Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1770 postów 1633 komentarze

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Nie ma dobrych Rosjan?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ironia losu: wychowałem sie na Mickiewiczu i Sienkiewiczu, w głównie antyrosyjskiej tradycji powstańczej, a na starosc przychodzi mi bronić Rosjan przed szaleńcami chorymi na Moskala!

 

„Gazeta Polska” ( przynajmiej w wersjiwww.niezalezna.pl ) już dawno zeszła na poziom pisma satyrycznego, tyle, że żarty jakby coraz mniej smieszne, za to bardziej niebezpieczne, bo do złudzenia przypominające raporty z psychiatryka.
Nie oni jedni zresztą piszą na takim poziomie. Konserwatysta Adam Wielomski, najwyraźniej intelektualnie wyjałowiony przeciągającym się czekaniem na Katechon, w artykule  Dlaczego polscy politycy poparli rewolucję na Ukrainie?   tłumaczy, iż proukraiński front jednosci narodowej w Polsce jest wynikiem nacisku PiS-u, który jest „partią o mentalności insurekcyjno-jakobińskiej, wpisującą się w tradycję piłsudczykowską”.Może istotnie cos jest na rzeczy.  Otóż dzis samego siebie przeszedł młody Wildstein, uzasadniając nie tylko rusofobię, ale wręcz potrzebę rusofobii myslą ... Carla Schmitta ( sic!  Dawid Wildstein: Potrzeba rusofobii   – to już tradycyjna triada filozofów: Tales z Miletu, Sedes z Cedetu i Bidet z Porcelitu nie wystarcza?). Mam nadzieję, że konserwatysta Wielomski nie będzie miał względu na korzenie młodego jakobina i przemieli go na koszerną miazgę. Zanim to jednak nastąpi, zwracam uwage na ten artykuł, bo jest on wyjątkowo głupi, anachroniczny i niebezpieczny ( ukraińscy nazisci oraz litewscy szowninisci będą bardzo wdzięczni za pomysł uzasadniania swojego antypolonizmu myslą C.Schmitta! ).
Bardzo trafne podsumowanie tego bełkotu zamiescił pod artykulem jeden z komentatorów:
„Z obszernego katalogu wrogów Polski wybrał Wildstein tylko Rosję i zaprezentował nam swą własną limitowaną edycję studium historii Polski. W dodatku próbuje przekonać, że mechanizmem formującym i utrwalającym autonomię państwową jest fobia. W przypadku Polaków Wildstein proponuje rusofobię, którą przedstawia jako lekarstwo na odzyskanie honoru i niezależności, a nawet jako źródło owocnej współpracy z wrogim państwem.
Nie wiem czy Wildstein postrzega Polaków jako ludzi prymitywnych, w których można wzbudzić negatywne emocje, a potem pokazać palcem ich ujście, czy też może śwadomie próbuje ograniczyć pełne rozumienie polskiej historii, w tym wielorakość i wielopoziomowość zewnętrznych i wewnętrznych zagrożeń.
Polacy nie są ograniczeni, mogą korzystać ze swojego katolickiego dziedzictwa i z pewnością potrafią skonstruować własną unikalną koncepcję obrony i koegzystencji. Nie muszą sięgać po cudze złote myśli. Wildstein próbuje przekonać nas do bycia Koziołkami-Matołkami, wbrew palącej potrzebie zajęcia się tymi szkodnikami, którzy są blisko, pod samym nosem. Zdrajców w Polsce dostatek, warto sobie najpierw z nimi poradzić. Jeśli miałbym polecić rodakom rozwój jakiejkolwiek fobii, polecam ZDRAJCOFOBIĘ.
W każdym razie pominięcie Niemiec jako poważnego i cały czas rzeczywistego zagrożenia jest samo w sobie manipulacją i nadużyciem”.
Ponieważ nie każdy jest Hitchcockiem i nie jest łatwo utrzymywać widza w napięciu po trzęsieniu ziemi, dlatego też trzeba wymyslać niestworzone rzeczy. Np. kilka dni temu inny felietonista GPC, Paweł Rybicki, odkrywa, że Nie ma dobrych Rosjan. Powód? Bo akceptują Putina. Pomijam róznice cywilizacyjne, bo to byłby juz inny poziom dyskusji, ale czy rozumując tym tropem są jacys dobrzy Chińczycy w komunistycznych Chinach? A Niemcy ( poza martwymi, rzecz jasna ), konsekwentnie współpracujący z Putinem? A jacy to dobrzy Polacy głosują na Kwasniewskiego, Palikota, Tuska, Komorowskiego? A Amerykanie, dwakroć głosujacy na zwolennika socjalizmu, pedalstwa i aborcji?  No ale ponieważ piszemy pod z góry przyjętą tezę, wiec walimy tylko w Rosjan.
Przy okazji: już kiedys o tym pisałem, ale 17-wrzesnia to samo towarzystwo ( „towarzystwo prosi” ) znów urządzi kocią muzykę pod ruska ambasadą, znów będą transparenty z napisami „Chutin Puj”, zas cel tych brewerii będzie tylko i wyłącznie terapeutyczny, natomiast przekaz będzie się sprowadzał do jednego: „Nienawidzimy Rosji pod każdą postacią, nigdy jej istnienia nie zaakceptujemy ... no chyba, że Putin ustapi, że wprowadzą u siebie demokrację itd ( a i to nie byle jaką, bo musiałaby być ona zaakceptowana – nie wiem, chyba przez samych redaktorów Sakiewicza i Wildsteina, z przywróceniem żydowskich grandziarzy pokroju Abramowicza do ich cudownie nagromadzonych majątków )”.
Gdy rozum spi, budzą się demony – a jednym z polskich demonów jest nie jak nam przez dwie dekady imputowała gazeta koszerna, antysemityzm ( najczęsciej mylony ze spostrzegawczoscią ), ale choroba na Moskala – jesli bardziej się nienawidzi Rosję, niz kocha Polskę, to dla szkodzenia Rosji poswięca się potem żywotne interesy Polski i Polaków.
PS1
Ostatnio do jednego worka ze „złymi Rosjanami” został wrzucony sam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:
Chcę Cię przestrzec przed tym co robisz, bo straszliwie pobłądziłeś. Bierzesz na swoje sumienie ciężar, którego uczciwy człowiek nie może znieść.

Będę się za Ciebie modlił, a teksty zacznę drukować, gdy nie będą nieść takich cierpień i nieszczęść jakie niesie agresywna propaganda Moskwy.
Bezczelny cham, pouczający ks.Isakowicza jak jakiegos sztubaka! Gdyby tak napisał znerwicowany Stefan – nie dziwiłbym się, gdyby tak napisał profesor Bydłoszewski, też nie byłoby zdumienia, ale Sakiewicz??? Tymczasem teksty Księdza będzie można znaleźć jak zawsze na Jego blogu oraz na portalu www.prawy.pl
PS – dylematy krypto-PiS-owca na przykładzie własnym.
Owszem, noszę w sobie ukąszenie korwinowskie ( lepsze uważam, niż heglowskie ), jestem krypto-narodowcem, ale ze względów praktycznych od prawie 10 lat przychylnym okiem patrzyłem na wodzowski PiS nie dając wiary, że Kaczyńscy to Kalksztajnowie ( no, co najwyżej s.p. Lech ... wężykiem, wężykiem ). Za naturalnego kandydata na przyszłego szefa MSZ uważałem Krzysztofa Szczerskiego ( przy zdRadku gigant intelektu i ogłady ), podziwiam bystrosc posła Brudzińskiego oraz „łokietkową” ( od króla Władyslawa ) niezłomnosć Jaroslawa Kaczyńskiego. Tyle, że od rozpoczęcia „kryzysu ukraińskiego” wszyscy ci skądinąd rozsądni politycy nagle wpadają w antyrosyjski amok, nie patrząc na konsekwencje tegoz dla Polski. ( skoro tak znakomity i opanowany historyk jak Sławomir Cenckiewicz proponuje bojkot kawioru, to cóż można dodać? ) i nagle na ich tle nawet Rozenek z osobliwej trzódki Palikota zachowuje się przytomniej.
Najnowszy, ale jakże przygnębiający przykład:
Dlaczego? Dlatego, że ich polityka wschodnia jest taka, jaką my powinnismy prowadzić ( polecam  Oddzielając wolność naszą i waszą. Stanowisko węgierskich sił politycznych wobec kryzysu ukraińskiego   ).
Obawiam się niestety, że „drugi Budapeszt nad Wisłą” też nam nie wyjdzie i zostaniemy jedynie z „moralnym zwycięstwem” w ręku, banderowską kosą w boku i ruskim ( albo pruskim ) glanem w d... – i nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie zapracowalismy na to wszystko w pocie czoła.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Tak to właśnie koleje losów idą do przodu krętą drogą, tylko, że dla jednych ta droga zatrzymała się w pół drogi i tam stoją nie wiedząc co dalej z sobą począć, bo wyczerpały się już wszystkie możliwości na łatwy pieniądz.

  Niech się oni lepiej modlą do swego boga, aby sytuacja w Polsce nie dojrzała do tego, co ma obecnie miejsce na ukrainie, bo wtedy los ich będzie marny i nikt już im nie POmoże.

  Pozdrawiam.
 • @autor
  Soczysty tekst, aż miło...
 • A co na temat Rosjan sądzą na angielskiej prowincji?
  Jakieś komentarze z ich prasy może?

  //Prezydent USA i brytyjski premier "wyrazili głębokie zaniepokojenie w obliczu oczywistego naruszenia przez Rosję suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy". W ich ocenie Rosja już płaci cenę za militarną interwencję na terytorium innego państwa, czego przykładem jest np. spadek zaufania wśród inwestorów - podano w komunikacie.

  Służby prasowe na Downing Street podały z kolei, że obaj przywódcy podzielają opinię, iż "społeczność międzynarodowa musi kontynuować współpracę, aby zmniejszyć napięcia i powstrzymać Rosję przed pójściem za daleko".//
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/75752-siergiej-lawrow-domaga-sie-realizacji-porozumienia-z-wiktorem-janukowyczem-jego-zdaniem-to-warunek-trwalej-normalizacji-sytuacji-na-ukrainie-relacja-na-zywo

  To cholerne rusofoby! :)))
 • Też wychowany na Sienkiewiczu
  Można kogoś nie lubić i dlatego zbanować go na swoim portalu, ale nie można zabronić mu tego portalu czytać.
  Nie mając możliwości umieszczenia komentarza na portalu, tutaj link:
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/03/07/rabunek-i-rozdzieranie/,
  na którym znalazłem bardzo ciekawy komentarz niejakiego Franza, niech ten Franz mi wybaczy, ze pozwoliłem sobie jego komentarz skopiować i podać do wiadomości na portalu, który ma więcej litości dla mnie.

  Te proste pytania Franza, to kwintesencja stosunków polsko - rosyjskich. Jakże brzemiennych w zaszłości historyczne, jednakowoż jakże prawdziwych aktualnie.

  Proste pytania dla tych którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.

  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach, w Wałbrzychu?
  Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?
  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?
  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?
  Ktoś może dać przykład kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?
  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?
  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej?
  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?
  Czy to Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?
  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?
  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?
  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?
  Czy Rosja żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?
  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?
  Czy to Rosja kazała nam podpisać w 2007 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski???

  Pytań można mnożyć, bagaż historyczny stosunków Polsko-Rosyjskich jest ciężki jak cholera – ale każdy powinien zrozumieć proporcje.

  Los Ukrainy jest ważny, ale jeszcze ważniejsze jest to – co LEŻY w INTERESIE POLSKI
  a CO NIE!
 • *****
  Brawo! Gratuluję tekstu.

  ps

  "Polacy albo będą mądrzy, albo nie będzie ich wcale."

  Kardynał Wyszyński prymas 1000-lecia.
 • @Astra 19:11:31
  A co Astra sądzi na temat tego, że wojska izraelskie wkroczyły do Odessy?
 • @Paweł Tonderski 19:23:08
  Sądzę Tonderski, że to początek konfliktu światowego niestety.
  A wszelkie nasze durne analizy nic nie dadzą, nie mają na nic wpływu.
  A Polska jak prawdziwie bezbronny idiota, została bez armii w czasie ogromnego zagrożenia, to właśnie sądzę...
 • @Astra 19:59:03
  To jak będzie Astra? Następny pro-putinowski tekst...

  Ja już wstydzę sie przyznać, że pisuję na neonie. Ostatnio właściwie nie pisuję... Sama "rusofilia"... :)

  To głupio tak patrzeć jak poważni guru "patriotyczni" jak niejaki Sakiewicz dwoją się i troją, żeby nas do koszernej zagrody zapędzić. Początkowo jakoś wszystkie owieczki (a właściwie barany) piały równo z duetem Sakiewicz - Michnik. Blogerów i komentatorów zmilcze bo szkoda mi ich.
 • ---------- gdzie 2 się bije tam !! 3 korzysta
  Polka do ~Kotek Mamrotek: Była sobie Polska ...
  ~wygnaniec ze Lwowa :
  Niedawno, w siedzibie Lwowskiej Rady Obwodowej odbyła się prezentacja przewodnika turystycznego w formie mapy pt. „Ukraińskie miejsca w Polsce”, z którego można się dowiedzieć, że Kraków to staroukraińskie miasto, a nazwa „Polska” pochodzi od ukraińskiego plemienia Polan.
  Wydawcą przewodnika jest fundacja „Polska-Ruś”, której przewodniczącym jest Rotysław Nowożeniec, deputowany obwodu lwowskiego, wybrany z listy Bloku Julii Tymoszenko. Przewodnik – mapa zawiera „historyczne świadectwa o życiu Ukraińców”, z których można dowiedzieć się między innymi, że Ukraińcy są w Polsce takimi samymi autochtonami jak Polacy i że nazwa „Polska” pochodzi od staroukraińskiego plemienia Polan, a nie od Polaków-Lechitów. Co więcej – jak podają autorzy publikacji – od V do X wieku całe południe i wschód Polski, włącznie z terytorium dzisiejszej Warszawy, zasiedlały przeważnie plemiona ukraińskiego pochodzenia.
  Kraków to natomiast staroukraińskie miasto, które w 999 roku, pod naciskiem Niemców, dostało się pod polską okupację. Pierwszymi biskupami krakowskimi byli ukraińskiego pochodzenia Prohor i Prokop, zaś pierwszą chrześcijańską świątynią: bizantyjska cerkiew św. Jerzego – podaje przewodnik.
  Publikacja powstała na podstawie rewelacji Semeniuka, który twierdzi, że dawniej niemal pół Europy było ukraińskie. Według historyka staroukraińskie plemiona zajmowały terytorium 14 dzisiejszych państw, tj: Słowację, Mołdawię, Białoruś, prawie 90 proc. Rumunii, 80 proc. Czech, 75 proc. Węgier, południe i wschód Polski, 10 proc. Łotwy, 20 proc. Estonii, 50 proc. Austrii, Niemiec i Litwy, zachodnią część Rosji z półwyspem Tamańskim, a także oczywiście Ukrainę, choć bez terenów obecnych obwodów: donieckiego, ługańskiego, części zaporoskiego, chersońskiego, charkowskiego oraz Krymu. zwiń
 • @ninanonimowa 20:47:47
  Trzeba by egzemplarz "polskiemu menżowi stanu" podesłać.
 • @SpiritoLibero 20:18:57
  // żeby nas do koszernej zagrody zapędzić. Początkowo jakoś wszystkie owieczki (a właściwie barany) piały równo z duetem Sakiewicz - Michnik//

  Zgród od diabła się teraz narobiło, fakt, putinowskie, hamerykańskie, niemieckie, ale jak mądrze stwierdziłeś tylko barany się dały zagnać :))))
  Ja tam jestem owieczką tylko...
 • Wczoraj w Ługańsku rozgoniono Euromajdan
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wh6CebmfqWQ
 • @lmark 19:17:17
  No i tego żeś Grisza nie dopilnował, popraw się !

  //Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?//

  To jeszcze wam mało, przecież po II wojnie 48% żeście zajumali?
 • Do prostego człowieka
  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  Przylepiać zaczną obwieszczenia,
  Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
  Na alarm czarny druk uderzy
  I byle drab, i byle szczeniak
  W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  Że trzeba iść i z armat walić,
  Mordować, grabić, truć i palić;
  Gdy zaczną na tysięczną modłę
  Ojczyznę szarpać deklinacją
  I łudzić kolorowym godłem,
  I judzić "historyczną racją",
  O piędzi, chwale i rubieży,
  O ojcach, dziadach i sztandarach,
  O bohaterach i ofiarach;
  Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  Pobłogosławić twój karabin,
  Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  Że za ojczyznę - bić się trzeba;
  Kiedy rozścierwi się, rozchami
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab - kwiatami
  Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
  - O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatemi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
  Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj broniąc swej krwawicy:
  "Bujać - to my, panowie szlachta!"
 • @Astra 20:52:55
  No... Taką kózką jeszcze :D))))))))
 • @Talbot 21:29:02
  To Ty Talbot teraz nam serwujesz żydowskiego poetę Tuwima??

  Do mnie lepiej przemawia inna...

  //Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
  Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,
  Która ze mnie przebiega ku innym,
  Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
  Z niej się wyłaniam...
  Gdy myślę Ojczyzna -
  By zamknąć ją w sobie jak skarb.
  Pytam wciąż, jak go pomnożyć,
  Jak poszerzyć tę przestrzeń,
  Którą wypełnia//

  Jan Paweł II
 • @Talbot 21:29:02
  http://www.youtube.com/watch?v=-nZtFRWbz8I
 • @Astra 21:47:38
  http://www.youtube.com/watch?v=r7avPl6jB5w
 • @autor
  Tekst krótki, celny i dosadny.

  Pozdrawiam serdecznie

  nonscolar
 • @Talbot 21:57:38
  Melodia może i ruska, ale polskiego wykonania zapomniałeś :)))

  http://www.youtube.com/watch?v=o-wadsd77tI
 • @Astra 22:11:28
  Muzykę napisał żyd Jakow Iosifowicz Bogorad
 • @Talbot 22:31:45
  //Jedna z najbardziej popularnych pieśni partyzanckich z lat II wojny światowej. Jej poprzedniczką była przedwojenna (1937) pieśń żołnierska, występująca pod tytułem, wg pierwszego wersu: Rozszumiały się brzozy płaczące.... Słowa napisał Roman Ślęzak na użytek Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich do melodii zapożyczonej z pierwszej części marsza Pożegnanie Słowianki, skomponowanego w 1912 r. (jeszcze za czasów carskich) przez rosyjskiego kompozytora W. Agapkina[1], [12].//

  http://bibliotekapiosenki.pl/Rozszumialy_sie_wierzby_placzace
 • @Astra 22:39:11
  Czort z żydami - III wojna nadchodzi...

  Przeczytajcie na Onecie - Były doradca Putina ostrzega przed trzecią wojną światową
 • @LordConqueror 22:48:43
  // Ruska armia od dawna ćwiczy duże operacje. Zajmowanie Krymu przebiega tak idealnie we wszystkich szczegółach, jakby było ćwiczone lata//

  Też tak myślę i to od dawna, ale ja tylko "owca" jestem..
 • @LordConqueror 22:48:43
  ----------- znam inną wersję !!

  http://kosmita.ofp.pl/6.09.html
 • @LordConqueror 23:00:43
  --a Watykan od 996r ćwiczy na SŁOWIANACH -NIEWOLNICTWO
 • @LordConqueror 23:00:43
  Może to faktycznie debil, jak twierdzi Angela.
  Te jego zachowania nigdy takie normalne nie były. Mały kagiebowski skur...yn z kompleksami, straszący cały świat.
  Niech go szlag...
 • @LordConqueror 23:00:43
  Ostatnio to jednak nie Rosjanie zniszczyli Jugoslawie, Irak, Libie, oslabili Egipt, dobieraja sie do Syrii, bombarduja Afganistan , osiedlili muzulmanow w Kosowie - , wiec prosze jednak wykazac odrobine obiektywizmu oraz zdrowego rozsadku! Nie mowie o Astrze , bowiem ta persona ma klapki na oczach i widzi swiat przez pryzmat wspanialego usa i ue, ktorych moze nawet nie odwiedzila....
  Chyba, ze oboje nie jestescie Slowianami i waszym zadaniem jest zniszczenie resztek Slowianszczyzny!
 • --------zagłada Rosjan w Rosji
  http://www.youtube.com/watch?v=ZFCNFk4ufLM
 • @babaraba 23:21:48
  Odwiedziłam Słowianko i gdzieś mam słowiańszczyznę.
  Ty się przyznałaś do rusofili, twój wybór, ale jeśli twoi bracia tu się wybierają, to lepiej, bądź jak najdalej , bo cię potraktuję jak ten Krakus na obrazku!
 • @LordConqueror 23:28:49
  //Więc jak nie teraz to kiedy? Jak nie my to kto?//

  Kim? tymi 30 tysiącami?
 • @oleg 23:42:42
  To Ty tak uważasz..
 • @Astra 23:33:16
  Prosze nie grozic, i nie obrazac NIEZROWNOWAZONA istoto , bowiem nie mozna nazwac kobieta kogos kto klnie jak szewc, wyzywa innych jak bandzior i ma klapki na slepiach jak kon! Najlatwiej obrazac, bowiem inwektywy przychodza latwiej niz argumenty. To zupelnie w stylu zbanowanej Circ, Katogorii, Astry???Ja zas mieszkam od lat w dobrobycie jaki wielu chce podarowac takze Ukrainie i wiem, ze nie tedy droga do prawdziwych wartosci...Coz zycie uczy nas innego, bardziej dojrzalego spojrzenia na otaczajacy nas swiat. Chociazby po to, zeby naszym dzieciom bylo lzej zyc ....
 • --------poglądy w dyskusji Historia Polski / 1 dni na neonie LORDA /
  @LordConqueror 20:07:57
  Co znaczy teza antykościelna? W historii nie ma tez prokościelnych czy też antykościelnych, są dokumenty, fakty historyczne, daty. I na tej podstawie wykazałem, że Gall Anonim pisał prawdę, gdyż pisząc na dworze syna głównego beneficjenta (Hermana) nie mógł napisać nieprawdy przeciw jego ojcu, bo skończył by jak Stanisław, a jak wiemy, później Gall pełnił ważną funkcję przy księciu. Stąd słowa jego muszą być prawdą.

  Dalej wykazałem, że kronika Kadłubka zawiera nieprawdę, choćby o zrośnięciu odciętych kończyn, że pokazuje nam iż biskup najprawdopodobniej ukradł ojcowiznę Pietrowina, zaś kronika Kadłubka i Wincentego to dokumenty przygotowujące proces beatyfikacyjny, wtedy nie było "adwokata diabła", który sprawdzał wierność dokumentów z prawdą. Jak pokazała późniejsza historia, Ruś nie była dla nas w tym okresie zagrożeniem, stąd sprawę Grodów Czerwińskich, utraty Pomorza można było załatwić później. Problemem dla nas były Czechy, które niewiele wcześniej, bo za reakcji pogańskiej spustoszyli nasze ziemie. Problemem była zależność Polski od Cesarstwa Niemieckiego i to swoim rozumem, inteligencją, mądrą polityką rozwiązał. Ty zaś dla obrony wątpliwej moralności biskupa którego uważasz za Kościół chcesz z mądrego władcy zrobić wariata, tyle, że nie masz ku temu żadnych dowodów. To, że utracił pewne ziemie, przegrał kampanię w Czechach to nic nie oznacza. Gdyby wszyscy zawsze wygrywali, to gdzie byliby pokonani? Miał swe wady, nie przeczę ale nie był wariatem.
  Gdybaniem podszytym jakąś dziwną awersją do Rusi są twoje wypowiedzi. Ruś wtedy nie była zagrażającym nam przeciwnikiem, zwierzchnictwo Cesarstwa Niemiec owszem.
  nadużycie link skomentuj
  Zawisza Niebieski 21.02.2014 22:20:34
 • @babaraba 23:49:36
  //Ja zas mieszkam od lat w dobrobycie jaki wielu chce podarowac takze Ukrainie i wiem, ze nie tedy droga do prawdziwych wartosci...Coz zycie uczy nas innego, bardziej dojrzalego spojrzenia na otaczajacy nas swiat. Chociazby po to, zeby naszym dzieciom bylo lzej zyc ....//

  Jakim naszym dzieciom? NIEZROWNOWAZONO ISTOTO ?
  Ty sobie siedź w dobrobycie, mnie też niczego ni brakuje, ale trzymaj się ze swoimi braćmi z daleka od mojego domu.
 • @LordConqueror 23:37:44
  Niestety pewne wartosci zaczyna sie doceniac dopiero wowczas, kiedy znajdziemy sie wsrod ludzi myslacych inaczej. Jednak isnieje cos takiego jak "slowianska dusza"... Przyznam sie, ze mnie osobiscie blizej do "Polaczkow" Dostojewskiego niz do rozterek bohaterek Saganki! Mozna i trzeba pracowac z przedstawicielami wszystkich nacji, co nie znaczy, ze sa oni nam bliscy .Zeby zrozumiec "innych" nalezy ich poznac "od podszewki". Zamiast wybrzydzac i komplikowac nalezaloby wspomagac sie wzajezmnie takze dla naszego dobra.. Historia pokazala, ze jednak to Ukrainiec, nie zas Rosjanin byl wiekszym wrogiem Polaka. Nie mysle bowiem, ze Rosjanami mozna nazwac tych wszystkich wiadomej nacji z Leninem, Trockim Stalinem, Beria oraz Olkami czy Bolkami wlacznie....
 • @babaraba 00:04:00
  // Historia pokazala, ze jednak to Ukrainiec, nie zas Rosjanin byl wiekszym wrogiem Polaka. //

  i kto tutaj jest NIEZROWNOWAZONY?
 • @Astra 00:03:23
  Czy ty naprawde "kobito" femme , upadlas na mozg??? Moi " bracia" od moich dzieci burzyli Bastylie, co nie jest wcale lepsze! Oni sie tu nie wybiora, jak kiedys pewien krol, ktory zwial z Polski szybko i skutecznie : bylo bowiem glodno, chlodno i bez "rozrywek" ...Trzeba niezle upasc na glowe, zeby sympatie oraz instynkt polityczny wziac za "ekspansje" oraz chec podboju....Nawet sie ubawilam takim posadzeniem ... Czyzby lepsi byli ci z zachodniej strony,od Anieli? No nie, naprawde sie ubawilam... A tak na marginesie, to taki Chodorowski czy inny ze szwajcarskimi frankami moglby nachodzic szanowna Astre ???
 • @oleg 23:45:03
  Mam nadzieje, ze to tylko inwektywy bez poparcia...Swiat sie boi , bo przeciez nie zawsze ci "wielcy" zaczynali swiatowe rozroby. Czasami wystarczy przyprzec kogos do muru, zeby bronil sie "jak lew" !
  Mysle, ze Rosjanie sa jednak odwazni i nie dadza sie kupic jewropie oraz usraelowi jak "polscy " pozal sie Boze "polytycy" ...
 • @babaraba 00:13:45
  //Czyzby lepsi byli ci z zachodniej strony,od Anieli? No nie, naprawde sie ubawilam... A tak na marginesie, to taki Chodorowski czy inny ze szwajcarskimi frankami moglby nachodzic szanowna Astre ???//

  Nie zrozumiałam cię kobito, po polsku nie tylko przestajesz myśleć ale i pisać również. A w chamstwie to daleko mi do ciebie ...
 • @Astra 00:10:05
  Niestety taka jest prawda! Ja mowie o Rosjanach, nie zas chazarach i innych tym podobnych... Coz nadal uwazam, ze dla Polakow bardziej zgubna byla ekspansja niemiecka niz rosyjska...Prosze nie obrazac, bowiem to wskazuje na brak rownowagi emocjonalnej ...
 • @LordConqueror 00:24:41
  Popatrz kurna, już się nawet nie kryją... tego jest podobno kilakdziesiąt tysięcy na polskich portalach i to od lat...
  pozdr.
 • @Astra 00:20:47
  Czyzby szanownej pani szare komorki odmowily posluszenstwa? A moze to,braki z historii? Ja jestem bardzo dobrze wychowana i musialam nauczyc kontrolowac wszelkie agresywne reakcje ...
 • @babaraba 00:30:02
  //Ja jestem bardzo dobrze wychowana i musialam nauczyc kontrolowac wszelkie agresywne reakcje ...//

  To teraz są kontrolowane? Musiałaś się nauczyc...
 • @LordConqueror 00:24:41
  Prosze mi wierzyc, ze zroblili dobrze, bowiem ostatnio nawet Szwajcarzy ze strachu wydaja tajne konta.. Zreszta Szwajcarzy popisali sie juz podczas ll wojny swiatowej, kiedy to wydawali w rece hitlerowcow BIEDNYCH Zydow ...Mysle, ze nalezaloby pomyslec o znanym w swiecie arabskim (muzulmanskim) systemie bankierskim bez LICHWY ...
 • @Astra 00:32:49
  Oczywiscie, bowiem kazdy KULTURALNY czlowiek powinien kontrolowac swoje instynkty, nawet wobec chamstwa oraz agresji typu wypowiedzi Astry... Wydaje mi sie, ze to nie jest jednak wymiana opini, lecz zlosliwe i bezpodstawne atakowanie adwerserki...Nie wydaje mi sie, ze ten dobry portal (NE) zasluguje na podobna wymiane zdan.. Chyba to jednak blogerka Astra otrzymala odpowiednie przeszkolenie w atakowaniu innych.. Chyba, ze robi to z wlasnej nieprzymuszonej woli i checi "odegrania sie" na innych...chmmm czyzbysmy byly na "ty" ?
  http://www.youtube.com/watch?v=7nWPRsa0ZuI
 • @LordConqueror 00:39:22
  Byc moze, lecz to nie Rosjanie sprowokowali ani finansowali Majdan, ktory narzuci Ukrainie nowe, haniene i straszne jarzmo ...
 • @babaraba 01:01:04
  Bardzoooo lubie ta piosenke, ktora mowi o marzeniach : bogatych z tzw "bogatych" krajow, ktorzy jada na wyspy do"raju", gdzie biedni mieszkancy marza o "raju" w ich "bogatych" krajach ... No tak, wszystko jest wzgledne, jak i wersja " agresji", "wolnosci" oraz NIEZALEZNOSCi ... punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ...Lecz od dawien dawna to biedne, dzikie narody zwyciezaly syte i skorumpowane nacje.. Teraz czyja kolej ??? Na pewno nie Ukrainy ...
 • @ Aytor
  Są ale martwi. Pozdrawiam.
 • Putin odpowiada na pytania. Bardzo ciekawa lektura
  Warto się zapoznać. W porównaniu do polityków na zachodzie Putin to rozważny i z jajami mąż stanu

  http://www.informationclearinghouse.info/article37889.htm
 • Narodowi Przebranemu
  jak dotychczas zawsze się udawało napuścić Polaków na Ruskich.
  Tym razem jednak chyba się nie uda, chociaż się mocno starają i nawet używają ruskich "bukw" do judzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031