Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1734 posty 1477 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Moje komentarze

 • czyli na Hillary głosowali Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast
  a na PiS, oops, na Trumpa ciemnota z Podkarpacia?

  Skąd ja poznaje ten sznyt?
  Wygrała demokracja
 • Trudno mi komentować ten bełkot
  ale może chociaż prosiłbym o poprawne pisanie przymiotnika "żydowski" z "w" przed -ski
  ----rozbiory Polski
 • Mam problem
  Boje się skorzystac z lodówki, bo ilekroć ją otworzę, to mi z niej Zyd wyskakuje
  Żydowski Kościół podstępnie intronizuje żydowskiego CESARZA
 • Witam
  daję 5*, bo generalnie ma Pan rację

  ( a propos - Ramzes II też był rudy, podobnie jakjego ojciec o imieniu Seti czyli ... Czciciel Seta :) )

  Tym niemniej pewne szczegóły nie uchodzą:
  "
  Ironia. Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną właśnie m.in. dzięki temu, że sprowadził do Polski na masową skalę wspólnotę Żydów. Zbudował potęgę tego kraju właśnie dlatego, że uregulował prawa Żydów w Królestwie Polskim, co znacząco wpłynęło przede wszystkim na handel, ale również na wizerunek Polski w Europie. Polska była stolicą tolerancji i wolności, podczas gdy na zachodzie żywcem palono ludzi za kolor włosów lub odmianę wyznawanej wiary"

  - czyli gdyby nie Żydzi, to do dziś hustałbym się jak małpa na ogonie i mieszkał w ziemiance?
  Zydów sprowadzano za PIERWSZYCH Piastów podobnie jak dzisiaj sprowadza się "zachodnich fachowców od finansów" ( Soros et cons. ) do bicia monety i łatwego kredytu ( kosztem wspólnego łupienia poddanych ).
  szkoda, że król Kazimierz, Wielki ... Parcelator ( okreśłenie mackiewicza ) nie potraktował Żydów jak np. angielski król Edward II - wszystkim wyszłoby to nam na zdrowie

  pozdr
  Rudy
 • @wiedzajestwksiążkach 04:12:28
  Witam

  To jest tylko hipoteza, być może błędna.

  Tzw.przesuwka spółgloskowa charakterystyczna dla pra-germańskiego ( rekonstruowanego ) i powstałych z niego języków germańskich jest faktem i trudno ją uzasadnić naturalna ewolucją języka ( inne indoeuropejskie tego nie mają ). A zatem bezdźwięczne wybuchowe przechodzą w szczelinowe.

  inną cechą odrózniająca j. germańskie od pozostałych są tzw, odmiany mocne ( czasowników ale i rzeczowników - np. foot - feet, przy okazji nieregularność ox-oxen czy child-children to tej kategorii nie należy, to już tłumacza najzupełniej "normalne" procesy fonetyczne )

  No i trzecia sprawa to wyjątkowe uproszczenie morfologii w j germanskich ( podobną sytuację obserwujemy przy kształtowaniu się j. romańskich z łaciny )

  A zatem w przypadku języka pra-germanskiego musiało dojśc do jakiegoś wydarzenia, które doprowadziło do hm ... bastardyzacji tego języka? ( tak jak najazd normańskiw 1066 doprowadził w ciągu dwu wieków do bastardyzacji stao-angielskiego? )
  Hipoteza fenicka wydaje się nieprawdopodobna, ale jeśli ( JEŚLI ) byłąby prawdziwa, to akurat wiele by wyjaśniała.

  A co do możliwosci dotarcia np. z kolonii fenickich drogą morską do terenów Germanii - było to możliwe, o czym poucza nas historia żyjącego bodaj w IV wieku pne Pyteasza z marsylii, który rzekomo dotarł az doujcia Laby, o brzegachwysp brytyjskich nie wspominając

  pozdr
  Czy Germanie pochodzą od Fenicjan?
 • Witaj
  niestety, coorvy z PiS-u zdecydowane są przepchnąć CETA w Polsce, co widac choćby po [poniższym:

  http://wpolityce.pl/polityka/313745-szymanski-polityka-psl-ws-ceta-to-himalaje-hipokryzji-nie-podzielam-obaw-mamy-elementy-gwarancyjne

  "mamy elementy gwarancyjne" - takie same jak w TL?

  5*
  pozdr
  CETA podpisana - Polska sprzedana
 • To tez jest piękne
  Jak ogłosił Stoltenberg do Kanady, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii, które już zadeklarowały już wcześniej, że będą wysyłać rotacyjnie swoje oddziały do Polski i państw nadbałtyckich dołączą kolejne państwa. Polska, Albania, Włochy i Słowenia mają "uzupełnić" batalion kanadyjski na Łotwie. Belgia, Chorwacja, Luksemburg, Francja, Holandia i Norwegia wyślą żołnierzy do batalionu niemieckiego jaki ma znaleźć się na Litwie. Francuscy żołnierze, wraz z Duńczykami mają pojawić się także przy brytyjskim batalionie w Estonii. W Polsce batalion armii amerykańskiej zostanie uzupełniony żołnierzami brytyjskimi i rumuńskimi.
  "Nasze siły będą w rzeczywistości wielonarodowe. Ta decyzja jest bezwarunkową deklaracją: NATO działa jako jedna całość. Atak na sojusznika będzie rozpatrywany jako atak na nas wszystkich" - oświadczył Stoltenberg.
  Czytaj także: Rosyjskie korwety rakietowe wpłynęły na Bałtyk
  nato.int/kresy.pl

  - brakuje mi jeszcze tylko Kosowarów, samowarów, samojedów i zołnierzy z wysp owczych - wtedy dopiero czułbym sie bezpieczny
  Myśli ponure.
 • prezydent Duda na Wegrzech
  http://parezja.pl/duda-wegrow-opuscimy-mozecie-liczyc-polske/

  bardzo to miłe, ale czy Polacy mogą liczyć na Polskę, a w szczególności prześladowani Polacy na Wileńszczyźnie? A we Lwowie?
  Myśli ponure.
 • jeszcze taka fajna ciekawostka
  W wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej rosyjski opozycjonista i obrońca tzw. praw człowieka Siergiej Kowaliow trafnie podsumował polskie marzenia o solidarności państw NATO. Zapytał on polskiego dziennikarza przeprowadzającego z nim wywiad – Wyobraźmy sobie, że Rosja zrzuca małą bombę jądrową np. na Bydgoszcz. Co zrobi Zachód? Udzielił także od razu odpowiedzi na swoje pytanie – „Będzie dużo hałasu, ale politycy zaczną szukać porozumienia z Putinem. Powiedzą: z powodu jednego miasta nie można wywoływać trzeciej wojny światowej. Zachodnie społeczeństwa przyklasną: „Wszystko, tylko nie wojna”.

  Wskazał on także, że polska historia powinna nas czegoś nauczyć – „Czy ktoś się za wami wstawił podczas rozbiorów? A we wrześniu 1939 r.?”. Na słowa Kowaliowa zareagował już Janusz Zemke, bydgoski poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia SLD, zajmujący się tematyką obronności. Zemke stwierdza, że „jakikolwiek atak na Bydgoszcz będzie uznany za atak na NATO, w tym USA. Znajdziemy się pod potężnym parasolem”.

  (na podst. wyborcza.pl, express.bydgoski.pl oprac. B.W.)

  za http://xportal.pl/?p=19939

  Poseł Zemke jak widać intelektualnie nie odbiega od Petru
  Grzegorz Braun: Wszystko na sprzedaż.
 • W tym kontekscie uważam największym łajdactwem i zdradą per se
  jest sprowadzanie anglosaskich wojsk na terytorium Polski, nawet jesli są to wojska "rotacyjne" oraz zgoda na eksterytorialna bazę w Redzikowie.

  Osiągnięciem o mniejszym ciężarze gatunkowym, choć o głebokiej symbolice będzie stacjonowanie Wehrmachtu na Litwie.

  Mam nadzieję, że kolejne wybory PiS na własne życzenie koncertowo przerżnie na rzecz sił autentycznie patriotycznych i narodowych, tyle czy kolejne wybory jeszcze się odbęda w wolnej Polsce - gwarancji uwazam nie mamy.

  A tymczasem ludzie o powiedzmy sobie stonowanej inteligencji będą z zapartym tchem wsłuchiwac się w enuncjacje Macierewicza, dostarczane mu z internetu przez zatrudnionych w charakterze doradców niedokształconych młodzianków
  Grzegorz Braun: Wszystko na sprzedaż.
 • a propos ruskich korwet
  Moga przenosic broń atomową?

  A "tarcza" w Redzikowie nie będzie mogła aby wystrzeliwać broni atomowej mogącej dosiegnąć Moskwy ( Tomakawki? )

  prosze mi wybaczyć,a le to jest takie pieprzenie w bambus.

  Jak się Amerykanie chca bic z Ruskimi, to bardzo proszę, niech się biją na Kamczatce i Alasce, ewentualnie na krymie, ale może bez naszego udziału.

  A przy okazji - jaki to dureń sugerował wystapienie o antyrosyjskie sankcje za popieranie Asada w Syrii? czy to nie aby nasza pani premier?

  pozdr
  McG
  Nowa zimna wojna
 • @lorenco 17:44:47
  Dzięki wielkie - staram się jak mogę ;)

  pozdr
  Dlaczego Putin?
 • @Jacek Boki 16:07:33
  bardzo dziękuję za odpowiedź

  Serdecznie pozdrawiam
  OUN - Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina
 • Witam
  Bardzo potrzebny wpis, w świetle choćby ostatniego wywiadu z prof. Mokrym:

  http://wpolityce.pl/historia/311080-ciekawy-wywiad-prof-motyka-polsko-ukrainski-konflikt-pamieci-mozna-rozwiazac

  Cytuję fragment:

  " PAP: Dlaczego na Ukrainie gloryfikuje się ludzi OUN i UPA, skoro są oni odpowiedzialni za śmierć ok. 100 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci?
  Prof. Grzegorz Motyka: Dlatego, że ludzie OUN i UPA zorganizowali wobec Związku Sowieckiego potężny ruch oporu, który trwał aż do początku lat 50. Wołyń i Galicję Wschodnią dotknęły wówczas masowe represje wobec ludności ukraińskiej. Ogarnęły one około 500 tys. Ukraińców, czyli co dziesiątą osobę na zachodzie Ukrainy. Według oficjalnych danych sowieckich, ponad 150 tys. Ukraińców zostało wówczas zabitych. Pamięć o tych niezwykle ciężkich doświadczeniach przetrwała na zachodzie Ukrainy pielęgnowana po cichu z pokolenia na pokolenie.
  UPA na sowietyzowanej Ukrainie odgrywała po wojnie podobną rolę jak polscy Żołnierze Wyklęci, czyli nasze antykomunistyczne podziemie niepodległościowe. Dlatego na Ukrainie zaraz po uzyskaniu niepodległości zaczęto pielęgnować legendę UPA, jako formacji walczącej o wolność. Ukraińcom trudno dziś przyjąć do wiadomości, że duża część osób, które z takim poświęceniem walczyły o niepodległą Ukrainę, wcześniej dopuszczała się masowych zbrodni na ludności polskiej."

  pozdr
  OUN - Prawdziwi agenci Kremla od Stalina do Putina
 • @matterhorn 16:53:23
  ha ha - BINGO!

  pozdr
  Sama cipka to za mało i inne drobiazgi.
 • Szanowny Autorze - 5*, ale mimo to kilka zastrzeżeń
  "Dr & Mrs John Brown" to po naszemu "Doktor John Brown z Małżonką" - uwaga o psie jest całkowicie nie na miejscu.

  Dzisiejsza inwazja islamistów ( uchodźców-nachodźców ) na Europę Zachodnią to tylko i wyłącznie wynik decyzji politycznych - wystarczyłoby jedno gniazdo karabinów maszynowych na granicy i jeden mały niszczyciel na morzu zatapiający łodzie z nachodźcami i nie byłoby problemu.
  Przy wszystkich przywarach naszych kobiet, to nie ich głupota czy rozwiązłość jest winna inwazji dzikich

  pozdr
  Unia i III RP we współczesnej konfrontacji cywilizacyjnej
 • @zygmuntbialas 11:14:29
  Chyba się Pan nieco zagalopował

  - strząsam zatem kurz z sandałów ...
  Co się działo w Polsce i w Europie - 26.09.2016.
 • @Talbot 17:38:42
  Pozycję na kolanach przed rosyjską potegą można jeszcze zrozumiec, ale przed potegą ukraińską? żyrować im wszystko w ciemno i nie uzyskac w zamian nawet zwrotu kościola łacińskiego we Lwowie?

  pozdr
  McG
  Tomasz Sakiewicz - banderowski agent wpływu
 • Witam
  czy "idu irać" nie należałoby raczej przetłumaczyć jako "idę zajarać" czyli zapalić starosłowianskiego skręta ze świeżych konopi?

  pozdr
  Następne dowody na słowiańskie pochodzenie Etrusków
 • @Apoloniusz 20:14:46
  dziękuję serdecznie i pozdrawiam
  Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930