Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1813 postów 1789 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Niezalezna.pl mniej wiarygodna, niż Gazeta.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niestety, stało się, mimo, że orzeł nie powinien lecieć w GWna.

 

Proszę porównać:
Gazociąg dostarczający gaz z Rosji do Unii Europejskiej, m.in. na Słowację, został wysadzony w powietrze. MSW Ukrainy nie ma większych wątpliwości: to dywersja ze strony Rosji.

Chodzi o gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod. Do eksplozji doszło w obwodzie połtawskim. Zaraz po wybuchu w powietrze na wysokość ok. 200 m wzbiła się potężna kula ognia.Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ukraiński minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow powiedział: "Rozpatrujemy kilka hipotez, wśród których najpoważniejszą jest akt terrorystyczny".

Według ministra za dywersją stoją Rosjanie.
 
Ukraiński gazociąg Urengoj-Pomary-Użhorod wybuchł o 14.45 lokalnego czasu w rejonie na zachód od Połtawy na wschodniej Ukrainie. Płomienie strzelały w powietrze na 200 metrów - donosi agencja RIA Nowosti. Nie ma informacji o ofiarach i rannych. Na miejscu pracują ekipy strażaków.
( ... )
Przyczyny eksplozji są na razie nieznane. Według wstępnych doniesień do wypadku doszło przez spadek ciśnienia w rurociągu. Agencja Interfax-Ukraina podała jednak, z powołaniem na źródła w milicji, że nie jest wykluczone, iż wybuch był następstwem dywersji. Russia Today z kolei wskazuje, że region, w którym nastąpił wybuch, jest pod kontrolą ukraińskiej armii i nie był sceną walk między siłami Kijowa a separatystami.

Ukrtransgaz, spółka państwowa odpowiedzialna za tranzyt gazu przez Ukrainę, oświadczyła, że uszkodzenie gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod nie wpłynie na przesył tego paliwa do odbiorców w Europie Zachodniej. Także rosyjski Gazprom zapewnił, że eksport gazu do Europy nie został zakłócony. Źródło w Gazpromie poinformowało, że surowiec skierowano równoległą rurą - podał Reuters.
W tym kontekscie warto przypomnieć:
"Jeśli but żołnierza rosyjskiego stąpnie na naszą ziemię, zrobimy wszystko, by okupant zapłacił za to wysoką. Pamiętamy o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez nasze rurociągi. Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania. Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium"
Najprawdopodobniej banderowcy przystąpili do kolejnego etapu. Pamiętając o niedawnych atakach banderowców na rosyjskie placówki dyplomatyczne, widzimy, iż hultajstwo całkowicie postradało zmysły, no chyba że prócz Amerykanów, również Putin celowo ich pompuje, by miec uzasadnienie do zbrojnej interwencji.
[ W związku z nieudanymi negocjacjami w sprawie zapłaty za odebrany gaz, ktos przytomnie zwrocił uwagę, iż hultajstwo najwyraźniej odmiennie od nas pojmuje znaczenie słowa „kupować”, rozumiejąc przez nie „brać, nie kwitować, ewentualnie zarezać”. Przejawia się to również w nieustannej postawie roszczeniowej wobec Polski – czy ktos jeszcze pamięta, jak wg Poturczeńca czy Arszenika mielismy im w dowód przyjaźni „pożyczyć” kilkanascie miliardów USD, pożyczyć w sensie „pożyczyć” ].
Tak czy siak, GP/GPC nie ma wątpliwosci, że za eksplozją stoją Rosjanie. Jak widać, głupota i antyrosyjskie zacietrzewienie w wydaniu popłuczyn po Giedroyciu jest już jak Boże Miłosierdzie, tzn. nie ma granic.

KOMENTARZE

  • autor
    Niestety ta "Niezalezna" od dawna jest "zalezna" i nie tylko od PiSu! Szkoda czasu na takie niezalezne i prawdomowne Blogi! Widac , ze PiS nie zmienil spojrzenia ani na UKraine ani na Rosje i wydaje sie byc nawet bardziej antyrosyjski niz PO . Szkoda, lecz taka polityka tylko zaszkodzi polskiej racji stanu. POPiS jest skonczony , bowiem nie potrafi zaproponowac wlasciwych relacji z sasiadami. Jezeli ma byc kontynuowana linia polityki - to po co zmieniac ludzi u zloba ? Przetasowanie i dojscie podobnych osob do wladzy nic nie zmieni dla kraju. Czyzby na razie zostal Polsce tylko JKM ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031