Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1755 postów 1595 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

X. Isakowicz: Tusk oddał hołd pomordowanym, a Kaczyńscy nie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tegoroczne uroczystości upamiętniające ofiary są bardzo wyciszone, gdyż polski establishment polityczny, w tym zwłaszcza PiS ( ... ) widzi w neobanderowcach ze "Swobody" i Prawego Sektora potencjalnych sojuszników w walce z Rosją.

 

Byłem i jestem nadal przeciwny rządom Donalda Tuska. Jednak doceniam dwa ważne posunięcia premiera. Pierwszym z nich było odwiedzenie w 2010 r. Mauzoleum Ludobójstwa Ormian w Erywaniu. Tusk ukląkł wówczas przed wiecznym ogniem, który pali się dla upamiętnienia 1, 5 miliona Ormian wymordowanych przez rząd Turcji. Ze względu na sojusz wojskowy z Turkami, którzy są w NATO, nie wszyscy europejscy, także polscy, politycy chcą to miejsce nawiedzić.
Dla przykładu, stolicy Armenii za czasów swoich rządów nigdy nie odwiedzili ani premier Jarosław Kaczyński, ani prezydent Lech Kaczyński, choć do krajów ościennych chętnie przyjeżdżali. Zresztą bracia Kaczyńscy zawsze wielkim łukiem omijali ten chrześcijański kraj, gdyż uważali go za prorosyjski.
Drugi posunięciem było wczorajsze złożenie kwiatów pod pomnikiem Polaków pomordowanych przez UPA na Podkarpaciu. Obecnie obchodzimy 70. rocznicę drugiej fazy ludobójstwa, która w 1944 r. ogarnęła Małopolskę Wschodnią i Lubelszczyznę. Tegoroczne uroczystości upamiętniające ofiary są bardzo wyciszone, gdyż polski establishment polityczny, w tym zwłaszcza PiS, nie tylko zafascynowany jest Majdanem, ale i widzi w neobanderowcach ze "Swobody" i Prawego Sektora potencjalnych sojuszników w walce z Rosją.
Nawiasem mówiąc, bracia Kaczyńscy, wierni mitowi Jerzego Giedroycia, też wielkim łukiem omijali pomniki i krzyże poświęcone ofiarom UPA w Polsce południowo-wschodniej, choć mieszkańcy tych terenów tradycyjny głosują na prawicę.
Być może premier tego gestu dokonał z politycznego wyrachowania. Ale ci, którzy takiego gestu nie chcą wykonać, też czynią to z politycznego wyrachowania.
Relacja z Podkarpacia pod linkiem
Z powodu coraz większego dysonansu poznawczego, po raz ostatni apeluję do PiS-u
( wkrótce eurowybory, więc po angielsku, niech Wam Rysiek Czarnecki spolszczy ):
 
Stop taking the piss
and get your priorities right or else
… PiS(S) off and this time for good!
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Tusk jak zwykle prowadzi swoje gierki, a Kartofel niestety, ale nie umie grać tak jak on, ani tańczyć disco polo tak jak A.K.:)))))
  Za to ma jedną cechę, której ukryć nie potrafi: chętnie dzielić się nieswoim:))))

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Ps.

  "Ktosia" postawiła w swej zapiekłości politycznej *1 to ja postawię dla równowagi *5!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:17:16
  Są ludzie tak zapiekle wierni Mądremu,że niczym nie różnią się od mądrych -inaczej fanatyków PO.
  Daję 5.
 • @Cheval Noir 11:22:54
  Widocznie jedni i drudzy utożsamiają się ze swoim guru: czyli bez zastrzeżeń akceptują to co jest do nich podobne?

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31