Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Wildstein: Świnie na Ukrainę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polecam ten jeszcze ciepły felietonik p.Dawida Wildsteina, jako znakomitą ilustrację „nowomowy” ( newspeak-u ) omawianej w referacie prof.dr hab. Leszka Jazownika ( patrz poprzedni wpis, zamieszczony metodą na studenta „kopiuj-wklej” ).

 

W zamieszaniu, jakie wynikło z powodu afery taśmowej i skandalicznych działań służb podległych premierowi, nie zwróciliśmy należytej uwagi na ważne wydarzenie [ !!! ]. Ukraina zniosła embargo na polską wieprzowinę.
Przypomnijmy. Przez kilka tygodni hulała w polskim internecie i mediach rosyjska propaganda [ !!! ], według której embargo wprowadził nowy rząd w Kijowie. Tymczasem to wygnany dyktator [ !!! dyktator ] zablokował polski eksport, a nowa władza tę blokadę zniosła.
Sytuacja ta pokazuje, że dla Polski aktualny rząd w Kijowie jest lepszym i rozsądniejszym partnerem niż poprzedni.To także rząd, który, chociaż niemrawo [ np. bomby fosforowe ], prowadzi wojnę z Putinem na wschodnich rubieżach Ukrainy, odsuwając od nas (jak na razie) rosyjskie zagrożenie.
Sytuacja geopolityczna Polski się poprawia. Pytanie teraz brzmi – czy będziemy mieli w końcu rząd, który tę koniunkturę będzie potrafił wykorzystać?
Osobiscie mam nadzieję, iż polskim naukowcom uda się wyhodować koszerne swinie, które będziemy mogli eksportowac również do Izraela.
Oby udało nam się pozbyć swiń i powysyłać je nie tylko na Ukrainę, ale np. czerwone swinie do Rosji, brunatne swinie do Niemiec, a koszerne do Izraela.

KOMENTARZE

 • Modlę się za tych dzielnych Ukraińców.
  którzy walcząc ze złym putasem odsuwają od nas niebezpieczeństwo.

  Chwała Gierojam !
  :D))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Autor
  Przede wszystkim powinniśmy wyeksportować na Ukrainę i do wymienionych w notce państw nasze świnie polityczne.
  I to będzie najlepszy interes jaki można zrobić na trzodzie chlewnej.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031