Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1823 posty 2049 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Mikker: Moda na ruskiego agenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

[ Uważam, że warto wskazywać nieliczne głosy rozsądku, będące póki co niestety glosami wołających na puszczy ( vox clamantis in deserto ) ].

 

Ostatnio panuje wśród blogerów i części prawicowych mediów moda na "ruskiego agenta". Wystarczy tylko sprzeciwić się obecnej polskiej polityce wschodniej, coś nie tak napisać pod adresem PiS w tej sprawie lub podważyć znaczenie nowego rządu w Kijowie, a już się jest nazwanym i skalsyfikowanym według ustanowionego z góry schematu: "ruski agent".
Osądzającym nie za bardzo przychodzi do głowy jedna z naczelnych myśli demokracji, że wyborcy mają niezbite prawo do wyrażania swoich opinii w momencie, gdy partia na którą oddają swój głos błądzi. Oczywiście, w imię jedności czasem (ale tylko czasem) trzeba zamiatać trudne sprawy i wewnętrzne brudy pod dywan. Żadna to nowina, Polacy w obliczu zagrożenia państwa zawsze potrafili zjednoczyć się ponad podziałami, co tak pięknie opisał wierszem w sierpniu 1939 roku Władysław Broniewski, ale nie popadajmy obok tego w ekstazę i euforię , że świadomie wybrany przez większość wyborców prezydent sąsiedniego państwa (nieważne, że złodziej i bandyta) został usunięty ze stanowiska za sprawą agresywnej mniejszości.
Poza tym czy jest sens popierać nieprzyjaznych nam ludzi i iść z nimi ramię w ramię tylko dlatego, że Rosja to nasz wspólny wróg? Z zainteresowaniem obejrzałem filmik dołączony do notki na blogu ks. Isakowicza-Zalewskiego. Filmik nakręcony podczas marszu demonstarntów w Kijowie. Na filmiku doskonale słychać czego nam, Polakom chóralnie życzą ci, których obecnie z taką troskliwością leczymy w Polsce i wspieramy politycznie w ich konflikcie z Rosją.
Gdyby więc mierzyć tą miarą i tym mianem, to "ruskim agentem" należy nazwać także byłego już felietonistę "Gazety Polskiej" ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego, który bezkompromisowo walczy o pamięć pomordowanych Polaków na wschodzie przez bandytów z UPA, oraz z nieustającą obłudą jaka otacza od lat nie tylko rządzącą PO wraz z sojusznikami, ale i największą opozycyjną partię. Nie wiem co rządzący i opozycja chcą osiągnąć stosując taką a nie inną politykę, i czemu to w dalszej perspektywie ma służyć, oraz komu bardziej służy, bo jestem wewnętrznie przekonany, że na pewno nie służy to jednak Polsce i Polakom. Wręcz przeciwnie wspieranie nacjonalistycznego rządu w Kijowie odbije się za pewien czas władzy głęboką polityczną czkawką, nie mówiąc już o wzroście nienawiści ze strony wrogiej nam tradycyjnie Rosji, co przełoży się w efekcie na i tak fatalne wzajemne stosunki gospodarcze.
W tej sytuacji oskarżanie lub sugerowanie komuś, że jest "ruskim agentem" tylko dlatego, że bardziej od zachwytów nad teraźniejszością martwi go polityczna przyszłość własnego państwa jest czymś bardzo niestosownym i niesprawiedliwym
Od siebie dodam, iż metoda na „ruskiego agenta” jest takim samym sposobem kneblowania normalnej dyskusji, jak jeszcze niedawno uprawiana przez łajzy z PO metoda na ciemnogród czy jeszcze wczesniejsza na „straszenie wojna z Ruskimi” ( tzn. każdy, kto nie wierzył bredniom gen. Anodiny i jej polskiego partnera, Jerzego Millera, ten rzekomo potrząsał szabelką i chciał wojny z Rosją ).
I tak jak do tej pory spotrzegawczosć mylona była z antysemityzmem, tak dzis ta sama spostrzegawczosć nakazująca odróżnić radosną ukraińską młodzież pod niebiesko-żółtymi flagami od uzbrojonych nazistów ze SSwobowdy czy Prawego Sektora, nie tyle mylona jest, co celowo utożsamiana z prorosyjską agenturalnoscią.

KOMENTARZE

 • Kto nie skacze, ten za Ruskim
  Od ok dwóch miesięcy nasza polityka wschodnia zatrzymała się na przystanku "skaczcie do góry jak kangury". Na bardziej twórczą aktywność, Polski obecnie nie stać.

  Myślę, że świadomość tej politycznej, kulturalnej i ekonomicznej, bezradności jest spoiwem medialnych i politycznych elit, w nerwowym poszukiwaniu wrogów wolności naszej i waszej.
 • ----------3 WOJNA ŚWIATOWA
  https://www.youtube.com/watch?v=Xh_YkdGbWqk
 • @ninanonimowa 22:15:08
  ------NIE DAJMY się !! --nie dopuśćmy do niej !!!
 • autor
  Ja nic nie znaczaca "baba" zostalam nawet tutaj na NEonie ochrzczona , przez Astre ruska agentka . Dowiedzialam sie takze, ze jestem Rosjanka , a wszystko to dlatego, ze krytykuje Majdan i wole Slowianina Putina od takiej jednej z przefarbowanym na blond warkoczem i podrobiona narodowoscia, czyli Julii Tymoszenko i jej bandy kilkorga jednego wlasciwego wyznania!
  Na cale moje szczescie jestem tutaj na NEonie w doborowym towarzystwie ruskimch agentow oraz agentek, co mnie nieco buduje, bo jak widze sa to ludzie odwazni, prawomyslni i prawdziwi patrioci, nie zas sprzedajne szmaciatka! Pozdrawiam w klubie ruskich ( nie nie nie pierogow) AGENTOW!!!
 • -----------OSTRZEŻENIE z którym w 100% -zgadzam się
  https://docs.google.com/document/d/1_1AZXhlmZHHqwAA4CHabTL3aQGOipQir4-5Bb20aPWA/edit#
 • @babaraba 22:36:49
  Nie byłem, nie jestem i nie czuję się ruskim agentem :)

  Czuję, że zgodność narracji Warszawsko - Kijowsko - Brukselskiej, opiera się na zlekceważeniu dziedzictwa i wrażliwości mieszkańców Wołynia, Odessy, Przemyśla ...

  Smuci mnie, że tak wiele jest w polskiej sieci rzeczników "prostych piłek". Smuci mnie i bo prawda i bo Polska ...
 • @Andrzej Madej 23:06:06
  Przeciez ja napisalam ironicznie, sugerujac, ze wystarczy myslec inaczej niz niektorzy zwolennicy POPiSu, zeby zostac wyzwanym, nazwanym i zaszufladkowanym...Bruksela nie jest wytycznikiem niczego pozytywnego dla nikogo. To zbiorowisko niby wybranych niby reprezentantow narodow Europy nalezaloby rozgonic na cztery wiatry. Ich decyzje sa kuriozalne i szkodliwe dla wszystkich narodow....Zas UE to cwani politycy sterujacy oglupialymi i coraz bardziej glupimi spoleczenstwami ( mlodych oglupia sie od przedszkola )...
 • @babaraba 23:14:44
  Zgadzam się i popieram.
  Witam w klubie :D))))
 • @SpiritoLibero 00:02:40
  Dzieki, i do nastepnej wymiany konstruktywnych opinii...
  Pozdrawiam ....
 • Dlaczego
  Poza tym czy jest sens popierać nieprzyjaznych nam ludzi i iść z nimi ramię w ramię tylko dlatego, że Rosja to nasz wspólny wróg?

  Dlaczego uważasz, że Rosja jest naszym "wspólnym wrogiem"??
  Jak do tej pory wszelkie nieprzyjazne, prowokacyjne działania wobec Rosji popełniane są przez polskojęzyczne władze, a Rosja działa głównie w ramach odwetu.

  Powiem więcej.
  Dziś Rosja jest osamotniona i walczy o życie.
  Bardzo potrzebny jest jej każdy sojusznik, choć nie każdemu jest w stanie zrewanżować się wsparciem (Libia, Jugosławia) aczkolwiek w Syrii jej się udało.
 • oni uzywają pojecia "ruski agent" bo sami są agentami.
  Cały czas uważam że PL rządzą agenci Usraela, Niemiec i banksterów.
 • Ciekawe co gorsze
  Być agentem Rosji, czy agentem eskimoso-finansiery. Bo do tego absurdu można sprowadzić ową modę na rosyjskich agentów. Ale to drugie jest zakazane, bo trąci tzw. anty-eskimosizmem. Sam zresztą nie wiem, co gorsze, obie te antycywilizacje są tak samo podłe i obrzydliwe.

  Wczoraj świetne zdanie powiedziała Barbara Włodarczyk z TVP cytująca jakiegoś Rosjanina czy dziennikarze stamtąd pytając o postawę polskich władz w sprawie Ukrainy. "Polacy kiedyś lizali tyłki nam, a teraz liżą Zachodowi".

  I tak można skonstatować postawę naszych mediów, szkoda, że te "niezależne" również dołączyły do tego chóru. No ale kto ma choć cień wątpliwości wobec tego kursu albo przyszłego kształtu Ukrainy-ten ruski agent. W najlepszym wypadku pożyteczny idiota Putina.

  Identycznie jest w sprawie Smoleńska. Kto widział w wyjaśnianiu tragedii choć cień podejrzeń wobec ruskich i liczne nieprawidłowości-ten "oszołomski pisior wierzący w zamach".
 • @Migorr 14:48:52
  "Polacy kiedyś lizali tyłki nam, a teraz liżą Zachodowi"

  Nie odnosiło się to do mediów lecz ogólnie o Narodzie. Co więcej, za granica,
  także i na zachodzie uważają podobnie. To jest straszne. Gdzie nie zajrzeć
  i z kim nie porozmawiać jeden tylko temat - kto lepszy ruskie czy zachód. Nigdzie nie znajdzie konkretnych działań jak budować suwerenną i silną Polskę lecz komu nadstawić dupy.
 • @Stara Baba 20:18:55
  Napisałem powyżej:

  "Myślę, że świadomość tej politycznej, kulturalnej i ekonomicznej, bezradności jest spoiwem medialnych i politycznych elit, w nerwowym poszukiwaniu wrogów wolności naszej i waszej."

  Polska debata polityczna nie ociera się jeszcze o problemy bycia w Europie oddychająca dwoma płucami. Nie ociera się jeszcze o wyzwania, które stawiali przed nami przewodnicy do Niepodległości. Póki co skupiamy się na demistyfikacji samego procesu ("Skok przez mur", "Magdalenka", "Kim był generał". Problemy wyjątkowości bycia Polakami w Europie sieci wiedzy zostawiamy pracującym na zmywakach.

  Po 25 latach odgrzewania starych kotletów z epoki Gutenberga, naszym elitom ostał się jeno sznur.
  No to akurat próbują znaleźć, kogo by tu na nim powiesić.
  Ale bez obaw.
  Powiesić nie za jaja, tylko powiesić tak dla jaj :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930