Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1922 posty 2795 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Cierpienia starego kryptopisowca

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... kryptopisowca, bo od lat głosuję na tych gamoni i nieudaczników.

 

Do samej partyi wszelako nie przynależę, bo po pierwsze nie miał mnie kto rekomendować, zwłaszcza w swietle mojego zadawania się z korwinowcami i narodowcami ( kto pamieta starożytny dowcip: „ proszę księdza, zadawałem się z wiewiórą” ), a po wtóre, nieuleczalnie niski poziom oportunizmu i zbyt wysoki stopień samodzielnego myslenia dyskwalifikują mnie jako ewentualnego członka partii wodzowskiej ( żeby nie bylo, że walę tylko w jeden bęben, dokładnie z tych samych powodów nie należę do KNP [ = tylko Korwin i monarchia absolutna czyli proszę nie rozsmieszać ].
Ograniczając się do samych prezydentów „wolnej Polski”: najpierw sowiecki agent, potem naturszczyk i esbecki zakładnik, po nim dwakroć wybierany „plastikowy komuszek”, obecny prezydent to bul i brak nadzieji,chyba że jest się ze WSI i między nimi jak dyament w popiele s.p. Lech Kaczyński, jedyny polski prezydent godny tego miana.
Wiem, wiem, proszę nie brechać, traktat lezboński, karesy z banderowcami i szaulisami, prawie że zdrada polskich Kresow, filoeskimosizm-Kalksteinizm do porzygania ( chanuka w Sejmie, Świątynia Holokaustu w Warszawie, wstrzymacje ekshumacji w Jedwabnem ) – głupi nie jestem, nie jest tak, że jak wyjechalem za chlebem, to już tylko w dupie byłem i gówno widziałem. Trudno o większą liczbę błędów, niż w przypadku krótkiej i przedwczesnie przerwanej kadencji s.p. Lecha Kaczyńskiego [ być może przerwanej własnie z powodu przetrzymywania i nieujawnienia aneksu do raportu o liwkidacji WSI ]. Ale na tle poprzednikow i następcy Lech był politykiem polskim, suwerennym i jak o nim pisze dr Cenckiewicz – realistą. Jak pisała w swoim klasycznym już artykule prof. Ewa Thompson z 2007 roku ( Kolonialna mentalność polskich elit ):
Podczas gdy adwersarze Kaczyńskich wciąż ustawiają się w kolejce po aprobatę - a to do trybunału w Strasburgu, a to do Brukseli, a to do Rzymu, a to do zachodniej prasy - Kaczyńscy starają się zachowywać tak, jak przystało na polityków państwa postkolonialnego, które wreszcie uzyskało względną niezawisłość i które zaczyna formułować swoją własną tożsamość. Takiemu procesowi naturalnie brak elegancji i wdzięku. Istnienie niezależnej Polski nie leży w niczyim interesie (z wyjątkiem samych Polaków), zaś rozparcelowanie Polski lub jej formalna tylko niezawisłość już od stuleci leży w interesie państw ościennych. Przekonanie tych państw, że tak nie jest, będzie rzeczą trudną i nieprzyjemną. W przeciwieństwie do Francji czy Niemiec, które wnoszą integralne składniki do europejskiej tożsamości, Polska jest krajem który - na pozór - żadnego takiego integralnego składnika nie wnosi. Na pozór, bo coś ważnego uchwycił chyba G.K. Chesterton, gdy pisał, że Polska jest cienką przegrodą między "bolszewicką nienawiścią do chrześcijaństwa a pruską nienawiścią do rycerskości". ( ... )
Nad Polską wciąż krąży widmo - nie komunizmu, lecz permanentnego skolonizowania. Wszystkie siły, które chciałyby utrzymać Polskę na poziomie kraju wasalnego, zawarły już jeżeli nie święte przymierze, to przynajmniej rozejm: zgodnie potępiają braci Kaczyńskich. A jeżeli tak się dzieje, znaczy to, że rząd Kaczyńskich stara się coś dla Polski robić. Jest on pierwszy, który stara się wyciągnąć Polskę z postkolonializmu. Co nie oznacza, że nie popełnia błędów i że wszystkie inicjatywy, które popiera, mają sens. Starałam się w tym artykule pokazać, że krytyka braci Kaczyńskich wykracza daleko poza ramy normalnej krytyki rządu i że forma, którą przybiera, jest odzwierciedleniem kolonialnych przyzwyczajeń najbardziej światłych skądinąd warstw polskiego społeczeństwa.
To nie jest tak, że jak na garbatego, to Lech był całkiem prosty – no chyba, że pod pojęciem garbu rozumiemy naszą postkolonialną spusciznę ( łacznie z przybierającą ostatnio coraz bardziej agresywną i totalitarną postać giedroyciowszczyzną ).
Jako prezydent kraju będącego między niemieckim młotem a ruskim kowadłem, Lech wybral jedyną chyba wówczas dostepną opcję – tzn. amerykańską. Stąd antyrosyjskie harce na wschodzie czy ostentacyjny filoeskimosizm. To, że gówno z tego wszystkiego wyszło i że Amerykanie potraktowali nas po wszystkim jak tanią dziwkę, to zupełnie inna sprawa [ i niewielkie zaskoczenie, a dziwki powinny pamietać, by kasę brać z góry, bo dołu może nie być!!! ], ale kto pamięta ówczesne gniewne pomruki z Berlina i Moskwy oraz pełną mobilizację agentury, ten wie, że Kaczor i jego PiS był dla strategicznych partnerow jak oscień w boku.
Największy zarzut, to oczywista podpisanie TL. Tu rzeczywiscie trudno usprawiedliwiać. Ale osobiscie nie pamiętam marszów czy chociażby listów poparcia dla ówczesnego prezydenta :” nie podpisuj, bądź z nami, a my będziemy z Tobą” – i dlatego poniekąd TL to również grzech naszego zaniedbania.
No dobra, ale co teraz [ w kontekscie przyszłych wyborów parlamentarnych ]?
Jak sobie przypomnę Kaczora na Majdanie między Kliczką a Tiahnybokiem to mi się niedobrze robi, ale zamiast glosowania na mimo wszystko wiąż jeszcze nie okrzeply RN, o „tylko Korwinie i monarchii absolutnej” nie wspominając, myslę, że z zacisnietymi zębami trzeba będzie jeszcze raz, być może ostatni zagłosować na PiS [ mimo straszenia wojną przez przedstawiciela Niemiec na Polskę ], przy jednoczesnym naciskaniu na szacunek dla polskich Kresów i traktowanie mieszkających tam rodaków jak Polaków takiej samej kategorii jak my.
Po wygranej konieczne będzie spolszczenie MSZ [ jak inaczej np. zmienić priorytet z diaspory na Polonię??? ], rozliczenie PO za koalicję z RAS-iem na Śląsku ... ale to już temat na kolejne 1000 wpisów.

KOMENTARZE

 • źle się czujesz?
  Dopiero w 21 linijce chanuka i kalksteiny?
  Wracaj do zdrowia szybko!
 • Jak to dobrze MCGrzegorz,
  że czasami sie z tobą nie do końca zgadzam. Nudno by było :)
 • @Muni 17:55:11
  Witaj

  Widzę, że zostałem źle zrozumiany - ta wzmianka o Kalsteinie jest w zamysle ironicznym nawiązaniem do falszywego przypisywania Kaczyńskim żydowskiego pochodzenia.

  Inna rzecz, że ostentacyjny filosemityzm miał wowczas miejsce, zas zamysl był taki, żeby przez żydowskie lobby w USA zdobyć wpływ i dojscie do amerykańskiej administracji.

  pozdr
 • @SpiritoLibero 18:05:18
  Dzięki i pozdrawiam
 • @LarsikOwen 18:08:54
  Witam,

  Myslę, że należy odróżniać wybory moralne / etyczne od wyborow praktycznych.

  Np. w medycynie - lekarz czasem musi zdecydować sie na mniejsze zło i dokonac amputacji.

  Klaps dany dziecku nie jest niczym dobrym - ale czasemi chroni przed większym złem.

  Zabijanie jest złem, ale kiedy zabijam bandyte w obronie koniecznej - jest to uzasadniony wybór mniejszego zla.

  podobnie w polityce.

  pozdr
 • Oj z pamięcią kiepściutko
  Przeciwko TL protestowała ówczesna UPR ,a pamiętam, bo sam uczestniczyłem.Fakt w tvn i innych ich mediach Nas nie pokazali,może dlatego autor nie wiedział.

  Pozdrawiam
 • Większość mądrali nie rozumie, że filosemitą był z powodu ich dominującej roli w USA
  //Jako prezydent kraju będącego między niemieckim młotem a ruskim kowadłem, Lech wybral jedyną chyba wówczas dostepną opcję – tzn. amerykańską.//

  Próbował też stworzyć jakąś obronę przed nimi z państwami byłego ZSRR, ale ten pomysł dawno donek i komoruski zarzucili...
 • @MacGregor
  Rozsądny głos w tych trudnych (dla blogerów) czasach.

  Ja byłbym bardziej radykalny w stwierdzeniach, gdyż nie uważam by był to wybór "mniejszego zła". Oni naprawdę "jeszcze nie rządzili". Od pierwszych sekund po podwójnej wygranej w 2005 roku musieli - zamiast rządzić - oganiać się od stada trutni atakujących ich ze wszystkich stron.

  Pamiętajmy, że kłamcy, oszuści i złodzieje z obecnej Platformy Obywatelskiej wyrośli z tego środowiska, o którym kiedyś - chyba przez nieuwagę - napisała GW w 2000 roku (koniecznie KAŻDY powinien to przeczytać):
  http://justpaste.it/ebet

  Jakoś podobnego tekstu o pisowcach nie było i nie ma a młodzieżówki PO, SLD, TR i reszty komuchów nadal świetnie się rozumieją.

  Pozdrawiam
 • @Astra 19:44:50
  //Większość mądrali nie rozumie, że filosemitą był z powodu ich dominującej roli w USA//

  No jasne! Nie mogło przecież zabraknąć głównej rycerki Kaczora :)))))))
  A jak CCCP miało "dominującą rolę" w regionie to był pewnie bolszewikiem :))
 • @1normalnyczlowiek 19:54:49
  // zamiast rządzić - oganiać się od stada trutni atakujących ich ze wszystkich stron.//

  Dokładnie... a dzisiaj chociaż od prawie 7 lat rządzi platforma, czy jest inaczej?
  To już zaczyna być żałosne, to ciągłe ujadanie, że wszystko przez PiS.
  Nie wiem kto wymyślił to określenie, że "Kaczyński nienawistnie milczy" ale to strzał w 10.
  A kiedy nie milczy... no to i tak wszystko źle robi. To jest to samo stado trutni ...
 • @SpiritoLibero 20:03:55
  Nie był :)
 • Mr. MacGregor.J23
  "..
  PO i PiS idą łeb w łeb, jeśli chodzi o pieniądze, które dostały z budżetu na działalność w 2012.
  --PO otrzymała 47.6 miliona złotych, liczba czlonköw -40 300
  --PiS 47.2 miliona zlotych, liczba czlonköw -21 766
  --PSL 11.9 miliona złotych, liczba czlonköw -123 624
  --SLD 11,3 miliona, liczba czlonköw - 32 328
  --Ruch Palikota 7,3 miliona - liczba czlonköw 6 103
  Dane wg.RMF FM.
  Wszystkie ugrupowania dostały więc łącznie 125 milionów złotych. Tymczasem, jak wynika ze sprawozdań PKW, ze składek członkowskich partie uzyskały jedynie 4,2 miliona złotych ( sic ! )
  .
  Z zebranych przez nas danych wynika, że sześć głównych ugrupowań w kraju liczy łącznie 233 tysiące członków. Oficjalnie, bo z ich własnych danych, wynika, że to co najmniej w połowie fikcja. Składki płaci ledwo około 80 tysięcy członków partii, czyli średnio co trzeci.
  .
  Według danych PKW na 30 września, Polska ma zaś 37 692 849 mieszkańców, a lista wyborców liczy 30 626 956 osób. Czynni członkowie partii mających reprezentację w Sejmie stanowią zatem... niecałe 0,003 wszystkich wyborców. " *

  *--Autorem jest dziennikarz RFM
  .
  Obie partyjki PO--pelowskie obszczymurki und PIS czyli w Piß-du nie sa zainteresowane zmianami w istniejacym Systemie.Dostaja szmal z budzetu, system wyborczy i synekury wynikajace z umownego podzialu wladzy to chujnia total, etc.etc.
  Jeszcze jak mieszkalem na Wyspie angielscy bookies wiedzieli lepiej KTO wygra wybory w Pomrocznej jasnej ( sic !!! ).
  I kwestia najwazniejsza : obie polityczne kurwy nie sa zainteresowane wprowadzeniem stawki minimalnej za godzine pracy Polaka na poziomie Angola, Szwaba czy Ajrysia.
  .
  Max Otto von Stirlitz.
 • @LordConqueror 20:08:09
  Samemu trzeba być silnym a nie oglądać się na innych.
  Ty naprawdę wierzysz, ze Amerykanie by nam pomogli?
  Już nas sprzedali nie raz. Chyba, ze coś się zmieniło a ja nic o tym nie wiem.
 • ----------------NIGDY PO-PISu
  http://24hoursofhappy.com/
 • @Max von Stirlitz 20:25:44
  Radzę nie używać słów ze słownika wulgarnej polszczyzny, ponieważ będę Pana musiała zablokować
 • Autor
  Dzisiaj rzeczywiście nie mając zbytniego wyboru jakąś alternatywę wyjścia z tego kolonialnego zawłaszczenia robi PiS.Wiesz z tym Traktatem Lizbońskim to jedynie Kaczyński wraz prezydentem Czech Klausem najdłużej się wstrzymywali z jego podpisaniem.No ale trzeba by przypomnieć jak Kaczyński był atakowany przez PO za opóznianie jego ratyfikacji.
  A tak też cały czas twierdze,że Rosja jak Niemcy zawsze będą widzieć w Polsce swego największego przeciwnika w ich dominacji sfery wpływów.
 • @LarsikOwen 18:08:54
  Jeśli na przykład bł. ks. Jerzego uważać za idealistę...
 • ..
  Naprawdę głosujesz???
 • @Editor 21:01:10
  dawno mnie tu nie było.. proszę przypomnieć, którego oficera WSI Pani jest wnuczką, bo że z powodu kompetencji jest tu Pani, to nie wierzę..
  Pozdrawiam
 • do Autora
  Zastanawia mnie skąd się bierze takie niereformowalne zadżumienie i wiara w program politycznych szaleńców, hipokrytów oraz zwykłych defraudantów i paserów narodowego majątku Polaków.

  PiS to nie jest mniejsze zło i jedyny wybór, to prawdziwa tragedia dla Polski.

  Człowiecze, jeśli nie ma szans na opamiętanie się, to przynajmniej zamilcz.
 • @LordConqueror 23:53:38
  To masz swojego prezydenta obojga narodów.
  :)
  http://i.iplsc.com/-/000355755NU9S6J6-C302.jpg
 • @RadosnyCzłek 00:08:53
  --- z radością :))) --zgadzam się :))
 • Tak Piłsudski, jak Kaczyński to były dwa prymitywne antypolskie żuliki.
  Drogo żeśmy zapłacili za ich wykwity.
  Warto prześledzić koniec życia Rydza Śmigłego. Jak się zdaje podziemie (całkiem słusznie) uznało go za niemieckiego agenta wysłanego na kolejną antypolską misję (przejęcie kontroli nad polskim podziemiem), więc go solidnie przesłuchało i długo już nie pożył. Tym razem numer się nie udał. Tego samego bardzo serdecznie życzę Kaczyńskiemu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_%C5%9Amig%C5%82y-Rydz#Ucieczka.2C_powr.C3.B3t_i_.C5.9Bmier.C4.87
 • @LordConqueror 00:54:51
  W odpowiednim czasie Polacy całą tą bandę zwykłych żulików od Kaczyńskiego i Sakiewicza wrzucą do piwnic i przypiekając lutownicami wydobędą od nich szczegółowe informacje na temat ich antypolskiej agenturalnej roboty.
 • @vortex 01:01:15
  Tą błazeńską trupę z niejakiego "Wolnego Czynu" też pewnie dołączą do podobnie obrabianych.
 • @LordConqueror 01:05:25
  Polacy od Kaczyńskiego to są ci co sobie na saksy wyjeżdżali w 68 roku, to jego Polacy i jego ukochana wojna o wielki Izrael co rządzi całym światem. Tacy jak ja Polacy mają gdzieś agenta ohydnego i odrażającego Kaczyńskiego.
 • @LordConqueror 01:12:03
  Wynoś się z Polski, nie potrzebujemy was sprzedawczyków.
 • @LordConqueror 00:19:15
  Ale czy tak będzie ?
  Mam pomysł.

  To moja prośba do doktora Eugeniusza Sendeckiego.
  Szanowny Panie.
  Oświadczam że nie jestem Eskimosem ani AOFI .
  Gotów jestem poddać się próbie wieprzowinowej.
  Proszę zatem wesprzeć nas proroctwem p.Kurzeji w kwestii
  przyszłej prezydentury.
  Dziękuje.

  :)))
 • @RadosnyCzłek 00:08:53
  Prosimy Pana Doktora Sendeckiego żeby użył całej swojej wiedzy medycznej i drogą chirurgiczną dokonał syntezy geniusza politycznego Jarosława Polskęzbawa z piękną (niegdyś) Julią Kappelman vel Tymoszenko.

  Frankensteina powstałego w wyniku tej syntezy wyślemy na Madagaskar żeby tam budował Rzeczpospolitą WASPowską.
 • @MacGregor 18:07:26
  Tu niektórzy socjalliberały nie rozumieją, że POCHODZENIA sobie nie wybieramy!!! Pisanie o tym, że ktoś ma pochodzenie zydowskie lub inne, dowodzi jakiejś paranoi, bo ci"pisarze" nie mają innych agrumentów!
  Trzeba czlowieka i polityka rozliczać za to co zrobił i czego nie zrobił a w naszym, porąbanym kraju rozlicza się tych ludzi często za nic lub za to, czego nie zrobili! Niech się socjalliberały zabiorą za rozliczanie NIEŻONDU RYŻEGO MATOŁA i jest to temat RZEKA !!!
 • @Max von Stirlitz 20:25:44
  Twój nick pasuje do tego tekstu i nie porównuj BANDY RYŻEGO MATOŁA do partii PIS i nie operuj takimi chamskimi określeniami, bo to pokazuje poziom umysłowy pisarza!!!
 • @Max von Stirlitz 20:25:44
  "I kwestia najwazniejsza : obie polityczne kurwy nie sa zainteresowane wprowadzeniem stawki minimalnej za godzine pracy Polaka na poziomie Angola, Szwaba czy Ajrysia."

  Pomyśl zanim napiszesz. Gdyby pracodawcy zostali zmuszeni do wypłacania 3000 euro miesięcznie, to wszystkich by zwolnili.
  pozdrawiam
 • Pan Ratus
  Dobry czlowieku ,
  a czym rözni sie zoladek Irlandczyka od Polaka ??
  3.000.000 emigrantöw nie daje sie juz nabrac na niemozliwe przeksztalcenie stawki godzinowej w Polsce , jest jakas bzdurna jak siurdak kundla gajowego Bulla pensja (sic !) minimalna. A ludzie wyjezdzaja , by szukac szczescia i szansy na nowe zycie.
  W 2014r wyjedzie kolejne 250.000 , wiec po co udawac, ze cos sie zmieni. W nastepnym kolejne etc. etc. W Polsce masz 2 zlote 40 gr netto za godzine pracy , wiec badz uczciwy i zyj za takie pieniadze .
  Yyyyyyeeeaaahhhhh.
  Jak tego nie mozesz zrozumiec, masz prawo.
  Tak przy okazji, nawet kursy walut funciaka, dolara, marki obecnie euro sa sztuczne.
  W IV Rzeszy banknot 50€ jest oznakowany litera X a bankomaty sa dostosowane do starych niemieckich marek..
  8-)
  Max Otto von Stirlitz.
 • Herrn Zibi 09:12:03. CET
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
  .
  Max Otto von Stirlitz.
 • Lord_Conqueror 20:43:31. CET
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=QGtBbezF9Ms
  .
 • @Max von Stirlitz 17:18:08
  Żołądki nie mają nic do rzeczy.
  Cały myk w sprzedaży produktów wysokoprzetworzonych. W mojej branży istnieją tylko produkty niemieckie, francuskie, włoskie i angolskie. Polskie są tylko piach, woda i harówa. A jak się robi za murzyna, to pensje są też murzyńskie.
  pozdrawiam
  PS.
  Ajrisze to zupełnie inna bajka. Oni też niewiele produkują z wyższych technologii, ale za to żyją na taką krechę, że upadek będzie w stylu wręcz biblijnym.
 • @LordConqueror 18:48:38
  Z wyższych technologii ajriszów używałem osobiście tylko central alarmowych Europlexa. Kolega wymieni może coś?
  pozdrawiam
 • @LordConqueror 19:02:16
  Pewnie, że będzie. Jak nie zrezygnują ze wściekłego socjalu i życia ponad stan, to będzie Grecja.
  pozdrawiam
 • Pan Ratus
  .
  Ja rozumiem interesy, money is money, tylko dlaczego banda sprytnych pejsatych okupantöw dziedzicznych ma dymac moja ukochana Polske.
  Banicja to smutny kawalek napoju na myszach zagryziony tesknota.
  Zlota szwabska klatka.Nawet rekompensaty wojenne jakie przynosi charytatywna , elitarna Fundacja nie lagodza zeslania.
  8-)
  Deprecjacja wartosci Polaköw po takiej rzezi ekonomicznej z lat minionych plus morderstwa przed i po 10.04.2010 r. `?
  Irlandczyköw radzilbym w to nie mieszac, zupelnie inni ludzie , a czy zyja na kreche Angoli ..widocznie nie spotkales Waszmosc w realnym swiecie zadnego by wiedziec jacy sa naprawde.
  Ja wiem , Waszmosc wiesz , to wszystko, reszta to erystyka dialektycznego sofizmatu pierdo***ia w bambus.
 • @Max von Stirlitz 19:51:58
  Jacy pejsaci?
  To Izrael rządzi UE, czy gebelsy? Jaki masz tynk w domu? Knaufa z gebelsowa, czy z Izraela? Znasz kogoś, kto jeździ izraelskim samochodem?Gdzie jest planowany europejski Bank Centralny? We Frankfurcie, czy w Tel Avivie?
  Ja wiem, że jesteśmy chędożeni bez mydła od zadku, ale warto czasem odwrócić się i zobaczyć kto chędoży.
  pozdrawiam
 • Lord_Conqueror 18:17:35 CET.
  .
  8-)))
  .
  Tuwim albo nie wim oto jest pytanie.Wyjatkowy pragmatyczny zyd w Systemie.Pozyteczny idiota jak Szymborska. Mrözek , Tyrmand, Nowakowski, Milosz, Jasiennica.. Umoczeni za miche i tantiemy do zycia.
  Ostatnio nawet mam watpliwosci co do Marka Hlasko jednakze Marek to Marek i smierc Komedy moze byc tylko ustawka ubecji by pograzyc najwiekszego wspolczesnego polskiego pisarza.
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=6bALYUQ2F-c
 • Pan Ratus
  .
  Mnie chedozy tylko Helga..po niemiecku.
  8-)))))))
  .
  Andzela von Makrel i pulkownik Trupin ustalili pokojowy rozbiör Debilolandii juz dawno, a "polscy " pozyteczni idioci tylko uczestnicza jako statysci w wielkiej niemiecko-rosyjskiej produkcji ostatniego polskiego niemego filmu.
 • @Max von Stirlitz 20:24:51
  Ech...
  Uważniej się obejrzyj.
  Kto zlikwidował polskie rybołówstwo? UE, czy ruski?
  Kto wyznacza kwoty mleczne, z kim mamy unię celną, jaką walutę obiecaliśmy przyjąć, z kim jesteśmy w sojuszu militarnym, jakiej produkcji samochodów jest najwięcej na drogach, kto opanował polską prasę i banki, czyim w końcu jesteśmy landem - gebelsim czy ruskim?
  Putin może nam skoczyć; rządzą gebelsy.
  pozdrawiam
 • @RadosnyCzłek 00:08:53
  jaki debil, taki fotomontaż, agencie za kasę!!!Ty nie jesteś radosny , tylko głupi!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031