Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Dawid Wildstein nie może być Żydem ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... skoro wypisuje takie obrażające rozum brednie - wszak Żydzi to inteligentny naród . No chyba że celowo kłamie, a to przepraszam, wtedy może jak najbardziej.

 

W najnowszym odcinku „Nie ma Wielkiej Brytanii bez wolnej Polski”, ups, „Nie ma wolnej Polski bez Wielkiej Ukrainy od Wisły po Wołgę”, pt: Polska wobec Majdanu i Kremla , nakazuje nam porzucić jakies drobnostki typu Polacy na Kresach czy interes naszego kraju, a zająć się poważną geopolityką, osaczaniem Rosji tudzież przyszłym zjednoczeniem ukraińskiej Cerkwi z Rzymem.
Strach pomysleć, o czym będzie w przyszłych odcinkach:  czy priorytetem polskiej polityki będzie tylko chińska kolonizacja Syberii i ograniczanie ruskich wpływów w Antarktyce, czy też niedopuszczenie do przyjęcia Rosji  do Zjednoczonej Federacji Planet?
Pozwolę sobie przytoczyć obszerny komentarz czytelnika do wypocin Wildsteina:
KL | 29.04.2014 [10:44]
Bezkrytyczni zwolennicy Majdanu pochłonięci jego antyrosyjskością zdają się zapominać, że nie wyklucza ona antypolskości. Dostrzegam tu typowy dla Polaków naiwny optymizm, który zastępuje surowy realizm, za ten błąd przyszło Polsce płacić wysoką cenę. Dobrą ilustracją jest współczesna Litwa, co do której antyrosyjkości, ale jednocześnie antypolskości nie ma chyba wątpliwości Jak zatem Autor podchodzi do problemu neonazizmu ukraińskiego głoszonego przez Swobodę i Prawy Sektor? Zdaniem Autora głosy o banderyzmie "okazały się nic nie warte". skąd ta diagnoza? Czy stały by się warte, gdyby silna Ukraina, która ponoć leży w interesie Polski zagroziła naszej Ojczyźnie? Dziwne to podejście, bo ja sądzę, żew interesie Polski jest silna Polska, a nie Ukraina, czy inne państwo, ale ja najzwyczajniej w świecie nie rozumiem, tego co zdaje się dostrzegać Autor, a mianowicie że polską racją stanu jest walczyć za cudzą wolność. Mówienie zaś o przepraszaniu, to już jakaś aberracja. Czy przypominanie o przecinanych na pół piłą polskich obywateli przez nazistów ukraińskich w II WŚ, jest czymś o czym nie należy mówić? Marsze neobanderowców odwołujące się do haseł sława nacji - smert worohom odbywają się często, ostatnio we Lwowie. Ukraina już dziękuje Polsce i Polakom za bezpłatne wsparcie ... wprowadzeniem embarga, jak uczyniła to Rosja na polskie mięso i zniesieniem prawa do języka ojczystego dla mniejszości. Widocznie jednak Autor nie uważa Polaków na Ukrainie za mało ważnych. Na koniec kolejne życzeniowe spojrzenie na sprawę ukraińską. Autorowi zdaje się, że Polska coś w tej sprawie może, ale jeżeli tak to zapytajmy co konkretnie? Czy ma 16 mld na wsparcie ukraińskiej gospodarki, czy ma kilka brygad pancernych, rakietowych, lotniczych do wysłania na Ukrainę? Nie! Tak naprawdę może jedynie niepotrzebnie mielić językiem ustami swoich polityków, którzy czują się, że coś znaczą. Tak to wygodniejsze niż rozwiązywać polskie problemu, tj. słaba armia, spadek demograficzny, wysokie bezrobocie itp. Skutki tego są godne pożałowania. W niczym Polska Ukrainie nie pomogła, ale o sprawach naszego wschodniego sąsiada rozstrzygają możni tego świata - Niemcy i USA. Polska, jak zwykle wyszła, jak głupi przed szereg i za to płaci już embargiem na polskie mięso, za chwilę na warzywa i owoce, czyli kilka mld. $ strat i wyższe bezrobocie. Dlaczego nie ma rosyjskiego embarga na żywność niemiecką, czeską itp. O takie przyziemne sprawy nie warto pytać autora tej publikacji, który przecież tak przyziemnymi sprawami nie będzie się zajmował. On się zajmuje geopolityką, a ta mówi że Polska może wyrzec się pamięci po bestialsko zamordowanych przez UPA, może zbankrutować, może narażać się Rosji na odwet, ale musi wspierać Ukrainę za każdą cenę.
 
A skoro wspomnielismy banderowców: 27 kwietnia br okolo 500-700 osób wzięło udział we Lwowie w marszu ku czci SS Galizien, znanego m.in. z Endloesung der Polenfrage w Hucie Pieniawskiej ( por. kresy.pl ) – marsz osłaniany był przez SBU oraz formacje „samoobrony” ( czytaj „majdanowców” ). Dzisiejsze porażki zbrojnych formacji ukraińskich na wschodzie wynikają z faktu, że znacznie trudniej walczy się z ruskimi osiłkami, o żołnierzach nie wspominając, niż z bezbronnymi kobietami i dziećmi.
Według słów świadków, ojca Ludwika wywleczono z domu do chlewu. Tam został żywcem przerżnięty na pół. Piłę trzymały młode kobiety, banderówki. Na koniec, na wpół żywemu, wyrwały z piersi serce. Jego ciało nigdy nie zostało odnalezione... ].
 
Podsumowując: w interesie Polski nie leży ani wielka Ukraina, ani słaba Rosja, ale przede wszystkim silna Polska, kierująca się swoim własnym, POLSKIM interesem, obejmującym ponad 60 milionów naszych rodaków, gdziekolwiek mieszkają.
 

KOMENTARZE

 • Stary Wildstein powinien
  ściągnąć pasa i gówniarzowi dać konkretnie na dupę.
  Widać, ze zaniedbał go w dzieciństwie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:26:44
  Witaj

  Dokładnie, powinien go sklepać po dupiszczu i zamiast pozwolic włóczyć sie po majdanach, dac parę dobrych książek historycznych do poczytania, np. pani Ewy Siemaszko "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945"

  pozdr

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728