Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Ukraina: To nie „Berkut” strzelał na Majdanie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pociski, którymi strzelano do manifestantów na Majdanie 20 lutego nie były wystrzelone z broni, którą mieli na wyposażeniu milicjanci z formacji „Bierkut” – ustaliła specjalna komisja śledcza Rady Najwyższej Ukrainy.

 

Poinformował o tym ukraińskie media przewodniczący komisji Gienadij Moskal z partii „Batkiwszczina”.
 „Według niego, strzelać mogli przedstawiciele organizacji społecznych, którzy wyszli spod kontroli” – informuje ukraińska agencja UNN.
Moskal nie uściślił jednak, jakie organizacje podejrzewa o to.
- Pierwszy strzał został oddany w stronę milicji – podkreślił. Nie wykluczył jednak i takiej wersji, że strzelali funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa lub MSW w nieoznakowanych mundurach. Moskal wyraził obawę, że okoliczności wydarzeń 20 lutego mogą nigdy nie zostać do końca wyjaśnione.
- To będzie jeszcze jedna sprawa w rodzaju zabójstwa Johna Kennedy’ego, która jest badana do dziś – powiedział. Decyzją Prokuratury Generalnej Ukrainy w areszcie śledczym przebywa 12. funkcjonariuszy „Bierkutu” podejrzanych o strzelanie do manifestantów z Majdanu w dniach 18-20 lutego 2014 r.
JCK
 
 
Jeden z komentarzy:
No i pięknie. Podejrzewam, że tych „dziennikarzy”, którzy pluli jadem oskarżając Janukowycza o mordowanie ludzi, ogarnie teraz jakaś „pomroczność jasna”, i „cud niepamięci będzie się święcić”, parafrazując Sojkę.
I tak mało kto – jesli ktokolwiek –pamięta, iż owe strzały, rzekomo oddane przez berkutowców na rozkaz Janukowicza służyły wówczas za moralne uzasadnienie odsunięcia urzędującego prezydenta.  Dzis sprostowanie tego fałszu nie jest podawane w nagłówkach gazet. Taka jest niestety siła faktów dokonanych, a historię zawsze pisze zwycięzca.

KOMENTARZE

  • Samochód "starszego brata" Paszyńskiego (deputowanego do Parlamentu Ukrainy, na Majdanie z karabinem snajperskim w bagażniku
    Tenże Paszyński jest obecnie szefem gabinetu politycznego "premiera" Jaceniuka.

    Czym on sobie zasłużył na takie dygnitarstwo ?

    https://www.youtube.com/watch?v=JM6gNDoZu2M

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728