Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nominacje do „Psiej Trąby i Cymbałów Jankiela”.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Motto 1: Kto nie słucha ojca, matki, ten słucha psiej trąby. Motto 2: Było cymbalistow wielu, ale żaden z nich nie smiał zagrać przy Jankielu.

 

Mój faworyt w zeszłym tygodniu to jeden z histerycznie antyrosyjskich, a więc automatycznie wybitnych ekspertów politycznych, pan Grzegorz Kostrzewa-Zorbas za unikalne sformułowanie Czarne msze imperialnego militaryzmu – Święto Zwycięstwa w Rosji i na Krymie . Jeszcze raz - albo jak to mówią Niemi: noch einmal - „czarne msze imperialnego militaryzmu”. Tego jeszcze nie słyszałem, choć jest w tym pewna logika: skoro np.: „Bóg, Honor, Ojczyzna” to dla staliniąt mowa nienawisci, to dzień „pobiedy” dla jurgieltników stronnictwa amerykańsko-izraelskiego rzeczywiscie jak czarna msza. Ale jak w takim razie nazwać niedawny, lwowski marsz ku czci rezunów z SS Galizien? Kiedy Makbet idzie drugi raz na spotkanie z wiedźmami, to na pytanie, co gotują w kotle, otrzymuje odpowiedź „na to nazwy nie ma”. Na kult ludobójców z OUN-UPA też nazwy w ludzkim języku nie ma.
Poprzedni nominaci do „Psiej Trąby i Cymbałów Jankiela” to m.in. dr Darski za stwierdzenie, ze Neutralnosc Ukrainy to koniec Polski ( a więc wolnej Polski nie ma nie tylko bez wolnej Ukrainy, ale nawet bez Ukrainy w NATO – myslę że „Cymbały” cymbałowi należą się jak psu zupa ). Dowiedziałem się, że dr Darski w poprzednim wcieleniu byl analitykiem „Radia Wolna Europa”, co wydaje mi się może jego pewne, a rzadko spotykane idiosynkrazje objasnić.
Inny nominat, tym razem wielokrotny, to pan Dawid Wildstein za „bandero-daltonizm” – niczym matematyk z fraszki Kochanowskiego „ziemię ( scil. ukraińską, a nawet etnicznie ukraińską ) pomierzył i głębokie morze”, ale rizuna – mieszając nieco idiomy – choć oko wykol, choć rąbaj siekierą, choć piłuj na korycie żywcem – nie znalazł ani nie napotkał.
Innym jego wybitnym wkładem w kompletne pomiesznie pojęć było zasłanianie się Carlem Schmittem niczym żywą tarczą w tekscie „Potrzeba rusofobii”.
I jeszcze taka smutna konstatacja na zakończenie:
Jedno z najważniejszych dla dzisiejszej Rosji swiąt państwowych czyli 9-maja ma dla Polaków delikatnie mówiąc smak gorzko-kwasny. Ale popadanie z tego tytułu w histerię przy jednoczesnej akceptacji tradycji banderowskch u sąsiadów ( że niby Ukraińcy nie mają innej tradycji – co jest rzecz jasna wulgarnym kłamstwem idioty ) powinno być obrazą inteligencji nawet przeciętnego członka PO czyli z wykształceniem podstawowym.
PS
Zapyta ktos: no dobrze, a co z red. Sakiewiczem i jego listem do ks. Isakiewicza ( Tomasz Sakiewicz odpowiada księdzu Isakowiczowi-Zaleskiemu ). Otóż jest to zupełnie inna kategoria nagród, przyznawanych manipulatorom, ludziom złej woli, kłamcom i oszustom intelektualnym, czyli tzw. nagroda Michnika.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728