Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1793 posty 1695 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dr Andrzej Zapałowski: Ukraina na rozstaju dróg.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z blogu Autora.

 

Kontrofensywa separatystów i rozciągniecie frontu do Nowoazowska pokazuje, iż armia Ukrainy nie jest w stanie poradzić sobie z tą wojną. Jedyną szansą na uregulowanie tego kryzysu byłoby wyparcie separatystów z Donbasu do końca września.[ do czego nie dopusci Wowka Putin – McG ]
Już dwa miesiące temu pisałem, że jeżeli do października wojna się nie zakończy, to będzie ona dla Kijowa przegrana. Obecne działania pokazują, iż żołnierze ukraińscy w swojej masie nie chcą już walczyć. Większość społeczeństwa ukraińskiego chce natychmiastowego wstrzymania walk. Pod znakiem zapytania znajdują się wybory parlamentarne rozpisane na październik. Nie będzie możliwości ich przeprowadzenia na terenie obwodów Ługańskiego i Donieckiego oraz zapewne na terenie Charkowskiego, Zaporoskiego i Odesskiego (może tam wybuchnąć rebelia antyukraińska oraz dojść do bojkotu wyborów).
Październik przypomni o zimie i braku gazu, węgla oraz na znacznej części państwa nie rozpocznie się rok szkolny. W listopadzie, w rocznicę Majdanu ludzie wyjdą na ulice i zaczną „dziękować” nowej władzy [ oraz np. jej polskim orędownikom –McG ]za zwycięstwo (strata terytorium państwa, bieda, wojna, śmierć tysięcy cywili a przede wszystkim brak jakiejkolwiek perspektywy wstąpienia do Unii Europejskiej).
Bilans majdanowego zwycięstwa- Ukraina jako państwo w próżni bezpieczeństwa międzynarodowego, państwo problem Europy.
 
[ Są też i będą niewątpliwi zwycięzcy Majdanu. Już najwczesniejsze analizy mówiły o tym, iż np. rezuny ze Swobody bynajmniej nie liczyły na przejęcie władzy na całej Ukrainie, bo na to nie było nigdy szans, ale ich celem było maksymalne poszerzenie własnych wpływów. Udało im się nadzwyczajnie – z niszowego i terytorialnie ograniczonego ugrupowania stali się jednym z głównych koalicjantów w Kijowie, zajmujących w dodatku resorty siłowe.
Spójrzmy teraz na polskie zaangażowanie w Majdan, ale nie przez pryzmat agentury amerykańsko-izraelskiej, tylko z rzadko kiedy stosowanego polskiego punktu widzenia:
Nie tylko przyłożylismy rękę do całkowitej destabilizacji odgradzającego nas od Rosji sąsiada, to jeszcze nie tylko pozwolilismy, ale wręcz stymulowalismy odrodzenie najbardziej odrażającej, ludobójczej tradycji OUN-UPA. Zupełnie odwrotnie niż w przysłowiu, bo i rubel stracony i cnota niezachowana ].

KOMENTARZE

 • Resocjalizacja banderowców
  https://www.youtube.com/watch?v=wmEXAyW0ESU
 • Dobry tekst
  sama prawda.
  Teraz trzeba będzie żyłować polskiego podatnika albo na dożywianie zniszczonego państwa sąsiada albo na pilną fortyfikację granicy, jeśli nie chcemy mieć u nas uzbrojonych i głodnych hord banderowców.
 • Autor
  Zwięźle i celnie. Czytam Pańskie teksty z coraz większym uznaniem.5*
 • Norman Davies w obecności prezydenta podżega do rozliczenia obozu narodowego
  Nasze nowe elity widzą w polskim spojrzeniu na sprawy międzynarodowe zagrożenie. Uświadomił ich w tym głos wielu Polaków na sprawę Ukrainy. Warto posłuchać świeżego obywatela RP Normana Daviesa, który mówi o potrzebie likwidacji polskiego nacjonalizmu. Filmik w załączonym linku. O tej sprawie od 5 minuty. Zwróćcie uwagę jak miesza wartości chrześcijańskie, stalinizm i przedwojenny nacjonalizm, nie zwracając uwagi, że w ówczesnej Polsce żyli ludzie, którzy musieli się jakoś organizować i działać na rzecz odbudowy kraju. Wg tego profesora pewnie najlepiej było robić to co dziś dzieje się w Donbasie.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1169048,Profesor-Norman-Davies-otrzymal-polskie-obywatelstwo

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728