Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1788 postów 1686 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Moje komentarze

 • @ireneusz 01:36:18
  966 był taki sam jak 965 i 967
  a przypisywanie 966 jakiegoś mitycznego chrztu Polski to brednie, bo ani chrztu nie było, ani nawet Polski, o Polakach już nie wspomnę. Jakieś watykanskie janczary lansują swoje brednie, i szukają głupków by przyjęli to za prawdę.

  - roku 1939 też nie było
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @AgnieszkaS 09:08:27
  No i polecam wcześniejszy komentarz ONKILONA:

  Oto wybrane obrazy "narzędzi" charakteryzujące Litwę:
  Saugumo policija - litewska policja bezpieczeństwa.
  Lietuvos vietinė rinktinė - Litewski Korpus Lokalny.
  Szaulisi, czyli litewska policja pomocnicza.
  W 1920 Republika Litewska współpracowała z bolszewikami przeciwko Polsce.
  ...oddziały złożone z Litwinów i Łotyszy paliły ogarniętą powstaniem stolicę Polski w sierpniu i wrześniu 1944 r.
  ...zbrodnia w Ponarach - zamordowanie przez Litwinów około 100 tys Żydów i Polaków (głównie inteligencji). I wiele innych.
  Litwacy wspólnie z Litwinami prześladują do dziś rdzennych Polaków przy milczącej aprobacie władz w Polsce, do dziś nie rozliczono Litwy za zbrodnie i zawłaszczone majątki.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Onkilon 19.07.2017 21:41:35
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • @AgnieszkaS 09:08:27
  Proszę mi wybaczyć, że się niepotrzebnie uniosłem, ale niestety nie dojdziemy do porozumienia W swoim idealizmie zdaje się lekceważyć Pani fakty podane przez Repsola (np. niemiecko-litewską zbrodnię w Ponarach) i przeciwstawiac im artykuł Skalskiego, który jest tylko reakcją na ichdotychczasową bezczelną politykę - politykę choćby likwidacji polskiego szkolnictwa wbrew umowom.

  No i faszyzm nie bierze sie z takich felietonow.

  Ale zostawmy MS - ważniejsza jest opinia dr Zapałowskiego przytaczanaba na końcu:

  Pierwsze z tych państw liczące niewiele ponad dwa miliony etnicznych Litwinów egzystuje tylko na zasadzie konsensusu polityczno- militarnego w Europie. Jej realne szanse do obrony własnej są żadne, a pomoc w razie agresji w rzeczywistości ograniczy się tylko do wsparcia politycznego. Tak więc jako ośrodek siły ma zerową pozycję w świecie, a przy ciągłym spadku demograficznym za dwie dekady stanie się państwem o potencjale ludnościowym średniego miasta w Europie.Jedyną jej szansą jest diametralna zmiana polityki i stworzenie sobie realnych gwarancji bezpieczeństwa nie poprzez iluzoryczne sojusze, ale poprzez federalizację z Polską na zasadzie dużej autonomii. Oczywiście może wybrać także dotychczasową drogę konfrontacji z Polską na tle prowadzenia wewnętrznej polityki nacjonalistycznej kosztem Polaków. Pytanie tylko z jaką determinacją, nawet pomimo sojuszy wojskowych Polska stanie do jej obrony. Liczyć się tu będzie nie stanowisko rządu a narodu (do tego elementu układów polityczno-militarnych przywiązuje się zbyt małe znaczenie w Europie).

  - to nie są wymysły,a fakty

  No i jeszcze jedno - o co chodzi z tą "agresywną agitacją przeciwko Ukraińcom", bo tu tu wymiękam: czy chodzi gloryfikatorów nawiększych zbrodniarzy i morderców z OUN-UPA, tych którzy rozpruwali polskim kobietom łona wyciągając z nich nienarodzone dzieci? O tych, ktorzy kazali synom mordowac swoje matki? nad nimi mamy sie pochylić ze współczuciem?
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • @Lotna 19:53:51
  @MacGregor 17:56:28
  To jest ogólnie dostępna wiedza, a nie żadne "mądrości". Nie moja wina, że Pan o tym nic nie wie.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Timbuktu
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/History_of_science_and_technology_in_Africa
  http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,To-Polak-wynalazl-kolo,wid,14309369,wiadomosc.html?smg4sticaid=6198bb

  - czyli te murzyńskie uniwersytety były w Timbuktu ... tylko, Że były to szkoły koraniczne założone w bodaj XIV wieku. Dla porównania Tomasz z Akwinu to wiek XIII, więc chyba nie taka ciemnota
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Zbigniew Jacniacki 18:45:07
  to jest akurat wynik sprzeniewierzenia się i odrzucenia chrześcijańskich korzeni przez Zachód - może jeszcze Hitler był katolikiem i dlatego był taki zły i niszczył Słowian?
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Zbigniew Jacniacki 18:06:41
  Ale co w związku z tym, przyszedł kler katolicki w ramach propagowania ciemnoty zakazał używania koła ... Piastowi Kołodziejowi?
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • WSZYSCY
  Ludzie kochani, Słowianie drodzy

  Wpis jest o Polsce przed chrztem Mieszka, a Wy mi tu ze stosami i murzyńskimi uniwersytetami i kwadratowymi kołami jak berety - co ja biedny jestem temu winien?

  pozdr
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Lotna 17:18:36
  "Murzyni w Afryce mieli swoje uniwersytety, kiedy Europa była pogrążona w mrokach wieków średnich" - no i wszystko jasne.

  No i pierwsze koło było koło miasta Koło w Polsce, jak o tym nas sama nazwa poucza

  Skąd Pani czerpie te mądrości :)
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Lotna 16:04:25
  Nie widać korzyści? żadnych? wolałaby Pani indiańskie tańce wokół ogniska i puszczanie wianków (oraz puszczanie bąków przez starszych) zamiast Uniwersytetu Jagiellońskiego? (uniwersystety to nie jest spuścizna prasłowiańska)

  A wybitny skądinąd Zorian Chodakowski nie miał racji - taka była w jego czasach moda, jak nie na ludowość to na chłopomanię,potem szczęśliwie to przeszło i u nas i na Zachodzie Europy

  kwestia gustu, ale ja mimo wszystko wolę Chopina niż "z Kolbergiem po kraju" i "spodobały ci się u Maryni cysie"

  A teraz serio: jeśli naprawdę nie widzi Pani żadnych osiągnięć narodu polskiego z racji jego chrystianizacji i przyjęcia całej spuścizny klasycznej, to prócz zdziwienia nad szkołami, do jakich Pani uczęszczała, mogę jedynie szczerze i głęboko współczuć - naprawdę nic więcej i nie chce mi się na ten temat nawet dalej pisać czy dyskutować - no taki już jestem, ograniczony i sfanatyzowany.

  A swoją drogą - proszę smiało wskrzeszać i kultywowac tradycje Słowian przedchrześcijańskich, nikt pani nie broni. Zawsze można i urok rzucić i chorobę odczynić i koszule z ukraińską wyszywanka ponosić - w czym problem?
  Jak ostatnio byłem w Stonehenge, to akurat trafiłem na "druidyczny ślub" tam się odbywający - bardzo przypominał sceny z filmu "The Wicker Man", ale nie ten beznadziejny z N.Cage'em, ale ten z 1976 roku z E.Woodwardem - niestety, nikogo w plecionce nie palili, ale może nastepnym razem

  pozdrawiam i myślę, że jednak z dalszej dyskusji zrezygnuję - tysiącletnią spuściznę chrześcijańskiego narodu polskiego musi Pani sobie sama przyswoić, ja za Pania tego nie uczynię
  W roku Pańskim 966 nie spadlismy z drzewa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:44
  nie zrozumieliśy się - póśc drogą kazia Marcinkiewicza czyli zerwac się Prezesowi z łańcuch i uwierzyć w swoją moc, a tymczasem i marcinkiewicz i Duda bez prezesa to nikt

  pozdr
  Chocholi taniec POPiS
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:04
  Byłem krypto-PiSlamistą, dziś już mi przeszło, co nie znaczy, żebym uważał PiS i PO za jedno zło.

  PiS to taka żoliborska neo-sanacja, nicziom chwalitsia, ale PO to w sumie organizacja przestępcza - ponad 800 udokumentowanych afer i wielu z nich powinno z miejsca iść do pierdla.

  Stąd maja taka sraczkę, bo przetrzepanie "nadzwyczajnej kasty" powoduje, że jakies pomniejsze płotki mogą nawet pójść do "więźnia"

  A że murwa murwie łba nie urwie, to insza

  Co do nazewnictwa - popaprańcy na PO nie jest właściwe, to raczej Platforma Oszustów, niemieccy jurgieltnicy, murwy, kuje i złodzieje ;)

  pozdr
  Chocholi taniec POPiS
 • @AgnieszkaS 18:14:41
  A ja jestem w połowie Litwinem.

  zdumiewająca konkluzja:

  Po przeczytaniu zdania Szanownego Androna "Litwa wtedy zdechnie lub przyjdzie na kolanach do Polski żebrząc o litość.", doszłam do wniosku, że decyzja rządu PiS-u o stacjonowaniu na Litwie żołnierzy Bundeswehry, to jest rzeczywiście mądra decyzja

  - czyli Bundeswehra w razie czego obroni Letuwisów przed Polakami? niech się Pani dwa razy zastanowi, zanim napisze takie bzdury

  A co do prokuratury - śmiało proszę im donieść na Marcina Skalskiego i na mnie, póki jeszcze prokuratura jest z nadania PO
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • oj tam, oj tam
  dobrze prawi Mistrz Michalkiewicz:

  jeśli sędziów będzie wybierał prezydent i rząd, to przynajmniej wiemy, kto to.

  A na dzień dzisiejszy "wyjątkowa kasta" zalezna jest od starych kiejkutów i oficerów prowadzących, więc to , co robi PiS jest korzystne.

  PO pozostawiło po sobie ponad 800 afer - jak tychK*rwisinów powsadzać do więźnia, jeśli sędziowie są zblatowani z aferzystami

  Żeby tylko PAD nie poszedł drogą kazia Marcinkiewicza tego od isabel :)

  pozdr
  Chocholi taniec POPiS
 • @AgnieszkaS 02:44:35
  Przeczytałem jakże płytki esej - po angielsku byłoby to "missing the point".

  Prosze mi wybaczyć, ale:

  - jeśli Pani jest Litwinką w sensie "bałto-Litwinką" wychowaną w opozycji do wielkiej, wspólnej spuścizny rzplitej obojga narodów - wtedy rozumiem i przepraszam i nie ma o czym dyskutować

  - druga możliwość to taki inteligencki IDEALIZM (grzegorz Braun pisze np. o "judeoidealizmie" w miejsce proponowanego "judeorealizmu"). W takim przypadku kamieniem u nogi jest pokutująca w Polsce spuścizna Jerzego Giedroycia, któy powinien sopaśc z pomników w tym samym czasie, co lenin i dzierżyński

  pozdr
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • @AgnieszkaS 02:44:35
  Pani Agnieszko

  Pomijam fakt, że artykuł Marcina Skalskiego został celowo napisany w nieco wyzywającej formie.

  Celem wschodniej polityki polskiej nie było ani nie jest ani byc nie powinno niszczenie jakichkolwiek państw - tu nie ma obawy.

  Chodzi o to, że w przypadku RL dotychczasowa formuła współpracy nie ma sensu i bynajmniej nie z naszej winy.
  jedyny nasz interes w tym państwie to mieszkający tam rdzenni Polacy.
  szoninistyczne rządy litewskie przede wszystkim łamią standardy europejskie jeśli chodzi o prawa mniejszości wobec Polaków, szykanują, niszczą szkoły itd

  Pomijam już takie podstawowe fakty, ja te, że potomkami Litwinów z okresu Pierwszej Rzeczposplitej są mieszkający tam Polacy, czyli nawet sama nazwa państwa jest uzurpacją (tak jak słowiańskie państewko macedonia uzurpuje sobie swoją nazwę)

  pozdr
  O konieczności wymazania z mapy Republiki Litewskiej.
 • @Rzeczpospolita 17:08:46
  Wszak pisze o tym większość podręczników, nawet szkolnych:

  Chrześcijaństwo ułatwiało centralizację (wzorce urzędnicze z zachodu), co pozwoliło Bolesławowi Chrobremu,a potem jego synowi na prowadzenie szeroko zakrojonych kampanii wojennych (wg Galla Bolesław kazał wbijać słupy metalowe w rzece Sali - o co chodzi, tego dokładnie nie wiem, ale Chrobry miał rozmach), tyle że nawet wojnom wygranym towarzyszył ucisk fiskalny, a sytuacja się pogorszyła za Mieszka II, kiedy np. przegrał wojnę w koalicją kijowsko-niemiecką.

  Niszczenie kościołów i zabijanie kapłanów podczas tzw. rewolty pogańskiej na pewno miało związek ze słusznie kojarzonym nowym uciskiem włądzy centralnej z nową religią, być może Bezprym czy inny "bolko zapomniany" walcząc o ojcowiznę walczył pod sztandarem pogańskiego (termin neutralny!) konserwatyzmu. Tyle, że bunt doprowadził do cąłkowitejryuiny i całkowitego rozprzężenia państwa, stąd powrót kazimierza Odnowiciela odbył się bez większych przeszkód

  - był to skądinąd ostatni bunt pogański na taka skalę

  pozdr
  Upadek Gnębona Puczymordy.
 • @ireneusz 16:44:58
  Przy okazji coraz ostrzejszych inwektyw pojawia się pytanie:

  W co Kolega wierzy? W co wierzy DK?

  MOże wtedy zrozumiem, o co chodzi

  pozdr
  Upadek Gnębona Puczymordy.
 • @Lotna 16:08:49
  "Zadałam proste pytanie, na które nie dostałam odpowiedzi. Czy jeśli kościół upadnie to pogrzebiesz Polskę razem z nim?"

  - moja kąśliwa uwaga dotyczyła rzplitej i ireneusza;

  Nie będę grzebał Polski razem z kosciołem, zwłaszcza, że Kosciół nie upadnie, - "non praevalebunt"

  Co do korzeni słowiańskich to chyba zachodzi nieporozumienie - przecież jak pisałem za Konecznym, początki dynastii Piastów to najpewniej rok 870
  (data trochę sztucznie dobrana, żeby do smierci kazimierza Wielkiego minęło równe 500 lat)

  Grzegorz Braun mówi o zupełnie czym innym - o rzekomej prasłowiańskiej niewinności, cos na wzór poglądów JJ Rousseau, jakoby człowiek pierwotny był moralny i dopiero cywilizacja go zepsuła.
  dzis te same mity funkcjonują w postaci rzekomo pierwotnego kultu bogini-matki, zastąpionego przez złowrogi kult bogów indoeuropejskich.

  Naprawde polecam stary dobry angielski film z Edwardem Woodwardem pt. Kult (The Wicker Man) o "wyższości" pogodnych kultów przedchrześcijańskich nad chrześcijaństwem

  pozdr
  Upadek Gnębona Puczymordy.
 • Co mnie podkusiło by reagować na inwektywy i popierdy zadrugowców?
  Sprowadzili mnie do swojego poziomu i pokonali doświadczeniem ...
  Upadek Gnębona Puczymordy.
 • @Lotna 14:06:06
  Braun sam mówił o sobie, że pochodzi ze spolonizowanej rodziny żydowskiej, a o tym, że w 966 "zeszliśmy z drzew" wspomniał podczas swojego zeszłorocznego wykładu w Szczecinie bodajże.

  - nie wiedziałem o pochodzeniu, jeśli tak, to daj nam Panie Boże jak najwięcej takich Polaków, albowiem poznajemy ich po owocach.

  Odnośńie pochodzenia - wielu (jeśłi nie większość) chłopów polskich ma pochodzenie zachodnie, z czasów osadnictwa po zniszczeniach tatarskich XIII i XIV wieku

  A z tym schodzeniem z drzewa to jest niestety ale bzdura - ktoś chyba przyspał na wykładzie - 966 to przeyjęcie chrztu przez włądze centralną, te same procesy w podobny sposób przebiegały w całej Europie i Polsk anie byłą wyjątkiem

  To akurat nie kto inny,ale komuniści wymyślili 1966 jako datę "tysiąclecia państwa polskiego", co miało być przeciwwagą do koscielnych obchodzów tysiąclecia chrztu, a nie państwa

  pozdr
  Upadek Gnębona Puczymordy.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728