Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Neobanderowcy to polski grzech zaniedbania czyli kolejny wpis ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

... z cyklu: nie ma wrogów na prawicy, ale pożytecznych idiotów pod dostatkiem.

 

Chciałbym, żeby to był mój ostatni wpis na ten temat, bo popadam w monomanię, ale cóż robić, skoro w prawicowych mediach aż roi sie od analiz politycznych na poziomie tuskowego ( nie mylić z przedwojennym ) gimnazjum ( por.Żurawski vel Grajewski ), zas za chwilę sam Kaczor znów poleci na Majdan na sklepanie dzioba, by własna piersią zasłaniać  małego hitlerka ze SSwobody.
Dopóki Ukraińcy zamierzają odwoływać się do dziedzictwa Bandery i jemu podobnych bandytów (Ukraińska Cerkiew Greckokatolicka od kilku lat nurza się w nacjonaliźmie i gloryfikacji zbrodniarzy z UPA. Głównie za przyczyną lwowskiego arcybiskupa Ihora Woźniaka ), to niech ich szlag trafi i trastia ich maty mordowała – wolę sąsiadować z Putinem o ryju kałmuka, niźli z Tiahnybokiem o wykrzywionej nienawiscią twarzy rizuna.
Z jakiej niby racji miałbym kiwnąć palcem w sprawie swołoczy, która nie tylko smie wysuwać żądania terytorialne wobec Polski, to jeszcze odwołuje się do tradycji „ukraińskiego nacjonalizmu integralnego”, ktory zgodnie ze swoim szatańskim antydekalogiem (7.Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy. ) nakazywał niejednokrotnie zamordowanie wlasnej matki i sióstr ( sic! ) tylko dlatego, że były Polkami.
( Gwoli wyjasnienia, jesli ktos jeszcze nie wie: bylo obyczajem na południowo-wschodnich kresach II RP, iż w mieszanych małżeństwach polsko-ruskich, synowie byli wychowywani w narodowosci i religii ojca, zas córki szły po matce; stąd wziąl się ten specyficzny dla OUN-UPA chrzest bojowy, polegający na „odpolszczeniu” wlasnej rodziny przy pomocy poswięconej greko-katolickim popem siekiery; jedyny znany we wspolczesnej historii odpowiednik zbrodni OUN-UPA to Ludobójstwo w Rwandzie, choć podobieństwo 10 przykazań ukraińskiego nacjonalisty oraz Dziesięciu przykazań Hutu nie wynika z czego innego, jak tylko z tego samego poziomu zezwierzęcenia ).
Przy okazji: w ostatnim „Do rzeczy” ukazał się tradycyjnie mylący podstawowe pojęcia artykuł Bronisława Wildsteina Ukraina i polska racja stanu, w ktorym pisze:
Konflikty polsko-ukraińskie mają długą historię. Ich ostatnim, najbardziej krwawym akordem były masakry Polaków dokonywane przez banderowców. O tym musimy pamiętać. Jednak pamięć nie powinna zamykać nas w ślepym kole odwetu.
Pomijam, iz masakry dokonywane przez banderowcow ( sic! – od tego samego Bandery, ktorego poleca nasladować i czcić „kosciół katolicki obrządku ukraińsko-bizantyjskiego” ) to nie był konflikt polsko-ukraiński, tylko na zimno zaplanowana przez integralnych nacjonalistow ( mających poparcie zaledwie 2% swoich rodaków, por. prace Wiktora Poliszczuka ) eksterminacja żywiołu polskiego, którą ze względu na jakies fałszywe kalkulacje i protesty banderowcow własnie polski parlament nie smiał nazwac po imieniu.
I jeszcze o jaki „slepym kole odwetu” pisze red. Wildstein? Od kiedy i według jakiego talmudu pamięć o pomordowanych i mówienie prawdy jest „slepym odwetem”? Czy pamięć i mówienie prawdy o ofiarach hitlerowskiej „Endloesung de Judenfrage” to też slepy odwet na Niemcach?
W sprawie ukraińskiej głupieje nawet tak dzielna i wspaniała dziennikarka jak pani Ewa Stankiewicz twierdząc, jakoby Kult Bandery nie jest antypolski, lecz antyrosyjski .
Pomijam, iz wobec zezwierzęcenia banderowców ich antyrosyjskosć nie jest dla mnie żadną pociechą – gdyby morderca-pedofil Trynkiewicz nagle ogłosił, że od tej pory będzie dusił jedynie dzieci rosyjskie, to też byscie go przyjęli za swojego?
Wyobraźmy sobie, ze w pólnocno-wschodnich landach Niemiec ( czyli w niedoszłej neosłowiańskiej Republice Wenedów ) władze przejmują neo-hitlerowcy ( taka niemiecka SSwoboda ), wyciągaja z piwnic pochowane mundury SS ( juz nie SS Galizien czy Nachtigal, ale z Werwolfu ) i sztandary ( nie z banderowskim Wolfsangelem, ale z normalnym Hakenkreuzem ). Same porządne chlopaki – wprawdzie heilują, organizują Parteitagi, ale zupełnie nie są antypolscy, wręcz przeciwnie, choć po sprawiedliwosci zamierzają domagać się zwrotu Gdańska i kilkunastu okolicznych powiatow i nawet jesli stawiają pomniki Adolfowi, to tylko ze względu na jego politykę społeczną ( dbał o czystosć, budował autobahny, volkswageny i zapewniał wczasy robotnicze na Rugii – jakby był Ukraińcem, to wypisz wymaluj Stepan ).
Od ludobojstwa na Wołyniu minęło 70 lat i do tej pory nie było czasu na „rachunek sumienia”? Jeszcze w czasie Pomarańczowej rewolucji ( 2004-5 ) żaden banderowiec nie osmieliłby się pokazać w Kijowie, a dzis, dzięki zasrańcom z polskiego Sejmu, dzięki chyba niewyuczalnemu w tej kwestii Herojam-Sława-Kaczorowi, dzieki chorym na Moskala zasrańcom pokroju red. Sakiewicza, nazisci całkowicie zdominowali Majdan, zas maly hitlerek jestem najbardziej liczącym sie „opozycjonistą”.
Co teraz robić ( poza ugryzieniem sie we własną rzyć )? Otóż teraz to już tylko uszczelnić południowo-wschodnią granicę, podniesć poziom pogotowia resztek armii stacjonujących na południowym wschodzie oraz przypomnieć pozostałym państwom NATO o ich zobowiązaniach sojuszniczych wobec Polski.
Obecny rozlew krwi na Majdanie ( najpewniej próżny zresztą ) to między innymi wasza „zasługa”, durne sieroty po Giedroyciu. Gdyby Polacy swoją zdecydowaną postawą dawno już zlikwidowali agenture banderowską w Polsce zamiast ją dopieszczać, gdyby kanałami dyplomatycznymi osiagnęli jej izolacje i ostracyzm w Ameryce i Kanadzie , gdyby już w czasie pomarańczowej rewolucji powiedziano ostro: owszem, pomożemy, ale tylko siłom przyjaznym Polsce, odwołującym sie do kozacczyzny, Horodła i Petlury, zas banderowców izolujemy i wbijamy misie w paszportach – to dzis mielibysmy do czynienia ze zgoła inną sytuacją, bez rozlewu krwi, bez wojny domowej i jej ofiar. I wszyscy Polacy całym sercem wspieraliby tworzącą sie ukraińską „Solidarnosć”, mądrzejszą od polskiej, bo bogatszą o nasze doswiadczenia.
A tymczasem to przez waszą głupotę, chciejstwo, przez pobłażanie złu, przez niepamięć o Polakach na Wschodzie, przez tchorzliwą ucieczkę od nazywania rzeczy po imieniu, przez fałszywy ekumenizm z unitami pokroju abp. Woźniaka mamy na Majdanie krew i perspektywę rozpadu państwa. To m.in. przez was, durnie, durnie, po trzykroć durnie!
Nie jest wrogiem pacjenta lekarz, który chciał przeciąć wrzód, ale ten, ktory „z dobrego serca” ( a tak naprawde skrajnej głupoty ) pielęgnował gangrenę kataplazmami.
I to nie tacy ludzie jak  ja są wrogiem Ukraińcow, podobie jak nie był nim ukraiński patriota, s.p. Wiktor Poliszczuk ( przepraszam za postawienie mej mizernej osoby tuż obok tak wielkiego czlowieka ) – prawdziwymi ich wrogami sa ci sposród polskich durniów, ktorzy od lat bez wstydu flirtuja z banderowcami, kosztem prawdy, honoru i pamięci o milionach  naszych rodaków opuszczonych na Wschodzie.

KOMENTARZE

 • @Autor
  *5!

  Nic dodać, nic ująć.

  Pozdrawiam.
 • Samo sedno
  daję 5*
 • Jako żywo !
  Nienazywanie zbrodniarzy po imieniu zrodziło ten rozlew krwi.
 • Też piątka.
  Wyznawcy doktryny gierojciowo (wypalanie ziemi przed ruskimi) - owsiakowej (róbta co chceta), szczytują teraz w moralnym oburzeniu nad barbarzyństwem Janukowicza. Jakby jedynym źródłem informacji Polaków o genezie i przebiegu rewolucji krwi dla ziemi, była ich medialna propaganda.

  Determinacja Gazety Polskiej, która podgrzewając emocje prowadzi do zwiększania zależności Ukrainy od Rosji, każe poważnie przemyśleć intencje ich programu politycznego.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:39:01
  Jako żywo !
  Nienazywanie zbrodniarzy po imieniu zrodziło ten rozlew krwi.

  >>> racja Ptaszniku !
 • *5
  Dodam jeszcze iż w USA i Kanadzie zaczynają działać siły (także blogerskie) które usilnie próbują wpoić tamtejszym nieznającym historii obywatelom
  iż na Majdanie i w nacjonalistycznych ugrupowaniach uczestniczą głównie,
  jak to nazywają, ukraińscy Polacy z zachodniej Ukrainy i to oni głównie są odpowiedzialni za to co się tam dzieje.
  Tak, tak, nie pomyliłem się. Nawet organizacjom takim jak UPA i OUN
  stara się sztucznie nadać wizerunek złego i wrednego Polaka który chce
  zniszczyć Ukrainę (szczególnie wschodnią)! Zaczyna to powoli działać.
 • Mała uwaga
  U grekokatolików nie ma popa lecz jest ksiądz.
 • Wszyscy
  Nacjonaliści ukraińscy szykują NASTĘPNY Wołyń ! Działacz ukraińskiego UWO i OUN Mychajło Kołodzinskyj (Михайло Буджак) pisał w "Польське повстання" , Львів, 1929 opisał DOKTRYNY nacjonalistów ukraińskich, które są też DZISIAJ realizowane: : "... Ludzie, którzy chcieli zdobyć wolność dla swojego narodu, nie przebierali w środkach dla jej osiągnięcia. Dlaczego i my nie mielibyśmy pójść drogami wytyczonymi przez historię? Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, wprowadzimy piekielny, trzeba ofiarować dobra materialne, nie zostawimy sobie niczego. Mając na celu wolne państwo ukraińskie, idźmy doń wszystkimi środkami i wszystkimi drogami. Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń. W walce nie ma etyki. Etyka na wojnie to pozostałości niewolnictwa narzuconego przez zwycięzców - zwyciężonym. Nie dbajmy o dobre imię i opinię w świecie, bo choćbyśmy byli nie wiadomo jak ideowymi w swojej walce, wszyscy nazywać nas będą bandytami. Każda droga, która prowadzi do naszego najwyższego celu, bez względu na to, czy przez innych nazywana jest heroizmem czy podłością, jest naszą drogą ..." Z tego UKRAIŃSTWA - LUDOBÓJSTWO była WYRACHOWANA cyniczna rzeź Polaków na WOŁYNIU, a dzisiaj dalej to POLOWANIE nacjonalistycznych wynajętych snajperów strzelających do policji aby PODSYCIĆ konflikt, zabijać każdego kto się przeciwstawi POGROBOWCOM z UPA z pod obecnego szyldy "Swoboda" lub tych skrajnych nacjonalistów z pod szyldu "NARODNA RADA" Ihora Juchnowskiego ...itp. LUDZIE w Polsce jeszcze nie wiedzą, media nie podają, a tymczasem DZISIAJ już zaczęły się "MŁÓCKI" na zachodniej Ukrainie i nacjonaliści ukraińscy zaczęli NAPADAĆ na ludność narodowości Polskiej tam zamieszkałej, bo tam oficjalna władza STRACIŁA kontrolę lub siły MSW przeszły na stronę ukraińskich nacjonalistów! BANDYCI pogrobowcy UPA nowego pokolenia NAPADAJĄ na Polaków w okolicach polskiej granicy, ZASTRASZAJĄ i ich WYGANIAJĄ z tamtych terenów ! Szykuje się NASTĘPNY Wołyń ??? Różne Tuski i Komory UDAWAJĄ dzisiaj, że o tym nie wiedzą, że DZISIAJ na Polaków znowuż napadają ukraińscy nacjonaliści z "urzędu" na Ukrainie !!! Powiem wam tak. KGB przeniknęło zarówno od strony opozycji, jak i milicji/rządu. Rozgrywają obie strony w tak doskonałej grze, do której zostali doskonale wyszkoleni. Tortury opozycjonistów, snajper wali w stronę milicji po rozejmie. Klasyczne rozdanie. Teraz w chaosie Rosja "frukta" złowi: Opcja 1.) Krym odłączy się od Ukrainy i wejdzie do Rosji. Część wschodu Ukrainy również Opcja 2.) Z opozycji przejmie władzę gość ustawiony przez Moskwę (prawy sektor). Dalej patrz opcja 1.) Tak czy inaczej - prawdziwych opozycjonistów prawie nie ma. Pewnie niedługo Kliczko i jego kolega "zniknie". Zostaną tylko ultra organizacje spenetrowane przez KGB.

  Dodam że Polska dostanie tutaj rykoszetem. Proszę zauważyć jak Kaczyński z Palikotem, Michnikiem i Sikorskim sławią UPA. Pani Stankiewicz, dotąd podziwiana przeze mnie kobieta ogłasza publicznie że Bandera lubił Polaków i powinniśmy zrozumieć jego kult, bo nie lubił sowietów, zaś pan Wildstein w TV Republika mówi że żyjemy w znakomicie rządzonym, wolnym, niepodległym, demokratycznym kraju dobrobytu, to ja mam trochę zaburzony tok myślenia, przecież dotąd żyliśmy w skrajnej nędzy pod reżymem Tuska. Tworzenie chaosu na Ukrainie JewroBruksela, żydostwo z USA robi w “białych rękawiczkach”, te rękawiczki to właśnie Polska, jak się powiedzie, to oni/une zbierają łupy, jak nie, oberwie Polska, JewroBruksela, żydostwo z USA wycofa się rakiem. Historia lubi się powtarzać. Pozdrawiam
 • @moher 13:32:29 Bojkot wyborów
  Do 2015 roku wszystko ucichnie a POSŁUSZNE BARANY PÓJDĄ DO URN WYBORCZYCH


  RomanK powiedział/a
  2014-02-18 (wtorek) @ 03:08:38
  ad 40…
  Wielki masowy Ruch Polakow moze sie tylko i wylacznie skupic wokol wielkiej masowej akcji!
  TYLKO i wylacznie -Odmowa Posluszenstwa, podporzadkowywania sie wladzy sprawia , ze TA WLADZA od tej chwili nie ma= ani JAK….ani KIM rzadzic. Oprawcom i Uzurpatorom Narod musi powiedzic Nie..a to objawi sie tylko i wylacznie pod postacia Wielkiego Bojkotu Farsy- jakimi sa od 1990 roku kazde jedne tzw, dla kpiny “wybory”!
  Prosze zauwazyc, ze tzw Sierpniowe Strajki, nie byly niczym innym tylko masowym Bojotem ,ktory przeorganizowano w to co bylo pod reka..mniejsza -czy to bylo spreparowane celowo przez sluzby – czy nie.
  Nauczeni doswiadczeniem wiemy- ze takie cos jest mozliwe!
  Wiemy tez ,ze Uklad Trzymajacy Wladze zgral ostatnie garnitury swoich pacynek!
  Nawolywanie do organizacji wokol wyborow jest aktem nie tyle infantylizu politycznego- czy idiotyzmem, ile daleko idacej wspolpracy z obecna wladza, gdyz opierajac sie na istniejacym Systemie i Ordynacji, kazda jedna akcja zakonczy sie tak -jak zaprojektowal ja system.
  Bojkot Powszechny..prowadzony na roznych plaszczyznach i formach..czy to dewocyjnych- czy laickich jest pewnego rodzaju plaszczyzna- na ktorej moze dojsc do zorganizowania sie narodu w masowy Ruch, laczacy wiele roznorodnych ugrupowan i formacji politycznych i spolecznych.O roznych orientacjach i denominacjach.
  Prosze pamietac ,ze Bojkot to Organizacja…!!!!! Ize Bojkot sam wyloni swoje elity i przywodcow!
  To Zorganizowana Swiadoma i Obywatelska Akcja Protestu przeciwko samowoli wladzy i uzurpatorskim antynarodowym Rzadom Xenokratow Jewropejskich!
  BOjkot ma doprowadzic do:
  Przywrocenia podmiotowosci suwerena Narodowi Polskiemu i przywrocenia mu zdolnosci decydowania o Wlasnym Losie!!!!!.
  Dokona sie tego poprzez:
  1Zadania Nowej Ordynacji wyborczej i wolnych ROWNYCH i bezposrednich wyborow!
  2. Wylonienia w takich wyborach wladz reprezentacyjnych i wiarygodnych a przedewszystkim ….Polskich!
  To wszystko!
  Dwa punkty to caly Program Bojkotu obecnego Bandycko Zlodziejskiego Ukladu Frymaczacego Polska i przyszloscia Polakow!
  Dwa postulaty..i nic wiecej! TO glowny cel Bojkotu! i jego organizacji Narodu Polskiego w struktury terytorialne i ogolnokrajowe! Ktore pozwola na wylonienie nowych kandydatow do wladz przedstawicielskich!
  Nowo wylonione Wladze same z delegacja Narodu Polskiego dokonaja korekty obowiazujacego Ustroju Politycznego Polski…poprawek Konstytucyjnych przywracajacych suwerennosc Polsce, i radykalna reforme Sadownictwa i Prokuratury! w pierwszej kolejnosci, Sady i sedziowie , palestra i prokuratury!
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!
  Przywrocic nalezy w sadownictwie instytucje Wybieralnych Zaufanych Law Przysieglych Obywatelskich.
  Oraz innych postulatow, jakie wyloni nowy zorganizowany wg wlasnej woli Narod Polski.
  Z ktorych sam zglaszam powolanie instytucji Narodowego BVanku Polsiego z pelnym i wylacznym prawem emisji pieniadza ! Prokuratorii Generalnej i Instytucji Skarbu Narodowego,,jako organu dbajacego o majatek narodowy Polski i jako instytucji kasacyjnej praw i obowiazkow dot wlasnosci, przejmowania wlasnosci i kasacji ksiag wieczystych i wprowadzenia z powrotem do obrotu przez zakladanie nowych ksiag dot nieruchomosci w tym najwazniejszego obrotu ziemia oraz osobno prawami gorniczymi.
  Prosta i jasna jak slonce sprawa. Bojkot!
 • @AdNovum 15:39:30
  Szanowni Państwo,
  Wybór terminu kulminacji rozruchów w Kijowie i Zachodniej Ukrainie nie jest przypadkowy i został w sposób przemyślany dobrany. Zbiega się on z trzytygodniowym trwaniem Olimpiady w Soczi, tak cennego wydarzenia dla Rosji i całego jeszcze wolnego świata słowiańskiego (niestety nie dotyczy on obecnej Polski). To wielkie osiągnięcie jakim jest Olimpiada zimowa w Soczi 2014 siły międzynarodowego globalizmu starają się wykorzystać ażeby w tym okresie trwania tego wielkiego wydarzenia, pod jego osłoną przeprowadzić nielegalny i siłowy przewrót polityczny w sąsiedniej Ukrainie i włączyć ją do eurokołchozu, licząc na to, że Rosja nie zechce się w tym okresie zaangażować skutecznie w niesienie pomocy legalnym władzom tego państwa. Miejmy nadzieję, że skoro kończy się już Olimpiada w Soczi, to oba te bratnie słowiańskie państwa rozwiążą skutecznie ten obecnie trwający problem agresji globalizmu na Ukrainę i przywróci tam porządek minimalizując liczbę ofiar ludzkich tego zainspirowanego przez Zachód zbrodniczego konfliktu. Obyśmy my Polacy nie musieli juz więcej oglądać w rzekomo polskiej telewizji sztandarów nacjonalistów ukraińskich, spadkobierców zbrodniczych banderowców odpowiedzialnych za okrutne ludobójstwo Polaków, matek i dzieci, zwłaszcza na Wołyniu, powiewających na Majdanie nad głowami rzekomo polskich polityków, rodem z "okrągłego stołu".
  Bracia Słowianie - RAZEM !
  prof.dr hab.inż. Jan Szarliński

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728