Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1755 postów 1595 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ludzie na świecie ciągle głupieją ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i jest to już stały trend.

 

Naukowcy zaobserwowali stały spadek ilorazu inteligencji IQ u ludzi. Wygląda na to, że futuryści wieszczący konsekwentny wzrost inteligencji ludzi mylili się. Wręcz przeciwnie z badań wynika, że stają się oni coraz głupsi. Przewidywanego wraz z teorią ewolucji zwiększenia pojemności czaszki, a więc i mózgu jeszcze nie zaobserwowano. Zamiast tego kolejne badania wskazują na to, że świat ogarnia globalne ogłupienie.
 
Psycholog z Uniwersytetu w Ulster, Richard Lynn porównał archiwalne dane na temat poziomu inteligencji Amerykanów, Europejczyków i Australijczyków. Zestawił dane z 1950 roku z tymi, które zebrał w 2014 roku. Okazało się, że średni iloraz inteligencji spadł w tym czasie o 3 punkty z 91 punktów do 88.
Jeśli globalne ogłupienie będzie trwało nadal do 2110 roku średni iloraz inteligencji człowieka na świecie wyniesie 84 punkty, a jest to delikatni mówiąc bardzo przeciętny wynik.
Z kolei specjaliści z Uniwersytetu w Brukseli przeprowadzili podobne badanie, w którym sprawdzano czas reakcji, innymi słowy refleks i okazało się, że sto lat temu ludzie po zobaczeniu światła naciskali specjalny przycisk w średnim czasie 194 milisekundy a w 2014 275 milisekund. Opóźniona reakcja sugeruje obniżenie prędkości przekazywanych impulsów nerwowych.
Oczywiście naukowcy próbują zrozumieć, dlaczego ludzie głupieją i jako pierwsza pojawiła się konkluzja, że coś jest nie tak z edukacją. Chyba jednak ogłupiająca rola szkoły, często stosowanej do implementowania szalonych wzorców błędnie pojmowanego postępu, to coś jak najbardziej oczywistego.
Władza po prostu próbuje na wszelkie sposoby wychować swoich poddanych na tępe bio-roboty, które zajmują się konsumpcją i zarabianiem pieniędzy na swoich panów z kasty rządzącej i urzędniczej. Głupie społeczeństwo to sposób na petryfikację neoniewolnictwa fiskalnego, bo głupole i tak nic nie rozumieją i są łatwiej wodzeni za nos sprytną propagandą.
Uczeni z Uniwersytetu Stanforda, przyczyny spadku inteligencji społeczeństwa widzą w zakłóceniu prawa doboru naturalnego. Ludzie nie muszą już walczyć o przetrwanie jak miało to miejsce w czasach starożytnych. Główkowaniu nie sprzyja też postęp technologiczny, który zaczyna nas wyręczać z wielu intelektualnych zadań. Zdaniem specjalistów to właśnie tego skutki obserwujemy.


Źródło: zmianynaziemi.pl
Uwagi własne:
Kiedy 20 lat temu zaczęto w Polsce wdrażać proces dekompozycji edukacji i ogólnego zdurnienia narodu, tłumaczono, że przyszłemu inżynierowi nie jest potrzebna w pracy znajomosc „Pana Tadeusza” czy historii Polski.
Dzisiejsi młodzi wykształceni z wielkich miast nie znaja już ani „Pana Tadeusza” ani historii Polski, inżynierami też nie są, bo dymają na zmywaku w Anglii, wiszą na garnuszku u rodziców tudzież jako tzw. słoiki robią za niewolników w podwarszawskich montowniach ( co bardziej spostrzegawczy przeprosili nawet swoje moherowe babcie i dawno poodawali im dowody ).
Całe życie w Polsce mieszkałem w małych prowincjonalnych miasteczkach ( poza okresem studiów w Gdańsku – skąd pewnie moja zasciankowosc i parafiańszczyzna, lepsze uważam od dzisiejszej zachciankowosci i patafiańszczyzny ), do takich miasteczek powracam na urlop do Kraju, ale przyznam się, że nigdzie nie spotkałem takich prymitywów mówiących „kurwa-polszczyzną”  i w takim zagęszczeniu, jak wsród rodaków w Anglii. No ale to pewnie już sprawa innego pokolenia.
Miało być pokolenie Jana Pawła II [ nie wiem, co za fantasta wymyslił ], a jest pokolenie Janusza Palikota I, zas -  parafrazując uczniów idących do Emaus - „a mysmy się spodziewali, że zewangelizujemy Europę” ...

KOMENTARZE

 • ------------ pracują , pracują nad nami
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/112710,zakazane-432-hz-440hz-usypianie-mozgu

  http://innemedium.pl/wiadomosc/eliksir-madrosci-2?page=2
 • Telewizja produkuje kretynów
  ot co
 • a może szczepionki
  Ja uważam,że wine są szczepionki plus cała chemia wokoło nas z farmacją na czele. Przykład w UK nauczyciel się dziwi, że dzicko nie bierze żadnych leków i jest zdrowe. Normą jest już w UK że jak dziecko UK dzie na wycieczkę szkolną ma ze sobą sporą apteczkę z lekami. Jak człowiek ma mieć IQ jak od małego jedzie na lekach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31