tutaj .. niom taki proruski?
  A to agencik!! :)))
 • @Astra 22:31:59
  Oczywiście, że Józio.
  Astro, troll działa irracjonalnie i na próżno szukać logiki w jego postępowaniu. Dla niego nie jest istotne, co on głosi, ale to, aby rozwalić dyskusję, a w efekcie portal. Skłócić komentatorów, siać nienawiść, to są właśnie cechy trolla.
  Rzuć okiem na aktywność Józia na Mosadzie (czyt. Niepoprawni), a zauważysz, że gdy grasował tutaj, to milczał na Mosadzie i na odwrót.
  Cudze teksty, banalne memy, wyzywanie kobiet; toż to autoportret tego trolla.

  Pozdrawiam!
 • @mecenas 23:00:27
  Sam palisz głupa! Troll zarobił bana i na tym koniec.
  Poza tym sam wyzywasz ludzi od żydów i nie zasłaniaj go Żołnierzami Wyklętymi, bo nie godzi się, z uwagi właśnie na Nich.
 • Akceptuję treść listu.
  Dodam, że nie lubię Talbota. Wrrr...
 • @Jinks 23:14:18
  ja też mam wiecej niż negatywny stosunek do żydów, co nie świadczy o tym bym do każdego mojego oponenta stosował zarzut że jest żydem.
  Nawet gdyby nim był to mogę go omijać z daleka, ale to co robił niejaki partyzant przekraczało wszelkie normy. W zasadzie można by było dojśc do takiego wniosku że na portalu komentuja czterej (czworo)"prawdziwi Polacy" reszta to żydzi. Co ciekawe żaden z tej czwórki nie pisze na swoim blogu bo takiego nie prowadzą ale za to komentują wszystko- cholera omnibusy jakie czy co ?

  Obserwując to z boku jak nic można wysnuć wniosek że to "żydowski" portal.

  Panie(mecenasie,kula lis,lorenco,trojanko) czy tak to widzicie ?
 • @Jinks 23:14:18
  O to właśnie chodzi Jinksie.. nie mam nic przeciwko prorosyjskości innych (sama niestety nie jestem :))) ale wyzywanie od żydów każdego kto ma inne zdanie?
  Jeśli Polacy chcą byc partnerem dla Rosjan to na pewno nie zyskają ich szacunku tym, że poniżają własnych żołnierzy...

  Partyzancik niech sobie pisze co chce i na czym się zna, czyli na rosyjskich artykułach dotyczących konfliktu na Ukrainie, bo w nich jest wiele faktów.

  Dla mnie faktem jest natomiast to, że Oni - Wyklęci, nie są tematem do szyderstw i ubliżania im... teraz, kiedy jeszcze pogrzebu nie mieli, dla mnie to jest rzecz wprost niepojęta.

  pozdrawiam
 • @vortex 21:39:34
  Tutaj bardzo pouczające dla młodzieży. Oczywiście była ta nasza opozycja bardzo naiwna. Była naiwnie chłopska, bo robotnicy byli z chłopstwa. Gdyby byli z tej starej szlachty (do XVI wieku), to by misia zarżnęli tępym kozikiem i koniec rozmowy. Tak też jak na wstępie należało zarżnąć Piłsudskiego, oczywistego agenta.

  https://www.youtube.com/watch?v=t4B7DgzDxsY
 • @mecenas 23:38:22
  szanowny Panie Mecenasie - czy Ty naprawde wierzysz w to co piszesz. czy wy macie zakodowane te wszystkie spiski, intrygi, podejrzenia. Czy tylko to wam w glowie. Czy nie lepiej cos merytorycznie skomentowac, a tu tylko polowania, polowania,polowania. przecież od tego mamy rezydenta.
  daj waść sobie na wstrzymanie i nie płacz Pan na swoim( i czyimś) losie bo to nic nie da
  Pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 23:43:57
  Nie ważne w co on wierzy. Ważne, że dyskusja został a sprowadzona na taki, a nie inny tor.
  Koleś najlepiej zrobi, jak wraz z Józiem vel partyzant, skoczy na Mosad, albo do GW. Myślę, że Neon wiele nie straci.
 • @japoniec 23:58:56
  Ja wiem juz ze jestem tym żydem, wielokrotnie mi to pisałeś, ale nie obrażam sie, i mam nadzieje ze i ty sie nie obrazisz ze powiem ci jedno - nie rób z siebie BOCHATERA - "prawdziwego Polaka" bo nie ilościa wyzwisk czy sposobu obrażania, tą Polskośc sie mierzy.
  Dla mnie obecnośc czy nie partyzanta to to samo czy twoja obecnośc tu.
  Możecie tu byc pisac spierać sie ale nikt nie ma zamiaru tolerować prostactwa czy zwykłego chamstwa - panimaju
 • @mecenas 23:31:09
  Nie błaznuj. Jesteś albo tym trollem, partyzantem, albo jakimś innym przygłupem z mosadu (czyt. Niepoprawni).
  Wszak gołym okiem widać, że niszczycie i ten portal. Wasze tropienie szpiegów, agentów, zielonych ludzików i żydów oczywiście, podczas kiedy sami nie wiecie, co to jest napletek, jest tak rozpoznawalne, że aż komiczne.
  Każdą dyskusję staracie się ukierunkować na poróżnienie blogerów i komentatorów. Wasze metody są aż nadto rozpoznawalne.
  Nie jestem u siebie, ale zawczasu cię informuję, że jeżeli tylko pojawisz się na moim blogu ze swoimi idiotyzmami, to masz bana z urzędu.
 • @Jinks 00:01:15
  Niestety tak własnie wygląda to na innych blogach też. nie ważne o czym jest dany wpis, ważna była "obecnośc" partyzanta i jego "komentarz", w pewnym momencie doszdł do takiego absurdu że sam do siebie pisał i sam sie obrażał. To juz było tragikomiczne.
  naprawde nie mam nic przeciwko pogladom pozostałych tu w tej chwili zwolennikach "partyzanta" ale na litość Boską niech piszą w temacie, niech ilość tych komentarzy liczona będzie w setkach, ale niech to będzie z sensem i na temat. Tyle i aż tyle
  pozdrawiam
 • Je Suis Partyzant
  Je Suis Partyzant
  Sadze, ze jesli zdaniem administracji portalu, Partyzant naruszyl tutejszy savoir vivre, mozna mu bylo udzielic ostrzezenia ( w rodzaju zoltej lub czerwonej kartki) a nie od razu usuwac. Ten radykalnie zaangazowany komentator mial jasno wykrystalizowany swiatopoglad i osad rzeczywistosci. To ze byl na przeciwnym biegunie wobec neoliberalow i zionazi, uwiarygodnialo jedynie NE jako wolna agore. Nie w moim imieniu
  Prosze o przemyslenie i rewizje decyzji!
  "Je suis Partyzant".
 • Dziękuję wszystkim Polakom z całego świata , w tym z USA, Rosji, Wk. Brytanii , Irlandii, Niemiec, Francji, Kanady, Tajlandii
  i innych państw , których nie wymieniłem , a skąd pisali Internauci za udział w akcji składania podpisów pod petycją do Prezydenta RP w Polsce w sprawie politycznego, finansowego i militarnego angażowania się władz publicznych w Polsce , w tym zwłaszcza rządu, sejmu oraz polityków różnych partii w wewnętrzny konflikt na Ukrainie. Ten konflikt nie jest Nam Polsce i Polakom do niczego potrzebny , bowiem został wymyślony przez zaoceanicznych i zachodnich syjonistów będąc częścią ich globalnego planu podboju i zniewolenia świata w ramach nowego porządku świata /NWO/, który pomimo protestów ludzi z całego świata z determinacją i przy udziale marionetkowych rządów min. na Ukrainie i Polsce oraz własnej agentury umieszczonej w centrach decyzyjnych tych państw i innych starają się narzucić całemu światu, nie bacząc na ludzkie krzywdy, ludobójstwo ludzi , morze rozlanej krwi, śmierć matek i ich małych dzieci itd.

  Przyjmowanie przez wielu ludzi postawy , iż ta sprawa Nas bezpośrednio nie dotyczy jest błędem , bowiem wymyślony i tworzony przez syjonistów wir historii może Nas wszystkich do niego wciągnąć i pochłonąć. Stąd protest Nasz jest jak najbardziej słuszny i potrzebny i wart kontynuowania, ponieważ służy szerzeniu wiedzy i podnoszeniu świadomości ludzi zdezorientowanych i obojętnych. Jeszcze raz Wam wszystkim jako autor tej petycji gorąco dziękuje , informując i meldując, iż wczoraj osiągnęliśmy pod petycją magiczną liczbę 1000 osób /według mnie liczba ta jest faktycznie o wiele większa , lecz czasami licznik na Avaaz nie zawsze działał tak jak powinien/. Już za chwilę nie czekając na Avaaz osobiście wyślę kolejny raz / pierwszy raz zrobiłem to przy liczbie podpisów 500/ tę petycję do jego adresata i wielu innych osób z rządu , w tym zwłaszcza do ministrów obrony, spraw zagranicznych , spraw wewnętrznych oraz osób z parlamentu, by wiedzieli , że Polska i Polacy patrzą im cały czas na ręce i w wielu przypadkach są przeciwni ich antypolskim zachowaniom, szkodzącym Polsce i Polakom na całym świecie. Nasza wspólna petycja :

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej_Bronislaw_Komorowski_Protestuje_przeciwko_finansowaniu_zydobanderowskiej_junty_w_Kij/


  Łódź, dnia 5 marca 2015 r. kapitan Michał Jarzyński
 • Ten list jest w porządku
  Kwestia polega na tym , czy dotrze do szerszego kręgu odbiorców.

  A na naszym podwórku przydałoby się więcej opanowania i powściągliwości bo epitety używane w nadmiarze i na chybił trafił , poważnie osłabiają wiarygodność osób je wypowiadających.

  Krótko mówiąc ani Astra nie jest parch ani Partyzant nie jest ubek.
  Zacietrzewienie to jedna z najgorszych przywar narodowych Polaków.

  W ten właśnie sposób różni magicy nas podjudzają.
 • @mecenas 23:00:27
  //zresztą pamiętam jak @Jarek Ruszkiewicz SL @repslol mu potakiwał//

  Jeśli coś mądrego ktoś napisze to zawsze "potakuję".
  Bluzgi i wulgaryzmy zawsze będą kończyły się banem.
  Partyzantowi dałem jeszcze jedną szansę.
 • @1abezmetki 03:23:17
  Partyzant został słusznie odstrzelony.
  Z całym szacunkiem, ale @1abezmetki nie rozumie, albo nie chce rozumieć z kim (z czym) ma do czynienia w przypadku trolla pod nickiem "partyzant".
  Proszę sobie zajrzeć do matecznika tego indywiduum, tzn. na Niepoprawni.pl , odnaleźć komentarze @Józia z Londynu i poczytać sobie, co ten "komentator" wypisuje na temat Neon24 i jakich określeń do tego używa.
  Troll bez trollowania nie potrafi żyć i dla niego nie jest istotne, co będzie pisał, aby zyskać poklask. Tam nazywa tutejszych blogerów i komentatorów ścierwojadami (to i tak eufemizm z całego słownika tego kretyna), tu zaś każdemu przypina łatkę żyda, agenta etc. nigdy jednak się źle nie wyraża o swoim wspomnianym mateczniku.
  Nazywanie każdego niemal użytkownika "pejsem", rzuca negatywne światło nie tyle na samego trolla, ale na cały portal i czerwona kartka, którą troll otrzymał, jest jak najbardziej uzasadniona, a admini powinni czuwać nad tym, aby ta kanalia tu nie powróciła, bo zapewne ma tutaj jeszcze kilka innych nicków w pogotowiu. Zresztą troll zawsze wraca.
  Wolność słowa nie oznacza, że należy tolerować idiotów i destruktorów.

  Pozdrawiam!
 • @Jinks 08:39:50
  Nie sposob nie przyznac racji wobec podniesionego zarzutu niepowsciagliwosci jezyka Nieobecnego. Pewnie wiaze sie to z temperamentem,lub wyniklo z goraczki chwili, lecz przedewszystkim z zamiaru obrony swoich pogladow. Poza wszystkim kiedy jest sie wzietym w obroty przez oponentow, rowniez obcesowych w sposobie argumentacji, - o poslizgi werbalne nie trudno.
  Dziekuje za probe spokojnego i rozsadnego podejscia. Wzajemnie pozdrawiam.

  PS.
  "Jeśli wierzysz w wolność słowa, to wierzysz w wolność głoszenia poglądów, które ci się nie podobają. Goebbels był zwolennikiem wolności wygłaszania poglądów, które mu się podobały. Stalin też. A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz. (Noam Chomski)"
 • @Jinks 08:39:50
  Partyzant dostał czasowego bana jako ostrzeżenie.
  Takie zachowanie jak zaprezentował wczoraj nie może mieć miejsca na tym portalu. To raczej domena portalu Sakiewicza, gdzie większość komentarzy (zatwierdzanych zresztą każdorazowo przez moderatora) to wypowiedzi chamów, byle "po linii".

  Mnie nie interesują prezentowane poglądy ale kultura ich przekazywania.
  O tzw. "niepoprawnych" to szkoda nawet mówić. Zresztą jest tam w sumie pięciu trolli i paru przypadkowych naiwnych. Z pewnością też odejdą jak dziesiątki innych.
 • @Astra 15:52:04
  Oni (rosjanie) nas nie wchłoną, ponieważ wchłoniły nas już Izrael za pomocą CIA i Mossadu, nie widzisz tej okupacji???
 • @Wrzodak Z. 09:18:01
  Techniki okupacyjne bardzo sie zmieniły i nie trzeba już wysyłać wojsk do obcego kraju, który chce sie opanować.
  Starczy przejąć od środka wojsko, policje, wymiar sprawiedliwości, media i gospodarkę - to co u nas już jest faktem.
  A potem gromko krzyczeć "łapaj złodzieja!". Stara talmudyczna sztuczka.
  Tylko naiwni tego nie widzą.
 • @all
  Najzabawniejsze jest to, że w tym wątku zapewne ani jednego żyda nie ma ale jest to najczęściej powtarzane słowo. ;)

  Co do partyzanta to nie wiem skąd to oburzenie. Gość, który był czcicielem armii czerwonej, komunizmu, PRL itd. nie mógł podziwiać wyklętych II RP czy polskich patriotów.

  Jestem pewny, że gdyby Raasija zaatakowała Polskę to by się przyłączył do najeźdźcy by walczyć z międzynarodowym żydem ulokowaanym w strukturach III RP. :)
 • @1abezmetki 03:23:17
  Oczywiście, ze Partyzant wg mnie nie przekroczył jakoś znacząco zasad (inni robią to chyba dosadniej) więc takze uważam, że nie powinno się Partyzanta banować

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031