Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1734 posty 1477 komentarzy

MacGregor

MacGregor - J-23 na angielskiej prowincji

Moje komentarze

 • Witam
  Ciekawie Pan pisze, ale z przewagą nie tyle niechęci, co wręcz oczywistej nienawiści do Anglików, zaś wiele wcześniejszych tekstów wskazywałoby na Pana bliskie kontakty ze SNP, która tyle ma wspólnego z dobrze pojętym interesem Szkocji, co u nas RAS-iowcy ze Śląskiem.

  Mieszkam w Anglii Środkowej (Midlands), ale większośc moich kolegów to rodowici Szkoci z Glasgow (w pierwszym lub drugim pokoleniu), ale nie znam nikogo, kto miałby podobne do Pana zdanie.

  Owych "biednych szkockich chłopców" nikt siłą matkom nie odbierał na wojnę - w epoce imperialnej Szkotom opłacało się być z Anglikami w grabieżczej spółce i nadzwyczaj chętnie z tego korzystali.

  Dodam, że zgadzam się co do moralnej oceny Imperium Brytyjskiego (nie mówiąc o roli Brytyjczyków, bo nie tylko Anglików, w polityce antypolskiej), ale szkoci byli jego prominentnym elementem

  pozdrawiam
  Czerwone maki na Wyspach Brytyjskich…
 • @Husky 18:30:28
  4 listopada 1794 rosyjskie wojsko pod wodzą Suworowa dokonało ludobójstwa cywilnej ludności Warszawy mordując 20 tysięcy mieszkańców Pragi bez względu na wiek i płeć.
  Niedługo potem Katarzyna II ustanowiła odznaczenie "Krzyż za Zdobycie Pragi"...

  - proponuję zażyć stoperan, kalmsy i popić to melisą
  Dlaczego Stalin postanowił zamordować...
 • Podstawowe pytanie jest takie
  kto tego Czolija w ogóle wpuścił do Polski?
  Znowu wstaliśmy z kolan i odzyskaliśmy honor
 • @MacGregor 14:04:21
  ucięło mi nagłówek:

  "To dzięki insurekcyjnym podszeptom masonerii, własną ciężką pracą i ofiarą sami sprowadziliśmy sie z poziomu wielkiego narodu do poziomu średniego w ciągłej defensywie"
  Rozmowy małżeńskie Wielomskich 22: Multi-kulti po polsku
 • To dzięki insurekcyjnym podszeptom masonerii, własną ciężką pracą i ofiarą sami sprowadziliśmy sie z poziomu wielkiego narodu do
  a mało brakowało, żebyśmy po kijowskim majdanie, jako amerykańskie i żydowskie mięso armatnie nie wysłali własnego wojska na granice z Donbasem, żeby walczyć przeciw Rosji o wielką krainę U - szczęściem nie pozwoliły na to niepochowane szczątki naszych rodaków, w tym dzieci i kobiet, pomordowanych przez banderowskie bydło

  [W kwestii formalnej, Ukraińcy to niekoniecznie nasi bracia, w jakiejś częsci potomkowie morderców naszych braci, ale z reguły normalni ludzie, choć w swej masie nieco zdziczali. Co innego banderowcy - ci swoją ideologią i praktyką sami odcięli się od rodzaju ludzkiego (genus humanum) i nazywanie ich bydłem jest w zasadzie uprzejmością i zwierząt gospodarskich jednoczesną obrazą]
  Rozmowy małżeńskie Wielomskich 22: Multi-kulti po polsku
 • @Talbot 14:14:47
  "Związek Radziecki to słowiański kraj - na Polskę nie napadnie" - wciąż mylisz ZSRR z Rosją?
  ZSRR był słowiański? serio?
  Rosjanie istotnie są Słowianami (bardziej, niż ukraińskie rezuny, z dominantą krwi stepowej) - i tylko co z tego?
  Straszenie Rosją czyli projekcja pożądanego stanu.
 • Mój "synek" do rzeczy
  https://dorzeczy.pl/kraj/82307/Ockneli-sie-ze-maja-zasadzonych-troche-kwiatkow-Winnicki-o-probie-przejecia-Marszu-Niepodleglosci.html
  Ad hoc o Marszu Niepodległości.
 • Ciekawy wywiad.
  Nie jestem pewien, ale chyba opinia abp. Hosera w tej sprawie jest całkowicie krytyczna i negująca autentyczność tych rzekomych objawień

  pozdr
  Jakie jest prawdziwe źródło fenomenu Medjugorie?
 • rzadko widze 'rzadki' pisane "żadki"
  ;)
  Rzadki widok: faktyczny szef PiS,... za plecami Kaczyńskiego
 • @MacGregor 16:44:43
  Przekonanie, że ​​Polska musi importować Ukraińców i Azjatów do pracy na nisko płatnych stanowiskach jest oczywiście nieprawdziwe. Polacy będą wykonywać pracę pod warunkiem, że otrzymają sprawiedliwe wynagrodzenie, którego nie otrzymują, ponieważ rynek pracy jest w pierwszej kolejności zalewany imigrantami! Tu leży haczyk. Polska powinna patrzeć na Amerykę jako przykład tego, czego unikać. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Yale, w Stanach Zjednoczonych nielegalnie przebywa obecnie 22,8 miliona cudzoziemców. Są geograficznie skoncentrowani w kilku stanach – sama Kalifornia jest domem dla jednej czwartej wszystkich obcokrajowców. Tymczasem w wielu sytuacja jest inna. Niektóre stany, takie jak Północna Dakota i Montana, prawie nie mają żadnych imigrantów.

  Pomimo tego, mieszkańcy Montany nadal jedzą w restauracji McDonald’s. Nadal mają dozorców. Gospodarka działa dobrze bez pracy imigrantów – praca jest po prostu wykonywana przez nastolatków. Niedobór siły roboczej zmusza również przedsiębiorstwa do płacenia więcej i do lepszego traktowania pracowników. Państwa bez wysokiego poziomu imigracji mają niższe wskaźniki bezrobocia (szczególnie dla ludzi młodych), a płace są ogólnie wyższe. Imigracja prawie zawsze obniża płace i zwiększa bezrobocie i to jest powód, dla którego wielki biznes uwielbia imigrację. Polska musi postawić Polaków na pierwszym miejscu.
  „Czarusie biznesu” szczerze o imigracji do Polski.
 • @kowalskijan584 16:07:00
  No właśnie :)

  Być może Kolegę zaskoczę, ale bardzo mnie zafascynował temat artykułu, który skopiowałem z od Maruchy, a on z portalu Magna Polonia o Neurach i kulturze łużyckiej (1700 -400 p.n.e.) na ziemiach polskich.

  https://macgregor.neon24.pl/post/146087,neurowie-a-kultura-luzycka

  To podejście mogłoby nas pogodzić, ale muszę więcej na ten temat poczytać i poszperać.
  przykładowo ( tu puszczam wodze fantazji), język owych łużyczan / Neurów mógłby byc językiem proto-słowiańskim (relacja taka mniej więcej, jak między językiem kultury mykeńskiej 1600pne a starożytna greką

  pozdr
  „Czarusie biznesu” szczerze o imigracji do Polski.
 • tytułem komentarza
  https://kresy.pl/publicystyka/spencer-p-morrison-dla-kresy-pl-polska-musi-postawic-polakow-na-pierwszym-miejscu/
  „Czarusie biznesu” szczerze o imigracji do Polski.
 • @roux 14:08:19
  nie istniał to może święty Jerzy walczący ze smokiem (smogiem?), ale żeby Jan Nepomucen? więcej jest chyba dowodów na jego istnienie, niż na istnienie Mieszka I ...

  nie wiem, czy biskup Stanisław był "zdrajcą papieża", ale akurat heroizmu mu nie brakowało
  Korowód świętych zamiast Halloween - taki sam zabobon?
 • @trojanka 14:04:38
  każdy musi wybierać, panu prezydentowi milsze jest towarzystwo Danielsa niż Polaków

  a tu kolejny, mierny ale wierny:

  https://wpolityce.pl/polityka/418953-karczewski-nie-wezme-udzialu-w-marszu-niepodleglosci
  Ad hoc o Marszu Niepodległości.
 • @via vitae 09:56:18
  Ależ oczywiście - talizmany (choćby w postaci relikwii, ale też figur czy ikon) w chrześcijaństwie (jakkolwiek by je nie definiować) to czyste bałwochwalstwo.

  pamiętam jak przez mgłę, ale jest w Biblii opis tego, jak Izraelici potraktowali Arkę Przymierza jako talizman w bitwie i nie tylko przegrali z Filistynami, ale nawet stracili Arkę (którą później Filistyni sami im oddali).

  Ale nie znaczy to, że relikwia,figura czy ikona jest automatycznie talizmanem choć takie zapewne musiało być przeświadczenie prostego ludu w wiekach dawniejszych (stąd reakcje w postaci obrazoburstwa, tak w Bizancjum jak i w okresie reformacji - smutno patrzy się w angielskich kościołach na figury świetych pozbawione głów przez żołdaków cromwella)
  Natomaist zaproponowane przez polski kościół jako odtrutka na halloween procesje świetych nie mają doprawdy nic wspólnego z zabobonem - nawet jakktośnie wierzy w świetych obcowanie, to może uszanowac heroizm wielu czczonych świętych

  pozdr
  Korowód świętych zamiast Halloween - taki sam zabobon?
 • nie oceniam w sensie stawiania gwiazdek, albowiem jest to kwestia wiary w świętych obcowanie
  jako katolik wierzę w takowe, zaś Autor nie wierzy, stąd ocena zależałaby od światopoglądu.

  natomiast jak zawsze (jak przeważnie raczej) u Kolegi nawet sam tytuł jest skażony antykatolickim uprzedzeniem, ale to tez mnie nie gniewa, bo niby czemu - de factibus itd.
  myślę, że ani Halloween nie jest zabobonem, ot, importowane, smutne świeto z przedchrześcijańskiej tradycji celtyckiej, ani tym bardziej procesje świętych.
  jest jedna znacząca różnica - halloween bardziej pasuje do potomków komunistów, bo ich przodkowie jak najbardziej odrodzą się jako upiory,wampiry i inne poczwary, zaś katolicy wierzą, że swoich przodków spotkają jako świetych w niebie
  - czego i Autorowi z serca życzę
  Korowód świętych zamiast Halloween - taki sam zabobon?
 • W kwestii czysto formalnej
  1600 pne to początki kultury mykeńskiej na Peloponezie oraz państwa Hetytów w Anatolii. Tak jak Mykeńczycy nie mieli związku z Hetytami, tak nie ma podstaw mówic o związku z nimi naszych "Łużyczan", ale faktem jest zbieżność czasowa.

  Jeśli jak twierdzą niektórzy Słowianie to Scytowie, to wówczas mielibyśmy genezę allochtoniczną, tak jak w przypadku Węgrów.
  Neurowie a kultura łużycka.
 • dzięki za zwrócenie uwagi na ten wywiad
  wszystko wyjaśnia chyba ten fragment:

  "Przyczyny, jak je odczytuję, są następujące. Dla prezesa Kaczyńskiego najważniejsze są wybory parlamentarne oraz zachowanie sterowności partii, którą kieruje" - wygrana w metropoliach spowodowałaby, że Prezes zaczyna pomału tracić kontrolę nad partyjnymi dołami i rosnącymi w siłę lokalnymi działaczami. To, co byłoby powodem do radości w ruchu narodowym, dla formatowanej na "Pierwszą Kadrową" neo-sanacji jest nie do pomyślenia.

  No to teraz wszystko jest jasne

  pozdr
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • Nie jestem entuzjasta pokemonów, nawet jesli są poświęcone
  - może to kwestia wieku.

  ponadto najlepszym eksperymentem dla młodzieży byłaby już nie msza bigbitowa czy z przytupem, ale tradycyjna czyli trydencka po łacinie - ale akurat na taki eksperyment w kościele brak odwagi.

  Nie rozumiem natomiast końcówki tekstu:

  "Dla ludzi myślących wciąż nieodkrytą zagadką pozostają powody wchłonięcia przez pierwotny chrystianizm pogańskich wierzeń(trójca, nieśmiertelna dusza), filozofii(neoplatonizm) wraz z obrzędami i strojami np. czcicieli Mitry, znajdujące swe odbicie choćby w rzymsko-katolickim sztafażu.

  Przecież Jezus ze swoimi apostołami nie stroił się w purpurę, nie odprawiał skomplikowanych nabożeństw, nie prowadził filozoficznych dysput"

  Obrzędowośc jest poniekąd wtórna, ale juz filozofia jest odpowiedzią na pojawiające się pytania chocby w starciu z otaczającym światem.
  nieśmiertelna dusza jako odrębna od ciała to rzecz jasna platonizm (z wyjątkiem zmartwychwstania ciała!!!), ale niesmiertelność czlowieka jako bytu osobowego lezy u sedna nauczania Pana Jezusa w ewangeliach. Tomasz z Akwinu tłumaczy relacje między ciałem a dusza na wzór arystotelesowski, po prostu uznając, iż to narzędzie filozoficzne jest lepsze do opisu rzeczywistosci niż poprzednie


  Trójca Przenajświętsza to akurat wypracowywana przez kilka wieków odpowiedź na narzucające się pytanie o relację Pana jezusa, Ojca (ja i Ojciec jedno jesteśmy) oraz Ducha Świętego (ześlę wam Pocieszyciela), stąd naprawdę nie rozumiem zdziwienia.

  pozdr
  Follow JC Go - święte pokemony?
 • @trojanka 16:43:24
  Też się o to modlę o takiego premiera i prezydenta, ale obecny sukces Orbana to wynik 20 lat (czy więcej) wytężonej pracy.
  Orban był początkowo liberałem,ale szybko odszedł od tej doktryny.

  U nas narodowcy idą w dobrym kierunku, ale w takim tempie mogą nie zdążyć ,a my możemy nie doczekać.
  naprawdę nie wiem, co mogłoby być rozwiązaniem, bo limit wyręczania nas przez Pana Boga te chyba wyczerpaliśmy?

  Wydaje mi się, że dobrze trafiłem stwierdzając, ze dla PiS-u Polska jest tylko środkiem, a nie celem

  pozdr
  Wynaradawiać można, ale tylko Polaków.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930